Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nyugtalan láb szindróma fórum

Nyugtalan láb szindróma (beszélgetős fórum)


1 2 3
márc. 3. 12:43
Nekem régebben volt, de mióta szedem a Rivotrilt azóta nincs, pedig szedek antidepit is. Úgyhogy már évek óta nincs nyugtalan láb szindrómám.
márc. 3. 12:34
Kedves Mindenki! Végigolvastam írásaitokat, kemény betegség ez. Nekem is régóta van, nem sikerül kezelni. Nem tudja-e valaki, hogy milyen antihisztamin és milyen antidepresszáns az, ami nem erősíti a tüneteket? Esetleg már sikerült valamit találni...Nekem az antihisztamintól a felére csökken az alvásom a végtagfájdalom miatt. Antidepresszánst is muszáj szednem más krónikus alapbetegség miatt, de úgy tudom az is erősíti. Tapasztaltátok azt, hogy fáradtan rosszabb? A mozgatás, feszítés mellett még olyan fájdalom van, mintha a húst úgy ki akarnák tépni mind a 4 végtagomon. Bocsánat a hosszú levélért! Szép napot!
jan. 10. 18:21
Sziasztok. Nekem nincs fájdalom, se csípekedés, csak a kényszer hogy megfeszítsem vagy megmozdítsam a lábam. Hála isten enyhék a tünetek, de már egy kicsit zavar. Nem szedek semmi gyógyszert rá, se vitamint. Amit megfigyeltem, hogy ha elszívok egy jó füvescigit, akkor egyáltalán nincs semmi féle tünetem. Ajánlani tudom! Ha nem tudtok venni feketén, akkor lehet venni magot ausztriából, vagy cseh-ből legálisan. Vagy esetleg RSO olajat szerezni valahonnan, vagy talán a CBD olaj is megoldás lehet, de ezt csak tippelem. Az RSO biztos jó mert van benne THC ami a fű lényege. A CBD olajba nincs THC. A lényeg, hogy nekem egy jó spanglitól nincs semmi bajom. Ha tudtam segíteni nektek, annak nagyon örülök!
2023. júl. 8. 14:49

Sziasztok! Nekem is van egy ideje ez a nyugalan láb. Először csak ritkán jelentkeztek a tünetek aztán fokozatosan erősödött ,illetve hozzá jött a lábújjak égése főleg éjszaka .Nem tudtam tőle aludni. Neurológus nekem is felírta az Oprymea 0,18 -at. Tegnap este bevettem de nagyon rosszul lettem tőle. Hányinger, magas vérnyomás,erős szívdobogás, remegés, gyengeség érzet. Tapasztalt valaki ilyent a gyógyszertől?

Ma szombat van , nem tudok orvost megkérdezni,de még ma is hányingerm van és alszom....szinte egész nap.

83. Viki59 (válaszként erre: 82. - Szabocsabi)
2023. jún. 22. 13:17

Sziasztok!

Nekem már kb 25 éve van ez a nyavalyám. Sajnos egyre rosszabb ahogy öregszem/63 éves vagyok/. Rengeteg gyógymódot kerestem és próbáltam is már, sajnos ideig óráig jó, de aztán még erősebben tér vissza. 20 éve nem eszem húst, emiatt mondtam le róla, de már nem is tudnék lenyelni egy falatot sem. 1 éve részt vettem egy kísérletben, teljes növényi étrendre tértem át, se kávé, se tea, szinte már semmit sem ehettem. 3 hónapig volt jó, de akkor csak gyógyszer mellett volt könnyebb./Mirapexin, 0.18 szedek naponta 4 tablettát/ és így is iszonyatos fájdalmaim vannak. Szó szerint úgy érzem már mindent kipróbáltam, akupunktúrát kínaiaknál, Móra terápia, cranioszacrális masszás, stb felsorolni sem tudnám már, nem beszélve az anyagiakról. Kb 2-3 évente cseréli az orvos gyógyszereket, de semmi. Kannabisz is lehetne megoldás az orvosom szerint, külföldön azzal gyógyítják, de nálunk még nincs engedéyezve. Én is kipróbáltam már a Synnexil spray-t de az sem jó. Van olyan, hogy éjjel úgy tudok aludni, hogy kb2-3 óránként vagy biciklizem, vagy én is a vibrációs tréneren rázatom magam 15 percig, ahogy Te is írtad. Ötletem sincs már, hogy mit lehetne tenni. Reflexológushoz járok 2 hetente az sem jó.Néha már levágnám a lábaimat, mer iszonyú fájdalmaim vannak és semmi segítség nincs a gyógyszeren kívül, de az sem jó már.Elnézést, hogy ilyen hosszú voltam,de borzasztó minden napom. Havonta többször is a karjaimba is belejön a fájdalom. Nekem nem bizsergető érzésem van, hanem iszonyatosan erős fájdalom.A vizsgálatok szerint idegpálya sérüléseim vannak a lábamban és a kezemben is.Jóra én már nem számíthatok sajnos.

2023. jún. 20. 14:03

Kedves Sorstársak!


Engem is kísért ez a rossznyavaja már gyerekkorom óta.

Akkor még csak akkor éreztem, ha melegfront, vagy hó jött, de mára elhatalmasodott rajtam, minden nap kínoz.

Jóanyámtól örököltem, és sajnos a lányom is érzi már néha.

Én leginkább ahhoz tudnám hasonlítani az érzést, mint mikor csiklandoznak, de már kellemetlen. Vagy mintha valami gyenge áram kóborolna bennem. Régen csak a combomban éreztem, de mára a vállamban és a hátamban is jelentkezik. Pulzálva támad, 10 másodpercig erősen, utána 10 másodperc szünet.

És tényleg őrületbe kergeti az embert, mert az egyik legfontosabb dolgot, a pihenést veszi el, ahogy a neve is mutatja (restless legs).


Neurológiai probléma. Meggyőződésem, hogy a gerinc melletti idegpályákról indul, mert amikor kínoz, és ott masszírozom, segít. A gyógyításáról viszont a debreceni Neurológiai Klinika csupaszív segítőkész igazgatója sem tud bíztatni, pedig Neki is van egy enyhébb fokú.

A Mirapexint tudta ajánlani (olcsóbb verziója az Oprymea, a hatóanyaga ugyanúgy pramipexol). Hatásmechanizmusa nem ismert a nyughatatlan láb szindrómára, gondolom valamit elnyom az agyban, hogy ne érezzük. 0,018 mg-ossal kezdtem, ami segített az elalvásnál, de már emelni kellett 0,18 mg-ra. És mi lesz 70 éves koromra (most 53 vagyok)? Másrészt mivel terheli a szervezetemet? Az Oprymea mellett B-vitamin komplexet, magnéziumot és kalciumot szedek.


A gyógyszer mellett próbáltam sok mindent a talpmasszázstól kezdve a Bowen terápián át a hagyományos kínai tűszúrásos akkupunktúráig. Mindegyiknél volt olyan, hogy kezelés közben rákezdte a lábam. Az éjszakai visszaalváshoz átmenetileg segítséget nyújt a rezgő trénerpad, aminek 15 perces programja úgy átmozgatja az izmaimat, hogy egy ideig nem érzem a nyavaját. Vagy "ájulásig" tornázom magam guggolással, felüléssel, fekvőtámasszal, és van negyedórám elaludni.

Véletlenül találtam a neten a Synnexil spray-re. Lefekvés előtt befújom a lábaimat, farizmaimat. A hatóanyagok "hibernálásának" köszönhetően egy ideig nem érzem az érzést, de csak rövid távon hat ez is.


Hallottam, hogy a glutén- és cukormentes étrend segített a panaszokon. Rá kell próbálni. Na és nyilván a legtöbb betegségnek lelki eredete is van. Gyötrődöm én is eleget az életemben, és persze ezt a legnehezebb helyre tenni.


Elnézést, hogy kisdolgozatot írtam, csak segíteni szerettem volna.


Kitartást Mindenkinek!

81. atak18
2023. jún. 5. 13:42
Sziasztok! Valaki használt már ilyet? Én most rendeltem, de érdekelnének tapasztalatok ha vannak.Synnexil spray 100ml Simply You
2023. máj. 27. 18:03
Nèha nekem is van ilyen, nagyon kellemetlen.
79. Saturnus2 (válaszként erre: 58. - Dmaca)
2023. máj. 27. 17:59

Szia Dmaca,

Nálam nyugalmi állapotman vibrálnak az izmok. Reggel izomláz érzés. Lépcsőn felefelé gyenge a lábom mintha nem menne oda az info. Ja és mindkét sarkam zsibbad. Teljes gerincvizsgálat nem hozott semmit. Idegpályavizsgálat és neurologia szinten eredménytelen. Szedtem milgammat 3x1 et egy hónapig, de most is nagyon rossz a járásom. És a combizom vibrálás miatt rosszul alszom. Szerinted? Ez a nyugtalan láb szindróma. Nem érzem sokszor a vibrálást csak látom hogy mozog.

2023. máj. 27. 17:41
Sziasztok, Nálam az a jelenség, hogy vibrálnak a combizmaim és reggel mindig izomláz érzéssel kelek. Igy a combizom nem tud pihenni és legyengült. Lépcsőn felfelé erőtlen. Az hogy zsibbad mind a két sarkam nem tudom, hogy ezzel van-e összefüggésben. Eddig a gerincben kerestük az okot, de nem sok sikerrel. Az idegpályavizsgálat és neurologia sem hozott eredményt. Már 2 éve kezdődött. Lépésnél a bal sorokemelése gyenge, ezért bicegek. Szedtem millgammát 1 hónapig 3X1 et, de nem változott semmi. Van valakinek hasonló tünete? Merre tovább?
2020. aug. 20. 07:36
Sziasztok! 9 éve szedem a mirapexint, 0,088-al kezdtem, most tartok a 0,26- os retardnál,amit este veszek be, és már szüksėges hozzá meg egy 0,18-as, nem retard! Eddig ez így bevált, de mostanában már ez is kevésnek bizonyul. Nem szeretném tovább növelni a gyõgyszert, bár a neurológus simán csak mindig emelné az adagot! Már 0,52-és retardot szedetne velem évek óta. Mostanában visszatértek a 9 évvel ezelőtti szörnyű éjszakáim! Egyik napról a másikra! Nem gondolom,hogy a gyógyszer ilyen hirtelen kevés lett! Van valami tapasztalatotok, vagy ötlet,hogy mi okozhatja! Teljesen elkeseredtem! Ezt csak az érti meg, aki érezte már a lábãban ezt a nyavalyát! Éjszakákon át csak rovom a köröket a lakásban! D vitamint régõta szedek, de csak 1000-et, minden nap. Lehet kevés?
76. Aseron
2020. júl. 20. 18:59

Sziasztok!


Nézessétek meg a D-vitamin szinteteket.


Találtam pár külföldi tanulmányt, ami kapcsolatot talált az RLS és az előbb említett vitamin hiánya között.


Én lassan két hónapja szedek D-vitamint, napi 6400NE-t, és még csak most tart az értékem 50 nmol/l-en a kezdeti 30-hoz képest, de 75 felett számít jónak.


Elvileg ilyen nagy hiány mellett legalább fél évig kell szedni, hogy visszaálljon normálisra.


Mintha már most javult volna az állapotom, de mivel féltettem a munkámat, így visszanyúltam a Mirapexin-hez.


Igen, nálam rendes rosszullétig elment a kialvatlanságom, hiszen amiatt már elkezdtem szorongani, és minden nyűg rámjött.


Ezeregy, de tényleg rohadt sok orvost megjártam, mire ezt a két dolgot felfedezték nálam, és azért megörültem, hogy végre van valami oka a tüneteimnek, főleg mostmár, hogy a tünetek között kapcsolat is lehet/van.


Egy próbát megér, tanácsot adni jöttem, majd pár hónap múlva újra írok, addig is kitartás! :)

2014. máj. 26. 16:19

Sziasztk!

Nyugtalan láb szindrómára akár háziorvos is felírhatja a gyógyszert, igaz, akkor nem támogatott ár, de kevés Neurológus írja fel úgy mintha Parkinsonos lennél.

De nem csak a Mirapexin létezik, a Pramipexol annak a generikuma, kb a felébe keül.

Én 0,18-ast szedek, az havi 2000 Ft alatt van és több gyártó is gyártja (Orion, Teva, Bluefish).

0,088 mg-mal indultam én is, de sajnos gyorsan hozzászoktam, így eljutottam egészen a 0,7 mg-ig, aminek már az olcsóbb kategóriájú tabletta ára is horrorisztikus.

Lassan lecsökkentettem az adagot 0,18 mg.-ra és szedek hozzá 1 mg Frontint. Persze csak este lefekvés előtt. Így majdnem tünetmentes vagyok.

Szerintem kérjétek a Mirapexin helyett a Pramipexolt, ugyanaz a hatóanyag, fele árért.

74. bnedora (válaszként erre: 67. - Fannika)
2013. aug. 27. 23:40
Bocsi, csak most olvastam, mit írtál. Igen, csak Parkinson korra írják fel, ezért az orvosnak egy kis hazugságot kell vállalnia. Korábban rosszul írtam, mert 1600 Ft-ot fizettem a Mirapexin 0,088-ért, most már 500 alatt, ez a támogatott ár.
2013. aug. 27. 23:20
Nekem akkor szokott jelentkezni a nyugtalan láb ha vashiányos vagyok.Ha rendeződik a vas, akkor elmúlik.Most éppen újra szednem kell a maltorfert.Amióta elkezdtem jobban vagyok.Csináltassatok vérképet ti is.
2013. júl. 29. 18:54
Nekem is ilyenem van. Kislány koromban láttam, hogy anyukámnak folyton "jár" a lába, és valahogy eltanultam tőle. Azóta én is mozgatom, de nem zavaró (nekem legalább is :D)
2013. júl. 29. 18:00

[link]



[link]



Alvásközpontok:


[link] ?option=com_content&task=view&id=44&Itemid=109

2013. júl. 29. 17:59

www.alvascentrum.hu


ott az alvászavaroknál leírják az összes létező alvászavart, nyugtalan láb szindróma, robbanó fej szindróma, alvási apnoe, narkolepszia, stb..


Én súlyos fokú obstruktív alvási apnoe-s vagyok..

69. fannika (válaszként erre: 68. - Ovics)
2013. máj. 24. 21:25
köszi a választ. Én 10000 Ft-ot fizetek egy havi adagért. Egyébbként örülök, hogy jól vagy. Én, hol jobban hol kevésbé. De hát ez van.
68. ovics (válaszként erre: 67. - Fannika)
2013. máj. 13. 09:25
Nekem házi doki írja fel, az Alváslabor papírja alapján. Ez a bogyó Parkinsonos betegeknek olcsóbb, de végre rájöttek, hogy a 0,088-as jó a nyugtalan lábra is. Nem vagyok Parkinson kóros...................csak nyugtalan lábas.....voltam, míg nem szedtem.
67. fannika (válaszként erre: 66. - Bnedora)
2013. máj. 10. 18:24
ugy, hogy nyugtalan lábszindroma? nekem azt mondta, hogy csak a Parkinson korra jár, egyébként is gép irja, nyomja ö csak aláirja. Különben jó fej, normális, negyedévente megyek kontrólra, alaposan megvizsgál, szóval rendes doki.
66. bnedora (válaszként erre: 65. - Fannika)
2013. máj. 10. 07:30
Nekem is a neurológus írja fel, de támogatottan.
65. fannika (válaszként erre: 64. - Bnedora)
2013. máj. 9. 22:20
XXII. ker. ideggyogyászat dr Áberman
64. bnedora (válaszként erre: 63. - Fannika)
2013. máj. 9. 21:22
Neked ki írja fel ezt a gyógyszert? Én támogatással kapom, és kb. 1.600 Ft-ot fizetek érte.
2013. máj. 9. 21:01
Husz éve éreztem előszőr azt a furcsa lábmozgatási kényszert egy tétlen utazás alkalmával éjszaka. Kb tiz éve találtam elösző orvost aki komolyan vette és elhitte, hogy tényleg van valami problémám. Azóta, hol jobb, hol roszabb, abszolute nem tudom semmihez sem kötni, mirapexint szedek, egy kisebb vagyont költöttem már rá, kivánom tiszta szivből, hogy az érezze ezt az érzést, aki a nem támogatott betegségek közé sorolta. 66 éves vagyok egyébbként egészséges, azt szoktam mondani, hogy még mindig jobb mintha rákom lenne. A jövő? Nem tudom. Most vitaminokkal próbálkozom.
62. grizus
2013. máj. 3. 05:40
Nekem akkor volt ilyen, amikor a dilikórházból kijöttem de még kaptam azt a gyógyszert, amit bent belémnyomtak. Aztán leálltunk, erre jöttek az elvonási tünetek. És akkor a dokinőm egy parkinsonosoknak való gyógyszert írt föl, és ettől minden tünet elmúlt.
61. ovics (válaszként erre: 52. - Twiggy86)
2013. márc. 30. 08:05
A Honvéd Kórházban van alvásdiagnosztika, be kell feküdni egy éjszakára..........mindenféle kütyüt tesznek Rád és reggel diagnosztizálnak. Nekem ott állapították meg és adtak Mirapexint, amit napi 2x szedek 0,0088 mg..................azóta minden ok. Mellette Rivotril 1 szem este.
2012. dec. 1. 22:51
Hello.Bocs hogy beledumálok,nem szoktam forumozni meg ijesmi,de gondoltam hátha tudok segíteni.Nekem is megvan ez a nyugtalan láb szindromám,már évek óta.Voltam érsebészeten,reumán,termálvíz... Szóval idővel mikor az orvosoktol már kikoptam elkesztem nyomozni,és végűl megtaláltam a betegségem igazi okát.Én is szedtem minden féle gyógyszert, de semmi.AMI BEVÁLT-Vacsi után eggy kis pohár vizben 30-csepp BÉRES csepp abba 20csepp cebion C-vitamin.Nekem ez tünet mentes álapotot hozott.Jól alszom,megszünt a panaszom.Remélem tudtam segíteni,az orvosokrol meg ennyit.Egyiknek sem volt lövése hogy mi lehet a háttérben.
59. Dmaca (válaszként erre: 53. - Amarilla65)
2012. nov. 11. 14:34

Szia!

Én is olvastam a gyógyszerről,a keresgélésben találtam erre a fórumra is. Hát szerintem ne reménykedj a gyógyszerben, én pénteken voltam az orvosomnáél, most kaptam új gyógyszert, (ropinirol orion).Már nagyon sok gyógyszert kipróbáltam, nem sok sikerrel.

58. Dmaca
2012. nov. 11. 14:29

Sziasztok!

Nálam 6 éve diagnosztizálták a nyugtalan láb szindrómát.Rajtam már elég eluralkodott a betegség, így ha valakinek kérdése van, szívesen segítek...sajnos,van elég tapasztalatom.

Már nagyon sok gyógyszert kipróbáltam (kísérleti nyúl sehol nincs hozzám képest)Most pénteken kaptam megint egy új gyógyszert, és az a tapasztalatom, hogy nehezen lehet a gyógyszerekhez hozzájutni.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook