Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Orosz hadifogság - Gulag fórum

Orosz hadifogság - Gulag (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
130. Amaunet (válaszként erre: 129. - Guruljka)
2020. jan. 6. 02:59

Ír naplót is és van blogja is.

Nem értem miért gond az, ha megjelenik a fórumban is, akár minden gondolatnak vagy történetnek egy-egy újabbat nyitva.

Nem fér el a Milyen felső van rajtad? vagy a Mit reggeliztél? fölöttébb értelmes mondanivalójú fórumok közt?

129. Guruljka (válaszként erre: 121. - Rabankari)
2020. jan. 6. 02:30

Fogadjuk.

Szerintem jobb lenne, ha egy helyre írna. Vagy blogba vagy ide egy egyesített fórumba. Neki is jobb, mert nem szaladnának szét az írásai. Ti meg úgy is hozzászóltok, ha akartok.

128. Guruljka (válaszként erre: 121. - Rabankari)
2020. jan. 6. 02:10

Nem arról van szó, hogy más.

Hanem olvashatatlan.

127. Scherlock (válaszként erre: 126. - Kristo_f)
2020. jan. 5. 17:10

:(


Jobb nem tudni dolgokat.

2020. jan. 5. 13:39

A mai középkorúak, öregek még kérdezhettek az akkori öregektöl, de kit érdekelt fiatalon a fogolytábor? Senkit

Bizonyos okbol jártam a házakat és összeakadtam öreg II.VH-s pilótákkal

Meséltek, de negyon nem érdekelt

Az elmúlt költözésem idején szembesültem apám leveleivel és érméivel amikor Erdélyben járt

Nem kérdeztem, eszembe sem jutott

Most látom csak milyen nagy volt ő...

125. Channa* (válaszként erre: 124. - 5236d12e25)
2020. jan. 5. 09:13

Picivel, így neked sincs/nem volt nagyon esélyed, hogy mélyen ható beszélgetéseket folytass olyan emberekkel, akik ezt átélték. Nekem még lehetett volna erre lehetőségem és meg is tettem, de így is inkább csak azokra az információkra támaszkodhatok, amiket olvasok vagy másoktól hallottam.


A nénikéim, akik apja (az én nagyapám) átélte a hadifogságot mesélnek. Ők a fórumindító korához közeliek, de ugye ők is már csak (szerencsére) hallomásból tudnak erről. És bár az apjuk, testvérük, vagy valamelyik férfirokonuk/ismerősük élte át ezeket, de akkor is közelebbi forrásból tudnak arról, ami akkor és ott történt, de még így is vannak benne pontatlanságok, így én már pl. egy ilyen információt tudok, a nálam fiatalabbak pedig egy még nálam is pontatlanabb információk birtokosai, hiszen az írásokat, amiket elolvashatunk már sokszor a valóság felét sem tükrözik...

124. 5236d12e25 (válaszként erre: 122. - Channa*)
2020. jan. 5. 09:04
Mellesleg 34 vagyok picivel idősebb fiadnál.
123. 5236d12e25 (válaszként erre: 122. - Channa*)
2020. jan. 5. 08:58
Azt egy szóval sem írtam hogy mai napig élnek ellenben gyerekkoromból emlékszem rájuk és a történeteikre. Gyerekkoromban nagyon imádtam a szomszédbácsinkat. Rengeteg időt töltöttem nála. 8 éves voltam mikor meghalt. Rengeteget mesélt ezért is szeretem a történelmet mai napig. Anyukám részéről dédszüleim voltak, rájuk nyilván kevesebbet emlékszem.
122. Channa* (válaszként erre: 119. - 5236d12e25)
2020. jan. 5. 08:46

Gratulálok! Akkor a szülőfaludban nagyon sokáig élnek az emberek! Jó helyen laksz! Reméljük te is eléldegélsz majd 110-130 éves korodig.


Az én fiam 30 éves és amikor meghalt a nagypapa, aki volt orosz hadifogságban még csak 6 éves volt és semmi emléke nincs arról, hogy mit élt át a nagypapa a fogságba, csak arról, hogy a nagypapa kedves volt, mindig játszott vele és imádta.

Ja, és a fiam lazán bevallja, hogy biztos rossz lehetett az ilyen, de ő annyira távol van már ezektől az eseményektől, hogy nem tudja elképzelni sem, hogy milyen.


Az, hogy elképzeli milyen lehet, ha valaki elveszi tőle az Iphone-t<>egy hadifogoly táborral vagy gulággal;)

121. rabankari (válaszként erre: 118. - Guruljka)
2020. jan. 5. 08:33

Azért valamit továbbra sem értek.

Te a való életben is ilyen antiszociális vagy?


Mész az utcán, valakinek nem tetszik a ruhája, haj színe, beszéde, kiejtése odamész és közlöd vele??????Csak úgy lehet jó, ahogy te gondolod?


Én elmegyek az ilyen dolgok mellett. Mások vagyunk, máshogy gondolkodunk, mást olvasunk, máshogy élünk...Elfogadom, hogy nem mindenki olyan, mint én!


Itt van egy 70 körüli férfi,nem bánt senkit, akkor sem, ha degradáljátok.

Felvet történeteket, némelyek hazugozzák, van aki "csak" beszól, van aki stilisztikailag kritizál.


Mit szeretnél, mi a cél? Ha helyesebben írna, vagy rövidebben az megfelelne?

Vagy már csak az a lényeg elüldözni, mert más?


Számomra eddig ami róla kiderült az az, hogy egy aktív férfi aki sokmindent megélt, szerette az életet, sztorizgat saját és mások által megélt történeteket, kedves és abszolút

konfliktuskerülő.


Szóval fogadjuk el, vagy ha nem tetszik haladjunk tovább, anélkül, hogy bántanánk, úgy, ahogy itt sok más emberrel is tesszük!

120. ensiferum999 (válaszként erre: 116. - Channa*)
2020. jan. 5. 07:40
Köszönöm.
2020. jan. 5. 07:39

De igen képzeld van. Nem csak 3 közvetlen szomszédom (és még csomó más falubeli) de volt rokonom is aki megjárta anyukám családjából.

Nem is kell értened a felháborodásom. 😉

118. Guruljka (válaszként erre: 117. - Rabankari)
2020. jan. 5. 00:11

Nem mindegyikbe, mert már ráuntam úgy, ahogy van.

Te meg csak olvasgassad majd a 40.-edik fórumát is holnapután.


És ez legyen a maximális irodalmi élményed.

2020. jan. 4. 22:51
Fejezd már be kérlek! Minden indított fórumába belekotyogsz, hogy nem jól ír, hogy ilyen, olyan.....Semmi szükség rá. Te így gondolod, mások nem így! Lapozz, olvass mást!
116. Channa* (válaszként erre: 115. - Ensiferum999)
2020. jan. 4. 22:43
Én elhittem a történetet.
2020. jan. 4. 22:19
Károly bácsi akivel találkoztam tavaly meghalt.Sok bölcsességet tanultam az öregtől.Tőle van a történet...minden igaz.
114. Channa* (válaszként erre: 106. - 5236d12e25)
2020. jan. 4. 22:11

Akkor sem értem a háborgásod okát.

Ha jól gondolom 30 körüli lehetsz, így neked tuti, hogy nem volt személyes kapcsolatod olyannal, aki a gulágon volt, vagy hadifogolytáborba.

Persze, olvasgathatsz sok dolgot, akár a szülőfaludban az emléktáblákat is, de ettől nem leszel közelebb.

A fórumindító legalább találkozott olyannal, aki valamelyik ilyen jellegű történés szereplője volt. Elmesélte, hogy mit halott, aki akarja elolvassa, aki szerint hazudik, csúsztat, stb. és nem tudja elnézni, az lépjen tovább.

2020. jan. 4. 21:53
Megyek havat lapátolni!
112. ensiferum999 (válaszként erre: 111. - Guruljka)
2020. jan. 4. 21:52
Így látod!
111. Guruljka (válaszként erre: 110. - Ensiferum999)
2020. jan. 4. 21:47
Igen, de te nem az írásaiddal fogsz, valószínűleg.
110. ensiferum999 (válaszként erre: 109. - Guruljka)
2020. jan. 4. 21:45
Az ember ebben a korban már nyomot hagy maga után.
109. Guruljka (válaszként erre: 108. - Ensiferum999)
2020. jan. 4. 21:42
Nem muszáj ám írni, ha a cselekményt nem sikerül összefogni...
108. ensiferum999 (válaszként erre: 107. - Guruljka)
2020. jan. 4. 21:41
Így 70 fele megesik.
107. Guruljka (válaszként erre: 105. - Channa*)
2020. jan. 4. 21:24

Nem "olyan, mintha összemosná", hanem összemossa.

Kevereg a többi sztoriban is, már amelyikbe belenéztem.

106. 5236d12e25 (válaszként erre: 105. - Channa*)
2020. jan. 4. 21:16

Pont ezért felháborító részemről,mert keveri. Tiszteljük meg már ezeket az embereket annyival, hogy ha már ír róluk, akkor azt tegye helyesen, végezzen normális kutatást vagy egészítse ki. Ennyi.

Engem spec nagyon zavar az is, mikor melyik személyben meséli el mert elég zagyván jön ki. Vegyen fel 1 fonalat,maradjon annál.

105. Channa* (válaszként erre: 88. - 5236d12e25)
2020. jan. 4. 15:47

Nem teljesen értem a felháborodásodat.

Ha figyelmesen elolvasod a fórumindító írását, akkor rájössz, hogy ő nem gulágról ír. Rosszul választotta meg a címet, összesen ez a helytelen az egészben, illetve azt írta az őrökről, hogy ők is büntetésből kerültek oda, ami ugye arra felé bármiért járhatott.


Az én nagyapám és apósom nem a gulágon volt és nem is málenkij roboton, hanem mindketten hadifoglyok voltak Oroszországban, Szibéria környékén. Nem elhurcolták őket, nem köztörvényesek voltak, hanem egyszerű katonák, akik hadifogságba kerültek. A fórumindító ismerősei is. Én így értettem, bár tényleg időnként olyan, mintha összemosná.


Nekem mindkét rokonom akkor került fogságba, amikor még nem az oroszokkal voltunk, és sajnos mindkettő, csak jóval a háború után tért haza.

A nagyapám 1948-ban 7 év fogság után.

Az apósom pedig 1947. június 30-án jött haza 9 év fogság után.


Mondhatom, hogy apósom szerencsésebb volt, hiszen a háború elején szinte azonnal hadifogságba került és ott töltötte a háborút;) Sokat fázott, sokszor éhezett, de ha mesélt, akkor nem erre hegyezte ki sosem a történeteket. Azt mondta, hogy sosem akart családot, mert nem tudta, hogy mire születik majd az esetleges gyereke, így azt tervezte, hogy neki nem lesz. Ezért lett idős apuka.


A nagyapám viszont úgy lett katona, hogy már volt 4 gyereke, majd miután hazament a fogságból, született még 3:DDD

Őt nem tudom mit mesélt, mert a születésem előtt kb. 10 évvel már nem élt.


Tehát, a fórumindító szerintem hadifogságról ír, csak belekever néha más történeteket...

104. Lávli (válaszként erre: 103. - Livepower)
2020. jan. 4. 11:47

[link]


Holnap megnézzük mi is.

103. livepower (válaszként erre: 102. - Ensiferum999)
2020. jan. 4. 11:27
Szia ! A megjelölt filmet,hol lehet letölteni ?
102. ensiferum999 (válaszként erre: 101. - Napsugár8)
2020. jan. 4. 08:06
Igy igaz. Nagyon jól bemutatja ,AMEDDIG A LÁBAM BIRJA cimű film az ottani állapotokat...kedvenc filmem
2020. jan. 4. 07:56
Állítólag a Transzszibériai vasútvonalat is a "malenkij robotra" elhurcoltakkal építették meg. Az ilyen "kis munka" nem volt más, mint "átnevelő tábor", csak a nevelés nem elsősorban iskolai oktatás formájában történt. És ha már tudta a "leckét" és hajlandó volt átvenni a tagkönyvet, akkor hazajöhetett, ha még bírt.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook