Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Téged zavarna, ha az "új" barátod még az anyjával élne 28 évesen? fórum

Téged zavarna, ha az "új" barátod még az anyjával élne 28 évesen? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2016. júl. 22. 09:51
ha az anyósjelölt szeretne engem, akkor nem. De ha nem jó a kapcs. az anyjával, akkor inkább hanyagolnám a srácot, mert a hosszú együttlés alapján úgy is az anyjára hallgat.
2016. júl. 22. 06:56
Ha azért lakik vele, mert ez neki kényelmes és nem is törekszik a változtatásra, az sok mindent elárul a személyiségéről és nem nagyon vonzó. Ha csak a spórolás miatt teszi, és pontos terve van a jövőre nézve (mikor mennyi pénzt tesz félre, mikorra tervezi a lakásvásárlást), az szimpatikus. Persze egy "új" ember még úgy vezet meg, ahogy akar, mert elmesélheti a terveit és csak évek múlva esik le nekem, hogy ő olyan, akinek vannak valóban tervei, de soha nem valósít meg semmit és marad a régi állapotban. Szóval lehet vele kezdeni, de figyelni kell, megismerni (ez más, önállóbbnak tűnő férfiakra is igaz azért). Ne bízzunk soha az első látszatban.
2016. júl. 21. 08:33
szerintem nem gáz ha otthon lakik, mert lehet nem volt rá lehetőség, pénz vagy támogatás eddig. De azért legyen benne a törekvés a saját lakásra. Ha nincs jövőkép, tervei akkor ott valami nem oké
91. kicsimanóci (válaszként erre: 90. - FireWalker)
2016. júl. 21. 07:50
TÉGED nem EZÉRT küldene el.
2016. júl. 21. 04:23
Én részben ezért sem merek ismerkedni. A legtöbb nő ha valamiért, ezért biztosan elküldene a fenébe, amikor kiderülne. :D
2015. febr. 8. 08:22
inkább az zavarna, ha az anyja nem úgy kezelné őt, ahogy egy 28 éves férfit illik.
2015. febr. 8. 08:16
miert zavarna?biztos nincs annyi penze,hogy hazat vegyen kulon,vagy eppen arra gyujt s ezertis lakik az anyukajaval.
2015. febr. 7. 17:56
Jobb mintha egy más nővel IS élne!
2015. febr. 5. 09:20
nagyon sokan elnek egyutt a csaladdal a szegenyseg miatt.
85. 2d8287fe22 (válaszként erre: 74. - Anig82)
2011. júl. 24. 07:31

Aztán ismerek olyan sztorit is, hogy a lánnyal kerek-perec közölték, hogy nem segítik az életben semmiben, lakáshoz jutni, stb...a családja úgy gondolta, együtt jó a család, amíg élnek...a lánynak gyereke is született, ővele éltek együtt. Lakáshoz nem segítettek jutni, valamint a tanulásban sem, saját pénzéből járt egyetemre, jó messzire. Minden másban segítették, de olyanokban, ami miatt elhagyhatta volna a szülői házat, abban nem. Otthon szabályosan dolgoztatták, kötelező volt neki főzöcskézni a tahó apjára, szabályos terror alatt élt.

Azt se mondom, hogy rendben van, hogy nem segítik a gyereket később az életben, de hogy még keresztbe is tesznek neki...

Szerencsétlen lány egyszerűen nem talált magának senkit, az apja mindenkit elüldözött maguk mellől, valamint már a lány kisfia is, aki örökölte, utánozta a nagyapja stílusát.

84. Ncilány (válaszként erre: 74. - Anig82)
2011. júl. 23. 07:29

Szerintem jól tetted.

Micsoda véletlen, szakítás után azonnal talált melót? Érdekes..

Viszont ha otthon lakik az anyukájával, IGENIS JÁRULJON hozzá a rezsi költségekhez.. Elvégre felnőtt!! És munkaviszonnyal, JÖVEDELEMMEL rendelkezik.. Függetlenül attól, az abya, mennyit keres..

Ha a tesók nem laknak ott, miért kellene azoknak is támogatni az anyát??

2011. júl. 23. 07:27
A mai világban ,miért lenne gáz,hisz megint vissza kell térni a többgenerációs együttéléshez.....
2011. júl. 23. 05:57
nem
2011. júl. 23. 05:14

Az én fiam is velem élt még a kis családjával egyetemben. Aztán, amikor lehetőség adódott, léptek.


Az nem középosztály-beli fiú - szerintem - akinek 28 éves korára már saját lakása is van. Arról nem beszélve, hogy egy lány is törekedhet arra, hogy saját lakása legyen...

80. sheffieldibabamama (válaszként erre: 72. - Anka71)
2011. júl. 23. 02:25
na hat erre semmi szepet nem tudok mondani de szo nelkul megsem tudtam hagyni .. hogy tehetinezt szerencsetlen novel akkor mar alig tud szegenyke elni minjart szul :(
2011. júl. 23. 02:22
hat engem az elejen zavarna de ha szereted nem tok mind1?! majd osszekoltoztok vagy megoldja ha viszont erez es szerintem amint komoly baratnojuk lesz a ferfiaknak utana mind a nonek akanak bizonyitani hogy ok mennyire jok.. :)
2011. júl. 23. 01:35

attól függ.


ha elrakja a szennyesét, cipeli a hatos ásványvizet, nem az anyjától kér egy pofa sört, és nem derogál neki megjavítani a wc-tartályt, akkor oké.


ha "Mama Hotel" van, az gáz!

77. tixtina (válaszként erre: 74. - Anig82)
2011. júl. 22. 23:34
Hohóóó,és hány ilyen pasi van-az ismeretségi körömben kapásból hármat fel tudok sorolni,az egyik 41 éves,a másik kettő is már túl van a harmadik X-en.
76. bnedora (válaszként erre: 74. - Anig82)
2011. júl. 22. 23:27
Sziasztok! Az én fiam is itthon van még 32 évesen, mert 1 éve nincs munkája, így nem tud saját lakást venni, mivel nem kap kölcsönt. Megtakarított pénze van, abból jár el szórakozni. Én örülnék neki, ha már lenne valaki, akivel összeköltözhetne.
75. anig82
2011. júl. 22. 23:19
Ja, és a srác 29 volt akkor, mint én most... (23 éves koromtól külön lakom a szüleimtől, 26 voltam, amikor a házasságom megromlott, és kb. akkortól egyedül tartottam fenn a lakást, sok munkával és később egy társbérlővel, tehát van megoldás mindenre).
74. anig82
2011. júl. 22. 23:16

Sziasztok Mindenki!


Nem teljesen ide tartozik, de gondoltam, megosztom veletek...

Volt egy barátom, így utólag örülök, hogy nem lett belőle semmi komolyabb...

3-an vannak testvérek(egynek akkor már családja volt, egy pedig külföldön igen jól keresett).A srác, nevezzük Tibinek, nem sokra rá, hogy összejöttünk, elvesztette az állását, de nem is törte magát, hogy szerezzen bármit is. Mivel az anyjával élt/él, gyakorlatilag eltartott volt itt is (evett itt is, otthon is, ha elmentünk valahova, vagy én fizettem, vagy ülhettünk itthon).Mivel én akkor egyedül neveltem, az akkor 4 éves kisfiamat, 2 munkát vállalva, nem smucigságból, de megérezte a pénztárcám, ha itt volt (nem beszélve arról, hogy a gyereket se tudta elviselni).

Mindezeket megkoronázva még én voltam fogyatékosszámba véve a kedves anyuci által, mivel gyerekem van. Szerintem csak megijedt, hogy elveszem a pici fiát..

A hab a tortán az volt, amikor a srác kijelentette, ha komolyabbra fordulna a dolog köztünk, az anyja úgy gondolta, neki és a tesóknak havonta min. 10000 Ft-ot kellene hazaadniuk, ha már nem laknak otthon, rezsikiegészítés céljából (akkor a munkanélküli segélyét egy az egyben hazaadta, mert anyuci így kívánta). Egész véletlenül tudom, mennyit keres az anyja,és mivel hitele nincs, meg tudna a keresetéből élni, vagy kisebb lakásba is költözhet, hisz egymagának fölösleges a 2 szobás...

A sztori vége az lett, hogy szakítottunk, és fő indok nem az élethez való hozzáállása volt, hanem a kisfiam, hisz semmi szükség egy olyan emberre, aki nem szereti..

Persze, ahogy szétmentünk, lett munkája a srácnak és szerintem még mai napig anyucival lakik.

Hogy miért írtam ezt le? Okuljatok a hibámból, ne hagyjátok magatokat kihasználni, és fölösleges illúziókkal ámítani magatokat! Ha egy pasinak ennyire belsőséges és függő a kapcsolata az anyjával, az örök életre méreg lehet a párkapcsolatban..

2009. nov. 27. 09:40
MInden eset egyedi. szinteltolásos házunk van, a félemeleten édesanyám, az emeletem öcsém mi pedig emberrel a tetőtérben élünk. Elég mély a kötelék, de nem érzem betegesnek. Arról van szó, hogy mindenki éli a saját életét, a többiekkel megbeszéljük időnként a dolgainkat, úgy, mint barátokkal. NIncs az, hogy édesanyám "megmondja" a megoldást. Véleményt cserélünk, nem utasításokat hajtunk végre.
72. Anka71 (válaszként erre: 62. - Fiatal nő)
2009. nov. 24. 17:56
Kolleganőm veje: az tök természetes neki, hogy az anyját eltartja, a felesége viszont 9 hónapos terhesen is dolgozzon a munkahelyen.
71. Salla
2009. nov. 24. 17:55

Hát azért mert a lent leírtak miatt nem akart elmenni a párom,de nemsoká költözünk a saját házunkba.

Meg az én szüleim vidéken laknak és onnan nem lett volna egyszerű megoldani a vállalkozást...

70. bnedora (válaszként erre: 69. - Salla)
2009. nov. 24. 12:00
Ne haragudj, de miért nem laktok a te szüleidnél, ha utálsz ott lakni?
69. Salla
2009. nov. 24. 11:49

Az én barátom is ott lakott még 28 évesen (sőt most is itt lakunk még, de már a jövőhónapba költözünk :)))

Egyszer aztán kiderült,hogy azért lakik még itt,mert nem túl jó a kapcsolata se az anyjával,se a testvérével,nagyon sok mindent felújított a házon,és azért nem akart elköltözni,mert félt,hogy abból a pénzből amit a házra költött nem fog látni semmit.

Ez így most lehet bunkónak állítja be,de én ismerem a körülményeket,igazat adok ebbe neki.

De már feladta,mert már utál itt lakni.És mellesleg én is.

2009. nov. 24. 11:07

De lehet, hogy csak nem volt módja elköltözni...nem látok benne semmi "egészségtelent" .

Ha megtehetné biztos vásárolna magának külön lakást vagy elmenne albérletbe, nem??!!!

67. Fiatal nő (válaszként erre: 65. - Ncilány)
2009. nov. 24. 11:05
Igen, de ha valaki nem keres túl sokat, akkor hogy spóroljon ennyit? Sokszor örül az ember, hogy elég lesz a pénze hó végéig...
66. bnedora (válaszként erre: 65. - Ncilány)
2009. nov. 24. 10:53
Hajaj, pedig sok helyen nem adnak haza semmit a fiatalok (fiú, lány). A férjem sem akart kérni a fiamtól pénzt, de megmondtam ilyen nincs, muszáj hozzájárulni a rezsihez.
65. Ncilány (válaszként erre: 60. - Fiatal nő)
2009. nov. 24. 10:26
5 - 10 ezret a spórolásra értetem, ( és még alá is becsültem az összeget ) nem a háztartási kültségekhez való hozzájárulást. Az a minimum hogy a fizuból hazaad az anyukájának. Hisz étkezik, tisztálkodik, stb.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook