Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az ékszerteknős gondozása fórum

Az ékszerteknős gondozása (beszélgetős fórum)


1 2
2013. júl. 4. 17:27

Sziasztok!

Tegnap kapott a kislányunk egy ékszertekit!

(nem tudom,hogy mennyi idős kb.akkora a páncélja,mint egy 200ft-os)Kisállatkereskedésben vették. De még semmit nem evett.Beteg lehet? Köszi a segítséget!

2013. febr. 12. 14:12

2 évesek.

10 és 9 centi hosszúak.

Eddig nem adtam még növényeket nekik.

44 literes az akvárium.

Tervezem hogy eladom őket és veszek 1 görög teknőst helyettük.

48. dus
2013. febr. 11. 14:34

Az én tekim eszik almát, vékonyra karikázott répát, karalábét, tyúkhúrt, mindenféle vízi növényt (hínárt). Elrendezni nem nagyon szoktam, mert a kavicsokat tologatja az akvárium alján. Az én akváriumom 50 literes, de csak 1/4 -ig van benne víz. Van neki melegítő fűtőszál, vízszűrő és felette lámpa. Nagyobb kövek is vannak az akváriumban kb. középen, ahová ki tud mászni, ha a lámpa alatt napozni akar. Szerintem, jól érzi magát.

Neked milyen és mekkora békáid vannak? Mekkora az akvárium? Mivel eteted Őket?

2013. febr. 8. 21:07

Sziasztok.

Van két ékszertekim Boney és Clyd.

Féltestvérek.

Ti milyen növényi eredetű táplálékot adtok nekik és milyen az akvárium berendezése?- csak mert nem tudom az enyém jó-e

46. dus (válaszként erre: 42. - Renátó007)
2013. febr. 2. 22:01
Akkor "inaktív", ha hideg a víz az akváriumban. Legalább is az enyém akkor gubózik be, ha fázik.
45. dus
2013. febr. 2. 21:59
Kisállat kereskedésben. :) És minden hozzá tartalmazó kiegészítőt is. :)
2013. febr. 2. 16:03

Sziasztok!

Szeretnék 2 bébi vörösfülű ékszertekit.Van tippetek, hogy lehet venni?

2012. aug. 2. 22:18
Az én ékszerteknőcöm még pici volt addig nagyon odafigyeltünk az étkezésére , a hőfokra és a víztisztítására. Hangyatojást, szívmixet és kis rákokat evett. Ma már 16 éves korára nyers húson él , jó nagyra megnőtt egy vad nőstény lett belőle, nagyon ellenálló . Célszerű kiskorában alaposan odafigyelni mindenére és akkor sokáig megmarad :) :).Nyáron imádnak napozni, célszerű erkélyen/teraszra kihelyezni az akváriumot.
2012. aug. 2. 22:10
Sziasztok én kaptam egy hete egy ékszerteknosnek az egyik fajtajat es ma reggeltol egész este 10:05-ig aludt ez normális? Renátó
2011. aug. 21. 06:45

Sziasztok!

Pár napja a tekink olyanokat csinál,mintha levegőért kapkodna. Sokat alszik,kicsit étvágytalan. Szerintetek mitől lehet?

40. dus
2011. márc. 29. 14:51
Evésnél minden állat kicsit agresszív. Próbáld meg őket váltva etetni: egyszer az egyik, utána a másik kapjon. Én nekem legalább is bavált. Bár az én tekijeim egy idősek (az egyik kisebb, a másik kicsit nagyobb), ők is néha "össze veszenk" és engem is megharapnak, ha éhesek és bele nyúlok a aquaterráriumba.
2011. márc. 25. 08:54

sziasztok! ma két hete h van ékszertekim:D

azaz 2 nelson teki, és igazából nagyon jól megvannak, bár az egyik valamivel idősebb és nagyobb a másiknál, ez látszik.. ami problémám lenne, hogy miért van az h a nagyobb néha agresszív, és megtámadja a kisebbet, volt olyan h egy nap 3x is megharapta a picit.. de ez főleg etetésnél fordult elő, a pici nagyon ragaszkodik hozzám, a beteszem a kezem belemászik, de a nagy már engem is megharapott.. :S mitől lehet ez a hirtelen agresszív viselkedése? ha valaki már tapasztalt hasonlót, lécci írjon ide... :D

38. dus (válaszként erre: 48. - Zezsua)
2011. febr. 28. 11:15
Állítólag a lányoknak domború a hasi páncéljuk, a fiúké pedig homorú ("behorpadt"). De én sem vagyok vele tisztába, nekem milyen neműek a békáim.
37. dus (válaszként erre: 46. - Gyongyi0313)
2011. febr. 28. 11:14

Szia.


Nekem is van két békám, lassab 1 évesek lesznek.

Szerintem semmi baja, csak nő a drága páncélja és ebből ered az "elcsúszás". Az én békuciaim színe "fakult", de azt mondták, tavasszal tegyem Őket napozni igazi napfényre és akkor ismét "kizöldülnek". De a növekedéssel változik a mintájuk is.

2010. aug. 29. 20:15

Sziasztok!

17 éve van egy ékszerteknősöm.

Most vettem neki egy hatalmas 200 literes akváriumot, amibe be van építve a szárazföld is. Szeretnék egy szűrőt venni neki, de eddig soha sem volt, mert a kicsi akváriumokat inkább hetente takarítottam. Milyen szűrőt érdemes vennem? Sajnos egyáltalán nem értek hozzá..

E-mail címem: szabozsuzska@freemail.hu

Várom segítő válaszokat.

Üdv.

Zsuzska

35. dus (válaszként erre: 34. - Dus)
2010. jún. 4. 14:58

Bocsi, kagylóház.

:)

34. dus
2010. jún. 4. 14:58

Sziasztok.

Én ma lettem boldog tulajdonosa két sárga fülű ékszertekinek!Az egyik elég aktív, a mások elég "lomha" Baja lehet? Kaptam hozzá vízi növényt, szárított halat, fagyasztott halat, de azt nem tudom, milyen gyarkar lehet őket etetni? Naponta egyszer az nem kevés?

Egyenlőre még dobozkában vannak vízben, de amint haza érek, akvárumba mennek. Arra lennék még kíváncsi, hogy az akvárium aljára kell homok vagy murva, vagy kavicsok? Mennyi napozót tegyek nekik? Mehet a vízben tengeri csigahéj, kacslóház? Szükséges nekik a vízmelegítő és a vízszűrő? Tanácstalan vagyok......

Előrre is köszi a segítséget!

33. Nestor
2010. máj. 27. 09:56
Sziasztok olyan gondom van hogy van két tekim felnőttek már egy lány egy fiú a lány kb 1 hete meg van hülyülve (jobb szó nincs) egyfolytában kalimpál ki akar mászni szóval nem tudom mi van vele. Étvágya jó páncélja szeme rendben mi lehet vele?
2010. ápr. 14. 21:14
sziasztok abban szeretnék segítséget kapni, hogy a teknősöm, minden kis rezzenésre behúzza magát... szóval ha pl éppen eszik, kicsit közelebb megyek hozzá , és egyből össze húzza magát... és ha bele rakom a tenyerembe akkor ameddig visszaanem rakom addig össze húzva marad... és haveromé ugyan akkora mint az enyém, kb 5-6 cm és az meg a kezemen csak menne elfele és nem húzza összemagát... ez miért van??? ja és még annyit,nekem van teknős felett 1 lámpa kb az akvárium és a lámpa között olyan 20-30 cm van... szükséges lenne venni 1 olyan lámpát ami kifejezetten akváriumra van??előre is köszi a segítséget!!
2010. márc. 18. 20:38
sziasztok!!!2 napja vettem egy tekit!és állandóan a szározan van meg nem eszik!!aggodom érte!!mi baja lehet? segitsetek!!köszi
30. 40163fd81d (válaszként erre: 29. - Tamakri)
2010. febr. 4. 09:55

Nekem csak a kinti tóban van egy tekim,most épp telel(remélem megússza,mert nem nagyon értünk még hozzá),sötétben,hidegben,garászban van.


De amikor még kinn volt ,addig szinte az egész napját a tűző napon töltötte:))

29. tamakri (válaszként erre: 28. - 40163fd81d)
2010. febr. 4. 09:21
Köszönöm a választ, csak most nincs nap, bent van a szobában, és félek, hogy valami baja van a vízzel, és azért megy ki.
28. 40163fd81d (válaszként erre: 27. - Tamakri)
2010. febr. 3. 08:29

Hagyd:))))

Ő tudja mennyi napozásra van szüksége:)

2010. febr. 3. 08:26

Van egy ékszerteknősöm, és állandóan kimegy a vízből a napozójára, és tiszta fehér lesz a páncélja. Nem tudom, hogy ez kóros-e, vagy hagyjam. Mindig visszarakom a vízbe.

Köszönöm a választ.

26. B.Reni
2009. aug. 4. 21:15
Hellóka mindenkinek!Megvigyázásra kaptam pici ékszerteknőst még a gazdik nyaralnak és nem nagyon tudom gondozni.Minden nap kicserélem a vizét, igyekszek, h 28fokos legyen, h ne etessem túl de ne is adjak neki kevés eledelt...Mégis néha bekattan, és nekiúszik az üvegfal oldalának mintha ki akarna jönni.....és ha kiveszem, akkor pedig menekül....De különben nem fél tőlem,odaúszik a kezemhez, és nem bújik el ha simogatom!(ami lehet, h túlzás, de nagyon szeretem), ja és én sétáltatni is szoktam, ami vecces de igy igaz.(bleteszem a tenyerembe, és élvezi hogy húrcolászom magammal.)Valamint van neki egy napozó békája ami mellé odabújik és oldalt alszik....félig kilóg a vizből....Ez is normális lenne??????????Lehet, h túlreagálom a dolgokat, de ténleg nem tudom, h h kellene h viselkedjen, és milyen ha baja van.Nem szeretném ha nálam betegedne meg!Vagy túlzottan gondoskodom róla és néha hanyagolnom kellene?Fogalmam sincs.Ezért hálás lennék ha megirnátok, h normális e a béka viselkedése, vagy h mennyi időt szántok rá egy nap!Előre is köszike!
25. Berke
2009. aug. 2. 01:16

Szijjaszttok!

nyugati ékszertekim

van kb 2éves nem

nagyon eszik, és nem

nagyon csinál

semmit, egésznap

alszik :S mintha

depis lenne Mi a

baja?vigyem el

orvoshoz? segítsetek

léci!

24. ha3fut
2009. ápr. 1. 12:52

Sárgafülű ékszerteknősöm (kb7cm, 5-6 éves) már megszokott viselkedése megváltozott 2 napja, és nem tudom lehet-e egészségügyi oka. Eddig az akvaterrárium oldalán órákat töltött el, az üvegnek - az üveg felé úszva, most kb 20-30mp úszás után "hátramenetbe kapcsol" és körülbelül 10 mp ig úszik hátrafelé, nem nézve hogy minek megy neki. (nincs mozgás, vagy nem látható semmi ami megijeszthetné) Aztán kicsit billegve, nagy kliengéssel oldalra, visszanyeri eredeti célját, és megy tovább. Kicsit megijedtem.

A véleményetekre lennék kiváncsi.

A másik kérdésem, hogy együtt él egy kan vörösfülű ékszerteknőssel, (kb 14cm, 16 éves) és az állandóan udvarol neki, de ő nem is veszi észre. Ennek a faji különbség lehet az oka? Köszi. A.

23. d606bc0fd7 (válaszként erre: 21. - Vénboszi)
2008. dec. 11. 19:01
:))) Örülök, hogy sikerrel jártál :)
22. Đraculea (válaszként erre: 21. - Vénboszi)
2008. dec. 11. 18:23
Ne köszönd,igazán nincs mit! Biztos, ha informálódsz, minden rendben lesz, és jól gondját viseled. Nagyon aranyos kis állatkák, hálásak.
2008. dec. 11. 16:44
Hát tényleg nagyon szépen köszönöm a segitségeteket.Megnéztem a másik fórumot és kiderült hogy görögteknőc az aranyos.Remélem hogy jó gazdija leszek,mert nem venném a lelkemre ha az én hozzánemértésem miatt valami baja lenne.Amugyis nagy állatbolond vagyok,szoval velük kapcsolatban csak szivvel-lélekkel teszek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook