Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Olyan anyukák válaszát várom akinek Vencel vagy Bulcsú nevű a kisfia! Lehet pár kérdésem? fórum

Olyan anyukák válaszát várom akinek Vencel vagy Bulcsú nevű a kisfia! Lehet pár kérdésem? (beszélgetős fórum)


1 2 3
34. moonlight13 (válaszként erre: 33. - L.luiselotte)
2015. szept. 13. 19:37
Egy rosszul megválasztott, a gyerek által nem kedvelt név megkeserítheti az életét, ezért gondoltam úgy, ahogy írtam az alábbiakban.
33. l.luiselotte (válaszként erre: 32. - Moonlight13)
2015. szept. 13. 19:15

Én biztottam a topicnyitót,hogy nyugodtan adja a fiának ezeket a neveket. A Bulcsú egy magyaros vezetéknévhez kifejezetten jól hangzik, a Vencel pedig egy szlovák vagy német hangzásu névhez, igy választanám az l. és 2 nevet.


Ha nagy lesz a gyerek válasszon? ujabban a szülők joga annyira meg van nyirbálva, talán a név és vallás ( vagy éppen a vallás elhagyása, meg nem keresztelés ) maradt csak szülői jogkörben .

Bár a lázadó ifju választhat felnőtt korában uj nevet vagy újabb vallást.( de az utóbbi nem szokott jól elsülni )

32. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2015. szept. 13. 18:54
Nem akarlak megbántani, de nekem egyik sem tetszik. Ha már két nevet adnék, akkor az egyik mindenképp egy sokkal hétköznapibb név lenne, hogy a későbbiekben választhasson a gyerek.
31. Channa* (válaszként erre: 24. - Bobita0212)
2015. szept. 13. 16:37

Én a Bulcsúra szavazok, de biztos a hossza miatt...

A Boldizsár nekem nem tetszik és túl hosszú is szerintem.

30. bobita0212 (válaszként erre: 29. - Zebracsikó)
2015. szept. 13. 15:54
Tudom :)
29. zebracsikó (válaszként erre: 28. - Bobita0212)
2015. szept. 13. 15:34
Nem is vártam, hogy kiírod, semmi gond ezzel :)
28. bobita0212 (válaszként erre: 27. - Zebracsikó)
2015. szept. 13. 15:33

persze túl,csak nem szeretném ide ki irni

annyit mondhatok h A betűvel kezdődik

27. zebracsikó (válaszként erre: 24. - Bobita0212)
2015. szept. 13. 15:24

ez is remek


a Bulcsút én sem adnám, de van ismerősi körben kisfiú, úgy tetszik a név, nincs vele baj.


Talán a Vencel Boldizsár jobban ishangzik, mint a Vencel Bulcsú


Persze a vezetéknév is számít, de ezen már biztos túlvagytok

2015. szept. 13. 15:14
Mindkét név szép, de a vezetéknévvel is összepasszol? Nálunk is a "régebbi " nevek a nyerők, Két fiam van, Sándor és Gergely, és egy kislányom Eszter aki ha fiú lett volna a Hunor nevet viselné :)
25. 70ee6fd6ec (válaszként erre: 24. - Bobita0212)
2015. szept. 13. 14:54

Ha fiú lennék, nem szeretném ha Boldizsárnak hívnának :) De én továbbra is úgy gondolom, hogy a Bulcsú szép név.

Van egy ismerősöm, akit így hívnak, b betűvel kezdődik a vezetékneve is, és annyira jól hangzik együtt.


Egyébként ha kisfiam születne, Hunor lenne :)

2015. szept. 13. 14:38

Mi ilyen két nevesek vagyunk az első kettő fiamnak is két nevet adtunk.

Cifrának azért nem mondanám mert pl a Bulcsú tényleg ősmagyar név,csak roppant ritka.

Még mindig jobban tetszenek ezek mint a Benett pl.


Amúgy most felvetődött a kérdés mi lenne ha

... Vencel Boldizsár lenne

Szerintetek igy hogy hangzik?

23. unom (válaszként erre: 18. - Channa*)
2015. szept. 13. 12:25

Egyetértek, nekem is tetszik ez a név.

Egy hátránya lehet, külföldieknek nehezen kimondható.

De ezt a Vencel ellensúlyozhazja.

22. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2015. szept. 13. 12:20
Nem lehetne a két keresztnév közül egyik olyan, ami használható is? A kettő együtt olyan, mintha már a hivatása el lenne döntve.
2015. szept. 13. 10:32
sose ertettem miert nem jok az egyszeru nevek, anno anyum Imola-t akart belölem... meg szerencse, hogy apum nem engedte...
2015. szept. 13. 10:22
Az unokáimnak is 2 neve van. Csak bemutatkozásnál használják mindkét nevüket. Egyébként az első nevükön szólítják őket.
19. Ildia
2015. szept. 13. 10:17
Én a többiekkel ellentétes véleményen vagyok.Nekem a Bulcsú tetszik és a Vencel nem. Az a véleményem,hogy az nagyon szép,ha magyarként magyar nevet adunk a gyermekünknek. Nagyon sok szép magyar név van, a Bulcsú is ezek közé tartozik. Szerintem.
2015. szept. 13. 10:13

Szerintem semmi baj nincs a Bulcsú névvel és a Vencel is jó.

A jelentés? Nem hinném, hogy számít.

Bár én az egy nevet preferálom és azon belül is fiúknál a rövid neveket, de ez csak az én "hülyeségem" Ha nem léteznének az Ábel, Ákos, Ádám, Ármin, stb. nevek, akkor simán választanám ezeket.

2015. szept. 13. 09:47
Egyiket sem adnám; bármennyire is ôsi magyar a második.
2015. szept. 13. 09:33

A két fiamnak is két-két keresztneve van,és a hangzással sincs baj: az oviban is mindenki a becenevükön szólítja őket. Ráadásul a becenevük alapján meg nem mmondja senki a "rendes" nevüket.

Szóval,a kiejtéssel nem foglalkoznék.

Szerintem mindkét név vállalható,amit írtál,a kérdés már csak az számomra,hogy a vezetéknévvel együtt jól hangzik-e?

2015. szept. 13. 08:01

A Vencel nem rossz, a Bulcsú nem tetszik.


Az én unokáimnak is két keresztnevük van, az elsővel szólítjuk őket vagy becézve.

2015. szept. 13. 07:41
Szegény gyerek ! Búcsúzz el a Bulcsú névtől..Úgysem használja senki a másodikat, ha majd bármit alá kell írnia felnőtt korában csak baja lesz vele, fölösleges. Szerintem furcsa és nem szép név.
13. l.luiselotte (válaszként erre: 12. - Bobita0212)
2015. szept. 13. 07:27
Vencel teret láttad már Prágában ?
2015. szept. 13. 07:17
Vencelnek szolitanank
2015. szept. 13. 07:13
Nálunk mindháromnak 2 neve van. Azért lett igy ,hogy nagyobb korban válasszanak. Érdekes mert mind az első melett maradt. A Búlcsút sosem adnám. Olyan fura hangzása van.
2015. szept. 13. 02:18
Nem hiszem,hogy a név jelentésének hatással kellene lennie bárki életre(na jó,pl az Adolf nem a legjobb választás lenne).Én inkább azon gondolkodtam,miért kell két név a babaának?Mindkettőt akarjátok használni?Szerintem elég egy keresztnév is,csak gondolj bele,hogy fogod szólítani Vencel-Bulcsú?Vagy egyik,vagy másik.
2015. szept. 12. 23:54

Ha a jelentést nem is nézzük, de a "dallamát", hangzását én mindenképpen "kóstolgatnám", ízlelgetném.

Számomra a névválasztásnál az is fontos szempont lenne, hogy a kisgyerek majd hogyan fogja kimondani, kiejteni a saját nevét 2, 3, 4 éves korában...

Egy kis beleérző-képesség kell, egy kis fantázia...és szinte hallom, ahogy majd így mondja: "Vencebúcsú". Vagy így mondják majd a bölcsis, ovis társai...

Nagyon egyszerű, próbáljátok otthon gyakran kimondani ezeket a neveket egymás után, fennhangon.

Nagy valószínűséggel az oviban a többiek majd elhagyják az L betűt, és a kisfiú előbb-utóbb "Búcsú" lesz, mert a kicsik nem fogják tudni kimondani "rendesen" (a teljes hasonulás miatt). Persze az összes többi névnél is fennáll ugyanez a helyzet, hogy az apróságok még nem tudják jól kiejteni a neveket...Selypítik, pöszítik, de a Bulcsú név esetében az mindenképpen "Búcsú" lesz. Szerintem.

És még az a "veszély" is fennáll, hogy a kisgyerekkorból rajta ragad a "Búcsú" név. Sosem felejtem el, hogy anyukám -amikor én álltam leendő gyermekeim névválasztása előtt- mindig azt mondta, hogy abba is gondoljunk bele, hogy a gyerekek egyszer felnőtté válnak...akik előbb-utóbb nénik, bácsik lesznek. És úgy válasszak nevet, hogy ha majd azt mondják neki sok-sok év múlva, hogy X néni, vagy Y bácsi, az ne hangozzék viccesen, vagy furcsán. Háááát...a Búcsúbácsi elég fura lesz....


Elnézéseteket kérem, hogy ilyen hosszan nyelvészkedtem itt, de tényleg csak belegondoltam a jövőbe, hogy ez a két név hogyan fog hangzani.

(A jelentését most nem taglaltam, én úgy vagyok vele, hogy ha tetszik egy név, akkor nem nagyon foglalkozom a jelentésével.)


És még valami. A vezetéknév sem mindegy, az is fontos, hogy jól csengjen a keresztnévvel! :)

Ez alapján mondogassátok ki, és döntsetek szívetek szerint!

Én csak e két névvel kapcsolatos érzéseimet, gondolataimat írtam le, köszönöm, ha végigolvastátok ezt a "kisregényt". :)

2015. szept. 12. 23:51

hmmmm mai napig eszembe nem jutott megnézni a gyerekeim nevének jelentését....

így nincs is minek rányomnia a bélyeget az egész életükre :-) :-)

2015. szept. 12. 23:29

Remek neveket választottál!


Jó egészséget!!

6. l.luiselotte (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2015. szept. 12. 23:27

Én Bulcsú és Vencel nevű felnőtteket ismerek,

A B. biró, a két V. is komoly tisztséget tölt be, nemcsak rendes emberek, hanem jóképüek is.



( Cs.m. )

5. 70ee6fd6ec (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2015. szept. 12. 23:21

Szerintem semmi jelentosege nincs ennek.

Olyan nevet adj neki, ami neked tetszik es amit a szivedben erzel.


Az en nevem Krisztushoz tartozo, keresztenyt jelent :D Ugyan mar...


Egyebkent nekem tetszik mindket nev, es amig kicsi lehet Bubunak becezni :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook