Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Olajok, zsírok a konyhában, szépségápolásban, étrendkiegészítőként fórum

Olajok, zsírok a konyhában, szépségápolásban, étrendkiegészítőként (beszélgetős fórum)

15. Gourmilla (válaszként erre: 14. - 0b072d96f2)
2011. máj. 22. 20:29
Akkor sajnos vacak gyártmány.
14. 0b072d96f2 (válaszként erre: 13. - Gourmilla)
2011. márc. 21. 15:23
Megnéztem,az van ráírva hogy hidegen sajtolt.
13. Gourmilla (válaszként erre: 11. - 0b072d96f2)
2011. márc. 17. 11:09
Ha nem érzed az ízét, akkor finomított. A finomításnál nem marad benne semmi, aki fonom vagy hasznos :( Hidegen préseltet kell venni.
12. Gourmilla (válaszként erre: 10. - 0b072d96f2)
2011. márc. 17. 11:08
Majd munkaidő vége felé kicsit lógok, és belelapozok abba a könyvebe ;)
2011. febr. 22. 16:55

Megkóstoltam a mogyoróolajat,hát nem érezni a mogyoró ízt rajta sajnos.Lehet,h.főzés közben jön csak ki?

Én simán a nyers zöldségekre tettem.

10. 0b072d96f2 (válaszként erre: 9. - Gourmilla)
2011. febr. 21. 14:03

A céklát nem szeretem:((


Kitaláltam egy dolgot mára:))

Összeturmixoltam 2marék ruccolát,2almát,1/2banánt,narancsot isteni finom lett,és nagyon laktató és diétás is egyben.

Olyan pikáns lett a ruccolától.


Várom azért az ötleteidet persze,vettem mogyoróolajat,a napokban tesztelem,ma nem mert ma csak turmixozom.

2011. febr. 20. 17:45

Ezzel feladtad a leckét, mert nem nagyon szoktam desszertezni :D Max. mikor tényleg megadjuk a módját a férjemmel az evésnek. Akkor 4-5 apró fogás készül, és édességet szoktunk enni.


Esetleg vmi zöldséges rétes? Az nálam főétel szokott lenni, ha épp szüleimnél járok, és anyám épp azt sütött.


Esetleg vmi fűszeres zöldséglé (vagy zöldség- és gyümölcslé)?

Ha nem baj, hogy eltett a spárga és fagyasztott az eper (mert egyiknek kevésbé van szezonja, mint a másiknak), akkor lehetne pirítot spárga eperöntettel. Én frissből csináltam egyszer. Az eperöntetet kicsit savanykásra csináltam. Abba passzol a balzsamecet.

Édes kömény & céklát? A céklát bevajazod, pici só, talán ki római kömény meg kapor, aztán alufóliát rá, és be a sütőbe. Mikor nagyjából puha, én megpróbálnám, hogy egy kis cukrot, mézet vagy szirupot tenni rá, és vissza. Aztán felaprítani a céklát szeletekre meg az édesköményt, az egészet szépen elrendezni, és végigtolni balzsamecetkémmel. Talán egy kis tökmagolajat elbír. Vagy balzsamecet helyett egy kis joghurt öntet. Felelősséget nem vállalok érte, mert most a hasamra csaptam csak :D De most megtetszett az ötletem, ha holnapig vársz, vmi effélét összedobok, és beszámolok ;)


Van egy könyvem, amiben talán találok Neked vmi receptet, csak nincs kéznél. Holnap megnézem.

2011. febr. 20. 16:58

Nagyon jól néz ki!!!:))

Én gabonát mostanában nem eszem,főleg zöldségeket,és gyümiket.

Valami zöldségből készíthető desszert recit tudsz esetleg?

7. Gourmilla (válaszként erre: 6. - 0b072d96f2)
2011. febr. 20. 15:05

Feltöltöttem a cukorka formájút az adatlapomra :)


Arra gondoltam, hogy holnap valami finom gabona salátát csinálok, mert a szekrényben van pár felhasználandó adagom. Quinoából szoktam nyáron olajos-ecetes öntettel meg egy kis hagymával, olívabogyóval ilyesmit készíteni. Azon jól érvényesülnek a fincsi olajok. (Csak hogy holnapig csorgathasd a nyálad ;)

6. 0b072d96f2 (válaszként erre: 5. - Gourmilla)
2011. febr. 20. 11:02

Húú,ez nagyon jól hangzik,imádom az ilyen fantáziadús kajákat,meg persze sütni,főzni is nagyon szeretek:))

Szerintem a tejet kihagyhatnád simán,az azért nagyon higíthatta,meg a krumpi amugy is keményítős,szóval magától is megszilárdul.

Én amikor krumpilángost csinálok,nem rakok bele se tejet,se tojást,csak úgy simán olíván megsütöm,és nagyon jól összeáll.


A mákot,mogyit imádom,holnap megyek bioboltba veszek is olajat,és majd beszámolok.Kiváncsi vagyok,hogy jönnek ki az ízek zöldséggel.

5. Gourmilla (válaszként erre: 4. - 0b072d96f2)
2011. febr. 19. 20:36

Ha szereted a mákot és a mogyorót, akkor fincsi. Most hogy említed... lenolajat az arcomra kentem, de a szaga nem jön be, ezért kajába nem tettem.


Tegnap végül nem palacsinta lett, mert nem volt itthon se tojás, se tej :) Viszont volt kifőzött krumplim. Egy adag sima, meg egy adag lila. Eredetileg azt találtam ki dióolajjal készített sült pürét csinálok. Megcsiáltam a pürét, már csak az olaj kellett bele. Na akkor rájöttem, hogy dióolaj sincs itthon :) Megcsináltam mogyoróolajjal.


Az volt az eredeti elképzelésem, hogy az egyik réteget kicsit édesre csinálom, ez volt a lila krumpli. Tettem bele egy kiskanál mézet, kis mustárt, só, pici kapor és a mogyoróolaj. A sárga savanykás lett,2 kanál citromlével, tasmán hegyi borssal, szintén kis mustárral készült, és egy ici-pici fokhagyma, olaj. És mindegyikbe egy kis tej, meg egy-egy tojás.

A két réteget kis muffin formában egymásra régegeztem, és kisütöttem. Ízre jó lett, de állagra nem. Biztos eleget sült, kicsit többet is a kelleténél az egyik, mert lepirult. Mégis túl "szaftos" lett. Talán sok lett az olaj, vagy a tej is. A muffint melegen ki lehet borítani, hát ezt nem :( Az egyik tepsi a két régegnél szétvállt.

Ja, és lett még egy adag!! Azokat kis bon-non papírkákba tettem (olyan, mint a muffin papír, csak egész pici). Tettem a tetejére egy-egy rózsaborsot. Úgy néz ki, mintha kis csokiköltemény lenne :) Lefotózom, holnap töltök fel képet, hogy megmutassam.

Kicsit finomítok rajta, szerintem előételnek pár ilyen falatka jó lenne amíg a vendégek aperitifet isznak legközelebb :)

2011. febr. 19. 14:00

Sziasztok,én tökmagolajat és lenmagolajat használok.

Mindkettő nagyon egészséges,és finom is(a tökmag a kedvenc),párolt zöldségekre/salátára szoktam tenni,hűlés után.


A húsokat olíván sütöm.

A mákolajat/t.mogyoróolajat még nem próbáltam,érdemes akkor,ugye?Finom?

3. Gourmilla (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2011. febr. 18. 19:05

Az Ó olíva miben különbözik más olajoktól? És hogy lehet fülfájásra használni?


Azt tudom a mákról, hogy csontritkulásra jó, de nekem az íze miatt a kedvencem. Bevallom, inkább a saját tapasztalatod, véleményed érdekel ;)


Ma törökmogyoró olajat hoztam haza, az eddig még nem akadt a a kezembe. Egy adag palacsintát ki is sütök vele mindjárt :)

2011. febr. 18. 18:44

Nos én azt hallottam az Ó olíva jó fülfájás ellen. Eleinte nem hittem, de észrevettem egyik üzletben. :)

Mák jó csontritkulás megelőzésére, illetve állítólag visszaépítésre.

Minden olaj jót tesz a bőrnek.

A reggeli szájöblögetéses olaj, tisztítja a szájüreget, nyelvet stb.

2011. febr. 18. 18:38

Üdv mindenkinek! Érdekelne, hogy otthon ki hogy használ olajokat, zsírokat bármilyen módon? Ill. milyen fajtákat próbált eddig, mi az, ami még érdekli, csak esetleg nem tudja beszerezni?


Én elég sok félével machinálok a konyhában (amúgy néha-néha mandula olajat használok a bőrömre). Természetesen salátázok, emellett sült husikákat meg szoktam kicsit löttyinteni, pestoba rakni (bár ilyesmit rég készítettem), szezámból a pirítottat a keleti fűszerezésűekbe tenni és a rántottám sikítozik a gombás olajért. Ízesítettekből még a csípőset imádom különösen.


Amúgy ismerősöm olívát, ill. szőlőmagolajat ivott étrendkiegészítőként, egy stampedli reggel, hogy hosszan jó legyen a közérzete és egészsége :))

Olvastam olyasmiről is, hogy reggel öblögetni kell olajjal, bár őszintén szólva nem értettem meg a lényegét.


Szóval magam részéről elég sok mindent és sok féle módon szoktam variálni (a konyhában), de érdekelne, mások hogy állnak a kérdéssel, és mi a bevált, a favorit.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook