Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Orchidea gondozása 2. - Lepkeorchidea - Phalaenopsis fórum

Orchidea gondozása 2. - Lepkeorchidea - Phalaenopsis (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Orchidea gondozása 2. - Lepkeorchidea - Phalaenopsis

1 2 3 4
5. 'szti (válaszként erre: 2. - Csillu...)
2009. jún. 16. 09:43
ékszer orchidea a másik növényed
2009. jún. 9. 22:38

sziasztok!

segítséget szeretnék kérni! Az egyik orchideám megégett :( Szegénykém ki lett téve a kertbe és rossz helyre került. Mi tudok vele csinálni, hogy jobban legyen? Kifehéredett a levele (nem mind, szerencsére) Most már jó helyen van...

2009. jún. 2. 07:40

Azt szeretném kérdezni, hogy jártál-e úgy, hogy levágtad az elszáradt virág nem elszáradt szárát?

Én igy jártam, mert ezt hallottam és azóta (kb féléve)nem hoz virágszárat.

Ha jártál igy, akkor meg tudnád mondani, hogy kb. mennyi idő után hoz újabb virágot?

Jó helyen van, mert a másik 2 orchideám már kb másfél hónapja virágzik.


A vizről: 1 hónapja vettem az egyik nagy áruházban egy rettenetesen elhanyagolt, száraz, lógó virágú, két ágú fehér orchideát. (egyszerűen nem volt szívem otthagyni, mert imádom őket) Kétségbe esésemben nemtudtam mit csinálni, fogtam egy lavort, amibe fél cserépig érő vizet engedtem és egy éjszaka és egy nap abban állt, majd kivettem és világos helyre tettem és kb 3 nap múlva kezdtek a virágszirmok rendeződni, majd az 5. napra a bimbók is.

Motmár vagy 3 hete gyönyörű:)


Én úgy öntözöm hogy (mivel most virgázik)hetente kétszer csap alá tartom a cserepet, és átmosom a földjét. Egyszer ezt hallottam és úgy néz ki, hogy bejött, mert a másik orchideám már 2 hónapja gyönyörű.

Appropó: az összes orchideám lepke, mert őket imádom:)

2009. máj. 31. 10:32

szia.

nagyon sokat segítettél a cikkel:-)

tudnál nekem tanácsot adni abban,h van nekem két fajta orchideám.az egyik lepke a másikat nem tudom...???

sajnos a másodiknak a virágja el van száradva.nem tudom mitől lehet,maga növény olyan szépen fejlődik....

feltettem a képek közé.

2009. máj. 31. 10:03
A sorozatban elsőként a lepkeorchideát (Phalaenopsis) választottam, talán ez a leggyakoribb, legismertebb faj. Rendkívül változatos színekben és mintázatokban kapható a fehértől a sárgán és rózsaszínen keresztül a szinte feketének látszó sötétbordóig. Virágméretben is találhatunk ízlésünknek megfelelőt a kb. ¼ tenyérnyitől a tenyérnyinél is nagyobbig. Újabban megjelentek a midi és mini növények is. Utóbbiakról nem árt tudni, hogy kicsit érzékenyebbek normál méretű társaiknál, de gyorsabb az életritmusuk, így gyakrabban virágoznak.

Ugrás a teljes írásra: Orchidea gondozása 2. - Lepkeorchidea - Phalaenopsis
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook