Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbefogadás-örökbeadás fórum

Örökbefogadás-örökbeadás (beszélgetős fórum)


1207. 4af5dd1db8 (válaszként erre: 1205. - Helena)
2009. márc. 4. 21:43

Szia Helena,


az én fiaim között összesen 15 hónap van, tudom, hogy nagyon jó (nekik). de tényleg azt gondolom, hogy lehet, hogy más ám ha örökbefogadott gyerekekről beszélünk - mert nekik tényleg több idő kell a beilleszkedésre. a fiúk lassan három éve nálunk vannak, nagyon jó a kapcsolatunk és szerintem (meg mások szerint) is nekik aztán nincs beilleszkedési problémájuk a családunkba :) de ki tudja, hogyan viselnék ha most jönnének a testvérek? én tényleg ott tartom most, hogy nem tudom eldönteni, hogy jó-e lenne igy nekik. tudom, a mi esetünk speciális mert rögtön két újabb nagyobbacska (3 éves korig) testvérrel kellene megbirkózniuk.


az országos listáról annyit tudok, hogy igazából annak van esélye onnan gyereket kapni aki nagyobbacska gyerekre vágyik (itt 3 éves is nagyobbacskának számit) és elfogad roma gyereket is. és a lista szubjektiv, tehát nem sorszám alapján megy.


Eszter

1206. Akymo (válaszként erre: 1203. - Szidy85)
2009. márc. 4. 21:17
Szia! Én is háromszoros örökbefogadó anyuka vagyok, szívesen segítek.
1205. Helena (válaszként erre: 1195. - 4af5dd1db8)
2009. márc. 4. 17:17

Kedves Eszter!


A húgom és köztem 1,5 év korkülönbség van csak, és nagyon jó a kapcsolatunk. Mi végig imádtuk, hogy ilyen közel vagyunk egymáshoz életkorban, mindent együtt csináltunk :) Ő olyan nekem, mint a legjobb barátnőm. Bizonyára ezért vagyok elfogult egy kicsit, szerintem kimondottan jó a testvéreknek, ha kicsi közöttük a korkülönbség. De ez csak az én tapasztalatom, nem vagyok szakember.


A bőrszínről ugyanaz a véleményem, mint neked! :)


Az országos listáról nem mondtak semmit, a hölgy csak annyit tudott mondani, hogy több, mint 130-an állnak előttünk a sorban, ezért ha mindenképpen fehér bőrű újszülött babára vágyunk, akkor minimum 5 év a várakozási idő.

Mivel nekünk nincsenek ilyen kívánságaink, valószínűleg nem kell ennyit várni, de hozzávetőlegesen sem tudta megmondani, hogy kb. mennyit. Azt mondta, ha jön a kolleganője a környezettanulmányra, több információt kapunk, mert az országos listával a kolleganő van inkább képben, és azzal is, hogy hányan várnak gyermekre mondjuk 0-3 éves korig, hányan vannak, akiknek nincs kikötésük a bőrszínre stb...

Ha tudok valamit, megírom.


Heléna

1204. Helena (válaszként erre: 1196. - C0048dfb7e)
2009. márc. 4. 17:06

Szia Hófehér!


Mi Fejér megyében vagyunk. Azt mondta a hölgy, hogy nekik 60 napjuk van arra, hogy minden papírt beszerezzenek és átadják a helyi illetékes gyámhatóságnak, akik kiadják a határozatot. Az, hogy mennyi időbe telik, míg megkapod a határozatot, attól függ, hogy milyen hamar tudsz elmenni a tanfolyamra, és milyen gyorsan hozza meg a határozatot a helyi gyámhivatal. Tanfolyam a fejér megyei Tegyesznél pl. csak novemberben lesz legközelebb, úgyhogy ha azt megvárjuk, idén nem lesz határozatunk. A hölgy éppen emiatt javasolta, hogy a tanfolyamot végezzük el az Ágacska alapítványnál, náluk szinte havonta indítanak egyet.

Mi most arra várunk, hogy a háziorvoshoz kiküldjék a papírunkat, valamint a pszichológusra, mert a tanfolyam elvégzésének feltétele az, hogy a pszichológus alkalmasnak nyilvánítson minket az örökbefogadásra.

1203. Szidy85
2009. márc. 4. 15:40
Köszönöm a gondolatot,bár én elsősorban örökbefogadottak, vagy örökbefogadók bátor és lelkes jelentkezésének örülnék:)
1202. Trics
2009. márc. 4. 09:32
Szerintem keress fel örökbefogadással foglalkozó szervezeteket, hátha tudnak ők is segíteni.
1201. Trics
2009. márc. 4. 09:32
Szia! Az Együtt az Életért egyesület munkatársai lehet, hogy tudnának segíteni neked.
1200. Trics (válaszként erre: 1197. - Szidy85)
2009. márc. 4. 09:31
Szia! Ismered az Együtt az Életért Egyesületet? Ők foglalkoznak örökbeadással, lehet, hogy tudnának segíteni. www.egyuttazeletert.hu
1199. dee (válaszként erre: 1197. - Szidy85)
2009. márc. 3. 00:45
Én öf.anyuka vagyok. Szivesen segítek.
1198. Szidy85
2009. márc. 2. 23:43
Jahh, és igen, én is örökbefogadott vagyok, ha vkinek van vmilyen kérdése, szívesen válszolok!
1197. Szidy85
2009. márc. 2. 23:41

Kedves Mindenki!


IV.éves szociálpedagógus vagyok, a szakdolgozatomat az örökbefogadásról írom.

Kérek bátor jelentekzőket, akik hajlandóak lennének egy kis időt szánni rám, szeretnék pár kérdést feltenni, illetve ha igény van rá, beszélgetni!

Köszönöm előre is!

1196. c0048dfb7e (válaszként erre: 1193. - Helena)
2009. márc. 1. 14:52

Kedves Heléna!


Megvártam a válaszodat. Igazából nem akarunk semmit sem elhamarkodni?

Melyik megyében vagytok?

Mit mondott a hölgy, hogy mennyi idő amíg meglesz a határozat?

1195. 4af5dd1db8 (válaszként erre: 1194. - Helena)
2009. febr. 28. 12:49

Szia Helena,


az "életszerű helyzet" alatt szerintem nem azt értették, hogy kivülállónak mi életszerű és mi nem. megmondom őszintén ez engem legkevésbé sem érdekel :)


szerintem inkább arra gondoltak - s ebben van is valami, hogy jó, ha a gyerekek között van bizonyos korkülönbség. gondold el, azért nem jó az (ikreknek problémái is szoktak ebből lenni) ha a gyerekek annyira közel vannak egymáshoz életkorban, hogy mondjuk egy osztályba járnak az iskolában. a TEGYESZnél általában azért szoktak "félni" az ilyentől mert minél nagyobb a korkülönbség a gyerekek között annál kevésbé esik kisértésbe a szülő, hogy hasonlitgassa őket. vérszerinti - örökbefogadott párositásnál ez talán még fontosabb, de örökbefogadott gyerekek között sem jó ha sokat lehet őket hasonlitgatni. és minden szülő megteszi, nem tudatosan persze, de megteszi :)


az örökbefogadásnál ráadásul még azzal is számolni kell(ene), hogy egy örökbefogadott gyereknek (főleg ha nem újszülött) időre van szüksége beleszokni a családba. ez nem két nap, nem is csak néhány hónap. ha túl gyorsan jönnek egymás után a gyerekek, az nekik nagyon nem jó. mondom ezt én akik a két éves korkülönbség miatt vsz. extra sokáig várunk majd az újabb csapatra, de igazából minél többet gondolok arra, hogy még van minimum 1-1.5 évünk igy négyesben annál jobb ötletnek tartom :)


természetesen vannak kivételek, ilyen steiffék esete is. de nagy általánosságban én azt gondolom, hogy az elgondolás jó.


és még valami. az, hogy az egyik gyereknek barna bőre a másiknak fehér azt a kivülálló látja csak. a család nem, a gyerekek akik ebben élnek meg főleg nem :)


mi volt tegnap a TEGYESZ-ben? mit mondtak az országos listáról?


Eszter

1194. Helena (válaszként erre: 1186. - Steiff)
2009. febr. 28. 07:52

Igazad van Steiff, megkérdeztem pénteken, és azt mondták, hogy minimum 9 hónap korkülönbségnek kell lennie a vsz-i és az öf gyermek között, hogy életszerű legyen a helyzet. Országos ajánlás az is, hogy 2 év legyen közöttük, de ezt nem mindig tartják be.

Az életszerűségről annyit, hogy ha az egyik gyermeknek barna a bőre, a másiknak fehér, egy kívülálló számára nem "életszerű" a helyzet, még akkor sem, ha 2 év van közöttük, mégis lehet az egy nagyon boldog család.

1193. Helena (válaszként erre: 1182. - C0048dfb7e)
2009. febr. 28. 07:47

Kedves Hófehér!


Valószínűleg már túl vagy rajta, de megkérdeztem a hölgyet pénteken a TEGYESZ-nél, hogy lehet-e választani a mindkét örökbefogadási formát. Azt válaszolta, hogy kifejezetten ajánlja, hogy indítsuk el az alapítványoknál a nyílt örökbefogadást is, mert éveket kell várni egy kisgyerek örökbefogadására, és így hamarabb sikerülhet. Persze az alapítványi jelentkezéshez meg kell várni a határozatot.

1192. alfoldi13 (válaszként erre: 1185. - 413ecaf526)
2009. febr. 28. 06:51
nem olyan sokára vissza fog az a gyerek majd az unokáddal kopogtatni... és már mint nagymama fogsz majd kelleni... mindönknél igy van ez...
1191. Kolu (válaszként erre: 1189. - 2f1a308978)
2009. febr. 28. 06:49
Megint egy "gyerek vadász". Miért gondolod, hogy így kellene gyereket szerezned, hogy hirdeted magad? Megvan ennek a tisztességes hivatalos útja.
2009. febr. 27. 22:02
Remélem sikerrel jártok.
2009. febr. 27. 21:54

Sziasztok!


Segítséget szeretnénk kérni tőletek. 40 éves házaspár vagyunk, és már 18 éve küzdünk azért, hogy kisbabánk szülessen. Sajnos azok közé tartozunk, akiknek a sors nem adta meg a lehetőséget, hogy szülőkké váljunk, ezért szeretnénk nyílt örökbefogadással örökbefogadni egy újszülött kislányt. Arra kérnénk benneteket, ha olyan helyzetbe kerültök, hogy már elvetetni nem tudjátok a babát de még vállalni sem tudnátok az anyaságot, akkor írjatok vagy hívjatok minket. Így gondoskodhatnátok szerető családról, megismerhetnétek minket, mint örökbefogadó szülőket, és megnyugvással bízhatnátok ránk gyermeketek nevelését.

Tudjuk, hogy ezt a döntést nem könnyű meghozni, de így egy ártatlan élet menekülhetne meg a halától. Mi pedig örömmel vennénk ha ránk bíznátok egy gyermek nevelését és végre mi is boldog szülőkké válhatnánk.


Köszönöm, hogy elolvastad kérésünket és gondolkozol azon, hogy miképpen gondoskodhatsz gyermekedről ha neked nehézségbe ütközne a felnevelése.


E-mail: eniko6868@freemail. hu

Tel: 06-20-545-3986

1188. dee (válaszként erre: 1187. - 413ecaf526)
2009. febr. 27. 19:05

Légy a virtuális anyánk:)))

Nekem hála Istennek itt él a szomszédomban Édesanyám, aki a főnököm is egyben. Együtt vagyunk nap,mint nap. Imádjuk egymást.

2009. febr. 27. 08:19

Anyát nemkeres senki akit elhagyott a gyereke??!!

:-(

1186. steiff
2009. febr. 26. 23:48

Gyévi! Milyen Érdekes mennyit irogattunk egymásnak és most derült ki, hogy fehérvárról hoztátok haza a babát. Az utcánk végén van az az intézet. :-))


Az öf-ott gyerekek közti korkülönbséget többnyire komolyan veszik, de van kivétel. Mi minden tekintetben azok vagyunk. Az én legnagyobb gyerekeim között 4 hónap , a két kicsi között pedig 11 hónap korkülönbség van. A vérszerinti fiam 5 hónapos volt, mikor a 3 éves nagyfiamat örökbefogadtuk és nem telt el egy év az első két öf között. Tehát van kivétel, ha a gyerek érdeke ezt kívánja. Bár mondta a képembe tegyeszes jogász, hogy ő bizony nem engedélyezte volna a nagyfiam öf-át, dacára annak, hogy ha mi nem hozzuk haza ,nagy valószínűséggel csak külföldön találnak neki szülőket. Így viszont (többek között) azzal a kislánnyal nőhet fel, akit már csecsemőkorában mellérendelt a sors, akivel bár nem vérszerinti tesók mégis szimbiózisban élnek.Elválaszthatatlanok. De ez a bürokratát, a "gyerekédelmist" nem érdekelte...

2009. febr. 25. 10:38
Engem egy 23 éves lány hagyott faképnél!Anya vagyok!Tuds valaki helyette egy örökbefogadó szeretet hiányos lányt!Borzasztóan hiányzik a lányom,pedig én sem tervesztem őt,csak jött!Ma meg elfordult tőlem,pedig mindig imádtam és olyanok voltunk mint két barátnő.
1184. Helena
2009. febr. 25. 10:31

Sziasztok!


Hófehér, én is úgy gondolom, hogy mindkettőt be lehet jelölni, de pénteken megyünk a Tegyeszhez, rákérdezek, és megírom a választ.

1183. trapiti (válaszként erre: 1182. - C0048dfb7e)
2009. febr. 24. 20:51
Igen, mindkettőt lehet választani, a tegyesznél kell jelezni, ill. a titkos listákra jelentkezni (megyei és országos). A nyílt esetében pedig elsősorban a civil szervezetek jönnek szóba, gondolom.
1182. c0048dfb7e (válaszként erre: 1181. - Helena)
2009. febr. 24. 19:35

Kedves Helena!


Köszönöm válaszod. Még csak egy kérdésem lenne ha tudod rá a választ, hogy mind a kettőt választhatjuk? Csak azért, hogy több legyen az esélyünk.

1181. Helena
2009. febr. 24. 12:50

Emellett én azt hámoztam ki a neten találtakból (ha nem jól tudom, javítsatok ki légyszi!), hogy titkos örökbefogadást a TEGYESZ-EN keresztül lehet ügyintézni, nyílt örökbefogadás közvetítéséhez is joguk van, de ez nem a bevett gyakorlat.

Ha alapítványokhoz fordulsz az örökbefogadási szándékoddal, akkor a nyílt örökbefogadást választod.

Hogy melyik a jobb, azt mindenkinek magának kell eldöntenie.

Úgy olvastam, hogy a kötelező tanfolyamon, ami ahhoz kell, hogy örökbefogadó lehess, nagyon alaposan elmondják a különbségeket.

1180. Helena
2009. febr. 24. 12:45

Szia Hófehér!


Én ezt találtam a titkos és a nyílt örökbefogadásról:

Titkos örökbeadás esetén ma Magyarországon kizárólag a megyei és fővárosi GYIVI-k járhatnak el. A csecsemő, vagy gyermek (továbbiakban a gyermek) előbb gyámhatósági közreműködéssel állami gondoskodásba kerül, majd a szülők lemondó nyilatkozatával, vagy anélkül, bírósági döntéssel a szülők elvesztik szülői jogaikat, és a gyermek örökbeadható lesz. - Az örökbefogadó család kiválasztása és a gyermek átadása nekik titkosan, tehát a vérszerinti szülők tudta nélkül történik


Nyílt örökbeadásra akkor kerül sor, ha a szülők az állam helyett örökbefogadó család, vagy személy javára - helyi, vagy megyei/fővárosi gyámhatóság előtt aláirt nyilatkozattal - lemondanak gyermekük feletti szülői felügyeleti jogukról.

2009. febr. 24. 11:37

Sziasztok!


Én még új vagyok itt.

PCOS betegségem van. Egyelőre nem jön a baba. A párommal úgy döntöttünk, hogy az örökbefogadást is megpróbáljuk. legfeljebb ha jön a saját, akkor lesz egy örökbefogadott és egy saját is.

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy melyik a jobb és miért, a nyílt vagy a titkos örökbefogadás, és a lapon mind a kettőt be lehete húzni? Most kaptuk meg a TEGYESZ-től a kitöltendő papírokat.

Segítségeteket köszönöm.

1178. Helena (válaszként erre: 1175. - 4af5dd1db8)
2009. febr. 24. 11:31

Szia Eszter!


Pénteken megyünk a Tegyeszhez, megkérdezek mindent, aztán megírom, hogy mit válaszoltak.


Mennyi idősek a gyermekeid? Ha van kedved, írd le a történeteteket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook