Önbizalom (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Önbizalom

1 2 3 4
99. Little Red (válaszként erre: 92. - 604fc9d2f5)
2010. okt. 15. 15:36
nem benned van a hiba...
2010. okt. 15. 15:36

Sziasztok!

belőlem hiányzik az önbizalom.Ált.iskolában rendkívül kövér voltam.Az evésben leltem/lelek örömöt.egyszer lefogytam vhogy.Viszont mára fel is szedtem nem kicsi bánathájat(fogamzásgátló+lelki problémák),ami persze csak ront a problémámon.Az önbizalomhiány és depresszió keveréke mérgezi az életem,gyermekkorom óta.Hogyan legyek normális? Egyedül nem megy.(jártam pszichológusnál,e nem ért semmit)

97. maite
2009. márc. 12. 15:32

Sziasztok!


Szeretnék ajánlani nektek egy önbizalom építő programot a jövő hét végére:


100% Nő

A tréning három napja során Soma mamagésa előadásával megerősödhet lelkiekben, hogy teljesebb önértékeléssel, sikeresebbé válhasson. az előadás címe:"A női önértékelés jelentősége és lehetséges hatásai, következményei"


A tavaszi napéjegyenlőség varázslatos hétvégéjén, a személyiségfejlesztő kurzus 3 napja során központi téma lesz többek között: önmagunk megismerése, az önbecsülés elvesztésének jele, a kisebbségi komplexusok és a legmarkánsabb kompenzálási mechanizmusok megoldásai is.


Szeretettel meghívjuk a lányokat, hölgyeket, és asszonyokat, hogy barátnőikkel együtt részt vegyenek ezen a különleges önbecsülési tréningen.

A hétvégi intenzív foglalkozások témái:

* Önmagunk mélyebb megismerése elindulás a teljesebb nőiség megélése felé

* "Hibák a rendszerben" - mi a következménye, ha nem vagyunk a helyünkön

* "Én, a NŐ" Női szerepeink, szerepzavarok, hitelesség

96. ELEN
2009. febr. 5. 16:45

Ha nem haragszotok,küldenék Nektek valamit a naplómban:)

(Persze csak akinek szüksége van rá)

95. ELEN (válaszként erre: 90. - Castellina)
2009. febr. 5. 11:27

Ez tetszik,bár nincsenek ilyen gondjaim.

Hol hallottad?

2008. dec. 23. 11:02
Akkor én halott vagyok:D
2008. dec. 18. 07:09
ha nincs benned önbizalom, akkor meghaltál
2008. nov. 27. 20:24
Nekem már fikarcnyi önbizalmam se maradt.MOst várom a harmadik gyerekemet egyedűl.MIndig gyerekkel hagytak cserben.
2008. nov. 27. 19:45

Sziasztok! Az én önbizalmam sincs teljesen rendben :(( Pontosabban szólva hullámzó. Vannak időszakok, a mikor úgy érzem teljesen rendben vagyok és tudom ki vagyok és mit szeretnék, aztán jön Valami, vagy Valaki és lerombol mindent... Ezen kellene változtatnom, hogy mások véleménye, hozzáállása, reakciója ne váltsa ki ezt belőlem... Nme könnyű, de folyamatosan próbálkozom... :)))))


A korábbi hozzászólásokkal kapcsolatban: én is dundi kislány voltam, 13 éves koromig. Akkor kb 150cm lehettem és 63 kiló!!!! Egyszer beelnéztem a tükörbe és azt mondtam, ez így nem mehet... Végigcsináltam egy kemény fogyókúrát (mivel elég sok csúfos mejegyzést kaptam), amivel leadtam 6 kilót!!! Aztán ég nőttem is, most 167 cm vagyok, valószínűleg ennyi is maradok. :)))) A súlyom az az 57 kiló sokáig standard súly volt ehhez a magassághoz szerintem rendben is volt, bár gömbölyödtem ugye itt-ott. :))) De aztán történt valami és lefogytam 48 kilóra... Legalább egy-másfél év kellett, hogy 50 kiló fölé tornázzam magam... Jelenleg a 167 centimhez kb. 50-51 kiló vagyok úgy, hogy az elmúlt két hétben híztam másfél kilót!!!!


Ezt csak azért írtam le, hogy az önbizalom hiánya valóban kilakulhat gyermekkori események hatására, mert nálam is így kezdődött. Nem kell feltétlenül a súlyra fogni... Nálam is sok más tényező mellett volt a súlyprobléma pluszként...

Én nem szeretnék már dundi lenni, de azért pár kiló elférne...


Szóval mindenkinek fel a fejjel, akár hízni, akár fogyni szeretne egy kicsit. Én császárszalonnát és tepertőt ettem. :))) Meg persze kilószámra csokit, csokis nápolyit és mindnt, ami csokival kezdődik. :))))))

Ha van köztetek - régi vagy új hozzászóló - aki fogyni szeretne, magvan még az a kéthetes fogyirecept, amit én 13 éves koromban csináltam végig sikerrel, azaz 6 kiló mínusz amit garantálni tudok! Írhattok privit is. :)))


Szép estét mindenkinek! Judit

2008. nov. 5. 15:26

Épp tegnap hallottam, hogy a Csernus megkérdezte egy párkapcsolat hiányától szenvedő hölgy paciensét, hogy mondjon neki egy seszinű virágot. Erre a nő, hogy ezt hogy érti, mire ő: szürke, semmilyen, nemszines, stb. olyan nincs, mondja a nő. Erre a doki: és mondja, miért kell a virágnak szinesnek lennie?

Válasz: Hogy magához vonza a rovarokat, amik beporozzák. és erre leesett a nőnek, hogy ő seszinű, semmilyen, ezért nem talál társat magának.

2008. nov. 2. 22:07
Hosszas kudarcélmények után, már egy kissé megcsappan az ember önbizalma
2008. nov. 2. 21:56
Ki tudja nekem megmondani milyen az eszményi nö? Szerintemmindenkinek más akinek bajavan azzalhogy néz ki ott más gond is vam
2008. szept. 7. 13:55
Először is, fogadd el magad! Te egyszeri és megismételhetetlen vagy! Mégegy ilyen ember nincs, mint Te! Szeretned kell saját magad ahhoz, hogy mások is szeressenek és elfogadjanak! Ne félj önmagadat adni, mindig az a legjárhatóbb út! Aki elfogad így az tiszta nyereség és sikerélmény, aki meg nem..., hát azért nem is kár! Mindig gondolj ezekre a dolgokra! Nekem bejött.
2008. szept. 6. 18:38
szerintetek h tudnék önbizalmat szerezni?h végre megtudjak nyilni mások előtt és ne attol retegjek h beégek és önmagamat merjem adni. előre is kösz a tanácsokat
85. syobon
2008. aug. 6. 11:18
Sziasztok!Nem kell belehalni egy kis pluszkilo miat mert nem az a fontos.Én 168cm vagyok és 55 kg.Mégis mindenki mondjs mennyire jo h nem vagyok olyan csontkollekció(mert nemrég anorexiás voltam)és ha azt látják az emberek h boldog vagyok,akkor mindig mondják h mien szép vagyok,ettől pedig nő az önbizalmam.Én megtanultam azt h nem kell egész életemben a kilokkal foglalkozni.Most jól érzem megam a bőrömben,van egy csodálatos barátom és nem érdekelnek a "kapaszkodóim":)!!!
2008. júl. 28. 17:11
Sziasztok!Én sem vagyok vékony mégis tetszem a pasiknak!Az már más kérdés,hogy magamnak nem.Soha nem voltam vékony és amikor terhes lettem annyira vigyáztam,hogy "csak" 13 kg-t szedtem fel és ebböl 4,17 kg volt a fiam.Ráadásul vizesedtem és cukros is lettem a terhesség alatt,söt a vérnyomásommal is gond volt.Odafigyelek az étkezésemre és ha tehetem mozgok is.Ezt fontosnak tartom!Nincs önbizalmam de a párom igy szeret és azt mondja ne fogyózzak mert akkor az már nem én lennék.
83. Kriszta76 (válaszként erre: 81. - Axibaba)
2008. júl. 26. 10:56

Szia!

Semmi képpen ne fogyózz!

Van egy 10 éves lányom Ő 134cm és 30 kg. Kínosan ügyelek arra, hogy mit egyen és igyon. Mellesleg edzéstervet készítettem neki és együtt tornázom vele, ha igényli. Sokat járunk biciklizni és futunk néha esténként. Igenis muszály időt és energiát áldozni a külsőre,mert később nehezebb lesz.

82. 0c97fbb607 (válaszként erre: 81. - Axibaba)
2008. júl. 19. 11:52

Amikor elkezdtem menstruálni,kb ennyi idős lehettem ,vagy talán egy évvel fiatalabb is.Hirtelen kigömbölyödtem ,mindenhol(addíg kis vékonyka voltam).Nem ettem többet,csak a női hormonok elkezdtek dolgozni.

Engem is nagyon zavart.De még növésbe vagy,ne fogyókúrázz,majd még nőlsz és akkor helyére rázódik majd minden:)))))

2008. júl. 19. 11:37

Én még csak 12 éves vagyok, de az alakommal már problémám akadt!

142cm és 52kg vagyok. Ez sok?? csak mert én soknak érzem és már a hasamon is vannak "hurkák".

Nem akarok különböző fogyi étellel lefogyni és tornázni se mindig van alkalmam.

Mit tegyek?? Tudnátok tanácsot adni??

NAgyon fonti lenne. Köszönöm.

80. Shigatsu (válaszként erre: 72. - Alexandra28)
2008. júl. 4. 10:40

Ilyen stílust a legközelibb, nem-megsértődős ismerőseimmel/barátaimmal szemben SEM engednék meg magamnak, még akkor sem, ha tudom hogy igazam lenne, így meg hogy fogalmad sincs hogy hány embert bánthatsz meg vele és hogy egyáltalán igazad van-e, főleg nem!

57 kilósan a csöppnyi 160 centimhez úgy néznék ki mint egy előrehaladott anorexiás, fél lábbal a halál ösvényén, akkor is ha a BMI szerint az lenne a normális...

Nem feltétlenül lustaság áll a túlsúlyosság hátterében, vannak erre hajlamosító betegségek is, akkor is ha ez olyan nagyon hihetetlen! Ha nem szedném a gyógyszeremet nagy ívben cseszhetném a mozgást, semmit nem csinál, amikor csak mozogtam ugyanúgy feljött az a 10 kiló plusz mintha egész nap csak tespedtem volna!!

Ha embereket akarsz kiosztani menj el egy börtönbe és olvasd a fejükre a bűneiket, bár szerintem ott is megtalálnád azt a néhány ártatlant akiket ugyanúgy csak megbántanál az általánosításoddal és a stílusoddal......

79. vmágika (válaszként erre: 78. - Vica cica)
2008. jún. 29. 20:22

Nekem is elsősorban a stílussal volt a gondom,és hogy így kiosztott mindenkit látatlanban,ismeretlenül.

Szerintem a magasságodhoz nem olyan vészes ez a súly,az pedig külön jó,hogy elindult a fogyásod.:)

78. vica cica (válaszként erre: 72. - Alexandra28)
2008. jún. 29. 19:44

Nem szokásom mások beszélgetésébe beleszólni,de ugy gondolom Neked nincs fogalmad arról,hogy mit és hogy irtad!Én 56 évesen "nyomom gyere,unoka ,munka mellett/jelenleg is ügyelek 24 órában.3 éve fogyozok 70 kg voltam,másfél éve kitartó vagyok,naponta torna ,ditéták,aqvafittnes.67 kg voltam lassan 2 hónapja ,csak 3.5 kg sikerült fogynom.Nincs jogod igy irni,ha nem tetszik ne olvasd el!!

Egyébként gratulálok a sikeredhez,remélem boldog ember vagy!

Mindig vékony voltam,de sajnos az anyagcserém erősebb!

Üdv::Nagyi

77. esztella100 (válaszként erre: 76. - Tücsimücsi)
2008. jún. 29. 14:21

fontos,hogy a férjemnek ne legyen kifogása,de az is fontos,hogy az ember a tükörképével elégedett legyen!

Nálunk is ez a helyzet a páromnak tetszem,magamnak viszont nem.

76. tücsimücsi (válaszként erre: 73. - Vmágika)
2008. jún. 13. 12:17

Az a fontos, hogy a férjednek tetszel, a többi meg tényleg le van sz*rva!


Én is állandóan próbálok fogyózni, de ezt a 3-4 kg.-ot képtelelen vagyok leadni, pedig jobban érezném magam a bőrömben. Most meg jön a hétvége...megint nem lesz semmi a koplalásból.

Már egy ideje ki is vontam magam a "ropis" topicból. Na, majd....

75. vmágika (válaszként erre: 74. - Fc07485378)
2008. jún. 13. 11:55
Az én véleményem ugyanez:)))
2008. jún. 13. 11:37
A világ attól kerek,hogy vannak vékony és vannak ducibb nők.Szerintem ezzel nincs is baj.Valamelyik férfi a vékony nőt szereti,valaki a teltebbet,a ducit.Nem lehet mindenki vékony.Minden női alaknak meg van a maga szépsége.És attól,hogy valakin van súlyfelesleg attól nem kevesebb a többi embernél.Akár milyen is az ember alakja,előnyére tudja forditani.Ha jól bánsz a testeddel,ha ismered őnmagad,ha tudod mi áll jól neked akkor nincs probléma.Jaa és a duci nők életvidámabbak mint a csontsovány társaik.És a belső értékek se elhanyagolhatok.Tudjátok:"Jól csak a szivével lát az ember,ami igazán lényeges a szemnek láthatatlan."Szerintem a belső értékek sokkal fontosabbak és csak utánna jön a külsőség.És lehetsz te akár milyen kövér vagy sovány ha belül rendben vagy akkor nincs semmi gond és ez úgy is látszik a kisugárzásodon.Ez az én véleményem.
73. vmágika (válaszként erre: 72. - Alexandra28)
2008. jún. 10. 22:27

Ez most nekem szólt?

ha igen:


1.nálam jobban senki sem ismeri az érzéseimet,gondolataimat.És most,hogy átgondoltam....hm,még mindig nem zavar.


2.nemhogy engem nem zavar,de a férjem egyenesen imádja a molettebb nőket.173 centi vagyok.Mikor 73 kg voltam,megkért,hogy mi lenne,ha most már nem fogynék tovább.


3.nem sopánkodok.Valóban,már említettem,hogy a pocim lehetne kisebb,de ha ezzel nem vagyok kibékülve,akkor a többit is felvállalnám.Nem azt mondtam,hogy tökéletes vagyok,csupán nem sínylette meg az önbizalmam a külsőmet.Többre értékelem magamat annál belsőleg,minthogy a külsőm miatti megítlésem végett fájna a fejem.


4.majd sportolok,miután felépültem


5.addig sem hanyagolom el a mozgást,kerékpározok,úszok.Jelenleg ennyi,amit a fizikai állapotom megenged.


6. és végül:Említettem már nem egyszer és nem kétszer,hogy orvosi javaslatra nem ártana megszabadulnom néhány kilótól.Ám bizonyára könnyebben menne,ha undorító dagadt malacnak érezném magamat!


és végül,képzeld el,fogyózok,bár nem szeretnék gebe lenni,mert nemhogy a férjemnek,de saját magamnak sem tetszem sosem vékonyan.173/74 a végső a cél és nem alább!:)))1 dekával sem!

2008. jún. 10. 22:11

Mozogni kéne nem csak sopánkodni!!!

Nagyon keményen nyomom minden nap gyerek és munka mellett a sportot.Ha valaki akar annak menni fog.Nekem sikerült!Fejben kell eldönteni és akarni minden nap,nem feladni!!!!170cm és 57kg vagyok .Sikerült és megtartom akkor is ha fene-fenét eszik is.Az hülyeség ,hogy Téged nem zavar!!!Tedd a szívedre a kezed és sportolj !!!

71. vmágika (válaszként erre: 70. - Macskanadrág)
2008. jún. 6. 09:54

Jajj ne csináld már!:)

Csak azért otthon főni a fürdőzés helyett,mert nem érzed tökéletesnek a testedet????

Lányok,higyjétek el,ha velem kellene strandra jönnötök,akkor megnőne az önbizalamtok és nem látnátok olyan negatívan a helyzetet!:))))

De én lesz*rom,nehogy már a divatirányzat mondja meg nekem,hogy kötelességem rosszulérezni magamat a bőrömben!

2008. jún. 6. 09:00
Tényleg az a gond, hogy nem is a férfiszemeknek akarunk megfeleni, hanem hogy a strandon ne lássuk "kedves" és gazellatestű nőtársaink lenéző tekintetét. Én már eldöntöttem, ezen a nyáron nem megyek el standra. ( hacsak nem jön össze kb augusztusig 10kg minusz) nem akarok és alkatomnál fogva sem tudnék tökéletes "uma" kinézetű lenni.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook