Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Orchidea gondozása 1. fórum

Orchidea gondozása 1. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Orchidea gondozása 1.

1 2 3 4
98. 'szti
2011. nov. 15. 06:00
szia, teljesen normális, ha elvirágzás után néhány hónapot pihen. milyen környezetben tartod? fény? pára? tápanyag? elvirágzás után átültetted?
97. Jutek
2011. nov. 13. 12:50

Sziasztok.

Májusban kaptam egy lepke orchideát 4 levéllel virágzó állapotban,majd elvirágzott,azóta nem virágzik,de már kilenc db levele van,a légzőgyökerek kezdenek száradni,pedig gondozom,mit tegyek?

96. 709c8a0cf0 (válaszként erre: 95. - 'szti)
2010. ápr. 20. 23:35
Köszi:)))nagyon tetszik ahogy elirányítasz:))és nem tudálékosan.Nagyon értesz az orchideákhoz látszik hogy szereted is őket:))Ösztönösen elég jól csináltam eddig,hiszen január óta szépen tartja a virágát.Ennek örömére beszereztem még egyet:))Amúgy elég nehezen maradnak meg a panelban a virágaim,bár most fél éve háromnegyed éve a diffenbachián kívül szépen gyaparodnak:))mégegyszer nagyon köszönöm:))és megfogadom
95. 'szti (válaszként erre: 94. - 709c8a0cf0)
2010. ápr. 19. 14:55
nem kell állandóan nyirkos talaj, szeretik, ha két öntözés között átszárad a közeg
94. 709c8a0cf0 (válaszként erre: 93. - 'szti)
2010. ápr. 18. 14:28
KÖSZÖNÖM!!!!!megfogadom.A talaja legyen állandóan kicsit nyirkos?Kavicsos kaspóba állítottam bele,ahol a víz közvetlen sose érintkezik a gyökérrel,de talán a természetes párolgása kicsit nyirkosít.Most csak leginkább permetezem és havonta egyszer-kétszer öntöztem.De ez a merülőfürdő jó ötlet:))Azt hiszem ez lesz a legjobb:))
93. 'szti (válaszként erre: 92. - 709c8a0cf0)
2010. ápr. 18. 05:50
az a víz, amibe beleállítom is forralt, ülepített, lehűtött csapvíz. nyáron azért lehet sűrűbben tápozni, mert gyorsabb a fejlődés, mint a téli fényszegény időben. majd csak elvirágzás után ültesd át, lehetőleg ugyanilyen cserépbe, a sok nyílás fontos!
2010. ápr. 17. 22:12
Sziasztok!Én úgy hallottam,csak forralt vizzel szabad öntözni,permetezni.Ha vízbe állítjátok akkor az sima csapvíz?Nem árt neki?Január óta szépen tartja virágát-akkor kaptam-azóta többször permetezem napjában forralt vízzel, és most 3 hetente tápozom orchideatáppal.Nyáron állítólag 2 hetente kell.Jó ha a műanyag cserepéből átültetem, vagy várjam meg még elvirágzik?Köszi majd a választ:)))
91. 'szti (válaszként erre: 90. - VCs81)
2009. nov. 24. 08:58
ugye milyen sikerélményt tudnak adni? és nem utolsó sorban szépek :-) ügyes vagy, csak így tovább!
90. VCs81 (válaszként erre: 85. - 'szti)
2009. nov. 24. 08:28

Rendbejött a ráncos levelü orchideám. :)

Nagyon örülök mind a kettönek, hogy sikerült öket az üzletböl megmentenem attól, hogy kidobják. Elvirágzott már mind a kettö, az egyiknek nem vágtam le a szárát, mert jött rajta mellékhajtás és lassan már ki is nyílik és ugyanezen a virágon nö egy másik szár is. :)

A másiknak (amelyiknek ráncos volt a levele) teljesen levágtam a szárát az elvirágzás után és már annak is jön egy teljesen új szár.

És mind a kettö idököben levelet is hajtott. :)

89. 0f8333367d (válaszként erre: 88. - 'szti)
2009. szept. 2. 10:19

Köszönöm a segítségedet!

Fényképezni sajnos nem tudom!

Virágzik,meg nő rendesen.Csak olyan magasra nőtt az egyik szár hogy elhúzza a súlya a cserepet!1-el nagyobba ültettem és átlátszóba,és mégis kicsinek tűnik.

88. 'szti (válaszként erre: 87. - 0f8333367d)
2009. szept. 2. 10:11
tengersok faj, fajta és ezeken belül hibrid van, gondolom anyukádé és a tiéd sem egyforma. ha lefényképeznéd és feltennéd itt a galériába vagy a naplódba a képét meg tudnám nézni. így látatlanba nehéz, de ha virágzik az arra utal, hogy jól érzi magát. metszegetni nem javaslom, orchideát nem szokás.
2009. szept. 2. 09:53

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!A virágomnak a levelei nőnek fölfelé,már jóval magasabb mint mikor kaptam.

Csak télen virágzik 1x,levélszárak közül nő ki a virágos szár.

Én szerintem túl sok a levélszár,nem mertem megnyesni,mert lehet hogy nem élné túl.

Nem tudom mi a neve,halványlila kb 4-5 cm virágai lesznek.

Anyám virágainak alig 3-4 levele van,és úgy virágzik neki.

Az enyém meg szinte bokor!Normális?

86. VCs81 (válaszként erre: 85. - 'szti)
2009. szept. 2. 08:45

Köszi a válaszokat! A gyökerek mostmár szép zöldek és a levelek ráncai is kezdenek kisimulni. :-)

Remélem mostmár helyre ön és sikerült megmentenem. :-)

85. 'szti (válaszként erre: 84. - VCs81)
2009. aug. 27. 19:10
lehet. de ha csak a legalsó ráncos, azt a természetes öregedés is okozhatja, később megsárgul és lehullik
84. VCs81 (válaszként erre: 83. - 'szti)
2009. aug. 27. 10:54

Szia!

Köszi szépen a választ. És a ráncos levélnek is a korábbi vízhiány lehet az oka?

83. 'szti (válaszként erre: 82. - VCs81)
2009. aug. 26. 07:57
Ha a gyökér élőnek látszik (ki van telve, nem ráncos, nem szárad, nem rohad), akkor nem baj az ezüstös szín, nem mindig zöldek. Egyelőre figyelgesd, ápold úgy, mint a többit, lehet, hogy még a boltban túlszáradt, akkor kell neki idő, míg helyrejön.
82. VCs81
2009. aug. 24. 14:53

Szia!

Vásároltam két Phalaenopsis Orchideat leárazva, mivel már kezdenek elvirágozni. Az egyik nagyon szép egészségesnek tünik, kemény levelekkel és zöld gyökerekkel.

A másik is szép, virágzik is még, csak két dolog nem tetszik rajta:

1. valamiért nem elég kemények és ráncosak a levelei

2. a gyökerei szürkés-fehérnek látszanak.

Túl és alul sincsen öntözve és párásítok is neki.

Mi okozza? Mit tudok vele csinálni? Hogy lehet helyrehozni?

81. 'szti (válaszként erre: 80. - Javorne0727)
2009. júl. 29. 09:47

akkor az lepkeorchidea (Phalaenopsis), van roluk egy masik cikkem (Orchidea ABC 2)

amugy amig zold a szar, nem kell vele semmi mast csinalnod, mint eddig

80. javorne0727 (válaszként erre: 79. - 'szti)
2009. júl. 28. 22:05
szia.nem tudom a nevét,nem néztem utána.Elolvastam újból a cikked,ua,mint a képen.Igen,csak a szár maradt.
79. 'szti (válaszként erre: 78. - Javorne0727)
2009. júl. 28. 06:23
milyen orchideád van? egy kórószerű szár maradt a virágok után?
2009. júl. 27. 23:02

sziasztok!

nekem is van orchideam,lepotyogtak a virágok!

Mit kell tennem vele,vagy csak várjak??

77. anduca (válaszként erre: 76. - 'szti)
2009. júl. 1. 15:12
oké, türelem szép orchideát terem :) remélem, úgy lesz. köszi.
76. 'szti (válaszként erre: 75. - Anduca)
2009. júl. 1. 14:51
csak türelem. most alapból elég magas a páratartalom, figyeld a cserepet, amíg elég párásnak látod, ne locsold, ha a felső része száraz, azt spricceld meg kicsit. könnyen lehet, hogy a virágüzlet következménye mutatkozott meg nálad, szerintem szépen helyrejön majd
75. anduca (válaszként erre: 74. - 'szti)
2009. júl. 1. 10:38

Amikor megkaptam, 1,5 hétig nem látott vizet, nem bírt kiszáradni a földje, nekem már akkor gyanús volt, hogy a virágüzletben öntözhették túl. Szóval úgy jön ki, hogy kb. kéthetente beleállítottam vízbe fél órára, csak alulról szívta a vizet, lecsöpögtettem, máshogy nem öntöztem. Ezek szerint a levegő páratartalma is ideális, mert sokáig nem bírt kiszáradni a földje. Ezt könnyen tudtam ellenőrizni, amíg az átlátszó edényke fala nedves volt, nem adtam neki vizet.

Nem tudom, hogy még legyek-e türelmes, várjak vele, hátha fog még virágozni és hátha nem sárgul el a többi levele... vagy valamit kellene vele kezdenem. De mit?

74. 'szti (válaszként erre: 73. - Anduca)
2009. júl. 1. 10:15
22 fok, az tényleg ideális. szóval megpuhult? az eléggé túlöntözés-gyanús. egy héten max egyszer locsold.
73. anduca
2009. júl. 1. 10:12

Köszi a reagálást, már vártam, mikor jössz :)

2 hét alatt 2 levélsárgulás. Az egész levél elsárgult, megpuhult, levágtam, vagyishogy alig kellett hozzá érni, a kezemben maradt.

A szobában kb. 22 fok van, az talán nem túlzottan meleg.

Mit kezdjek a lepkémmel? Meg lehet még menteni? S ha igen, hogyan?

72. 'szti (válaszként erre: 71. - Anduca)
2009. júl. 1. 08:52
sajnos a lepkék minden stresszre bimbódobálással reagálnak. a levélsárgulás lehet természetes öregedés is, ha nem extrém mértékű. nálam a múltkori nagy meleg okozott sárgulást, nálad nem lehetett ugyanez az ok?
71. anduca
2009. jún. 30. 09:08

Sziasztok!

Az én lepkeorchideámnak szintén lepotyogtak a virágai és a bimbó is (nem voltak elszáradva), ezenkívül a levelei is fokozatosan sárgulnak. Már csak a csupasz szár van és egyelőre 3 levél. A gyökereit néztem, zöldek, de vannak barnás-szürkés színűek is. Kb. 5 hete van nálam ez a virágocska. Szobahőmérsékletű forrázott vízbe állítom fél órára, amikor már száraz a földje. Utána lecsöpögtetem, nem áll vízben. Az edényébe tettem kavicsokat kevés vízzel, nem éri víz. Ablak mellett van, kap fényt, nem tűz oda a nap.

Mit kezdjek vele?

Kérem a segítségeteket! Meg szeretném menteni. Köszi.

70. 'szti (válaszként erre: 69. - Emke89)
2009. máj. 26. 14:44
ha a levelek, gyökerek épek, akkor gondolom elvirágzott
69. emke89
2009. máj. 25. 14:24

szia!

én még márciusban kaptam az orchideámat,nagyon szépen virgzott,de most lehullott az összes virágja:(mi lehet baja?!vagy ez normális?!bombói meg nincsneek,fényben van,de nem napban,sztem nem a helyével van baj,de nem tudom?!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook