Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nyugtalan lábak szindróma. Van más is, aki ebben szenvedett? fórum

Nyugtalan lábak szindróma. Van más is, aki ebben szenvedett? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
nov. 16. 09:47
Jelenleg az Oprymea gyógyszert szedem. Másik neurológushoz járok, aki elküldött pulzoxymetrias szűrésre. Időpontot 2024. júliusra kaptam. Esetleg magán után közelebbi időpont is lehetséges lenne, de itt fizetni kell. Még nem döntöttem, melyiket válasszam.
2023. jún. 20. 14:02

Kedves Sorstársak!


Engem is kísért ez a rossznyavaja már gyerekkorom óta.

Akkor még csak akkor éreztem, ha melegfront, vagy hó jött, de mára elhatalmasodott rajtam, minden nap kínoz.

Jóanyámtól örököltem, és sajnos a lányom is érzi már néha.

Én leginkább ahhoz tudnám hasonlítani az érzést, mint mikor csiklandoznak, de már kellemetlen. Vagy mintha valami gyenge áram kóborolna bennem. Régen csak a combomban éreztem, de mára a vállamban és a hátamban is jelentkezik. Pulzálva támad, 10 másodpercig erősen, utána 10 másodperc szünet.

És tényleg őrületbe kergeti az embert, mert az egyik legfontosabb dolgot, a pihenést veszi el, ahogy a neve is mutatja (restless legs).


Neurológiai probléma. Meggyőződésem, hogy a gerinc melletti idegpályákról indul, mert amikor kínoz, és ott masszírozom, segít. A gyógyításáról viszont a debreceni Neurológiai Klinika csupaszív segítőkész igazgatója sem tud bíztatni, pedig Neki is van egy enyhébb fokú.

A Mirapexint tudta ajánlani (olcsóbb verziója az Oprymea, a hatóanyaga ugyanúgy pramipexol). Hatásmechanizmusa nem ismert a nyughatatlan láb szindrómára, gondolom valamit elnyom az agyban, hogy ne érezzük. 0,018 mg-ossal kezdtem, ami segített az elalvásnál, de már emelni kellett 0,18 mg-ra. És mi lesz 70 éves koromra (most 53 vagyok)? Másrészt mivel terheli a szervezetemet? Az Oprymea mellett B-vitamin komplexet, magnéziumot és kalciumot szedek.


A gyógyszer mellett próbáltam sok mindent a talpmasszázstól kezdve a Bowen terápián át a hagyományos kínai tűszúrásos akkupunktúráig. Mindegyiknél volt olyan, hogy kezelés közben rákezdte a lábam. Az éjszakai visszaalváshoz átmenetileg segítséget nyújt a rezgő trénerpad, aminek 15 perces programja úgy átmozgatja az izmaimat, hogy egy ideig nem érzem a nyavaját. Vagy "ájulásig" tornázom magam guggolással, felüléssel, fekvőtámasszal, és van negyedórám elaludni.

Véletlenül találtam a neten a Synnexil spray-re. Lefekvés előtt befújom a lábaimat, farizmaimat. A hatóanyagok "hibernálásának" köszönhetően egy ideig nem érzem az érzést, de csak rövid távon hat ez is.


Hallottam, hogy a glutén- és cukormentes étrend segített a panaszokon. Rá kell próbálni. Na és nyilván a legtöbb betegségnek lelki eredete is van. Gyötrődöm én is eleget az életemben, és persze ezt a legnehezebb helyre tenni.


Elnézést, hogy kisdolgozatot írtam, csak segíteni szerettem volna.


Kitartást Mindenkinek!

2022. jan. 23. 17:53
Nekem vérszegénység okozta.3,1 volt a vasam.Felszívódási rendellenesség váltotta ki.Mióta járok talpmasszőrhöz meg szedem a vasat,B12-t,azóta nincs vele gondom.
64. ElfMelhrive (válaszként erre: 63. - ElfMelhrive)
2022. jan. 13. 08:25
Még annyit fűznék hozzá, hogy véleményem szerint szorongás is erőteljesen hozzájárul. Tapasztalataim szerint.
2022. jan. 13. 08:24

Sziasztok!

Látom régi már a topic, de ez a tünet nem.

Nekem kicsi koromban volt. Egy szobában aludtam anyukámmal, aki csak úgy tudott elaludni, ha nincs nesz, különben mindenre megrébedt és már nem tudott visszaaludni, ennek következtében alakult ki bennem ez a csiklandós, húzó érzés a lábamban és a karjaimban. Arra késztettek, hogy mozogjak. Én ezt gyermeteg módon úgy könyveltem el, hogy "tilos", így késztetést éreztem rá.

Sokáig nem jött vissza ez az érzés.

Egészen az elmúlt egy évig. Most sokat kutakodtam utána és mivel a recepción éjszakás műszakban is dolgozok, így ez is kiválthatja. Leginkább akkor jön elő, amikor a 3 napos 12 órás éjszaka után megpróbálok "visszaállni" rendes üzemmódba és éjfélkor ülök a tv előtt, várva hogy álom boruljon a szemeimre, de csak a húzó érzés jelenik meg a végtagjaimban.

"Szerencsére" ez nem állandó jelenség havonta 1x,2x fordul elő, de szörnyű. Ilyenkor van hogy megpróbálom megállni, hogy ne mozogjak és "átadom magam" a húzó-csikiző érzésnek.

Azt olvastam, hogy ez a kor előrehaladtával csak romlik. Ez igaz?

Sok erőt kívánok mindenkinek, aki ezzel él együtt! ☺️✨

62. Guruljka (válaszként erre: 61. - Aseron)
2020. aug. 19. 19:34

Hűha!

Nem vettem komolyan a D-vitamint, de elhatároztam, hogy beszedek egy adagot, ami régóta itt állt, és hamarosan lejárt volna. (Fél évre elegendő adag volt.)

És így, hogy mondod, tényleg nagyban csökkentek a nyugtalan lábak tünetei! (Már a karomon is előjött néha.)

Majd utánanézek, mert ez a jelenlegi D3-vitamin és Omega-zsírsavas.

61. Aseron
2020. júl. 20. 18:59

Sziasztok!


Nézessétek meg a D-vitamin szinteteket.


Találtam pár külföldi tanulmányt, ami kapcsolatot talált az RLS és az előbb említett vitamin hiánya között.


Én lassan két hónapja szedek D-vitamint, napi 6400NE-t, és még csak most tart az értékem 50 nmol/l-en a kezdeti 30-hoz képest, de 75 felett számít jónak.


Elvileg ilyen nagy hiány mellett legalább fél évig kell szedni, hogy visszaálljon normálisra.


Mintha már most javult volna az állapotom, de mivel féltettem a munkámat, így visszanyúltam a Mirapexin-hez.


Igen, nálam rendes rosszullétig elment a kialvatlanságom, hiszen amiatt már elkezdtem szorongani, és minden nyűg rámjött.


Ezeregy, de tényleg rohadt sok orvost megjártam, mire ezt a két dolgot felfedezték nálam, és azért megörültem, hogy végre van valami oka a tüneteimnek, főleg mostmár, hogy a tünetek között kapcsolat is lehet/van.


Egy próbát megér, tanácsot adni jöttem, majd pár hónap múlva újra írok, addig is kitartás! :)

60. bnedora (válaszként erre: 59. - Réka555)
2017. jan. 11. 18:47
A háziorvostól kell beutalót kérni a neurológiára. Ott majd eldönti az orvos, hogy mit lehet vele kezdeni.
2017. jan. 11. 08:56
Ez most komolyan egy betegség? Nagyon meglepődtem. Tavaly tél körül kezdődött, de nekem többnyire a kezemben. Menjek orvoshoz? Valaki tudna bővebb tájékoztatást adni? Nem akartam sehova menni ezzel, mert mit mondjak? Nem fáj, nem görcsöl csak muszáj mozgatnom? Ez érdekesen hangzik. Néha már felkelek és csapkodok a kezemmel. Masszírozom. Van hogy rámtör és akkor napokig nem tudok aludni. Van amikor meg akár 2 hónapig sincs semmi.
2017. jan. 9. 12:47
Sziasztok! Arra tudtok esetleg javasolni valamit, hogy a párom tudjon tőlem nyugodtan aludni? Nem szeretnék külön ágyat, meg helyünk sincs annyi, de a franciaágyban nagyon érzi, ahogy ficergek. Esetleg a két kisebb matracos megoldás segíthet? Plusz valami elválasztó? Valakinek van ebben tapasztalata? :) köszi
57. Viki59 (válaszként erre: 55. - Tündi66)
2016. aug. 25. 14:07
Szia!Sajnos Én is így vagyok vele, hogy már sehova busszal nem lehet menni, szinházba, moziba meg egyáltalán nem tudok, csak ha előtte pár órával beveszem a tablettákat.Sajnos nekem már a karjaimban is jelentkezik.
56. Viki59 (válaszként erre: 41. - Delper)
2016. aug. 25. 14:04
Szia! Én már 3. éve szedem a Mirapexin-t és már sajnos 6 tablettát szedek egy nap.Reggel egyet, este 5-öt.Sajnos még így is reggel arra ébredek fel ,hogy nagyon fáj.Általában 3 -4 évig jó egy gyógyszer, utána cserélni kell egy másikra. Szerencsére ennyi idő alatt feltalálnak egy másikat és akkor azt kell szednem. Nekem már 25 éve van, és azóta már ez a 4. gyógyszer amit szedek rá!
55. Tündi66 (válaszként erre: 54. - Bnedora)
2014. júl. 22. 09:58
Köszi. Az jó,ha nem kell emelni! :) Most szabin van a dokink,de ha újra dolgozik,utána járok ennek. Mondjuk,arra már nem lesz ilyen meleg. És amikor hideg van,akkor ritkán jön elő. De a buszozás egy borzalom. Pl. voltam Velencében,olyan buszon alvós kiránduláson. Hát! Az egy rémálom volt. A buszon meleg volt,én meg csak a lábamat nyújtogattam,míg mindenki aludt körülöttem. És emiatt nem is szeretek hosszan utazni.
54. bnedora (válaszként erre: 53. - Tündi66)
2014. júl. 22. 09:50
A doktornő mondta, hogy emeljünk, de én, mivel már sok más gyógyszert is szedek, így nem akartam. Egyelőre még elviselhető így a legkisebb dózis adaggal.
53. Tündi66 (válaszként erre: 52. - Bnedora)
2014. júl. 22. 09:43
Köszi szépen a választ. És kellett emelni az adagodon? Vagy jól vagy "alapon" ezzel a gyógyszerrel? Úgy látom,most már régóta kiderült Neked,hogy ez a baj.
52. bnedora (válaszként erre: 51. - Tündi66)
2014. júl. 22. 05:52

Szia!

Én, mint írtam, Mirapexint szedek. Kb. 1 órával lefekvés előtt kell bevennem, hogy használjon. Sajnos, az utóbbi időben akadozik a gyógyszerellátás, nem mindenhol lehet kapni. Szerintem ebből kigyógyulni nem lehet, persze ez csak az én véleményem.

Én, a neurológián voltam vele. Ide a házi orvostól kell beutalót kérni. Sok orvos még csak nem is hallott erről a betegségről.

2014. júl. 22. 02:14

Sziasztok!

Valaki jár még erre? Most olvastam utána a nyugtalan lábamnak. Ha már nem hagy aludni sajnos.

Valaki van,aki kigyógyult belőle? Mert olvasom itt,hogy a gyógyszert emelni kellett,meg egyre kevésbé használt. El vagyok kicsit keseredve most.

Nekem ilyenkor a legrosszabb,amikor meleg van. És amikor melege van a lábamnak. Kenem jégzselével,teszek rá hideg vizes ruhát,de van,hogy a vége valami nyugtató,hogy el tudjak aludni. De sokan szednek a gyógyszer mellé Rivotrilt úgy látom.

Nem tudom a körzeti orvos mit szólna ehhez. Az alvásközpontba kell beutaló? Vagy magán úton lehet menni?

Valaki,ha erre jár írja le pár szóban hol tart most,kérem.

50. ovics
2013. máj. 5. 09:46

Én 201 szem 0,088 Mirapexint szedek évek óta. Igaz, 3x1-t írtak fel, de nekem a 2 is elég.

Sajnos reggel is kell................

2013. ápr. 8. 03:24
Én, most is itt kukorékolok, mert nem tudok elaludni, pedig álmos vagyok. Néha úgy érzem, hogy nem használ a gyógyszer. A orvos emelni akarja az adagot (este 1 szem a 0,088-ból), de én nem akarom.
48. delper
2013. ápr. 8. 00:07
8 éve...:)
47. delper
2013. ápr. 8. 00:07
Totál vágom ez az egészet...:) Régi motoros vagyok...Én csak azért kérdeztem, mert elvileg RLS-em van a poliszomnografiás vizsgálat szerint, de semmilyen tünetem nem volt...Leszámítva a sok felébredést és nehezen elalvást...Egy hónapja szedek 0,18 mg-ot, de azért így is felébredgetek, csak ritkábban...Viszont ugyanúgy nehezen alszom el. Én amúgy 8 szedek SSRI-t. Már többfélét is szedtem.
46. ovics (válaszként erre: 40. - Regin_a)
2013. ápr. 7. 10:29

Mit kaptál kiegészítőt?

Tudni kell, hogy minden SSRI szer a szerotonin ingerületátvivő anyagot veszi vissza , ettől van a nyugtalan láb ( ma már ráirják, mint mellékhatás ) és ezt ellensúlyozzák a Mirapexinnel, ami az agyi dopamin- receptorok működését serkenti.

45. ovics (válaszként erre: 41. - Delper)
2013. ápr. 7. 10:21
Nekem szinte a második naphatott és azóta is ..........
44. ovics (válaszként erre: 43. - Delper)
2013. ápr. 7. 10:20

Kb 2 éve napi 2x 0,088 mg. Igaz napi 3x-t írtak fel, de 2 elég úgy néz ki.

Onnan tudom, hogy nem nyugtalan, mert nem ébredek fel, sőt az elalvásnál sincs semmi ilyen jel.

Anno már ott tartottam, hogy elég volt délután picit ledőlnöm, már jelentkezett.

43. delper (válaszként erre: 42. - Ovics)
2013. ápr. 7. 01:39
Mennyi ideje szeded? Honnan tudod, hogy nem nyugtalan? Nem ébredsz fel éjszaka?
42. ovics (válaszként erre: 41. - Delper)
2013. márc. 30. 08:00

nekem szinte pár nap alatt hatott. Sajnos azóta is szedem, de egyáltalán nem nyugtalan a lábam.

Mirapexin 0,088 napi 2 szem.

41. delper
2013. márc. 16. 02:36

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy kinek mennyi idő alatt kezdett el hatni a Mirapexin nyugtalan láb szindrómára! Mennyi idő után lehet azt kijelenteni, hogy nem hat a Mirapexin az adott személyre?

40. Regin_a (válaszként erre: 39. - Ovics)
2013. febr. 21. 08:43

Valamikor régen kaptam valami dili gyógyszert, pánikra /már nem emlékszem mi volt/

Egy hét, kérdezte a doki mi van

Véletlenül emlitettem csak meg, hogy ha lefekszem mozgatni kell a lábam valahogy kényszeresen

"Jó hogy mondja" és adott rá valami kiegészitő bogyót amitöl ez a mellékhatás elmúlt

39. ovics
2013. febr. 21. 08:38

Sziasztok!

Évek óta szenvedtem ebben a betegségben..............megjártam sok orvost, azt mondták korral jár. Nem nyugodtam bele és kértem beutalót az Alváslaborba, ahoil megállapították a nyugtalan láb szindrómát. Szedek 201 Mirapexin 0,0088-t és este 1 Rivotrilt.

DE! Ezidáig ( és most is ) szedtem/ek SSRI hangulatjavítót, ami a szerotoninra hat. Amikor szünetet tartottam, megszünt a nyugtalan láb. Már beleírják a használatiba, mint tünet.

2012. aug. 3. 21:14

Én is legfeljebb 4 órát alszom egyfolytában. Szerencsére itthon vagyok, és délután pótolhatok még hozzá.

Nem akkor efkszem le, amikor álmos vagyok, mert sokszor ülni sem tudok, feküdni sem. Hanem amikor már egészen zizi vagyok, akkor el tudok aludni.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook