Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nyugtalan láb szindróma fórum

Nyugtalan láb szindróma (beszélgetős fórum)


1 2 3
57. Guruljka (válaszként erre: 56. - Magdad)
2012. okt. 7. 21:37

Nekem is csökkennek a tünetek, én eleinte jó párszor felkeltemaz ágyból és mozgattam a lábam. Észrevettem, hogy ez használ, nappal is végzek különféle tornákat, láberősítőt is. Most már alig érzem azt a kényszeres érzést.

Biztosan nagyon enyhe az én esetem, de ez is éppen eléggé kellemetlen. Remélem, most már hamarosan egészen elmúlik. Igaz, most ahogy itt gépelek, megint megfeszült a bal lábam, akaratomon kívül.

56. magdad (válaszként erre: 49. - Mary62)
2012. okt. 7. 18:57
családi hagyomány nálunk is ez a betegség mama is mindig így mondta dolgozik az ideg a lábamba. én nem nagy bizalommal vagyok a gyogyszerekhez de o már pár éve szedi a gyogyszert, de sajnos egy ideje egyensulyzavara van, amire nem találnak az orvosok okot ugyhogy én csak a gyogyszer mellékhatására tudok gondolni. Van vkinek ilyen tapasztalata? én is szenvedek a tunetektol, de probálok ellene tenni nem járok moziba szinházba álmos vagyok akkor lefekszem, ha mégse tehetem akkor igyekszek lefoglalni magam nem uldogélek tétlenul mert akkor elojon éjjel van hogy folébredek és még nyugtalanság félelem idegesség is elojon olyankor de nekem szerencsére nem tartolyan soká mert legalább jo alvo vagyok fél egy orát mozgatom a lábam, hogy elviselhetobb legyen aztán elalszok.
2012. aug. 3. 19:49

Nézd:

[link]


(Kijelölöd, és: Hivatokozás megnyitása.)

2012. aug. 3. 19:48
Szia! A helyzet az, hogy van másik nyugtalan lábas fórum is, az jobban pörög, mint ez. Mindjárt idemmásolom.
2012. aug. 3. 19:44
Én is évek óta szenvedek a tünetektől, de kb. 1 éve diagnosztizálták a betegséget. Elkezdtem szedni a Mirapexint, de 1-2 hónap elteltével csak rosszabb lett mint előtte volt. Most Rivotrilt szedek pár hónapja, de már ez sem használ. Napközben olyan érzésem van, mintha apró tűvel szurkálnának, mintha minden egyes idegvégződésem zsibogna. Most olvastam a Japánban bevezetett új gyógyszerről a Regnite-ről. Mennyi időbe telhet, hogy ez nálunk is elérheő legyen?
2012. júl. 26. 21:12

sziasztok!

tegnap hajnalban találtam a fórumra, miután nem bírtam már tovább az ágyban szenvedni. 25 éves vagyok, és már évek óta, talán tizenéves korom óta rám jön ez a fajta alvászavar.

eddig random módon össze-vissza jelentkezett, kb havonta néhány alkalommal. bármilyen fáradt is voltam ezeken az estéken, ahogy lefeküdtem, és próbáltam volna ellazulni, kezdtem egy furcsa érzést érezni. megfogalmazni sem tudtam, mintha görcs vagy inkább ideg állna a lábamba, de néha az egész testemben éreztem, és muszáj volt megmozdulnom, hogy elmúljon. így ugye az alvás sem nagyon ment. volt, h megpróbáltam koncentrálni arra, h lazuljak el, csak beképzelem az egészet, és próbáltam mozdulat nélkül feküdni, de akkor meg már szinte fájdalmat, nyilalást éreztem, nem lehet megállni, h nem mozdítsak magamon. egészen ma reggelig azt hittem, h kb gyogyós vagyok, h csak beképzelem az egészet. soha senkinek nem említettem,, mert kb hülyének néztek volna, mert nem tudtam volna megfogalmazni az érzést. viszont ma volt huzamban a 7 éjszaka, hogy rám jön. sosem volt még ilyen, midnig csak elvétve vmilyen időközönként jelentkezett, ez már azonban kezd kicsit kiborítani. h most már 7 éjszaka egymás után nem tudok aludni. vmikor reggel 5-6 körül aztán sikerül, de pár óra múlva kelhetek. ma reggel már mérgemben ültem a géphez alvás helyett, bepötyögtem a gugliba, h "elalváskor furcsa érzés a lábban" és ezt a betegséget dobta ki. azok segítségét szeretném kérni, akiket már diagnosztizáltak, h a leírtak alapján vajon nálam is tényleg ez áll-e fent? és h szerintük kihez kellene fordulnom. előre is köszönöm!!!

51. ovics
2012. máj. 20. 08:00

Sziasztok!


Egyre több helyen olvasom, hogy célszerű a napi Mirapexin adagot egyszerre, este bevenni.Kipróbáltam...........valóban jobb, viszont azóta hányingerem van.


Véleményetek?

50. ovics (válaszként erre: 49. - Mary62)
2012. máj. 13. 08:12
Este 1 Rivotrilt és 1 Mirapexint ( 0,088 ) szedek. Reggel csak Mirapexint. 3x1-t írtak fel az Alvásközpontban, ahol diagnosztizálták a nyugtalan láb szindrómámat, de 2x1-t szedek és ezzel megvagyok.
49. mary62
2012. ápr. 4. 09:58

Sziasztok!

Nekem már sajnos sok éve "dolgozik az ideg a lábamban", -mi így neveztük, a családban anyai ágon örököltük a tesómmal, sőt, a 2 lányom közül az idősebbiknek is van, csak még nem ilyen mértékű-, aztán tavaly voltunk a lányommal egy alvásambulancián, ahol kimutatták, hogy nekem 29(!) mikroébredésem volt 1 éjszaka, lányomnak sokkal enyhébb(még...).aztán megkaptam rá a Mirapexin 0.18 mg-ot egynegyed dózisban.A gyógyszer csodát tett, az addig évek óta rossz alvással telt éjszakáimat végigaludtam, kipihenten ébredtem! De 2 hónapig!!Meg kellett emelni a gyógyszeradagot negyeddel.Újabb 2 hónapig tartott ki...most darabolom tovább az amúgy is picike gyógyszert, a neurológus azt mondta tegnap, hogy ha 1 egészig emelem,utána Rivotrilt szedjek kombinációban még + , ...El

vagyok kenődve, mi lesz velem, ha ez se lesz elég?!!Írjatok, járt-e már hasonlan valaki?

48. ovics (válaszként erre: 46. - Nagy-I)
2012. márc. 6. 17:04

Nem Altzheimereseknek, hanem Parkinsonosoknak. Ők szedik nagy dózisban , de rájöttek, hogy kisebb dózisban a nyugtalan láb ellen is jó. Dopaminan-agonista bogyó, azaz serkenti az agy dopamin receptorainak müködését.

Nekem a Mirapexin 0,088 mg-ból napi 2-t írtak fel.

valóban megoldódott a láb problémám.

Rögeszmém, hogy az SSRI szertől van, amit szedek. Ez olyan antidepresszáns, ami megakadályozza, hogy a szerotonint visszavegye a kibocsájtó idegsejt. Jelenleg Cymbalta, de volt Zoloft, Floxet,Seroxat..............a depire szuper, de hiába mondogattam a dokiknak, hogy ezek nyugtalan láb érzést okoznak nálam, elhajtottak. Amikor szünetet tartottam a bogyószedésben, akkor nem voltak ezek a láb tünetek.

Saját magam jelentkeztem be az Alvás laboratóriumba, ahol diagnosztizálták és felírták a Mirapexint. Azóta a házidoki írja fel. Sajna igen drága.

47. Nagy-I (válaszként erre: 40. - Csborsika)
2011. okt. 19. 04:42

Érdemes mindjárt szakorvoshoz -ideggyógyászhoz- menni. Elsőre ő irja fel a gyógyszert, aztán majd a körzeti már folylamatosan irja.

A körzetim is, meg más ember is, aki ilyet nem él át,elnéző mosollyal konstatálja, hogy ez amolyan nyafizás. Hát messze nem az.

46. Nagy-I
2011. okt. 19. 04:23

Sziasztok!

Mindenkit nagyon sajnálok, mert tudom, hogy ez milyen nagy probléma.Nekem -ha visszavezetem- már a moziba való beülés is gondot okozott. Ki kellett jönnöm, jönnünk. Aztán hosszabb utazások alkalmával az őrölet határára tudott kűldeni. Ezzel párhuzamosan képtelen voltam az alvásra. Aztán egyszer megtaláltam az Interneten az alvatlanságok között, mint okozót.Dopamin hiány -talán veleszületett- okozza ezt a nyugtalanságot.

Ezzel a tudással mentem el a neurológushoz, aki rá is bólintott. Kaptam rá gyógyszer Mirapexszint.

Az Alcheimeseknek találták ki, de pár éve rájöttek,hogy a nyugtalan lábra is jó. Tényleg jó.

Azóta alszom, nincs az ideges /izgága/ kényszermozgás.Tehát van megoldás.

45. albes
2011. szept. 25. 12:36
Sziasztok! Témához kapcsolódan szeretném én is megosztani a tapasztalataimat. 33 éves férfi vagyok, nálam először 2009 szeptemberében jelentkeztek hirtelen a nyugtalan láb szindróma panaszai. Persze egy hónap is eltelt, mire hosszas keresgélés és megfigyelés után rájöttem, hogy ezt így hívják, és nem létezik ellene hatásos gyógymod. Az első hetek éjszakái katasztrófálisak voltak. Elkezdtem vitaminokat szedni, különös hangsúlyt fektetve vasra, kálciumra és magnézium B6 kombinációra. Valamint lefekvés előtt hideg vizben áztattam a lábaimat és végül hűsítő mentolos sport krémmel maszíroztam be őket. Szerencsére a tűnetek 2 hónap után enyhűltek majd meg is szűntek. Sajnos 2010 szeptemberében ismételten előjött a dolog de most már csak a bal lábamban. Szerencsére már megvoltak a bevált kezelési praktikámim így két hónap után ismét eltűntek. Ami viszont érdekes, hogy ismét idén szeptemberben menetrendszerűen megérkezett a dolog a bal lábamban. Csomó cikket olvastam a dologról, de erről a menetrendszerűségről semmi infót nem találtam. Ha esetleg ismer valaki egy jó dokit akinek esetlegesen ez az egyik szakterülete, azt megköszönném?
44. spirit.13 (válaszként erre: 40. - Csborsika)
2011. szept. 23. 12:32
Szia!Elég régen írtál. Találtál valakit aki segít a nyugtalan lábon?
2011. szept. 17. 11:59

[link]

nyugtalan láb szindróma

2011. márc. 27. 08:30

Szervusztok! Nálam 3 éve diagnosztizálták a nyugtalan láb szindrómát. Kaptam különböző gyógyszereket, de nem mondhatom el, hogy jelentős javulást eredményeztek. Igaz nem szedem állandóan, csak amikor már az elviselhetetlenségig fajulnak a panaszaim.

A lábfájdalmak, karjaim zsibbadása miatti kialvatlanság miatt néha be kell vennem altatót, mert nem tudnék dolgozni ha nem teszem. Meggyógyult valaki már ebből a betegségből?!

2011. márc. 22. 22:06
Sziasztok, most néztem be újra ebbe a topikba. Én magammal kapcsolatban arra jöttem rá, hogy nyomódhat valamilyen ideg, amikor szorulásom van, vagyis régen volt székletem, és az okozhatja a nyugtalan láb szindrómát nálam. Szóval arra kell ügyelnem, hogy sok rostosat egyek, és akkor elvileg minden oké.
2011. márc. 11. 23:22
Én azóta küzdök ezzel a problémával, mióta az eszemet tudom - kb. hároméves koromtól vannak emlékeim, most 31 vagyok...:( Eddig fogalmam sem volt, mi ez, gyerekként mondogattam anyukámnak, hogy fáj, de nem tudtam elmondani, milyen fájdalom, még azt sem igazán, hogy pontosan hol fáj, csak muszáj volt mozgatnom, vagy masszírozni, mert úgy kevésbé volt rossz. Sajnos a tüneteim azóta sem enyhültek, a terhesség alatt valamivel jobb volt, de szülés óta még rosszabb, mint előtte...:( Alig alszom, sokszor hajnalig fent vagyok, nappal meg ájuldozom a fáradtságtól. Ráadásul nekem elég komoly fájdalmakkal is jár a dolog... Eddig fogalmam sem volt, mi ez, dokinak sem mertem mondani, mert nem tudtam elmondani sem, hogy pontosan mi a bajom, még magamnak sem tudtam rendesen leírni. Most szólt édesanyám - aki szerintem maga sem igazán hitte eddig, hogy tényleg valami bajom lehet -, hogy olvasott erről a betegségről, és egyből bevillant neki, hogy pont ilyeneket mondtam már gyerekként is. Elolvastam a tüneteket, és teljesen fel vagyok villanyozva: mintha valaki végre megfogalmazta volna, amit én eddig nem tudtam! Mik a tapasztalataitok, a háziorvosok mennyire veszik komolyan ezt a problémát? Vagy érdemes esetleg egyből szakorvoshoz fordulni?
2009. dec. 8. 13:51
Olvastam a hozzászólásaitokat és bejelentkeztem, mert olyan emberekkel kellene dolgoznom (cca 1 óra telefonon), akiknek ilyen tünetei vannak. A megbízóm egy amerikai cég, mögöttük pedig egy ottani gyógyszergyár áll, akik erre a tünetegyüttesre fejlesztenek gyógyszert. Én a gyógyszer klinikai vizsgálatához kapcsolódó kérdőívekkel dolgozom és ehhez keresek min 5 résztvevőt tiszteletdíjért. Magyar államplgárságunak/anyanyelvűnek kell lenni, más megkötés nincs. Aki csatlakozik, az a későbbi gyógykezelések hatékonyságának növeléséhez járul hozzá. Jelentkezzetek!
2009. aug. 12. 10:57
elvileg az is fontos, hogy sok folyadékot fogyasszon az ember
37. meli-79 (válaszként erre: 36. - Bared)
2009. júl. 23. 12:00
hát igen, az nem használ neki
36. bared (válaszként erre: 35. - Meli-79)
2009. júl. 20. 20:09
igen, sokat áll, egy üzletben melózik...
35. meli-79 (válaszként erre: 34. - Bared)
2009. júl. 20. 12:14

a férjed sokat ácsorog napközben?

Azt vettem észre, hogy nekem abban a lábamban szokott lenni ez a fura érzés, amelyiken a súlypontomat szoktam tartani, amikor állok. Köze lehet a fáradtsághoz.

Tegnap kíméltem a lábamat, ahogy tudtam, este nem is volt vele gondom, de reggel éreztem azt a zavaró érzést, amit máskor este szoktam.

34. bared (válaszként erre: 33. - Cepheus)
2009. júl. 6. 19:39
nm veszekszek állandóan azért, de oda szoktam mordulni, vagy szólni...a különágy sem annyira egyszerű, 2 szobánk van, és egy nagy lányunk...
33. Cepheus (válaszként erre: 28. - Bared)
2009. júl. 6. 12:59
Én simán külön ágyban aludnék, sokkal nagyobb problémát csinálsz az állandó veszekedéssel, mint amennyit ér az egész. Összebújni ugyanúgy lehet, de legalább kipihened magad rendesen és nem idegesít a párod rossz szokása vagy betegsége.
32. bared (válaszként erre: 31. - Meli-79)
2009. jún. 25. 14:14
nálam meg a férjemet nem zavarja, hogy rázza, engem viszont ingerültté tesz...
31. meli-79 (válaszként erre: 30. - Bared)
2009. jún. 25. 11:07

sajnos engem nagyon ingerlékennyé tesz esténként, ha a saját lábam így viselkedik. A férjem ennyit érzékel az egészből.

Amúgy az ágyunk nagyon nagy, és táskarugós a matracunk, annál nem nagyon érezni, ha a másik forgolódik, mert nem vezeti át annyira a mozgást.

30. bared (válaszként erre: 29. - Dorka29)
2009. jún. 25. 08:21
mindenképpen megpróbálom! köszi szépen...soha nem gondoltam volna, hogy ez nem szimplán egy rossz szokás((
29. Dorka29 (válaszként erre: 28. - Bared)
2009. jún. 24. 14:54

Húú, ez nagyon rossz lehet mindkettőtöknek.


Olvassatok utána a témának, hátha Te is könnyebben elfogadod a helyzetet így, meg persze ásványi anyag pótlás a férjednek, hátha neki is segít, meg Te is tudsz végre pihenni rendesen.

28. bared
2009. jún. 24. 10:32
érdekes, amiket írtok...nálunk állandó balhé van, mert a férjem, ha lefekszünk, rázza alattam az ágyat..már fenyegetőztem külön szobával, ágyikóval, mindennel, és nm lett hatása... pedig épp azon gondolkodtam, hogy hosszú távon a külön költözés a megoldás, mert így nem tudok pihenni((
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook