Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbefogadás-örökbeadás fórum

Örökbefogadás-örökbeadás (beszélgetős fórum)


2009. ápr. 8. 13:00

Most fogják 14-én tárgyalni a nyílt örökbefogadást.Módosítani fogják a törvényt,ami a nyílt örökbefogadásnál is 6 hetet ad az Életet Adónak,hogy meggondolja magát.Eddig a titkosnál volt csak ilyen.Ez nem túl szerencsés lépés,nem lesz több papír kitöltése az Életet Adónak,csak a nyíltnál is lesz az a 6 hét.DE teljes mértékben megszűnik a magánúton való örökbefogadás.Már többé nem lehet kórházból szerezni gyermeket.CSAK a területi TEGYESZ és az erre engedélyt kapott civil szervezetek,mint Gólyahír és Bölcső és a harmadiknak nem jut eszembe a neve foglalkozhat nyílt örökbefogadással!!!!!!!!!!!A magánúton való örökbefogadás TELJES mértékbe tilos lesz!!!!

Na legalább ezt elérték a Napló történetével.Gondolom,egyetlen egy illetékes sem hitte el,hogy nem kapott az Életet Adó pénzt!!Ja és pont az Életet Adók védelmében örülök ennek a lépésnek,mert igenis kell a szakember segítsége!!!

1266. 63d4ad7c44 (válaszként erre: 1265. - 0f07cfed39)
2009. ápr. 7. 09:38

Biztos igazad van! Én inkább magam védem attól, hogy ne is olvassak ilyet, mert persze, hogy felháborít engem is, csak tudom, hogy ebben az országban semmi nem fog változni jó ideig.

Igen tényleg undorító, ha valaki áruként tekint a gyerekre, mindennek megvan a maga legális útja!

Nem is akartam vitát gerjeszteni a hozzászólásommal, nem ez volt a cél, csak én naivan örültem annak, hogy egy régi fórumozó kisbabájának helyzete talán megoldódott... Reménykedek, hogy így van!

Neked milyen korú gyermeked van, ha nem vagyok indiszkrét? Sokat vártatok? Nekünk most múlt el egy éve...

1265. 0f07cfed39 (válaszként erre: 1264. - 63d4ad7c44)
2009. ápr. 7. 08:39

Mint örökbefogadó szűlő háborít fel!!!Mi is kivártuk a sorunkat,és nagyon boldog emberkéket nevelünk.De azért az a fórum illegális,és ez gyerek kereskedelem,mikor lakást ,autót ígérnek a gyerekért.A másik,ha valaki lemond a gyermekéről,akkor a szakember segítsége nagyon fontos.Mert számomra az az elfogadható,ha mind a 3 fél,szakember segítségével találkozik. Tudom soknak ezen a fórumon ez furcsa,mert az önző érdekeit nézi,és nem a gyerekét.Tudod meg kell érni arra,hogy amikor megszólal az a telefon,te készen állj.És ne azért akarj gyereket,mert unod a munkahelyedet.Van ilyen is itt.Olvastam a naplóját.Majd amikor a gyermek nem lesz olyan amilyet akartak,akkor mit csinál.Várt nagyon rövid időt,és nem azt kapta amit akart.Pár hónap múlva kiderül a betegsége esetleg,akkor megy reklamálni?Igen homokba dughatjuk a fejünket,és megmagyarázhatunk mindent.Akkor sem ez a helyes út,remélem megváltoztatják.

Ja és ne mond azt sem,hogy nem a halott csecsemőt kell szegénynek pótolnia.Dehogy nem!!És ez a gyereknek lesz rossz!Életet adó meg úgy kapott a 20 millkából,hogy csak na.Ezen a illegális fórumon sokan sokat ígérnek gyerekért!!!

2009. ápr. 7. 07:49

Én nem hiszem, hogy rosszul járt a baba. Semmiféle meghalt babát nem kell pótolnia, hisz azt nem is lehet.

Nem biztos, hogy kell keresni illegalitást a dologban, hátha nincs...

Én biztos nem keresnék magamnak babát fórumokon, szépen várom a sorom a Tegyesznél, és nem ítélkezem mások felett!

Ha Téged ennyire felháborít a dolog, ne is olvasgass ilyen fórumokat, hidd el, nem éri meg az idegeskedés. Mi változik? Semmi.

2009. ápr. 6. 18:12

Felháborítónak tartom,hogy ilyenhez a tv2 a nevét adta!Na nem is vártam többet tőlük.A béranyaság ahogy van ILLEGÁLIS!!Tudom van fórumuk és szerintem fel kell hívni az illetékesek figyelmét erre.Nem hiszem,hogy a baba jól járt,hisz egy meghalt babát kell majd pótolnia,és azt sem hiszem hogy az Életet Adónak????Nem is hívnám annak,nem csurrant a 20 millióból.Azon a fórumon sokan keresnek gyereket,de mi van ha "megrendelőnek" nem kell,nem tetszik???

Jaj és keres ott bi férfi és 50 éves férfi is béranyát.jó lenne ha az illetékesek betiltanák azt a fórumot.ALKALMATLANAK tartom azokat a szűlőket akik így fogadnak örökbe,mert csak a maguk érdekeit nézik,a "Béranyák"????nem is anyák,is hisz pénzért szülnek.Egyetlen egy embert nem vesznek figyelembe a gyereket.UNDORITÓ!!!

1262. trapiti (válaszként erre: 1261. - Gyévi)
2009. ápr. 6. 15:04

Évi!

Gyönyörűek voltatok!!! :)

Bella Baba hogy van? Már gondolom hazament a szüleihez... Írtad, hogy sikerült örökbefogadókat találni...

1261. Gyévi
2009. ápr. 6. 14:22

A múlt héten voltunk a Fókuszban a Bellával :)

[link]

2009. ápr. 6. 11:22
Igen én láttam de én hamár ott a tv beszéltem volna többet a béranyaság kérdésről hátha valaki meghallaná már!!!
2009. ápr. 6. 10:22

Kedves Fórumozók!


Láttátok a tegnap esti Naplót?

Legendás kisbabája ahhoz az anyukához került, aki tavaly elvesztette újszülött babáját a kórházban és még a méhét is kioperálták!

Nagyon szép kisbabát fogadott örökbe, és elhangzott Legendás neve, ezért gondolom, hogy az Ő kisbabája! Igazán hála neki, hogy ezt a családot választotta gyermekének!

Mindenkinek szép hetet!

2009. ápr. 4. 15:49

tegnap beszéltem a TEGYESZ jogásznőjével, és azt mondta, hogy NEM illegális a közvetítő nélküli örökbefogadás, csak a gyámügy alaposan kivizsgálja, hogy nem történt-e nyerészkedés.

üdvözlet

1257. c6b27363e5 (válaszként erre: 1256. - Pzsvi)
2009. ápr. 3. 20:11
Bács-Kiskun megye
1256. pzsvi
2009. ápr. 3. 08:57
melyik megyében?
2009. ápr. 3. 07:21
Sziasztok tegnap kaptam a gyámügyi hivataltól egy levelet hogy itt a megyénkben lesz örökbe fogadó klubja itt nálunk a megyében
1254. Ica és Laci (válaszként erre: 1253. - Tison)
2009. márc. 31. 09:30
Döbbenet amit olvastam!Hiszen ha örökbe fogadok,vállalom a gyereket minden gondjával,bajával együtt!Az enyém lesz!
1253. tison
2009. márc. 30. 23:32

Sziasztok!

Véleményetekre vagyok kiváncsi. Örökbefogadott gyermek vagyok,három évesen hoztak ki a nevelőotthonból. Vérszerinti szüleimet nem ismerem. Örökbefogadó szüleimnek van egy fiuk, Édesanyukámék (örökbefogadók)hat éves koromban elváltak. Attól kezdve Édesapámmal kapcsolatunk elhomályosodott,nincs ideje foglalkozni velem. Édesanyukámmal szuper a kapcsolatunk, imádom Őt.Pár hónapja merült fel a problémánk. Hiteltörlesztésünk megugrott, Édesapám jó anyagi körülmények közt él, probáltunk segítséget kérni tőle, nem kaptunk.A vérszerinti fiának minden költségét fizeti, még a barátnőjét is eltartja. Ráíratta a vagyonát is, így az örökségből is kimaradok.Hogy valamit kapjak én is, a föld és a tanya felét rámíratta.Kértem Édesapámtól valami formában (nem ismerem a jogot)írjon mindent a fiára, lemondok mindenről, cserébe segítsen a ház törlsztésében. Ezen felháborodtak, Édesanyukám is, hogy én haszonleső vagyok, megsem haltak és már az örökséggel foglalkozom. Szó sincs erről, eddig mindig megoldottuk a problémáinkat férjemmel, most gondban vagyunk, nem számoltunk világválsággal. A botrány után két hónappal több milliós autót vásárolt Édesapám,(persze nem hitelre).Tudom, nem akarta az örökbefogadást, hallani sem akart rólam. Egyesek szerint azért "hanyagol", mert nem vagyok a lánya. Ajánlották "dobjam" el a nevét, hogy Ő is megnyugodjon, (meg a fia is). Van aki azt tanácsolta, ne hagyjam annyiban, harcoljak,nekem is jár annyi mint testvéremnek. Nem tudom mi tévő legyek, azóta nem is nagyon áll velem szóba, pedig én szeretem. A szívem megszakad hogy nem lehettünk egy család, talán ha nem csak három évig élünk együtt jobban megismer, talán meg is szeretett volna.

1252. steiff
2009. márc. 28. 00:19
Gyévi! Ez tényleg nagyon jó hír, bár megértelek benneteket, hogy most kicsit szomorúak vagytok! :-))
1251. matahari72 (válaszként erre: 1250. - Trapiti)
2009. márc. 27. 14:59

Trapiti, megtennéd, hogy megírod, mely törvény, vagy jogszabály rendelkezik erről? Tudom, hogy tavaly terítékre került a javaslat a többfordulós kerekasztal-egyeztetésen, de úgy tudtam, hogy végül kimaradt az új Ptk. tervezetből (ami egyébként hatályos már?).


Köszönöm!

M.

1250. trapiti (válaszként erre: 1239. - Keli)
2009. márc. 27. 14:36

Kedves Keli, és a Többiek!


Lehet, hogy akkoriban, amikor Ti fogadtatok örökbe, ez még legális volt, illetve nem volt elég pontos a szabályozás a kérdésben.

Ma már nem így van. A nyílt örökbefogadáshoz ma már mindenképpen szükség van a öf közvetítésére engedéllyel rendelkező civil szervezetek valameélyikének közreműködésére. Egyébként most már a gyámhivatalon is számonkérik ezt, az adott örökbefogadást segítő szervezet képviselőjének jelenlétében kell történnie a nyilatkozatnak, és ezt Ő az aláírásával kell igazolja a jegyzőkönyvön.

Már vannak esetek, ahol a magán úton "szerzett" baba örökbefogadása emiatt nem volt lehetséges (az illető pár számára), illetve már folyik vizsgálat eü intézmény ellen is, ahol magánakciók keretében közvetítettek több örökbeadást is.

Annyian halásztak a zavarosban, hogy szükségessé vált a szigorúbb szabályozás, amivel én személy szerint nagyon is egyetértek, akár a gyerek, akár a vsz vagy az öf szülő érdekeit nézem.


A civilek közreműködése nyilván nem garancia, de nagy segítség a későbbiekben (is).

Egyébként mielőtt Luca érkezett, nekünk is lett volna lehetőségünk két alkalommal is kórházból magánúton örökbefogadni. Nem tettük, és ezt a döntésünket sosem bántuk meg.

1249. trapiti (válaszként erre: 1248. - Gyévi)
2009. márc. 26. 16:12

Szia!

Tudom, hogy nehéz elengedni, de ez igazából nagyon nagyon jó hír!!! Örülök, hogy rendeződik a kis Bella sorsa! :)

1248. Gyévi
2009. márc. 26. 15:14

Sziasztok!

Szeretnék veletek megosztani egy (jó ?) hírt! Jelentkezett egy anyuka, aki örökbefogadja Bella babát, a mi kis pártfogoltunkat!

Az egyik szemem sír, a másik nevet....

1247. kethi (válaszként erre: 1245. - 4af5dd1db8)
2009. márc. 26. 11:48

"...az ilyen módon örökbeadott gyereknek nem nézi senki az érdekét csak a sajátját."

Ugye, ezt nem gondolod komolyan?

Azok a nők, akik eldöntik, hogy lemondanak a saját helyzetük miatt a gyermekükről, felnőtt, felelősségteljes emberek. Sok ilyen örökbefogadásnak voltál szem és fültanúja, hogy ezt ki mered jelenteni? :)

1246. Zsupszi
2009. márc. 25. 20:24
Sziasztok! Régen nem írtam, de azér olvastam a fórumot. Arra viszont nem emlékszem, hogy van-e itt aki nagyobb gyermeket fogadott örökbe. Örülnék, ha akár priviben akár nyilvánosan megosztaná tapasztalatait velem/velünk.
1245. 4af5dd1db8 (válaszként erre: 1243. - Jemima)
2009. márc. 25. 16:22
köszönöm a jókivánságokat. nem tudom miért gondolják sokan, hogy ha valakinek más a véleménye annak kizárólag az lehet az oka, hogy irigy vagy rosszat akar a másiknak (esetleg a kettő egyben). azzal, hogy megpróbáltam elmesélni milyen veszélyekkel jár egy magán-örökbefogadás (azon kivül, hogy tényleg etikátlannak tartom más várakozókkal szemben) segiteni szerettem volna. nem buksi-simogatós módon, elismerem. és egy idő után elvesztem én is a türelmem. végül is mindegy, én is (lassan de biztosan) rájöttem már, hgoy hiába is mond bárki bármit mert mindenki azt csinál amit akar. rendben. ennek ellenére fenntartom a véleményem, hogy az ilyen módon örökbeadott gyereknek nem nézi senki az érdekét csak a sajátját. de ha megteheti tegye.
1244. jemima (válaszként erre: 1243. - Jemima)
2009. márc. 24. 10:37
KEDVES ÖRÖKBEFOGADÓK!!!SOK-SOK TÜRELMET ÉS RÖVID ÍDŐN BELÜL NAGYON SZÉP,ARANYOS ,EGÉSZSÉGES GYERMEKEKET KÍVÁNOK MINDANNYIÓNKNAK!!!
1243. jemima (válaszként erre: 1232. - 4af5dd1db8)
2009. márc. 24. 10:33
KEDVES ESZTERKAT!NAGYON CSÍPŐS ÉS INDULATOS A VÁLASZOD, NEMTUDOM MIÉRT DE TALÁN AZÉRT MERT TE VÉGIG VÁRTAD A SOROD BECSÜLETESEN.GONDOLOM A GYERMEKRE VÁRÁSI ÉVEK ÉS FŐLEG AZ ELŐTTE VALÓ ÉVEK AMÍG CSAK PROBÁLKOZTATOK NAGYON MEGVISELT.GONDOLOM HA NEKED SZÓLT VONLNA AZ ISMERŐSÖD,HOGY EGY HÖLGY LEMONDANA A GYERMEKÉRŐL ÉS SZERETNE TITEKET MEGISMERNI, ELMENTÉL VOLNA?SZERINTEM IGEN.MERT MINDENNÉL JOBBAN VÁGYUNK GYERMEKRE EZÉRT IS TUDJUK VÁLLALNI AZ ÖRÖKBEFOGADÁST.HA AZ ÉVEK JÓCSKÁN ELMULTAK FELETTÜNK AKOR MÉG INKÁBB NEM SZERETNÉNK HOSSZÚ ÉVEKET VÁRNI.SZERINTEM KÖZÖTTÜNK NAGY RÉSZBEN ELMENNÉNEK A TALÁLKOZÓRA ÉS MÉG NEM IS VÉTKEZNÉNEK VELE!MINDEN JÓT KÍVÁNOK NEKED ÉS SOK SIKERT AZ ÉLETBEN!!!
1242. jemima (válaszként erre: 1240. - Kuckuli0820)
2009. márc. 24. 10:15
KEDVES KELINEK ÍRTAM AZ ELÖBBI LEVELEM,BOCSIKA,HOGY NEM ÍRTAM ODA AZ ELÖBB!
1241. jemima (válaszként erre: 1239. - Keli)
2009. márc. 24. 10:12

SZERINTEM SEMMI ROSSZAT NEM TETTÉL!INKÁBB ÖRÜLJ,HOGY ILYEN SZERENCSÉS VOLTÁL,HOGY ILYEN KÖZELI VOLT A KAPCSOLAT TE ÉS AZ ÖRÖKBEADÓ KÖZÖTT.SZERINTEM JOGA VAN MINDEN ÖRÖKBEADÓNAK ELDÖNTENI KIRE BÍZZA A GYERMEKÉT ÉS HA TI BENNETEK LÁTTA MEG A GYERMEKE JÓ JÖVŐJÉT MIÉRT LÉPET VOLNA TOVÁBB?!ÉN IS SORBA ÁLLOK,37-ÉVES VAGYOK ÉS MINDEN VÁGYAM,HOGY GYERMEKEIM LEGYENEK MÉG EGY SINCS.DE AZ ILYENEN NEM AKADOK FENT MINT A TE ESETED.KÖNNYŰ ELHAMARKODOTTAN ITÉLKEZNI DOLGOKRÓL,FŐLEG HA MINKET IS ÉRINT AZ ÜGY.SZERINTEM BÁRMELYIKŐNKNEK JÖNNE EGY ILYEN LEHETŐSÉG NEM KÜLDENÉ EL AZ ÖRÖKBEADÓ HÖLGYET.

SOK ÖRÖMÖT NEKTEK,ÉS IGAZÁN BOLDOG CSALÁDI ÉLETETT!!!

1240. Kuckuli0820 (válaszként erre: 1228. - Dilema)
2009. márc. 22. 14:37

Kedves Dilemma!

Hol vagy????????????


Nagyon várom válaszod, érdekelne, hogy sikerült - e kérdéseidre érdemlegesen válaszolnom.

Ha lenne még kérdésed e témával kapcsolatban, szívesen válaszolok.

Vagy esetleg próbálkoztál a telefonálással, amit az utánam szóló nagyon jó ötletként javasolt???,

Kérlek, válaszolj.

1239. Keli
2009. márc. 21. 21:13

Érdeklődve olvasom a véleményeteket, mivel az én egyik gyermekem is civil szervezet közreműködése nélkül talált ránk. Várakozók voltunk az egyik civilnél, ám amikor jött egy "lehetőség"( Egy baráti pár szólt nekünk, akik ismerték a várandós nőt ), mi nem mondtunk nemet. Sosem bántuk ezt meg, sőt boldogok vagyunk, semmiféle hátránya nem származott egyik félnek sem az örökbefogadásból, mindig konkrétumokról beszéltünk, nyíltan tisztáztuk az Életet Adóval a történéseket.Így nem rokkant bele a döntésébe az az ember, aki megszülte a kisebbik fiamat. Már akkor kereste a szülőket, amikor kiderült, hogy babát vár.

Nem érzem, hogy törvénytelen, nem legális dolgot követtünk el, ugyan úgy ott voltam a szülésnél ( az Életet Adó kérésére ), ugyan úgy "vizsgált" minket a gyámhivatal és nem fizettünk egyetlen fillért sem, sem a kórháznak, sem az orvosnak, sem az Életet Adónak, teljesen tiszta a lelkiismeretem. És sosem volt kényszer, az utolsó pillanatban is kértem, hogy gondolja át még egyszer...

Mindezért persze kaptam jócskán hideget, leginkább várakozóktól, akik szerint én elvettem a soron következőtől a gyermekét. ( És persze életünk eme nagy eseményének részleteiről szinte semmit sem tudtak. )

Kicsit úgy érzem, lassan bűnt követ el, aki nem kér a civilekből, de teljesen tisztességes úton, a törvényi lehetőségeket kihasználva válik szülővé. Nem értem, miért kellene minden esetben telefont adni annak a kezébe, aki már döntött: gyermekét szeretné rábízni olyan emberekre, akik fel tudják nevelni a picit (És azokat meg is találta önállóan ). Az Ő akaratuk a legfontosabb.


Az nekem sem tetszik, ha vki internetes fórumokon "hirdeti magát", legyen az Életet Adó vagy örökbefogadásra váró.


És még annyit: A civil szervezet közreműködése egyáltalán nem jelent garanciát egy csomó dologban.

1238. alfoldi13 (válaszként erre: 1237. - Matahari72)
2009. márc. 21. 16:35
van egy procetura alkalmassági vizsgálat stb anyagi és egyéb átvilágitás ezt nem lehet kikerülni vagy csak a folyamat alatt is el kell intézni ma már a tanfolyam is kötelező...és ki tudja még mi de persze segit ha az embernek már van vele egy gyermek kire szeretné a papirokat összeszedni persze elsülhet furán is...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook