Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyilvános szoptatás: Illendő vagy sem? fórum

Nyilvános szoptatás: Illendő vagy sem? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
26. tina68
2007. nov. 28. 15:35

Bár az én lányaim már nagyok, de ha annak idején (jelzem mindig volt nálunk cumis üvegben tápszer), nem nyugodott meg, akkor félre vonultam, és megszoptattam. NEM NYÍLVÁNOSSAN, hanem a magam kis védelmébe véve a babámat, mert akkor és ott neki rám és a szopizásra volt szüksége!

Vidéki lévén egy egy kivizsgálás miatt ha a városba kellett jönni, azt nem tudtam úgy programozni, hogy hazaérjünk a következő szoptatásra!

25. d@nu (válaszként erre: 23. - 104bdd8c43)
2007. nov. 28. 15:33
A gondom az, amikor valaki olyan dologról beszél, amiről fogalma sincsen. Tudod, ez olyan, mintha megmondanám egy sebésznek, hogyan csináljon egy szívátültetést, amikor én sohasem csináltam ilyet.
24. d@nu
2007. nov. 28. 15:28
Nem olvastam még máshol szoptatásellenes hozzászólásodat, azaz a megjegyzésem nem neked szólt. Akinek szólt, az tudja, hogy róla van szó.
23. 104bdd8c43 (válaszként erre: 22. - D@nu)
2007. nov. 28. 15:24
Mert? Ez nagyon is fontos szempont a kismamáknak! Nézd meg, a szavazásban hány kismama szavazott arra, hogy nem szoptatna nyilvánosan!!! Mert hát ugye sok helyen nemnézik jó szemmel, és nem is engedik a nyilvános szoptatást, még akkorsem, ha az anyuka híve ennek!!! Na akkor mi is a gondod???
22. d@nu
2007. nov. 28. 15:20
Úgy látom, a Szoptatásellenes Liga tagjai itt is felütötték a fejüket. Csak azt sajnálom, hogy szegény kezdő kismamák olvassák ezeket a "véleményeket"...
2007. nov. 28. 15:07
Annak is oka van, hogy a vedonok, miert mondjak azt, hogy a cucli kerulendo.
2007. nov. 28. 15:04

Hlivi!


Ha majd raszorul, eleg lesz megtanulnia, hogyan hasznalja a cuclit.

Egyebkent nalunk is alapfelszereles a cucli. Renduletlenul hordozzuk magunkkal.

19. 104bdd8c43 (válaszként erre: 13. - Emagdi)
2007. nov. 28. 15:00
Hát ez így lenne, ha nem szoptatna majdnemminden anyuka igény szerint. Van kinek óránként kér a baba enni, vagy félóránként. Én is mindig vittem a cumisüvegben a tejet vagy a tápszert. A védőnő telebeszéli a fejüket az anyukáknak, hogy ne adjanak cumisüveget a babának. Így nekik nem tartozik alapfelszeretségbe a cumisüveg a babának.Elég hülye felfogás.Mert ha valamiért rászorul a cumisüveg használatára, és a baba nemtud inni belőle, akkor a cicikbe utántölti a tápszert???
18. Nikice
2007. nov. 28. 14:58
bocsi a félreütésekért :S
17. Kolibri (válaszként erre: 14. - 104bdd8c43)
2007. nov. 28. 14:58
En sem uton -utfelen teszem ki, csak akkor, ha kell es amint irtam, nem a tomeg kozepen. De egyebkent meg mindig kevesebb a rosszallo tekintet a szoptatas eseten, mint akkor, amikor uvolt a kisbaba es mindenki azt nezi, miert nem kap mar enni vagy miert nem nyugtatom mar meg.
16. Nikice
2007. nov. 28. 14:56

Ez megint egy kérdés, amire nemtudok igennel és nemmel egyértelműen felelni. Sosem hagynám, hogy a gyerkőcöm éhezzen, ezesetben valószínüleg nem érdekelne az illem, márha lehet ebben a kérdésben illemről beszélni, mert szerintem ez egyéni beállítottság kérdése. Viszont, sajnos csak 3 hónapig szopizott a babám, de mindíg úgy alakítottam, hogy nyílvánosan ne kelljen. Persze nem mentünk hosszabb útra stb..így nem nehéz elkerülni. Sok embert zavarbahoz, azt magam is tapasztaltam. Fiam keresztanyja szoopiztatott előttünk, próbáltam teljesen természetes maradni, de picit feszengtem, nem tudom miért, de túlzás lenne azt mondani, zavart. Egyáltalán nem. Inkább az motoszkált bennem, hogy az én "elméleteimben" az van, hogy ez intim dolog, kettőnkre tartozik, de ha ő másképp érzi, azt meg ő dönti el.

Viszont egyik rokonunk elsó portfólióját a babával kismillió szoptatósképből állította össze, és ez járt a szomszédoknál, a rokonok közt, és ezt már határozottan illetlenségnek tartom. Ez nem kényszerhelyzet, ezt el lehetne kerülni, ha akrta volna. Legyen családi album és legyen egy a nyilvánosságnak. Szerintem...

15. Kolibri (válaszként erre: 13. - Emagdi)
2007. nov. 28. 14:54

Ez igy igaz, mi is megprobaltuk. Szegeny gyerek nem igazan ertette, mit probalok a szajaba tomkodni, amikor o ehes. Egyaltalan nem fogadja el sem a cuclit, sem a cumit, pedig mar 5 honapos.

Ezert igyekszunk ugy elmenni itthonrol, hogy kovetkezo szopira itthon legyunk, de ha valami olyan van, amit nem lehet kiszamitani, akkor sajna nincs mas megoldas.

14. 104bdd8c43 (válaszként erre: 12. - Kolibri)
2007. nov. 28. 14:53
Nekem van gyerekem,mégsem tenném ki úton -útfélen a ciciket, és amikor nem volt még, akkor is így gondoltam. Még fejni sem fejtem akkor, amikor nem voltam egyedül!
13. emagdi (válaszként erre: 12. - Kolibri)
2007. nov. 28. 14:50

bocs, ha hülyeséget kérdezek, de valahonnan nekem az rémlik, hogy a gyerekeket meghatározott időközönként kell etetni. tehát előre tervezhető, hogy mikor lesz etetés. szóval ha az ember tudja, hogy nem lesz otthon, vagy egyéb nem nyilvános helyen, akkor lehet vinni cumisüvegben, és azzal lehet etetni a babát.

és akkor egyből nincs gond. :)

12. Kolibri (válaszként erre: 11. - 754c7e07c3)
2007. nov. 28. 14:47

Szerintem ez is olyan dolog, hogy amig nem eli at az ember, addig nem tudja, hogy tenne.


En amig nem voltam anya, addig mindig csodalkoztam, hogy a novereim, milyen batran teregetik ki a ciciket, bar sosem neztem rosszalloan. Most viszont nem erzek semmi gatlast, ha a babam enni ker. Na jo, a korulmenyekhez kepest igyekszem nem feltunoen csinalni.:)

11. 754c7e07c3 (válaszként erre: 8. - 754c7e07c3)
2007. nov. 28. 14:41

Azért kérdezem, mert én nem jövök ilyentől zavarba, de lehet, hogy azért, mert van gyerekem. Neked nincs, ezért kérdeztelek.

Még véletlenül sem akarok veszekedni senkivel, és főleg nem meggyőzni az igazamról.

10. emagdi (válaszként erre: 6. - Mamus131@freemail.hu)
2007. nov. 28. 14:40

persze, csak a csecsemő nem hamburgert eszik.


itt a gond nem azzal van, hogy valaki eszik, hanem azzal, hogy a szoptató anyának ki kell pakolnia a "tejbárt".

2007. nov. 28. 14:37
Ha a baba ehes, akkor meg kell etetni! Ha lenne mindenhol szoptatasra kijelolt hely, akkor nem kellene azt keresni, hogy hova kell elbujni, ha ugy alakul. Be lehetne huzodni egy nagy aruhazba vagy eppen vendeglo...De nalunk meg a repteren sincs, pedig ott aztan varni kell es tomeg is van. En pl.kenytelen voltam ennyire nyilvanosan, persze amennyire lehet felrehuzodva.
2007. nov. 28. 14:37
Csak szimplán kíváncsi vagyok, mert tudom, Neked nincs még babád. Zavaró, ha egy nő babát szoptat, ha muszáj? Az utcán, persze, nem mutogatva magát, hanem diszkréten?
2007. nov. 28. 14:37
Sok kismama ismerősöm van, és a rokonságban is van néhány, mégis, egyik sem szoptatna sosem nyilvánosan! Pedig volt akinek 2 évig is szopott a gyereke, de el sem tudná képzelni, hogy úgy szoptasson, hogy bárki is láthassa a családon kívül.Szerntük, illetlenség, mert a szoptatás egy intim dolog, ami nem tartozik másra, csak az anyára és a babára. Otthonról elmenve, mindenkinél a cumisüveg tele anyatejjel a babatáskában volt. Neveltetés kérdése is, engem is így neveltek, és én sosem szoptattam volna nyilvános helyen soha. Ez olyan mint a sex, hiába kívánjátok meg az utca közepén, mégsem álltok le ott helyben sexelni, mert senki másra nem tartozik. A szoptatás ugyanígy van, még othon is csak úgy, hogy külön elvonulva mert sok babát zavarja is ha nézik közben, ezt barátnőm lányánál tapasztaltam, abbahagyta az evést amikor meglátott. Maradok annál, hogy illetleség!!!
2007. nov. 28. 14:30
Mindenki eszik nyilvános helyen!!!Akár hamburger,akár egy fagyi.
2007. nov. 28. 14:28
Ez korábban téma volt a tévében is. Érdekes, régen ez nem volt probléma. Amikor éhes volt a pici, a mama elővette a cicit, és megszoptatta a babát. Nem tudom miért változott meg ez a szokás, amikor olyan nyiltan tudnak beszélni az emberek a szexről, és egyéb intim dolgokról, mutogatják magukat minden felé, akkor ez miért felháborító, vagy miért kell ezt szégyenleni.
2007. nov. 28. 14:25
Csatlakozom az előttem szólóhoz.
2007. nov. 28. 14:22
Ha babának enni kell,akkor enni kell. Ez szerintem természetes dolog,akit zavar ne nézzen oda. Nyilván ha az anyának megoldható nem nyilvános helyen szoptat,csak ha nagyon muszáj.
2007. nov. 28. 14:22
Illendő. Miért ne lenne az.
2007. nov. 28. 14:21
Nyilvános szoptatás: Illendő vagy sem?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook