Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vissza tudom fordítani, amit elrontottam a szoptatással kapcsolatban? Kétségbe vagyok esve! fórum

Vissza tudom fordítani, amit elrontottam a szoptatással kapcsolatban? Kétségbe vagyok esve! (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
2011. szept. 23. 17:04

szeretnék tanácsot kérni!

Már teljesen kivagyok a szoptatástól!2hónapos kisfiammal születésétől fogva küszködök a szoptatással!Eleinte egyáltalán nem fogadta el a cicit,aztán csak bimbóvédővel,most már nélküle is megy,ha akarja.Csak hogy szinte állandóan "szopi sztrájkol".Van,hogy 1-2 nap szépen cicizik, máskor pár perc után üvölt a cicin.Ilyenkor fejek,vagy tápszerrel pótolom.Nagyon szeretnék szoptatni és már nem tudom mit csináljak.Nagyobbik fiamat 3évig szoptattam.Ő 1cicikirály volt.Már teljesen belebetegszem ebbe!Kérlek segítsetek!

155. Andi972 (válaszként erre: 146. - Molyka)
2010. jún. 6. 11:27
Szia !!A tejleadó reflexet,azt a bizsergést, te is ki tudod váltani ,nekem a barátnőm ,mutatta anno a második gyereknél mert bénáztam a kézi fejéssel.A hüvelyk és a mutató ujjad közé veszed a mellbimbót és az udvar kis részét és finom mozdulatokkal masszírozod imitálva a fejést.van hogy nekem is idő kell így beindítani ,de üresre lehet fejni a cicit vele.Többször beindítva fejés közben ha már nem jön.Így két etetés között is serkentheted a tej termelődést annyi különbséggel ha belövell gyengén megszorítod a mellbimbót ,mint ha a kicsi tenné ha nagyon jön a tejcsi ,kicsit elfehéredik a vége ,lezár és nem folyik ki a tejcsi.Nekem bevált.De én inkább a fejésnél alkalmazom ,pláne ha sietnék valahova ,és még annyira sem tudok fejni mint előtte a stressztől ,ehhez is el kel lazulni,mint magához a szoptatáshoz!!:)
154. Mandula71 (válaszként erre: 151. - Molyka)
2010. jún. 5. 22:27

Ööööööööö, passz. A mennyiség akkor teljesen jó, bár ez a felső határ:) Én még azt próbálnám meg akkor, hogy minden étkezést kb. 10 gramm-mal csökkentenék, így talán 3-4 nap alatt be lehetne iktatni egy hatodikat is.

De én még mindig (vagy már megint:P) azt mondom, hogy keress meg egy szoptatási tanácsadót, aki személyesen segítene neked. Az igény szerinti szopizás az nem napi 5 alkalom, ennél jóval több:)

Félre ne érts, nincs nekem bajom a pótlással se, és értem a problémádat, de a szavaidból úgy veszem ki, hogy te szeretnéd szoptatni a kisfiadat és ezért küzdesz. Hidd el, a szoptatási tanácsadó sokkal többet tud nálam (nálunk), neki biztosan lenne még használható ötlete (ráadásul tudtommal önkéntesek, tehát ingyen csinálják a dolgukat).

153. Molyka (válaszként erre: 147. - Naposcsibe)
2010. jún. 5. 22:14
:) Most mondanám, hogy hu, de jó, nem csak én?:) De nem mondom. Valami nem jó, az biztos. Eddig naponta 2x szoptattam normál adagot, de tudtam fejni.
152. Molyka (válaszként erre: 150. - Mandula71)
2010. jún. 5. 22:12
Basszus, én semmit nem szoktam érezni. Van hogy baromi nagyokat nyel... de nem bizsergek vagy ilyemsi.
151. Molyka (válaszként erre: 149. - Mandula71)
2010. jún. 5. 22:11
5x eszik egy nap, akkor 120 körül, a súlya majdnem 4 kiló. A bukás hol van, hol nincs... érdekes.
150. Mandula71 (válaszként erre: 146. - Molyka)
2010. jún. 5. 22:10

:))) A tejleadó reflexet:) Bizsergés. Jobb szót nem tudok rá mondani:P Amikor a baba elkezd szopizni, elvileg érzed pár másodperc, esetenként pár perc után, hogy feszít, bizsereg a cicid. Na akkor indul meg a tej. Amíg ez a reflex nem jön, addig a teli mellből sem tudsz mindent lefejni.

Valószínűleg a pici is többet ki tudna szopizni, csak türelmetlen, amikor már nem ömlik a szájába és nem várja meg az újabb tejleadó reflexet.

A szoptatás első napjaiban-heteiben ezt a bizsergést általában jobban érezni, később már nem olyan feltűnő.

149. Mandula71 (válaszként erre: 145. - Molyka)
2010. jún. 5. 22:04

Ki mondta, hogy ennyit "kell" ennie? Mennyi most aúlya? Egy 4 kg-os baba napi mennyisége kb.400-600 gramm. Ha naponta 6-szor eszik, egy-egy alkalommal akkor sem kell többet ennie 100 grammnál. Jó, előfordulhat, hogy többet eszik, akár 150 grammot is, de akkor a másik etetésnél kevesebbet. Mi sem egyformán eszünk minden étkezésnél:)

Ha jól emlékszem, még bukós is a babád. Ez persze egyrészt attól van, hogy a gyomor záróizma (vagy mifene) még nem jól zár, de a "túlevés" is okozhatja. Bukós babáknál különösen fontos lenne, hogy többször kevesebbet egyenek.

148. édesmandula (válaszként erre: 141. - Molyka)
2010. jún. 5. 22:01

Ugyanez volt nálam is az elsővel, ne kérdezd miért nem tudtam fejni szoptatás után egy grammot se-alig..vagyis, aki kideríti, szerintem Nobel-díj nyertes lesz :D

A tejleadó reflexem is bajos volt :)) de a másodikkal már jobb nekem, nem parázom rá semmire :D

A módszer nálunk is szoptatás-tápszer volt. Ennyi, én nem engedtem, de ő így fejlődött legalább :)

147. Naposcsibe (válaszként erre: 145. - Molyka)
2010. jún. 5. 21:46
Szia Molyka!Ugyanez a problémám...mérlegelünk,tápival kiegészítünk.Pedig sima szülés volt.Ami nekem segít picit,az a Mecsek tejszaporító tea és az alkoholmentes sör.Másnapra mindig több lesz a tejcsim.A naplód mindig olvasom,1 cipőben járunk,de nekem nem igen van időm írni,ezért nem kommentálom soha az írásaid,viszont kb.mintha én írnám...Puszillak és kitartás!
146. Molyka
2010. jún. 5. 21:45
Mit nem várok meg? :) És azt hogy kell megvárni? :)
145. Molyka (válaszként erre: 144. - Mandula71)
2010. jún. 5. 21:41

Nem elég neki, pótolni kell tápszerrel. NEm tudom megcsinálni, hogy nem kap pótlást, nagyon sír, teljesen belefárad. 120-130-at kéne ennie, és vegyesen eszik is.

Igen, valamit nem csinálok jól. Kézzel is és mellszívóval is fejek. Előtte megmasszírozom, meleget teszek rá. Sőt, anyum is próbálta fejni, nem az igazi.

144. Mandula71 (válaszként erre: 141. - Molyka)
2010. jún. 5. 21:31

Valószínűleg a tejleadó reflexet nem várod meg. Ha a pici szopizik, akkor lehet, hogy ő pár másodperc alatt kiváltja, viszont a fejéssel utána már nehezebb az újabb tejleadó reflexet kiváltani, ezért nem tudsz több tejet lefejni.

Nem tudom, hogy kézzel fejsz vagy mellszívóval? De valamit nem teljesen jól csinálsz, ha véraláfutásos a melled.

A másik kérdés, hogy most így a babának ha elég a 80 gramm, akkor nem kell fejni utána. Biztos hamarabb meg fog éhezni, de akkor hamarabb kell újra cicire tenni. Pár nap alatt be fog állni a kereslet-kínálat. A mérleget meg tényleg el kellene egy picit felejteni, és nem méregetni minden alkalommal, hogy mennyit szopik. Na és nem árt az órákat sem eldugni magad elől, nem kell lesni, hogy mikor evett, mennyi idő telt el az előző etetés óta, stb.

143. Molyka (válaszként erre: 142. - M_Marcsa)
2010. jún. 5. 21:20
Egyik szpoi egyik cici, másik szopi másik cici. 2 hete próbálom a 10 perc itt, 10 perc ott módszert, de akkor a következő szoptatásra nincs csak 30 gramm tejem.
142. M_Marcsa (válaszként erre: 141. - Molyka)
2010. jún. 5. 21:07
Ha 2 mellről szoptatsz, az is szaporítja a tehet. Tehát egyszer jobb-bal, aztán bal-jobb, stb.
141. Molyka
2010. jún. 5. 21:04
Segítség! Új módszert vetettem be: Reggel megetetem jobb ciciből, majd lefejem, a balhoz nem nyúlok. Következő ébredéskor megetetem bal ciciből, majd lefejem, jobbhoz nem nyúlok. Így megeszik a baba 80-at is ciciből, viszont nem fejődik semmi. Fejem, nyomom, mellszívózom, és kb. 5 gramm ha lejön. Eröltetem, de már véraláfutásos a mellem. Így viszont 80-at megeszik ciciből... de utána miért nem tudok fejni?
140. Andi972 (válaszként erre: 139. - Jozsi.38)
2010. máj. 27. 15:04

Bocsi !:( Hiszek neked!!

Nálam volt olyan azt hittem ,már egy csepp se jön,aztán még kivarázsolt belőle egy 30ml,ép elég volt hogy lenyugodjon és aludjon 2orát és termelődjön megint.

139. jozsi.38 (válaszként erre: 138. - Andi972)
2010. máj. 27. 11:21
elolvastad amit előbb írtam? VAN ILYEN az lehet hogy nem totálisan üres de ha a baba kiköpi a cicit a szájából és érzi az ember hogy nem jön belőle semmi akkor miért kellene erőltetni?
138. Andi972 (válaszként erre: 132. - Molyka)
2010. máj. 27. 10:17
Szerintem olyan hogy nincs benne semmi nincs ,mert ha beindul a tej leadóreflex az egyikből szívja a másikban termelődik minta mérleg két karja csak,kevesebb sűrítsd inkább a mellre tételt ha szopi 40 ml, rakd mellre ha 1 óra múlva kéri vagy előbb .Ez az igény szerinti szoptatás lényege, aztán majd magának beállítása.Ha sír nem biztos hogy csak,éhség érzet lehet ,az enyém van hogy 90ml szopik és 3orát elvolt van vele és nem tudok többet belé tukmálni .de van hogy sokkal több.A szoptatási tanácsadó azt mondta ano ,mi sem eszünk egyformán minden étkezéskor ne várjam el a gyerektől hogy pontosan ugyan annyit egyen ,lehet szomjas csak és egy óra múlva lesz csak igazán éhes.ha feszül a melled nagyon szerintem csak akkor fejj le valamennyit.
137. jozsi.38 (válaszként erre: 136. - Jozsi.38)
2010. máj. 27. 06:30
JA ÉS EZZEL A SZENT ÉS MINDENTUDÓ LLL se tud kezdeni semmit
136. jozsi.38 (válaszként erre: 134. - Mandula71)
2010. máj. 27. 06:28
bocs de van tapasztalatból tudom és tehettem/tehetek bármit akkor éppen nem lesz tejem csak pár óra múlva és mindent kipróbáltam VAN ILYEN!
135. Mandula71 (válaszként erre: 133. - Molyka)
2010. máj. 26. 22:50
A folyadék fontos, de a tej nagy része a szoptatás!!!(ennek hiányában a fejés) alatt termelődik. Az anyatej kb. másfél óra alatt megemésztődik, ezért butaság lenne betartani a 3 órás etetéseket, ha a baba már korábban jelzi az éhséget. Itt különböző anyukák eltérő véleményét fogod ezzel kapcsolatban olvasni, mindenki arra esküszik, ami a saját gyerekénél bevált. Érdemesebb lenne elolvasnod az lll.hu oldalon leírt tanácsokat, vagy szoptatási tanácsadót felhívni és a saját tapasztalataidat elmondani, a kérdéseidet feltenni, mert ők igazán hasznos tanácsokkal tudnak ellátni és a leginkább kompetensek ebben a kérdésben. Itt a hoxán is van egy fórum szoptatási tanácsadásról, ahol szoptatási tanácsadó válaszol a kérdésekre.Csak mivel több gyermekes anyuka az illető, nem biztos, hogy azonnal tud válaszolni neked, ezért javaslom, hogy inkább telefonon kérjél segítséget. Az előbb említett honlapon megtalálod az információkat erről is.
134. Mandula71 (válaszként erre: 132. - Molyka)
2010. máj. 26. 22:43
Nincs:)
133. Molyka
2010. máj. 26. 21:43
Ha ma kezdtem a nagy ivászatot, akkor pár nap mire regenerálódik és sokat termel a szervezetem, vagy azonnal, és ennyi lesz a hatása?
132. Molyka (válaszként erre: 131. - Jozsi.38)
2010. máj. 26. 21:42
Tehát akkor van ilyen, hogy kifogy...
131. jozsi.38 (válaszként erre: 130. - Molyka)
2010. máj. 26. 20:15
nálam úgy van/volt hogy holtpontra jutott a tejtermelésem vagyis nekem kb délután 3ra elfogyott a ciciből a tejem hiába dugtam a fiam szájába a cicit. tápszerrel pótoltam olyankor mert nem volt elég a tejem de utána másnap délutánig bírta
130. Molyka (válaszként erre: 129. - Andi972)
2010. máj. 26. 18:59
Most 40-et szopizott és üvegből benyakalt 80 milit. :S Kicsit rohadt sok, de csak üvöltött a kajáért. Most persze nem alszik, és 3 órája fent van szinte. És csak 20-at tudtam lefejni kaja után. Fene se érti ezt.
129. Andi972 (válaszként erre: 128. - Molyka)
2010. máj. 26. 16:42
Ügyes vagy gratula!!!:) Persze a kicsinek is ,nagy munka ám nekik a szopizás!:)A fejést ne erőltesd ha nincs rá szükség ,mert el higul a tej eleje és a tartalmasabb zsíros hátul van .Ha mindegyik után fejsz mikor elérted a kívánt adagot mindig fejned ,kell.Viszont ha megtudja szopizni az adagját,igény szerint szoptathatod sokkal szabadabbul tudtok ,létezni utána ,nem vagy időhöz kötve ,ha el szeretnél menni valahová ,hogy evés után fejni kel.Ha idővel megint úgy érzed kevesebb ,megint serkentheted ,a tejtermelést.ne légy rabja a fejésnek sok időt el vesz napi szinten ,ha nem muszáj .nem mindegy szopi után szundiztok egyet ,vagy le kel tenned és fejned mert kicsúszol az időből,a következő etetéssel.Viszont jó tarcsiba egy kis lefejt anya tej a hűtőbe ,vésztartaléknak ,megnyugtatásul!:)
128. Molyka
2010. máj. 26. 16:22
Köszönök minden ötletet, képzeljétek, ma 100 grammot szopizott a kisfiam, utána pedig lefejtem 60-at. Nem tudtam többet, nagyon fájt a kezem már, ugyanis a mellszívóval se jön le, csak ha közben masszírozgatom a mellem, ill. nyomom, mint a hülye.
127. Andi972
2010. máj. 26. 11:25
A tejet csak a mell stimulálásával lehet több tej termelésére bírni!Nekem az vált be sűrítettem a szoptatásokat,3-4l folyadék ,tejserkentő tea ásványvíz,és mostanában homeopátiás bogyókat is, sűrűbb lett a tejem tőle.De azt mondják a fejben dőlnek el a dolgok ,ha paráztam nekem kevesebb volt a tejem ,írattam fel tápszert,pedig ö a harmadik kisfiam ,kiváltottam azóta ott csücsül,De a pozitív hozzá állás sokat számít.Na meg aztán ,a középső fiammal,féltem kevés a tejem, úgy is éreztem ,mindig cicire tettem mert sírt .:( mentünk ultra hangra ,pityergett megjegyeztem a dokinak biztos éhes mert nem rég meg kínáltam de úgy érzem kevés a tejem .Megnézte a gyomrát is vizsgálat közben,mondta éhes biztos nem ,mert tele folyadékkal.Innentől nem izgultam csak mellre tettem,és ahogy az önbizalmam nőtt ö is úgy nyugodott meg.:)7honapos koráig csak szopizott és 22hónapos volt mikor elválasztottam.A kicsit is, a korrigált korához képest szoptatom ,most kezdem hozzá táplálást.pedig ö csak 6 hetesen kezdett el szopni,akkor is 10ml-t addig hozzá se fértem,és csak fejni tudtam.de sikerült a tejet megtartani.:)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook