Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szeretnék oroszt tanulni. Szerintetek érdemes? fórum

Szeretnék oroszt tanulni. Szerintetek érdemes? (beszélgetős fórum)

1 2
2009. márc. 20. 09:19
Csak akkor érdemes ha az angol már nagyon jól megy.
2009. márc. 20. 09:17
igen, mostanában keresik az angol és a német nyelvtudás mellett
56. Joys (válaszként erre: 54. - 80ASIQ)
2009. jan. 17. 12:40

Akinek a munkájához szükséges, az feltétlenül tanulja az oroszt, mert egy esetleges leépítésnél biztosan a nyelvet ismerőt tartják meg. Aki orosz cégekkel kereskedelmi kapcsolatban van, annak pedig elengedhetetlen.


De egyebekben sem felesleges, bár elsősorban mindenkinek az angolt ajánlom, mert azt a világ minden részén-jól-rosszul, de- beszélik.

55. 80ASIQ (válaszként erre: 52. - Serry)
2009. jan. 17. 12:20

Miért is ne lehetne jó az autoddakta foglalkozás?

Szerezz be orosz nyelvű regényeket (vagy bármi mást) és szótárral olvasd el! Ez otthon is megoldható. Így olvastam el angolból az összes Sherlock Holmes történetet. Csodálatos időtöltés volt! Azóta sajnos szivesebben foglalkozom más, sajnos sokkal haszontalanabb dologgal!

54. 80ASIQ (válaszként erre: 50. - Klimpírozi)
2009. jan. 17. 12:11
Nagyon helyes! :DD
53. Klimpírozi (válaszként erre: 52. - Serry)
2009. jan. 17. 09:49
Dindin19 nevű Hoxa társunktól kaptam egy ramek tananyagot, a forrás miatt esetleg kérdezd meg őt...
52. Serry
2009. jan. 17. 09:36

Sajnos 2 gyerek és család mellett nem tudok heti 2-3 alkalommal Pestre utazni tanulni. Ezért elsőképp megpróbálkozom autodidakta mód felfrissíteni a tudásom.

Egyébként ha anno jobban tudtam volna oroszul hasznát vettem volna egy ukrán betegemnél, nem kellett volna tolmácsot keresni hozzá:((

Sebaj majd a következő már nem lesz gond:)))

2009. jan. 17. 07:07
Nekem középfokú nyelvvizsgám van oroszból. Le szerettem volna tenni a gazdasági szaknyelvit is, de egyszerűen nem találtam olyan helyet, ahol oktatnánk (Pesten volt egy,de heti kétszer feljárni 200km-t megtenni, kicsit sok).Azonkívül például a közszférában csak az angolt, németet, franciát preferálják. Így most némert középfokúra készülök. Amúgy Pesten az Orosz Kulturális Központban tündéri orosz tanárok vannak,akik orosz anyanyelvűek. Mindenkinek ajánlom, aki oroszul akar tanulni.
50. Klimpírozi (válaszként erre: 49. - 80ASIQ)
2009. jan. 17. 00:47
legyen meg a TE akaratod, emlékezem majd a szavaidra alkalomadtán:))
49. 80ASIQ (válaszként erre: 40. - Klimpírozi)
2009. jan. 16. 18:40
Vedd tudomásul, hogy baráti köröd kialakításában az ÉN hozzájárulásom illetve az utasításaim az irányadóak!
48. KissMe
2009. jan. 16. 16:23

Annak idején nekem még kötelező volt tanulni, és általános iskola 4. osztályában kezdtünk úgy, mint elsőben, mert ugyebár meg kellett tanulni egy új ABC-t írni, kiejteni, stb. 1990-ben kezdtem a gimit, akkor a legtöbb osztálytársam abbahagyta az orosztanulást, és engem is kicikiztek, amiért folytattam. Két osztály 70 fős létszámából hatan jártunk a haladó csoportba, heti öt oroszórára. Mellette az angolt kezdtem, mit ne mondjak, az orosz mellett és után sétagalopp volt annak a nyelvtanát megtanulni. Mindkét nyelvből középfokúm volt negyedik gimiben, és az egyetemre felvételiztem mindkét nyelvből, bölcsészkarra. Más kérdés, hogy nem vettek föl, de mindig szívesen tanultam.

Soha nem azt néztem, hogy a gazdaság merrefelé orientálódik, hogy melyik nyelvtudással van nagyobb esélyem elhelyezkedni a munkaerőpiacon (ami 1994-ben még nagyon gyerekcipőben járt). A bölcsészkar után elsősorban tanítani akartam, gimisen még nem érdekelt a gazdaság.

Végül másképpen alakult az életem, közgazdász lettem, angolból szakirányú nyelvvizsgát is tettem. Az oroszt akkor már eléggé elhanyagolták, mindenféle szinten. Most sem azért kezdeném/folytatnám a tanulását, mert csak ilyen irányban találnék munkát, hanem mert sajnálnám veszni hagyni a régi erőfeszítéseket, és továbbra is érdekel a nyelv.

Németül is elkezdtem tanulni, egyébként, mert a munkahelyeimen kellett (volna) használni, de sajnos nehezen ment, és nem jutottam tovább a konyhanyelvnél.

47. SF
2009. jan. 16. 15:54
Szerintem bármelyik nyelvet érdemes tanulni, az orosz mellett pedig nagyon sok érv szól.
46. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 44. - Spinneli)
2009. jan. 16. 15:45
Úgy értettem, ha tudom, hogy így hat rá, hát nem feszegetem :DD
45. Klimpírozi (válaszként erre: 41. - 3e0ba54fb8)
2009. jan. 16. 15:35
5 perces keresésem a témában nem vitt előre, nem találtam csak a román közgazdász maestrot..így információ majd egyszer.
44. spinneli (válaszként erre: 43. - 3e0ba54fb8)
2009. jan. 16. 15:33
te smmit, már nem tagja a portálnak.
43. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 42. - Spinneli)
2009. jan. 16. 15:14

Jajj Istenem, mit tettem?


:DDD

2009. jan. 16. 15:10
asszem már nem fogod megtudni tőle.
41. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 25. - Da5acc16b1)
2009. jan. 16. 14:02
Ki az év közgazdásza?
40. Klimpírozi (válaszként erre: 38. - 80ASIQ)
2009. jan. 16. 00:00
engedd, hogy a közösségvállalásom magam keressem.. kivel,mikor és hogyan..de utóbbi mondatod továbbgondolásra érdemes:))
2009. jan. 15. 23:33
Gáz kérdés miatt igazán.
38. 80ASIQ (válaszként erre: 36. - Klimpírozi)
2009. jan. 15. 23:32

Lehet, hogy yoyóval közös nevezőre jutsz? :D

Egyébként kár lenne egy 200(?) millós országot mellőzni!

37. Klimpírozi (válaszként erre: 36. - Klimpírozi)
2009. jan. 15. 23:00
a recessziót természetesen ott is tarol de azért érdemes az erőket oda csoportosítani..
36. Klimpírozi (válaszként erre: 35. - 80ASIQ)
2009. jan. 15. 22:56

Nehéz a nyelv valóban.. de felhagyva az előítéletekkel, és a praktikusságot figyelembe véve, mérlegelve a gazdasági fellendülést..azt, hogy Moszkva a világ egyik legerősebb politikuma, gazdasági bázisa, talán a második leggazdagabb városa, a kereskedelem iránya visszatér oda, ahol régen virágzott a magyar kivitel. A fejlett Nyugat tökéletesen látja és kihasználja ezt....miért ne tennék mi is?

Tavaly ilyenkor a Népszabadságban olvastam, hogy korábban Moszkvában végzett, dinamikus fiatal üzletemberek itthon és a világban helyüket nem találva fordulnak vissza az orosz gazdaságba, karriert építeni.

A magam részéről a lányom orosz taníttatását is szorgalmazom / ott volt bölcsis, és van passzív szókincse / mert terveim arrafelé orientálnak.

Összgezve, néha nem árt a tudatos választás, egyik nyelv ismerete meg úgyis hozza másikat:))

35. 80ASIQ (válaszként erre: 31. - Klimpírozi)
2009. jan. 15. 22:42
Értsem úgy, hogy praktikussági szempontok alapján döntsem el, hogy melyik nyelvet tanuljam? Tiszteletre méltó szempont és hasznos. De én nem tudnék olyan nyelvet tanulni, ami nem érdekel. Ennyi akaraterő nincs bennem. Irigylem azokat, akiben van. Jómagam négy évig tanultam autodidakta angolt, mert nagyon érdekelt, nagyon szerettem. Mivel egyedül tanultam, az élő beszédet nehezen, szinte alig értem, de az olvasással nincs gondom. Na azért mint turista, tudok szóban is boldogulni persze, de az angolul beszélő filmeket - mi tagadás - nem értem. Most már nincs bennem motiváció, hogy tökéletesítsem tudásom. Ha a topiknyitó fele annyit megcsinálna oroszból mint én angolból, meg is lehetne elégedve. Talán az oroszt jobban lehet érteni füllel, de a nyelvtana nehezebb. De szép kihívás, felemelő feladat!
2009. jan. 15. 22:18
Nyet! :)
33. da5acc16b1 (válaszként erre: 28. - Klimpírozi)
2009. jan. 15. 22:18

Ez tetszett!!!! :)))))))

Köszi, hogy nem módosítottál benne semmit :)))

32. da5acc16b1 (válaszként erre: 27. - Klimpírozi)
2009. jan. 15. 22:17

Igen? Most ezt nem értem?! Ezt akár én is kitehettem volna, de mit vársz, mit reagáljak rá? Jaaaaaa, értelek! Magyarázzam meg itt :D Oké.

Azért küldtem el, mert engem ne parodizálj ok nélkül, ha nem vagy tisztában azzal, hogy mit mondanak a közgazdászok, és mivel nem tudhattam, ide kukkantasz-e még, inkább elküldtem.

Igen, valóban nem süllyedek le ennél mélyebbre, mint amit megtettem a privivel :)

31. Klimpírozi (válaszként erre: 29. - 80ASIQ)
2009. jan. 15. 22:16

dehogy, egyáltalán nincs kivel és miért még csak szót sem felemelni..

s azzal, hogy nyelvet tanulsz, meg te magad vagy több, az orientáció megjelölése meg hosszadalmas kutatómunka és módszeres tájékozódás eredménye kell legyen.

30. da5acc16b1 (válaszként erre: 26. - 80ASIQ)
2009. jan. 15. 22:14

Szia! Én közbeszerzést tanultam, és a közgazdász részét egy kiváló szaktudású ember adta le, aki jó ember is volt, illetve még mindig :) Nagyon tiszteltem, sok rosszon ment át :( Ő mondta, hogy pontosan mikor lesz a válság, mondjuk ezt bárki meg tudta mondani aki közgazdász, és azt is, hogy az oroszoké a jövő......most még csak abból látszódik, hogy bármi, de bármilyen nagy ülésezés van, az első, akit meghívnak, Putyin bácsi...körül kell nézni.

Jajj, írok valamit Neked, mert érdekel:)

29. 80ASIQ (válaszként erre: 27. - Klimpírozi)
2009. jan. 15. 22:14
Érdemes ezen összeveszni?? :D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook