Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


30332. Anna790418 (válaszként erre: 30331. - Attractive)
2020. dec. 21. 11:46
Szia. Nem isteniti mindenki Rezeket de azert paran lehetunk elegedettek, nem? Nekem speciel ott hekyben megcsinalta a tervet a konzultacion. Nem fogsz olyan orvost talalni akire nincs egyetlen panasz sem. Remelem egyszer valora valik az almod es olyan orrot kaosz amilyet szeretnel.
30331. Attractive (válaszként erre: 30330. - Allie_33)
2020. dec. 21. 10:38

Köszi szépen, kopogtattam.

Nagyon sok gyógyulási folyamatról készült sorozatfotót megnéztem. AZ én orrom nem fog annyit apadni, hogy elérje azt a méretet, amit kellene.

Mindenki isteníti a Rezeket. Kérdezem én, miért nem hajlandó tervet csinálni? Fél évig könyörögtem neki, hogy csinálja meg- aztán amikor visszjeleztem a tervre, hogy én még mit gondoltam, annyit mondott, azt nem lehet, mert túl sok lenne a bőr. AZ én orrom nem volt sasorr, és óriási sasorrok műtése esetén sincs gond a bőrrel. Az orrcsúcs porcából semmit se vett le.... jó, meglátjuk mennyit apad, igazatok van, lenyugszom és várok még pár hónapot. Bár, szerintem akkor is csak annyi lesz, hogy hozzászokok a látványhoz és azért látom szebbnek.

Mostani, 5 hetes koromban annyit mondok: nem érte meg!!! Visszatérünk rá pár hónap múlva :-)

30330. Allie_33 (válaszként erre: 30327. - Attractive)
2020. dec. 21. 01:57
Lepj be a naplomba ha gondolod, bar en is meg csak 1 honapos vagyok igy biztosan messze meg a vegeredmeny, de szamomra mar most sokat valtozott a forma, hatha megnyugtato lesz Neked valamennyire☺️
30329. Anna790418
2020. dec. 20. 20:43
Ez egy turelemjatek. Ezt akartam irni 🤷‍♀️
30328. Anna790418 (válaszként erre: 30327. - Attractive)
2020. dec. 20. 20:41
Nagyon sok olyan naplo van ahol hatalmas a valtozas es gyonyoru. Pl nezd meg "ceccsillag" naplojat.(Rezekes) Mondjuk nem tudom mennyire aktiv mar Ő, de az valami csoda. Es meg vannak azert paran...... Vagy akar mas orvosoktol is. Sok jol sikerult mutet can de egy egy turelemjatek. Fel evesen is valtoztatja a format nemhogy egy honaposan....
30327. Attractive (válaszként erre: 30322. - Allie_33)
2020. dec. 20. 20:21

Nagyon megnyugtató lenne, ha látnánk,h vkinek jelentősen megváltozott az orra a gyógyulás során!

Én most inkább negatív vagyok, ez lehet h bizakodóvá tenne...

30326. Attractive (válaszként erre: 30325. - Lildu)
2020. dec. 20. 20:18

Mik az aggodalmaid?

Ki műtött?

30325. Lildu (válaszként erre: 30321. - Attractive)
2020. dec. 20. 14:30

Szia Attractive!

A youtube video nem az enyém, de gondoltam segíthet.

Én holnap leszek 4 héttel túl a műtéten és még azért vannak aggodalmaim...

30324. keki70 (válaszként erre: 30323. - Dudlar)
2020. dec. 20. 13:30

Szia!


Általában gipszlevételre már belefogy az orr a gipszbe,ezt abból érezni,mintha "lötyögne" a gipsz,nem tapad annyira az orrhoz.Ez persze nem törvényszerű,van,akinél gipszlevételkor is duzzadt az orr,ezért nehezebb is eltávolítani a gipszet.

Hogy mennyit fog még apadni pontosan,azt nem lehet előre megjósolni.Az orvosod majd úgyis mondja,hogy kb.mennyi apadás várható.


Kívánom,hogy azt lássad gipszlevételkor,amit megálmodtál!👌😃

Izgulni lehet a gipszlevétel előtt meg szerintem mindenki át is megy ezen,de nem érdemes előre rágörcsölni,hogy mennyire látod majd akkor duzzadtnak ill. mennyire nem.Sok szerencsét!

30323. dudlar
2020. dec. 20. 10:14
Sziasztok! Lelkes olvasója vagyok a fórumnak, és pár naplónak is. Tudom volt már szó róla, de holnap lesz egy hete, hogy műtöttek és egyben ez lesz a gipszlevétel napja is. Már nagyon izgulok, hogy milyen lesz mikor meglátom mert erre várok már jó pár éve. Azt szeretném kérdezni, hogy mennyire van még ilyenkor a gipsz alatt bedagadva? Írtátok, hogy mikor lekerül az még nem teljesen a végleges forma és apad még, de mennyit? Már előre meg szeretném nyugtatni magam hogy, ha esetleg dagibb mint az eredeti akkor se kapjak sírógörcsöt amiért ezt tettem magammal. Az altatás után egész kis cuki volt az orrcsúcsom ami kikandikált a gipsz alól most egy hét elteltével viszont nem is hasonlít arra amit akkor láttam. Remélem ez csak azért van mert bedagadt.. Tudom nagyon korai még nézegetni főleg azt a 2milimétert amit a gipsz nem takar el, de borzasztóan izgulok és nagyon türelmetlenül várom már hogy egészben lássam az új orrocskám (remélem hívhatom majd így a régi "kilincs" helyett)
30322. Allie_33 (válaszként erre: 30321. - Attractive)
2020. dec. 19. 17:42

Szerintem ez sem feltetlenul igaz, hogy “a forma adott”.

Csak mert en is pont ezt gondoltam, mar a dokim nyakara is jartam, hogy jo jo hogy valtozik, de annyit ugysem fog, hogy kiadja azt a format amit en szeretnek... aztan csodak csodaja olyan lett😅 szoval tenyleg hihetetlen, de tud tenyleg valtozni, mintha nem is ugyanaz az orr lenne - turelem es tapaszolas, nekem ezek jottek be:))

De lehet csinalok is megis naplot teszek kepeket hogy tenyleg mennyit valtozott😃

30321. Attractive (válaszként erre: 30320. - Lildu)
2020. dec. 19. 12:04

Szia Lildu, láttam a te videódat is, nagyon nagy erőt adott :-) Köszönöm!

Szerintem szép az orrod.

Azzal nyugtatom magamat, hogy ha nem is tökéletes, de ha már egy hajszálnyival jobb mint az eredeti, akkor előre léptünk.

Neked még apadt 4 hét után?

30320. Lildu (válaszként erre: 30319. - Attractive)
2020. dec. 18. 01:07

Szia Attractive!

Előfordul, hogy kétségeim támadnak nekem is, mert lassú a gyógyulási folyamat.

Van egy youtube video ahol igazán látványos a pár hetes és a 2 éves képek között a különbség. Tudom, hogy mindenkinél egyéni, hogy alakul műtét után, de talán bíztató lehet:

[link]

30319. Attractive (válaszként erre: 30317. - Anna790418)
2020. dec. 16. 21:13
Igen abban bizakodok én is, hogy ez a méret még lejjebb fog menni, bár ahogy nézegetem a képeket Max egy picit az orrcsúcs lesz kevésbé duzzadt, de őszintén szólva nagy változásokat nem remélek már... a forma adott.
30318. Anna790418 (válaszként erre: 30317. - Anna790418)
2020. dec. 16. 19:34
Elkepzelesem*
30317. Anna790418 (válaszként erre: 30316. - Attractive)
2020. dec. 16. 19:34
Kivanom hogy teljesuljon az almod. Egyebkent az enyem sem tokeletes, van olyan szog ami kevesbe tetszik, de nekem nem volt kimondott elkeozelesem es ha a regihez hasonlitom szamomra tokeletes. Latom a hibait is de en nagyon megszerettem az orromat. De szerintem a tied kissebb lesz. Egy honaposan meg nem a vegleges allapotot latod.
30316. Attractive (válaszként erre: 30313. - Anna790418)
2020. dec. 16. 19:00

Láttam a te képeidet a FB csoportban is, őszintén szólva, a te orrod volt az egyik, ami Rezek mellé állított.

én azt hiszem, most fogadtam meg, hogy itt befejezem a plasztikai beavatkozásokat, bár ez volt az első, 44 évesen. Szerintem szerencse kérdése, hogy szebb lesz -e az eredményed vagy nem, én majd keresek egy másik orvost külföldön aki ezt a durungot valahogy leszedi, bár azt olvastam, hogy az orrot necces többször műteni.

30315. Attractive
2020. dec. 16. 16:05
Biztosan van egy csomó elcseszett orr. Az enyém azért nem ez a kategória, de nem vagyok elégedett, illetve az a változás, ami történt az nem is tudom, hogy szebbé tette-e a profilomat, nem vagyok benne biztos, mert durung lett az orrom. Igazából más, de nem mondanám hogy jobb. Talán amiatt, mert az orrcsúcs felfele áll, amiatt nőiesebb, de mivel vaskosabb, ezért ezt sem érzem teljesen. Összességében, a mai napi érzetem, hogy nem ért meg 1 milliót és az egész folyamattal járó kellemetlenséget. Kíváncsi vagyok hogy ti hogy látjátok.
30314. Allie_33 (válaszként erre: 30313. - Anna790418)
2020. dec. 16. 14:36
Ebben en is benne vagyok, sokaig azt hittem, hogy ezek a torok dokik valami varazslok, hat nem... azoknak az orroknak is a 90%-a teljesen mashogy nez ki mint a mutoasztalon miutan gyogyultak, sot, a legtobbnel szerintem szebbeket is latni itthon:))
30313. Anna790418 (válaszként erre: 30311. - Attractive)
2020. dec. 16. 13:54
Benne vagyok egy fbos kulfoldi plasztika csoportban. Ott is sok elcseszett orr van hidd el. Neves torok orvosoktol....
30312. Anna790418 (válaszként erre: 30310. - Attractive)
2020. dec. 16. 13:54
Szia. En koogtattam a naplodba. Varom hogy beengedj. En us beengedtelek....
30311. Attractive
2020. dec. 15. 22:24
Amúgy most nézem a hazai orvosok és külföldi realself-es dokik képeit. Amikor azt mondtam Rezeknek, hogy szerintem az orrhátból és orrcsúcsból is szeretném ha levenne volument, akkor azt mondta, hogy sajnos az a baj, hogy ott marad egy csomó bőr, ami nem fog visszahúzódni és emiatt nem lehet. Na, hát most nézzük csak mit csinálnak külföldön, felére leszedik az orrméretet, az arab vagy török orrokból piszét csinálnak, fitosat, nekem meg pár mm se csiszolható le? fura....nézzük meg csak dr Ivanchuk munkáit pl
30310. Attractive
2020. dec. 15. 21:37
nyitottam egy naplót oda tettem fel ha vki kíváncsi rá beengedem
30309. rekab (válaszként erre: 30308. - Attractive)
2020. dec. 15. 21:28
Ha tennel fel az orrodrol elotte-utana fotot, szivesen megneznem, meg gondolom masok is. Talan tudnank segiteni az aggodalmadon.
30308. Attractive
2020. dec. 15. 21:18

Elkezdek én is tapaszolni, hátha....

Bár rengeteg fotó után azt látom, hogy lényegében az orrommal annyi történt, hogy az orrcsúcsom egy picit lefele hajlott, így az fel lett tolva, de magából a csontos részből és a porcból sem lett volumen levéve (vagy ennyire ödémás???), így most egy kicsit úgy látom, hogy jobban ki is áll, mivel az orrcsúcs felfele lett tolva. A formája más, az igaz, de az orrom nem kisebb, nem nőiesebb, sőt.... a mostani állapottal egyáltalán nem vagyok elégedett. Ez a változás nem érte meg a pénzt.

30307. eli8 (válaszként erre: 30303. - Eszti1224)
2020. dec. 15. 20:57

Szia!

Én is megkérdeztem a dokim és mondta, hogy mivel vastag a bőröm így érdemes lesz tapaszolnom.

Én a 3M micropore tapaszt használom. Van többféle kiszerelésben, nekem a vékonyabb tekercs vált be.

Az orrhátat is szeretem vékonyabb darabokkal végig tapaszolni, úgy sokkal jobban lenyomja az ödémát.

Az első kb 5-6 hétben nagyjából állandóan rajtam volt. Azóta főként éjszakára teszem fel. De ha nem megyek semerre és lusta vagyok leszedni, van hogy rajta hagyom még most is napközben 🙂

Az utolsó gondolat a láthatóságáról: én Budapesten lakom, így abszolút nem érdekelt, hogy ki látja vagy ki nem. Még így is bőven látok sokkal parább arcokat az utcán 😃 fontosabbnak tartottam a gyógyulásomat, mert nekem sokat segít a tapasz.

Hozzá tenném, hogy csak bébiszitterkedem jelenleg, úgyhogy nem kellett semmilyen hivatalosabb eseményen megjelennem.

30306. keki70 (válaszként erre: 30305. - Eszti1224)
2020. dec. 15. 15:24
Nagyon szívesen!❤️🥰😘
30305. Eszti1224 (válaszként erre: 30304. - Keki70)
2020. dec. 15. 08:58
Nagyon köszönök mindent! Angyal vagy! Nagy segítség ez.
30304. keki70 (válaszként erre: 30303. - Eszti1224)
2020. dec. 14. 21:08

Igen,van amelyik orvos ajánlja,pl.az enyém is említette,de azért a legjobb a saját orvosoddal egyeztetni.Nem fogja azt mondani,hogy nem,de fő ez egyeztetés.

Nem csak akinek csontot műtöttek,akinek porcot is.

Éjjelre felrakod,de amikor otthon tartózkodsz,akkor sem árt,ezt már te döntöd el.

Látszik-az biztos,mégis csak tapaszok.

Átküldöm,hogy miket érdemes beszerezni,stb...


TAPASZOLÁS:


Hartmann Omnistrip 12 mm x 101 mm-Sebzárónak hívják,neten rendelhető.


Kapható Leukostrip sebzáró /NEM sebösszehúzó/,ez ugyanolyan jó,mert légáteresztős,jó a bőrnek.


KT ezeket ajánlotta már annak idején-évekkel ezelőtt-ha valaki igényt tartott rá.


--------------------------------------


3M Microporetape tapasz,ez érzékeny bőrre van.


Ezt is lehet a neten rendelni,2-4 nap alatt megjön.


TAPASZOLÁS MENETE:


www.youtube.com/watch?v=rmsbth5bdOs


14.50-leszedés


18.50-felrakás


Ez a KT-s videó.


--------------------------------------


És itt még egy videó róla:


YouTube --> Rhinoplasty taping


--------------------------------------


A legjobb közülük Hartmann Omnistrip,ez az első a listán is.


Méretben ezenkívül van belőle 5mm-es és 1 cm-es.


Én úgy emlékszem,hogy az orrhátra jó az 1 cm-es,de igazából az 5 mm-es is,csak talán az 1 cm-essel könnyebb az orrhátat végigrakni.Az 5 mm-es meg jó az orrcsúcshoz,tudod,ami U alakban tartja az orrcsúcsot.


De jó az a méret is,amit írtam először,csak azért írtam a másik kettőt,hogy az is létezik belőle.

30303. Eszti1224
2020. dec. 14. 21:02

Lányok! Ezt a tapaszolás dolgot orvos is ajánlotta? Kinek kell, akinek csontot is műtöttek? Csak estére használjátok?Mennyire feltűnő? Köszi. Már kezdek készülni. Igaz márciusban lesz, de végülis fel kell készülni. Mit kell beszerezni?

Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook