Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbefogadás-örökbeadás fórum

Örökbefogadás-örökbeadás (beszélgetős fórum)


2009. jan. 19. 10:24
Köszönöm szépen mindenkinek a sok infot. Utána fogok nézni, és ha vmi nem világos kérdezek. Köszönöm.
1056. Zabszem
2009. jan. 19. 10:20

A kisebb vihart kavart esethez írnám le és nem feszültségkeltés képpen:

Azt látom, hogy néhány várakozó vagy már örökbefogadó, nincs tisztában azzal, mit vállal ha a gyermeke roma, félroma származású. A kifelé való kommunikáció azt láttatja velem, hogy a félroma baba előrébb juttat a sorban, sőt biztos, hogy szöszke lesz. Azért ezzel óvatos lennék, csak nézzük meg saját gyerekkori fotóinkat, mennyit változtunk.

Aki pedig a környezete előtt titkolja, az duplán felelőtlen, mert egyszer ezt kommunikálni kell a gyermek felé. Ha ebben egy civil asszisztál, az pedig számomra minősíthetetlen vagy a történet ezen része nem fedi a valóságot.

Vagyis a tolerancia nem szerencse kérdése.

1055. trapiti (válaszként erre: 1052. - Victoria25)
2009. jan. 18. 23:32
1054. trapiti (válaszként erre: 1052. - Victoria25)
2009. jan. 18. 23:27
1053. trapiti (válaszként erre: 1052. - Victoria25)
2009. jan. 18. 23:25

Szia!

Ezt elég hosszadalmas lenne most összefoglalni...

Itt viszont sok hasznos info össze van már gyűjtve, szerintem nézd meg: [link]


Elindulni mindenképp a lakóhelyetek szerint illetékes Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálatnál (TEGYESZ) kell.

2009. jan. 18. 23:03

Sziasztok!

Leírná nekem pontosan valaki, hogy hogyan lehet örökbe fogadni ma Magyarországon egy gyermeket. Egyáltalán azt, hogy hogy lehet, hová kell fordulni... Szinte mindent, mert én semmit sem tudok erről, viszont érdekel. És milyen segítő szervezetek vannak, akik segítenek ebben? Válaszotokat előre is köszönöm.

1051. trapiti
2009. jan. 18. 22:54

Azt hiszem, ha valaki ír egy nyílt fórumra, megosztva ott örömét-bánatát-várakozását, bármit, számolnia kell azzal, hogy az bárki számára hozzáférhető lesz, így az azt olvasókban különböző kérdéseket fog felvetni. Ráadásul a figyelmes olvasó számára sokminden kiderülhet egyszerűen az események egymásutánjából, a sorok közül stb... Aki nem mer szembenézni ezzel, vagy úgy érzi, rejtegetnivalója van, az bele se fogjon a fórumozásba...

Aki névvel, fényképpel együtt ír magáról és a gyermekéről, az bizony beazonosítható, ezzel jobb tisztában lenni.

1050. steiff (válaszként erre: 1044. - M...)
2009. jan. 18. 22:42

Az számomra is természetes, hogy részletekbe menően nem tárgyaljuk ki egy nyílt fórumon az örökbeadást, hisz ez tényleg nem tartozik mindenkire. Én csak azt nem értem, hogy a közvetítő szervezet neve , vagy az öf motivációja adott esetben miért lenne titkolandó? Vagy itt nem erre gondoltál?

"Másik! Tényleg nincs hozzá senkinek köze, hogy ki honnan is miért fogadott örökbe(személyiségi jog megsértése lenne, nem gondolod?)! Kérdezd csak meg az itteni fórumozókat, hogy leírják-e honnan és miért fogadtak örökbe!"

1049. matahari72 (válaszként erre: 1048. - Kolu)
2009. jan. 18. 20:08

Kolu!

Ha egy szervezet nyílt fórumot hoz létre / üzemeltet (ami valóban dícséretes dolog, és ez abszolút „jó pont” a Gólyahír részére), akkor számolnia kell (de legalábbis érdemes) azzal, hogy azon nemcsak az általa képviselt vélemény olvasható, lesznek viták, „nem szívesen látott” kérdések. Nincs ezzel semmi baj, ahányan vagyunk, annyiféleképpen gondolkodunk adott dolgokról. De az ezekre a véleményekre adott válasz minősége – tetszik-nem tetszik - a szervezetet minősíti. Az is, ha a „kellemetlen” hozzászólásokat (természetesen nem az ilyen-olyan jogokat sértőkre gondolok) egyszerűen kimoderálja.


A Gólyahír tevékenységét soha nem kérdőjeleztem meg (erre vonatkozóan még nyomokban sem olvashattál utalást a hozzászólásomban) és azt sem írtam, hogy kötelesek lennének részletesen beszámolni.


Támadó hangvételedből arra következtetek, hogy nem fogunk tudni érdemben eszmét cserélni. :)


M.

1048. Kolu
2009. jan. 18. 17:06

Matahari72!

Te tudsz még egy ilyen nyitott szervezetről ebben a körben akiktől fórumon kérdezni lehet, naprakész statisztikát olvashatsz? A többi szervezettől hol kérdezed meg, hogy mit miért tett, ki mikor, és miért kerül sorra? Miért gondolod, hogy bárkinek beszámoltatási joga lenne velük szemben?(pláne név nélkül!)

Én örülök, hogy látom, hogy mennyit dolgoznak végre valakik a gyerekekért. Számomra csak ez a lényeg. A miértek meg rájuk tartoznak.

1047. c6b27363e5 (válaszként erre: 1046. - C6b27363e5)
2009. jan. 18. 16:31
bocs 4 éve lesz akart lenni
2009. jan. 18. 16:31

Sziasztok tetem fel képeket az adatlapomra most le az idén hogy mi örökbe fogatunk 2 fiút

nem tudom ki s mi volt az apja anya bár kértük ne legyen kisebbségi ,bár én úgy gondolom akár a saját gyerek is lehet rossz s jó .

Nagyon szeretem őket s büszke vagyok rájuk .

Ricsike már elsős ,Gergő ovis ,mind a kettő bújik hozzám anyucikám szalad apához apucika .

S nagyon rossz volt a várakozás tudom türelmetlen az ember .

Ehez hozzá kell tennem s aki örökbe fogadott biztos találkozott már ilyennel gyermek otthonok kotla pénzt kapnak s nem érdekük hogy örökbe adják sajnos .kinek nincs dolga ne menjen ilyen helyre mikor latfogatuk a kisebbik fiamat s amit láttam a szívem szakadt meg sok a beteg gyerek s minden gyerek szeretetre éhes légszívesében mind haza hoztam volna

a várakozóknak sok sikert kívánok

kik örökbe fogadtak sok boldogságot

2009. jan. 18. 15:32

Sziasztok!


Figyelemmel kísértem a Gólyahíres fórumon zajlottakat, szeretném leírni a véleményemet.


Azt látom, hogy akárhányszor előkerül egy „neccesebb” téma, azt nem lehet mindenki számára megnyugtatóan megvitatni, levezetni, mert egyrészt azonnal személyeskedésbe fordul, másrészt az egyesület által képviselt véleménytől eltérő hozzászólások (amik pedig akár hasznosak is lehetnének!) rögtön provokációnak minősíttetnek, a hozzászólók rosszindulatú, irigy, kötekedő (stb.) provokátoroknak, és a végén a nem tetsző hozzászólásokat törlik. Ez elgondolkodtató. Vajon miért van ez így? Kinek van kedve ezek után leírnia az őszinte véleményét, kérdéseit?? Mit vonnak le ebből a várakozók, jelentkezni szándékozók, érdeklődők, vagy csak kíváncsi olvasók? No persze úgymond „jogában áll” a fórum üzemeltetőjének, hogy így tegyen, de szerintem ez borzasztóan rossz stratégia és kommunikáció feléjük.


A napokban zajlott eseménnyel (ti. egy nem túl régóta várakozó kisbabát kap) nem lett volna semmi gond, ha az normálisan kerül kommunikálásra (ehhez nem is lett volna szükség a vitát kiváltó örökbefogadás valamennyi részletének nyilvánosságra hozására, hiszen ez valóban csak az érintettekre tartozik). De ez a durva, sértődött és elutasító hangnem számomra érthetetlen, ráadásul nem old meg semmit.


Kolu: nem, nem csak 1 ember „hőzöngött” , én konkrétan három olyan hozzászólást olvastam, ami kételkedőnek ítéltetett, valószínűleg moderálták, mielőtt olvashattad volna.


Mindenkinek a legjobbakat kívánva

M.

1044. m... (válaszként erre: 1043. - Steiff)
2009. jan. 18. 01:22

Steiff!

" Sok fórumon szoktam olvasgatni, de nem találkoztam még azzal, hogy ez valakinek gondot okozna."

Ez meglep kicsit :(

Az Egyesület fóruma nyílt fórum, bárki számára olvasható, legtöbbször az életet adók is olvassák, sőt van ismerősöm aki beszélget is az életetadóval a fórumon keresztül...

Ugye elég ciki lenne ha kitálalná a közönség számára a történetét, különlegességét az esetnek, ha olvassa maga az érintett.

És sajnos most ez is nagyon rosszul jön le, hogy a boldogságát támadja valaki :(

És még egyéb esetek is vannak, amikor ha bármit is leírnánk, egyből támadásoknak lehetnénk kitéve... Hogy félre ne érts'... A mi 2. kisbabánk örökbefogadása is különlegesebb-komplikáltabb eset volt... Csak annyit írok róla, hogy volt egy közeli rokon, aki mindent végigjárt, gyámhivataltól kezdve a szülészeti osztályon át, hogy megakadályozza az örökbeadást. Mert ő szerette volna... Nincs olyan részlet, amit ha elmondanék ne ismerne magára, annyira egyértelmű lenne. Ugye nem baj, ha védem a családom???

DE még jópár eset van, amiről tudok, nem véletlen, hogy nem írják le... De nem is szabad!!! Te leírod a gyermekeid származását minden ismeretlen hozzászólónak? Szerintem nem...

És ez a normális hozzáállás szerintem. Kisfiam történetét vállaltam(szem. jog megsértése nélkül), mert egyszerű örökbefogadás volt, a kislányomé viszont merőben más.


A cikket elolvastam, gratulálok hozzá! :) Szépek a képek, fantasztikus a családi harmónia, nagyon édesek a gyerkőcök! :) Sok Boldogságot!

1043. steiff
2009. jan. 17. 23:58

Az előzőekhez, ha megengedtek egy hozzászólást.

Nyílván minden öf más és más. Van aki rövidebb ideig vár a babára, van aki hosszabb ideig. Valószínűleg akinek nem olyan hosszú ez az idő toleránsabb, kevesebb elvárása van. Én úgy gondolom, hogy minden civil szervezet a legjobb tudása szerint dolgozik, bár más "stílusban".

Olvastam az általatok említett esetről és nyílvánvaló, hogy lehetnek olyan várakozók (vagy csak egyszerű érdeklődők), akik furcsállják, hogy van aki hamarabb babát kap ,mint azt a sorszáma alapján várnák- bár az is nyilvánvaló, hogy ez a magasabb tolerancia eredménye volt pl. ebben az esetben is. Csak ez ott a fórumon nem jött le.


Viszont azzal nem értek egyet, hogy titkos lenne, az, hogy ki honnan fogadott örökbe. Legalábbis az eddigi tapasztalaim szerint nem így érzem. Sok fórumon szoktam olvasgatni, de nem találkoztam még azzal, hogy ez valakinek gondot okozna.

1042. steiff (válaszként erre: 1039. - M...)
2009. jan. 17. 23:37

Szia! Először is gratula a kislányodhoz! :-)))

A februári Marie Claire-ben jelent meg a cikk, az eleje a honlapjukon olvasható.

1041. malomkerék (válaszként erre: 1039. - M...)
2009. jan. 17. 20:08

Kedves m...

Remélem, megbocsátod, hogy nem bonyolódok Veled vitába. Nem látom semmi értelmét. :)

Béke Veled! :)

1040. malomkerék (válaszként erre: 1036. - 4e98672d19)
2009. jan. 17. 20:07
Misimanó: Még nem döntöttünk mindenről és nem is olyan régen fontolgatjuk komolyan, hogy örökbefogadással válunk családdá. Meglátjuk. :)
1039. m... (válaszként erre: 1027. - Malomkerék)
2009. jan. 17. 18:13

Kedves MALOMKERÉK!


Mielőtt rágalmazol és az Egyesület rossz hírét kelted, figyelmesen kellene olvasnod ezeket a fórumokat!!!

Igen, boldog anyuci vagyok, miért csodálkozol ezen??? Több éves szomorúság után, kétgyermekes anyuka lettem! :) Ne haragudj, de én kislány korom óta erre vágytam(férjem is igazi apuka tipus), és úgy élni évekig, hogy talán soha nem lehetek... :( Rózsaszín az életem valóban, a legkisebb gyermekem 3 hónapos, mintha álmodnék... :) De aki már örökbefogadott, pontosan tudja miről írok!


A vádjaidra meg csak azért reagálnék, mert eléggé nevetségesek! :)

Ha te is 4 és fél éve járnál Gólyahíres találkozókra, fórumoznál stb... neked is kialakult volna már egy ismeretségi köröd! Sőőőt továbbmegyek... A fórumozók többségét is ismernéd!

A Gólyahíresek közül rengeteg ismerősöm, barátom van,(és nem csak ők egyedül, hisz más Bölcsős, Tegyeszes is van!) hisz barátkozós család vagyunk, szeretjük az embereket! Másrészről a gyermekeinknek nagyon fontos, hogy ne érezzék magukat kívülállónak az örökbefogadás miatt, tudják, hogy ők csak egyek a sok kis örökbefogadott gyermek közül.

Én sme vagyok több, mint a többi ember, miért lennék??? Hol olvastál ilyet???

Nem tudom, miért engem vettél észre, mikor már előttem sokkal többen gratuláltak úgy, hogy még nem is írta le az örökbefogadó anyuka a boldogságát!

Én is azok között voltam, akinek jött a telefon az örökbefogadás előtt, sms, hogy megérkezett a várva várt telefon! :) Hogy szorítsunk neki a legnehezebb, de egyben leggyönyörűbb perceiben...

De ugye ha nem a rosszhírét keltenéd az Egyesületnek, akkor leírtad volna azt is, hogy sms-t kaptam, hisz ezt le is írtam!!!

Nem a Gólyahírtől jött az információ, hanem magától az érintettektől! Az utóbbi időben pedig valóban 2-3 ismerősöm is örökbefogadhatott az Egyesület révén... Még lesz 1 várakozó, aki már sorszámilag elöl jár, de hogy mikor érkezik meg hozzájuk a várva várt telefon, senki nem tudhatja...


Másik! Tényleg nincs hozzá senkinek köze, hogy ki honnan is miért fogadott örökbe(személyiségi jog megsértése lenne, nem gondolod?)! Kérdezd csak meg az itteni fórumozókat, hogy leírják-e honnan és miért fogadtak örökbe! Ne butáskodj, gondolkodj, mielőtt vádaskodni kezdessz.


Bár szerintem inkább olyat szeretnél amit úgysem tudsz elérni... A Gólyahír Egyesület teljesen tisztán dolgozik, próbálnak néhányan beléjük kötni(talán konkurensek, akik nem karitatívan dolgoznak?), de ez nehezen fog menni, hisz nincs fogás :)

Karitatívan a babák érdekeit nézve a nap 24 órájában tisztességgel végzik a dolguk!!! Emelem a kalapom előttük, bár lenne még rengeteg ilyen meleg szívű, becsületes ember a világban!


Steiff! :)

Gratulálok a legkisebb gyerkőchöz! :)

Próbálok visszaolvasni, nem tudom, hol van a riport rólatok...

2009. jan. 17. 16:55

Bocsánat,de nekem még Gyermekvédelmi Területi Szakszolgálat marad,régi beidegződés.

Figyelek rá,hogy ezért ne legyen rossz érzésed.....



Kedves Steiff!

Nagyon megragadott a cikk,amit gyönyörű kis családodról írtak.Boldogok a gyermekeid,ez látszik a képeken,minden jót kívánok neked!!

1037. trapiti (válaszként erre: 1036. - 4e98672d19)
2009. jan. 17. 16:19

Bocsánat, hogy szólok, de már bántja a szemem, annyi helyen írod következetesen rosszul...

Tegyesz = Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat, nem Gyetesz...

2009. jan. 17. 15:50

Szia malomkerék!

Mióta gondolkodtok örökbefogadáson?Mi is gondolkodtunk,igaz belevágtunk,és most másodszorra is.

Mivel mi titkosan fogadtunk örökbe,és nekünk semmi rossz tapasztalatunk nincs a mi Gyeteszünk felé,így mi ezt választjuk megint.Mi is sorban álltunk,igaz jóval később mint amikor a papírokat beadtunk.nálunk a férjemnek a nyílt ellen volt kifogása,de aztán elmentünk találkozóra,és utána adtuk be oda a papírokat.Lentebb írtam már miért.

Mi nem fogadtunk el roma ill.félroma babát,mondták is,hogy így bizony több idő.

Lehet véleményed mindenről,igen szerintem le is írhatod,én nem találtam benne semmi sértőt.De tényleg nem tudjuk mi van a háttérben,ezért ne ítéljünk.

Viszont jó tanács,csak abba a szervezetbe ad be a papírokat ,ami iránt feltétlen bizalmad van.Mikor mi eljutottunk odáig,hogy igen és készültek a papírok,én is sok fórumot olvastam,és bizony néha irigykedtem.Mert ők igen én miért nem?De előttünk csodás 3 és fél év volt,mert tudtuk lesz baba előbb utóbb,és mi kihasználtuk.Mindent úgy éltünk meg,hogy most még ketten aztán egyszer majd hármasban.

Mivel annyira kedvesek voltak,és olyan emberségesek,és tényleg semmi problémánk nem volt,mi újra ezt választjuk,mármint a titkosat,

Mindenki arra esküszik,ahol szülővé tették.

És persze az anyukák rózsaszínben látják a világot,ha anya leszel te is megtudod miért!

1035. malomkerék (válaszként erre: 1032. - Kolu)
2009. jan. 17. 15:07

Teljesen egyetértek Veled. az oda írók stílusáról, mondanivalójuk tartalmáról és egyebekről szereztem egy képet, hisz az ott jelenlévők nagy része annak a szervezetnek köszönheti a szülőségét. Ráadásul a vezető is rendszeresen megjelenik a képben. Tehát azok adtak nekem valamit a civil "életéből", akik oda írnak.

A kötekedők azok, akik nem mindent látnak úgy, ahogy a boldog anyucik, azonnal rá is repülnek az emberre és szétcincálják, mert azonnal támadást vélnek felfedezni. Ez megmagyarázhatatlan számomra, ha nincs mitől tartaniuk, ha minden rózsaszín.

Persze ez csak az én gondolatmenetem, te biztosan sokkal tájékozottabb vagy a dologban. Ha segítenél, hogy megértsem... Megköszönném! :)

2009. jan. 17. 15:01

Kedves Kolu!

A vezető csak annyit írt, hogy nem tűri, hogy megkérdőjelezzék a döntését. Azért ez a "nem tűröm" számomra elég beszédes.

Nem vagyok kötekedő, ha az lennék, leírtam volna a forrást, hisz tábora és ellentábora ennek a civilnek is van.

Nem kell a sértődöttet játszanod, történt vmi, ami nekem szemet szúrt, szerintem korrekt formában osztottam meg. És itt, nem máshol. :)

Békét a lelkednek és kívánom, hogy a sértettséged múljon el mihamarabb ha nem az életedet adod ezért a szervezetért, akkor is fog működni. :)

1033. Kolu
2009. jan. 17. 13:40
Különben ha olvastad csak 1!!! ember hőzöngött (lehet, hogy te)
1032. Kolu
2009. jan. 17. 13:29
A fórum nem az üzemeltetőt minősíti, hanem azokat akik oda írnak, és a kötekedőkről, mint te.
2009. jan. 17. 13:07
Nem csak az utóbbi pár napra gondolok, hanem összességében ad a fórum egy képet, ami kinek kinek megítélése szerint pozitív vagy negatív.
1030. malomkerék (válaszként erre: 1029. - Kolu)
2009. jan. 17. 13:06

Kolu: mire gondolsz? Én semmit sem szeretnék eldönteni, csak azt látom, hogy a rengeteg elismerés ellenére valami mégsem működik ott teljesen flottul, ha az utóbbi egy-két nap eseményeit nézem. És ez már nem az első eset, hogy vki örökbefogadása kapcsán egy csomó ember felhördül azon fórumon. ( Ezek szerint Te tudod, hol kell a részleteknek utána olvasni. )

Hidd el, nem bántás, csak elgondolkodtató. Annyi közöm van hozzá, hogy egy infó arról a civilről. :)( Azért ha azt a fórumot olvasod, eléggé élethű képet kap még egy laikus is, hogy mi folyik ott. )

1029. Kolu (válaszként erre: 1027. - Malomkerék)
2009. jan. 17. 09:23

Tényleg malomkerék, mi közöd hozzá?

Úgy gondolod neked kéne ezt eldönteni?

2009. jan. 16. 15:35

Szia!

Tudom miről írsz,olvasója és írója is vagyok annak a fórumnak.Sorban álltunk ott mi is,de mi végül is titkosan a Gyetesztől kaptunk babát,Az első 5-ben voltunk,a Gyetesznél.

Bizalom kell,nem tudjuk mi volt a háttérben.Nem tudhatod hogy milyen kritériumok alapján döntöttek.

Ha elindultok ezen az úton,nektek is lehetnek kikötéseitek.

Meglátod mi az amit felvállalsz és mi az amit nem.

A mi gyermekünkre is az először megkérdezett pár nemet mondott,nem merték a 6 hetet felvállalni,mi igen.Ők olyan babát akartak,akinél eltelt a 6 hetes időszak,amikor még meggondolhatja magát az életet adó,ergo inkább csecsemő otthonból akartak hazavinni.De ő meg nekünk született.Nem hiszek a véletlenekben,mert nem véletlen volt ott nem nálunk meg igen!!!!

És mikor beért a férjem,nővérkék azt mondták,tiszta apja ez a gyerek,és ahogy telnek a napok egyre inkább.

Ha nem várunk 3 és fél évet nem őt kapjuk,aki tényleg a mi gyerekünk!!!

Nem csinálnák semmit sem másként,és ha kezedben lesz a gyereked majd Te sem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook