Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyelvtan, helyesírás. Téged is zavar? fórum

Nyelvtan, helyesírás. Téged is zavar? (beszélgetős fórum)


1 2
59. csemár (válaszként erre: 58. - 3272f5ad6f)
2023. febr. 25. 14:35
Az ilyesmi ráfogható arra, hogy mobilról netezik valaki.
58. 3272f5ad6f (válaszként erre: 57. - Csemár)
2023. febr. 25. 14:30
Ha többször írja helytelenül, pl. egybe vagy külön, az nem véletlen. Vagy nöljél fel - írja valahol egy helyesíró. 🤦🏼‍♀️😄 És ők a leghangosabbak...
57. csemár (válaszként erre: 56. - 3272f5ad6f)
2023. febr. 25. 13:55

Ez vicces, de - van benne valami!


S tudod, miért nem?

(Szerintem azért, mert a fórumcsevej elég spontán "műfaj".)

56. 3272f5ad6f (válaszként erre: 53. - Csemár)
2023. febr. 25. 13:51
Nem, nem tartják be. Itt a nyelvtannácik sem írnak helyesen. 😄
55. csemár (válaszként erre: 40. - Globus)
2023. febr. 25. 13:24

Az is lehet, hogy némelyikük okosabb. (Mert a szabályok elsajátításához nem "okosság" kell elsősorban, hanem motiváltság és szorgalom.)

Az viszont biztos, hogy ez a tábor a vehemensebb, a hangosabb.

54. vigyefene (válaszként erre: 49. - Főnix3)
2023. febr. 25. 12:55
Azon a napon, amikor a hejjjjjjjjesirást tanították, nem voltam iskolába.
53. csemár (válaszként erre: 49. - Főnix3)
2023. febr. 25. 12:52

"Az oktatás a kis hazánkban nem mindig megfelelő.Főleg általános iskolában."


"Általában" "talán"...

Csakhogy az órára mindig CSAK EGY tanító/tanár néni/bácsi megy be, akire aztán a Pisti/Jóska/Zsuzsi/stb. gyerek vagy figyel, vagy nem, s aki vagy megtanulja a leckét, vagy nem.


Engem nem zavar, túlságosan az, ha valaki hibát vét, mellékes, hogy nemtudásból vagy véletlenül.

Az viszont nagyon zavar, ha valaki a trehányságát pökhendien érdemnek tünteti fel, s kinevezi nyelvtannácinak az olyanokat, akik ("csak" "simán") betartják a helyesírási szabályokat.

2023. febr. 24. 08:44

Azért a helyesírás tudása nem ördögtől való dolog.

Az írt szöveg mindenkiről kiállít egy bizonyítványt, első olvasatra.

51. Channa* (válaszként erre: 49. - Főnix3)
2023. febr. 24. 08:38

Nem tudom, hogy az oktatás hiánya e, én egyértelműen nem fognám arra, inkább arra gondolok, hogy kevés a gyakorlás + az olvasás hiány.


Egyébként azt mondják, hogy már nem fontos a helyesírást tudni, mert úgy is javítja pl. a szövegszerkesztő. Persze, az egy más kérdés, hogy valakit érdekel, ha az írása csupa piros aláhúzással van tele;)

Még az is lehet, hogy sokaknak tetszik, hogy milyen színes úgy...

2023. febr. 23. 23:02

Ha eltudom olvasni, engem nem zavar. Bosszankodás nélkül olvasom.

Nem vagyok hajlandó ilyen dolog miatt mérgelődni! Ismertem már nagyon értékes embert rossz helyesírással, és olyat is, akinek a helyesírása kifogástalan, de mint embert ,nem tudtam megtűrni magam mellett.

49. Főnix3 (válaszként erre: 8. - 5d8fd6c5cb)
2023. febr. 23. 22:58

Én közép suliban tanultam meg hejesenn irní. 🤣

Vicceltem! 🤣

Az oktatás a kis hazánkban nem mindig megfelelő.Főleg általános iskolában . 🤷🏻‍♀️

2023. febr. 23. 20:22
Néha. Függ attól is, hogy milyen jellegű a hiba. Mellesleg én is szoktam elírni dolgokat.
2023. febr. 23. 20:16

Attól függ, hogy ki írja.


Felnő lassan egy generáció, aki nem hazánkban született, de magyarok a szülei, külföldön csak a beszélt anyanyelvet sajátítja el, adott ország nyelvén tanul, az ott kötelező idegennyelvet tanulja meg.

Tőlük, hogy lehetne elvárni, hogy pl. tudják, hogy J, vagy LY, kettős mássalhangzó, vagy sem. Egybe, vagy különírja azt a bizonyos szót.

46. pencil
2023. febr. 23. 19:23
Engem is zavar, de már nem szólok, mert mint tudjuk: jóvanazúgy.
2023. febr. 23. 19:17
Munkám során rengeteg beadványt levelet, olvastam, és szinte alig akadt köztük, amiben nem volt legalább néhány elütés vagy helyesírási hiba. ( a hivatali irományokat is beleértve ) Én belefásultam, különben sem tisztem másokat kritizálni , hál istennek nem vagyok nyelvtan tanár, tulajdonképpen nem érdekel. A többi emberi gyarlóság mellé sorolom, de az jobban idegesit, amikor egymást bírálják, szóvá teszik a hibákat, hacsak nem, valami orbitális baromságról van szó. Bele kell törődni, hogy az emberek többsége sem helyesen írni, sem számolni nem tud.
44. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 23. 19:03

Nagyon. Csodálatos magyartanárom volt, az ő óráin a levegővel szívtam magamba a helyesírást és a helyes fogalmazást. Falnak megyek a - ma egyre gyakoribb - helytelen szóhasználattól!

Sokan bántónak érzik, én vállalom a "nyelvtannáci" jelzőt. :)

43. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 23. 18:50
Csak a férjemé zavar. El kellett telnie kb 20 évnek, hogy rájöjjek helytelenül ír. Akkor kezdtünk el viber beszélgetni, előtte nem kommunikáltunk írásban.
42. Channa* (válaszként erre: 26. - 9370250d08)
2023. febr. 23. 18:43
A hoty lehet elütés is, ha kicsit elcsúsznak az ujjaink;)
41. Kacsahercegno (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 23. 18:32
Ha ismerkedésről van szó, akkor igen. Ha bármi más szituáció, akkor leszarom, csak lehessen érteni. Régebben én voltam a legnagyobb nyelvtannáci a világon, de mostanra leszoktam róla. Van ennél rosszabb dolog is az életben, minthogy valakinek rossz a helyesírása. 🤷‍♀️
40. globus
2023. febr. 23. 17:56
Nahát, még 20 hozzászólás, és kiderül, valójában a hibásan írók sokkal okosabbak a jól íróknál, csak ezt ők nem érthetik.
39. K-né Zsóka (válaszként erre: 36. - Ági0830)
2023. febr. 23. 17:52
Azért volt már olyan nem is egyszer, hogy mindenki pontosan értette miről van szó, de egy bizonyos hölgy még mindig a kezdő hsz-t firtatta. Nem azért, mert nem értette a lényeget, inkább csak így azt hitte, hogy bizonyít valamit.
2023. febr. 23. 17:51
Az én kifogásom az, h azon a napon amikor a nyelvtant tanították, nem voltam iskolába.
37. Sütikee (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 23. 17:48
Nem csak az zavar, ha férfinak rossz, hanem az is, ha nő. Tökmindegy nő vagy férfi, tudjon már helyesen írni!
36. Ági0830 (válaszként erre: 35. - K-né Zsóka)
2023. febr. 23. 17:45
Mert sokszor a megfelelő tagolás híján értelmezhetetlen, amit mondani akar.
35. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 23. 16:36

Sokkal inkább azok az emberek zavarnak, akik önjelölt szövegértelmezőként belekötnek vesszőbe, pontba, ékezetbe, szétcincálják a szöveget, belemarnak a kiíróba, stb. Mintha kényszerük lenne, hogy fitogtassák: lám-lám, észrevettem, hogy hibáztál, ugye milyen nagyszerű vagyok, te meg milyen buta?!

Sok ember önhibáján kívül nem tud helyesen írni, senki cipőjében nem jártam, nem ítélkezem. Elmondhatom, hogy nem zavar, ha pedig valami mégis szúrja nagyon szemem, akkor továbbgörgetek.

34. csemár (válaszként erre: 29. - 5d8fd6c5cb)
2023. febr. 23. 16:23

Joggal! :-))


(Valamelyest értek a nyelvtanhoz is, és a helyesíráshoz is. Állítom, hogy az értelmi képességeink, ill. az IQ-nk - és a helyesírásunk között nincs érdemi összefüggés. Téved, aki ilyesmiben hisz!)

33. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 23. 15:45

Olvasok egy naplót,az illető borzalmasan ír,ami ledöbbent,mert elég jó szakmában dolgozik.

Pár helyesírási hiba nem a világ...de ha alig lehet kivenni az írottakból mit is akar mondani az illető,na az nagyon gáz.

2023. febr. 23. 15:38
Régebben egy ismerőssel beszélgettem és féltünk hogy a teát tejának mondja. Rákérdeztem hogy szerinte milyen j-vel írjuk a tea szót, ő azt mondta j-vel😳 a diót is. A Lajos pedig ly-nal. Ilyen is van.
31. Csillagszem38 (válaszként erre: 11. - Dad1f54482)
2023. febr. 23. 15:37
Igen, nagyon zavaró.
30. c7e2a207e8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 23. 15:32

Csak ha privátban írnak rossz helyesírással.

Ezeken a közösségi oldalakon már megszoktam.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook