Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyilvános szoptatás: Illendő vagy sem? fórum

Nyilvános szoptatás: Illendő vagy sem? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
416. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 415. - Krysty)
2007. dec. 11. 22:00

Egy altalanositasra irtam ezt a valaszt.

Meg valami?

415. Krysty (válaszként erre: 413. - 1a50c86bb0)
2007. dec. 11. 21:50

Van meg esetleg valami banatod velem kapcsolatban?

Igen! Szerintem nem kéne általánosítanod, mert a "magyarok" között sem mindenki olyan mint amit te leírtál.

És hogy a szoptatás témánál maradjunk, ismerek több külföldön élőt (nem csak magyarokat) akik egy-másfél éves koráig szoptatták a gyereküket.

414. balint_kata (válaszként erre: 413. - 1a50c86bb0)
2007. dec. 11. 18:01

Ne szerenykedj!:)


"Attol meg, hogy valaki magyar, lathatja, hogy egyes nemzetek milyen problemaba esnek es milyen sztereotipiakat gyartanak."


Tokeletesen egyetertek! (most mondjam azt, hogy mint mindig?!;))

413. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 412. - Krysty)
2007. dec. 11. 17:53

Nem vagyok szeles latokoru es sokretu nemzetkozi tapasztalatom sincs, bar ez viszonyitas kerdese, az mindenesetre biztos, hogy BalintKatanak is van annyi ezekbol, ha nem tobb, mint nekem.

Attol meg, hogy valaki magyar, lathatja, hogy egyes nemzetek milyen problemaba esnek es milyen sztereotipiakat gyartanak.

Van meg esetleg valami banatod velem kapcsolatban?

412. Krysty (válaszként erre: 404. - Balint_kata)
2007. dec. 11. 14:04

"Antea mellesleg magyar, csupan szeles latoszoggel es sokretu nemzetkozi tapasztalattal van megaldva."

Gondoltam hogy magyar, csak azért kérdeztem mert úgy írta azt hogy "a magyarok", mintha ő nem az lenne.

411. Krysty (válaszként erre: 406. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 11. 14:01

Attól nem lesz senki rosszabb anya mert bölcsibe adja a gyerekét! Bocs hogy ezt írom, de az hülye aki ilyesmit mond!!!

Én örülök hogy olyan helyzetben vagyok hogy nem kellett, de ha más lenne a felállás biztos ogy az én lányom is bölcsis lett volna.

410. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 409. - Balint_kata)
2007. dec. 10. 18:39
Köszönöm:)) Uff:)
409. balint_kata (válaszként erre: 408. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 10. 14:13

OFF


Boldog nevnapot!!!!

2007. dec. 10. 13:48
Offot befejeztem,elnézést:)
407. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 406. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 10. 13:48
Viszont tény hogy a magyar anyák jó részét nem látják szivesen egy 3 évessel sem melóhelyen,nemhogy kisebbel...itt sajna kevesen tudják a pesztonkát megfizetni,a bölcsi pedig nem áll készen még a jelenlegi bölcsisigény fogadására sem,nemhogy többek ellátására.Van ahol a 3 évest még oviba sem tudják felvenni,mert nin cs hely.Kevés aki azért megy el kicsi mellől dolizni mert AKAR,többségnek MUSZÁJ...mint sok máshoz,ehhez is az egész rendszernek kellene átalakulni....
406. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 405. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 10. 13:43
Mikor másfél évesen a nagyot bölcsibe kényszerültem adni,több ismerős azt mondta,nem hiszi el hogy nem tudunk megélni és muszáj dolgoznom,és számára ez nem elfogadott....semmi köze nem volt ahhoz hogy immár egyedül kell a fiam eltartanom,ezért nem részlezteztem,de többször megkaptam...
405. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 404. - Balint_kata)
2007. dec. 10. 13:41

Ez is off!Igazad van,és Anteának is...viszont a másik dolog,amit nekem mondott egy Belgiumba került,magyar,de Erdélyben született idősebb hölgy,mikor kiderült,szeretnék még babót:Neked könnyű,nálatok van gyes!


Nos ez utóbbival vitatkoznék,de...tényleg elterjedt országunkban az a dolog,hogy ki "idő előtt" visszamegy dolgozni,nem elég jó anya,stb...(bocsi de elküldöm,mert már többször odaveszett ha sokat irtam)

404. balint_kata (válaszként erre: 391. - 1a50c86bb0)
2007. dec. 10. 13:33

OFF


Mar ezert erdemes volt ide bekukkantani, hogy az eddigi egyertelmu eliteles es leszivtelenezes, lekarrieristazas utan vegre kevesbe negativ fenybe kerultek a kulfoldon gyermekuket par honap utan mas gondjaira bizni kenyszerulo edesanyak...


Antea mellesleg magyar, csupan szeles latoszoggel es sokretu nemzetkozi tapasztalattal van megaldva.


Ez a szeles latoszog, megjegyzem, nagyon hasznos lehet azokban az esetekben, amikor a Gyortol Battonyaig terjedo "szeleskoru" tapasztalatokra alapozva magabiztosan kijelentjuk, hogy csak es kizarolag az a jo es elfogadhato, amit mi magyarok muvelunk akar gyerekneveles cimen adott esetben.

403. Krysty (válaszként erre: 399. - 1a50c86bb0)
2007. dec. 10. 13:19

Elolvastam azt is amire a válaszodat adtad, de azt tényleg nem írtad le hogy te milyen nemzetiségű vagy.

Én nem mondtam egy szóval sem hogy máshol rosszabbak vagy jobbak a gyerekek. Azt viszont tudom hogy a 3 év alatt amíg itthon voltam, egy percig nem unatkoztam, sőt jobban elfáradtam mint bármikor amíg a munkahelyemen dolgoztam. Tudod, reggel fél hattól este nyolc-fél kilencig elég kemény egy gyerekkel foglalkozni, főleg ha nap közben nem is alszik és állandóan figyelni kell rá, közben úgy ahogy bucimaci írta főzni, mosni, takarítani, vasalni, bevásárolni..., mindezt a gyerekkel mert nincs nagyi aki vigyázzon rá.

És mi magyarok elég sokan vagyunk akik ezt így csináljuk.

Csak azért kérdeztem ezt a nemzetiség dolgot mert kíváncsi voltam hogy csak tanultál valahol magyarul vagy esetleg csörgedezik magyar vér az ereidben.

2007. dec. 10. 06:56
Nyilvános szoptatás: Illendő vagy sem?
401. M_Marcsa (válaszként erre: 400. - Bucimami)
2007. dec. 10. 06:56
Tényleg érdekes, egész nap otthon vagyok és még sincs semmire időm. Eleinte azt hittem, én csinálom rosszul.
400. bucimami (válaszként erre: 399. - 1a50c86bb0)
2007. dec. 9. 22:58

Nem tudom, más országokban hogy van, de nálunk elvárják egy nőtől, hogy ha már otthon "lebzsel" a gyerekkel, akkor főzzön, mosson, takarítson, úgy sincs más dolga és mire papi hazaér a kemény munkájából, ragyogjon a lakás, gőzölögjön a vacsora az asztalon, a lurkók meg lehetőleg jólnevelten aludjanak az ágyukban. A gyerekekkel foglalkozni meg bizony időt rabló tevékenység és könnyen előfordulhat, hogy a sok játszóterezés, kirándulás meg közös gyurmázás közepette egy-két alsónadrág vasalatlan marad, vagy esetleg konzervkaja kerül a tányérba.

Arról nem is beszélve, hogy nem mindenkiben veszett el egy óvónéni, aki tudja, mivel lehet fejleszteni egy gyereket.

Nálunk már csak azért sem mennek vissza a nők olyan hamar dolgozni, mivel az itthoni fizetésükből nem telne bébiszitterre.

Ezeket azokra vonatkozóan írtam, akiknek a gyerekein nem látszik az együtt töltött idő. Mert a mieinken bezzeg...:-)

399. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 398. - Krysty)
2007. dec. 8. 19:37

En sem kotekedesbol irtam ezt. Van ugyanis elet a portalon kivul is, meg ha ide nem is azok az anyak jarnak akiknek a gyerekeik esetlegesen az atlagkepet rontjak vagy rontani fogjak, ha a gyerekek osszehasonlitasara kerul sor.

Ha szetnezel (kint, az eletben), megnezed a novekvo generaciot, nem jobban azok a gyerekek sem, mint mas orszagokban, ahol kevesebb idot tudnak a szulok a gyerekekkel tolteni. Legalabbis en 2 orszagban figyeltem ezt, ahol az anyak szinte kivetel nelkul 3 honappal szulest kovetoen visszamennek dolgozni.

A gyerekek jo reszen otthon nem is latszik, hogy mit csinalt vele az anyja evekig gyes cimszo alatt. Ellatta esetleg, de nevelte is, foglalkozott is vele, ahogyan arra szuksege van a gyereknek? Nem azt mondom, hogy ez a jo, ha leadjak 3 honaposan es elvalasztjak, csak ettol, hogy Magyarorszagon az anyak evekig veluk vannak, nem kulonbek a gyerekek a tobbitol.

Egyebkent ha van kedved, olvasd el, hogy milyen elozmenyhozzaszolasokra irtam le ezt.

Ez csak egy velemeny.

398. Krysty (válaszként erre: 391. - 1a50c86bb0)
2007. dec. 8. 18:21

"A magyarok elegge el vannak szallva az anyasaguktol es az eredmeny siralmasabb, mint amit a befektetett energianak igazolnia kellene."

Nem kötekedésből hanem kíváncsiságból kérdezem hogy te milyen nemzetiségű vagy?

397. Krysty (válaszként erre: 385. - LoLiNa)
2007. dec. 8. 18:18

Nekem van "szerencsém" ismerni olyan anyukát aki szintén féltette a cicijét és ezért elapasztotta a tejét... utána meg úgy etette szegény gyereket hogy a hordozóba tette és a szájába dugta a cumisüveget, ráadásul a tápszert sem jól keverte be mert ahoz is hülye volt hogy elolvassa azt ami a dobozra van írva.

Nem részletezem hogy most 6 évesen milyen az a kisfiú... Szeretetet soha nem kapott!

396. Krysty (válaszként erre: 372. - E71af41436)
2007. dec. 8. 18:11
:DDDDDDDDDDDDD
395. LoLiNa (válaszként erre: 393. - 1a50c86bb0)
2007. dec. 8. 16:06
nem úgy értettem, hogy gyereket ölnek, hanem hogy gyerek öl :( hagyhuk a témát, ne offoljunk. csak egy felvetés volt, amin elgondolkoztam
394. 104bdd8c43 (válaszként erre: 391. - 1a50c86bb0)
2007. dec. 8. 15:45
Amerikában 6 hét után mennek vissza dolgozni, azért kell oda a sok bébyszitter.
393. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 392. - LoLiNa)
2007. dec. 8. 15:24
Hol mutatnak gyerekgyilkost? Mennyivel nagyobb orszag (akar lelekszamat tekintve is), mint Magyarorszag? Gondolod ha aranyositod, nem ugyanaz mint otthon, csak pepitaban? Talan azt jobban is felkapja a sajto, de otthon is vannak gyerekgyilkosok, vagy az az anya, aki a gyereket egette el, nem gyilkos volt?
392. LoLiNa (válaszként erre: 391. - 1a50c86bb0)
2007. dec. 8. 15:22
ne haragudj, de jóformán hetente gyerekgyilkost mutogatnak a tv-ben.. hát nem tudom.. de valami nem stimmel..
391. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 388. - LoLiNa)
2007. dec. 8. 15:13

"...külföldön egyáltalán nem divat a szoptatás.. még is lehet nézni, hogy milyenek a gyerekek.. agresszívak és (bocs) hülyék! ... de biztos, hogy az otthoni légkörből hiányzik valami! (szeretet, törődés, közelség)

mert csak megszülik a kölyköket és tojnak a fejükre! ennél még egy magyar roma nő is különbül ellátja, viselkedik a gyerekével!"

-Konkretan ezek nem igazak.


Azert nem szoptatnak a nok sokaig, mert 3 honapig kapnak penzt a szulest kovetoen, aztan visszamennek, vissza kell menniuk dolgozni, ugyanis a munkahelyuket elvesztenek, ha nem tennek ezt. Aki marad otthon, azt nem varjak tobbet oda vissza dolgozni. Ez csak egy szegmense a hozzaszolasodnak, amit leirtam, miert nem azert es ugy van, de a tobbirol is irhatnek, de nem hiszem, hogy itt barkit is erdekelnek az ellenkezo velemenyek vagy tapasztalatok.

Nem idiotabbak a gyerekek mashol sem, sooot. A magyarok elegge el vannak szallva az anyasaguktol es az eredmeny siralmasabb, mint amit a befektetett energianak igazolnia kellene.

390. LoLiNa (válaszként erre: 389. - 754c7e07c3)
2007. dec. 8. 07:09

írtam, hogy nem csak a szoptatásra értem. csak ezen gondolkodtam mostanában.. nem azt írtam, hogy ez tuti azért van, csak felvetettem és véleményeket várok, nem többet :)


Több országban is van ez, és a szeretethiányra, nemtörödésre értem konkrétan, de már én se tudom mit és hogyan, összekavarodtam :D de mindenesetre furcsa.

389. 754c7e07c3 (válaszként erre: 385. - LoLiNa)
2007. dec. 8. 06:39

Miből gondolod? Melyik országról beszélsz? Az északi országokban nagyon hosszú ideig szoptatnak a nők, és AZ a társadalmilag elfogadott. Ki vannak alakítva minden üzletben a helyek, ahol lehet szoptatni, mégis Finnországban is volt iskolai lövöldözés.

Ez emberfüggő, cdsaládfüggő, hogy kit mennyire, hogy szeretnek. Ne ess túlzásba, ne általánosíts. Itthon is követnek el gyerekek, gyerekkorúak borzalmas bűncselekményeket, és itthon is van, aki letojja a csemetéjét. Ennek semmi köze a szoptatáshoz.

388. LoLiNa (válaszként erre: 387. - 1a50c86bb0)
2007. dec. 8. 06:29
konkrétan melyik része? mert mint írtam, nem csak a szoptatásra gondolok..
387. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 385. - LoLiNa)
2007. dec. 8. 05:16
Ez enyhen szolva is eros tulzas.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook