Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Áruházi kéregetők, téged zavarnak? Vagy csak engem? fórum

Áruházi kéregetők, téged zavarnak? Vagy csak engem? (beszélgetős fórum)

1 2
2010. szept. 30. 15:16
engem nem zavar.egyszerüen nem adok és kész....igaz nem is lenne nagyon miböl:(
2010. szept. 30. 15:01

Ezeket kellene kiszűrni és csak annak adni, aki tényleg szegény és nehéz helyzetben van. Becsapni, félrevezetni a hivatalokat az a legkönnyebb.

Üdv.Ágnes

2010. szept. 30. 15:00
Már ne haragudjon itt senki ezen az oldalon ezek az emberek olyan tipusuak, akik lusták elmenni dolgozni persze tisztelet a kivételeknek. Nekik csak a csencselés derogál, mert máshoz nem értenek meg másoktól hogyan lehet milyen módszerrel kicsalni pénzt. Van olyan is, akik tele vannak aggatva aranyékszerrel és van még bőr a képükön segélyért folyamodni. Úgy érzik nekik mindent lehet, mert ők a kisebbség. Nem régiben szó volt arról, hogy aki szeretne változtatni az életén kikerülhet az alacsony sorból tanulhatnak és ők is művelt emberek lehetnének, de szerintem ehhez nem füllik a foguk. Más meg, aki tényleg szeretne magán segíteni az meg nem tud. A többiekkel mi van az már őket nem érdekli. Üdv.Ágnes
2010. szept. 29. 07:45

Pesten egyszer sétáltunk a barátnőmmel és az aljuljáróban megláttunk egy teljes láb nélküli bácsit, persze ő is kéregető volt valamilyen szinten, de őt legalább megértem, sőt, könnyeket csalt a szemünkbe.

Megkérdeztük tőle, hogy milyen ételt szeret, valamilyen péksüteményt mondott, na abból mind a ketten bevásároltunk neki! - jóérzés volt, hogy legalább ennyivel is segíthettünk, de zavarba hozott, amikor hálálkodni kezdett. Az ilyen embert sajnálom nagyon és adok is neki szívesen.


Az ellenpéldás részeg disznókat, meg akikről már messzriől bűzlik, hogy csalók viszont elküldeném a jóédes... vagy egy jó kis kemény munkahelyre, hogy ne legyen idejük ténferegni és más hátán megélni!

2010. szept. 29. 07:28

Ma engem "letámadt" egy jó fizikumú, roma kinézetű hapsi kora reggel, mikor jöttem munkába, hogy nem-e segíteném ki egy kis apróval? Mondtam neki, hogy nem.

Erre azt kérdi, hogy akkor is ezt mondom majd, ha szegény leszek?

Mondom, már az vagyok! - hozzátéve, hogy segítse ki magát, menjen el dolgozni! Én is azt csinálom minden nap, ingázom, hogy legyen munkám, gürcölök a számítógép előtt, ki tudja, mennyire elrontva a szememet, diplomával minimálbérért. Család mellett.

...és akkor adjam neki a pénzem, én nem is tudom, hogy gondolják ezek? Életerős hapsiknak nem sül le a bőr a képükön, hogy koldulnak, aztán meg más verejtékes munkáján bepiálnak és dohányra költik. Álljon már meg a menet!

34. klenca
2009. ápr. 26. 12:52

Nagyon zavarnak a naponta újabb praktikáikkal.

Egyszer fejbe vágom valamelyiket, tuti.:((

2009. ápr. 26. 12:45

én egyszer úgy jártam a Keleti aluljárójában,hogy egy életerős 35 körüli férfi állított meg,hogy adjak neki pénzt.Az összes 20 éves önérzetemmel közöltem vele,hogy menjen el dolgozni!Nyomdafestéket nem tűrő hangon elküldött melegebb éghajlatra.Épp hogy csak meg nem vert,mert jó nagy darab volt!

Azért néha adok,de nem mindig!Sajnos rengeteg a csaló!Ja és a krisna hívők közül is küldött már el a fenébe ,mert nem adtam akkor épp.

32. Pné Veronika (válaszként erre: 31. - 125936dac9)
2009. ápr. 26. 12:33

Nekem is könny szökött a szemembe... A baj viszont nem az ilyen nénikékkel, bácsikákkal van.

Hanem az emberek hozzáállásával...

A minap amikor a gyerekekkel vásárolni voltunk, a Plus előtt egy siket néma bácsi ajánlgatott valamit...Nem lehetett látni mi az, mert a markában szorongatta. Mikor 1-1 embernek odanyújtotta volna, mindenki csak a fejét rázta és ment tovább. Meg sem nézték mit akart. Mikor mi kerültünk oda hozzá, akkor mutatott egy "igazolványfélét", amire ez volt ráírva: "Tisztelettel kérem, hogy ennek az apró ajándéknak a megvételével segítse a mindennapjaimat. Nem kérek csak 300ft-ot és hálás szívvel köszönöm a segítségét."

Miután elolvastam, odanyújtott a fiamnak 5féle író tollat, hogy válasszon. Adtam neki 500ft-ot, szegény nagyon örült neki, vissza akarta adni a visszajárót, pedig szerintem aznap talán ha 2 ember megállhatott nála. Mondtam neki, hogy nem, köszönöm, így vagyunk jól és már mentünk is vásárolni... A gyerekek is fülig érő szájjal, mosolyogva jöttek velem. Amikor kijöttünk még mindig ugyanannyi tollal a kezében állt, és mosolyogva integetett a gyerekeknek még a kocsi ablakába is.


Tehát nem a jó szándék hiányáról van itt szó (nálunk), hanem a "maffiózós kéregetőkről". Biztosan tudod, kik ők...

2009. ápr. 26. 09:26

Igen zavarnak ...de nem a kéregetés miatt ..hanem azért mert nagyon sok ember sülyed le idáig és sajnos egyre töb lesz .. ha van.. adok azért .. történt egyszer .. Budapestre mentem ..mert az utás kiálításon ..több standon háziasszony voltam.. siettem ..mert 10 -re odakellett volna érnem ... naponta utaztam...mert a férjemet súlyos baleset érte és éjszakára nem akartam magára hagyni .. szaladtam le az aluljáróban ..hogy minnél elöbb a metrón üljel vagy álljak .. egyszer már tovább mentem .. egy hang azt súgta nézzek vissza ... egy tisztán öltözött néni állt és a kezét nyújtotta az emberek felé ..megálltam.. és nagyon halkan mondogatta kéresm segitsenek a férjem nagyon beteg és nemtudok kenyeret venni neki ..komolyan én restellkedtem ... elövettem a pénztárcámat és a kezébe tettem egy akkora összeget amiből sok napra jut kenyér és még mellévaló is ..könny jött a szemébe ..és Annyit mondott ez nagyon sok ..és mondtam neki ..nekem nem .. És elindult fel a lépcsön .. még többször visszanézett és mondogatta az Isten áldja meg .. nagyon siettem ..de kiváncsi voltam mit tesz .. hogy tovább kéreget-e ..? De nem ..felment és egy űzlet felé vette az irányt .. megvártam és láttam kis szatyor van a kezében amiben valószínüleg a kenyér volt .. és komolyan az én szemembe is könny csordult .. mit ne mondjak elkéstem alaposan a kiállításról ..de egy kolléga átvette a helyemet mig nem értem oda ..és könnyes szemmel elmeséltem mi történt .... és annyit mondott nem baj ha késtem .. Ő is ezt tette volna a helyemben ..

Tudjátok sokan vannak akik nem a saját hibájukból kéregetnek .. és nem a maffiózóknak .. és sajnos egyre többen lesznek ...

Én azért kérlek benneteket ..azért ha van lehetőségetek egy kis összeget adjatok .. vagy élelmet ..mert az ellenségemnek nem kívánom ..hogy ilyen körölmények között éljen ..mint ők !

2009. márc. 18. 14:56
Kellemetlenül érzem magamat miattuk. Van amikor adok nekik, de nem mindig.
2009. márc. 18. 13:39
Velünk is történt már hasonló, mint az előző történet. Hozzánk egy idős férfi lépett oda, és pénzt kért ennivalóra, mondta neki a férjem hogy bemegyünk, veszünk neki valamit, de pénz nem adunk. Bementem a boltba és viszonylag nagy összegben vásároltam neki ételt, italt. Nagyon örült neki, és látszott rajta, hogy neki tényleg nem csak a pénz kellett. Örültem én is hogy segíthettem!!!
28. cipa
2009. jan. 26. 19:48
Velünk szintén egy bevásárlóközpont parkolójában történt meg a következő eset: vásárlás után kezdtünk pakolni a kocsi csomagtartójába, amikor megjelent egy kb. 20-22 év körüli, elég jól öltözött, tiszta fiatalember. Ennivalóra kért pénzt. Vettünk egy jó pár darab sajtos kiflit, abból adtunk neki két darabot. Elfogadta, de utána még megkérdezte, hogy pénzt is kaphat? Mondtuk, hogy nem. Ekkor elment, de pár méterre várta egy hölgy (valószínűleg a barátnője), aki cigizett! Biztos arra kellett volna a pénz!
2009. jan. 5. 18:08
Engem is bosszant.Napi szintem megyek valamelyikbe vásárolni, nem azért mert annyira szeretem a bevásárló központokat,hanem mert ez van közel, bizony naponta megtalálnak a kéregetők.
26. Pné Veronika (válaszként erre: 25. - Erbet)
2009. jan. 5. 17:46

Sajnos hasonlóképp jártam én is.

A parkolóban posztoló illuminált emberkék "lefoglalják" a parkolóhelyeket, és ha odaállsz "fizetséget kérnek érte". Elvileg azt mondják, hogy majd ők vigyáznak a kocsidra, gyakorlatilag meg mégsem látnak semmit. Nem parkoltam az általuk "kijelölt helyre", mire visszajöttem a vásárlásból, eltörték a kocsi ajtónyitóját (kilincset). Valamivel feszegették és eltört a műanyag... De persze ők nem láttak semmit. Esetleg fizetség fejében. Azóta inkább olyan parkolóhelyet keresek, ami "láthatóbb" helyen van.

25. erbet
2008. dec. 28. 17:31

Az áruházi kéregetők már megjelentek a parkolókban is. Választhat az ember lánya, hogy ha nem ad egy kis aprót, akkor megkockáztatja-e, hogy az autójára felkerüljön egy szép kis karcolás.

Akár hol is tűnnek fel, egy a lényeg, bosszantóak. Nekem is meg kell dolgoznom a pénzemért, ők is dolgozzanak meg érte!

2008. dec. 17. 16:21
Akár egyösszegben odaadhatnám a fizetésem.....
2008. dec. 17. 16:14

Sziasztok.

Látom, ezek szerint nem vagyok egyedül a problémámmal. Jó tudni, hogy nem én lettem bunkó, hanem az emberek használják ki a jóhiszeműségünket és "turkálnak a tárcáinkban". Viszont történnek jó dolgok is...

A minap voltam a corá-ban és képzeljétek el, a nagy bevásárlás után nem maradt talán csak 100-200 ft aprópénz a tárcámban. A parkolóban a szokásos kocsivisszavivőillumináltember után leszólított egy nagykabátos, fiatalabb "párocska".

Mint kiderült, valami jehova tanúi vagy mi mindkettő(bocsi nem bántásból, de tényleg nem emlékszem melyik vallás követői)és kérték, hogy adakozzak, mert élelmiszert akarnak majd venni az összegyűlt pénzből. Mondtam nekik, hogy ami maradt a vásárlás után, az nagyon "ciki" lenne magában, de szívesen adok a vásárolt dolgokból. Végül kiegyeztünk az apróban (200ft volt)és 4l almalével gazdagítottam az adományokat. Elfogadták, megköszönték, felírták a nevemet és hogy mit adtam. Vicces volt látni, ahogy a sok pénzösszeg között "virított" az én üdítős beírásom. :-D

2008. dec. 15. 20:59
Olyan mérges lettem a hétvégén,az egyik bevásárlóközpontban két csaj bevásárlókocsiban ajándékokkal anyut megkérdezte,hogy tudna e nekik adakozni,és anyu mondta,hogy 27000 ft nyugdíjából(mert levan százalékolva,apu meg sajnos tavaly meghalt)nem tud,inkább neki is segítségre lenne szüksége,erre hallom a csaj nevetését,mert énkicsit odébb voltam,de úgy felidegesített,és jól odaszóltam neki,hogy ezen mit nevet,ez nem nevetséges!Inkább menne el dolgozni,mert megtehetné!
2008. dec. 4. 22:12

Az a baj, hogy a kéregetők is maffiózok kezében vannak. Ezért nem adok senkinek. Nincs is annyim, hogy mindig tudjak adni.


Egyszer a piros lámpánál rágyújtottam (nyár volt, nyitott ablak), odajött hozzám egy hajléktalan és kért egy szál cigit. A bontott doboz cigimet (majdnem tele volt) nekiadtam. Hálálkodva megköszönte. De legalább nem piára költötte.

2008. dec. 4. 22:01

Az áruházaknál amikor kérik hogy visszavihetie a kocsit csak annyit mondok: igen egy százasért cserébe.

Egyszer a metron a fél karját behúzva a kabátja aládugva kéregetett egy pasi, a barátnőm majdnem adott neki megsajnálván, mire lefogtam nemlátod hogy kamuzik, nem hitte el! Visszafelé jövet ugyanez a pasi az alúljáróban számolta mindkét kezével az összekunyerált pénzt, mire odakiáltottam neki: mivan kinött a kezed? Nagyot nézett a barátnőm!


Hameg az utcán talál meg egy kéregető, megszoktam kérdezni ezresből tud vissza adni? Van aki tud, akkormeg minek kéregetsz??

Egyszer sajnáltam hogy nem adtam egy mindkét lábát elvesztett bácsinak! Nem pénzt hanem egy zsömlét vagy kenyeret adjak mert éhes. Nemvolt nálam semmi, legszivesebben visszamentem volna és bevásáróltam volna, de sajna nem tettem!:-((

2008. dec. 4. 18:25

Nagyon zavar. Amikor látom, hogy közeledik, egyszerűen odébb állok.


Egyszer a buszmegállóban oda jön hozzám egy középkorú nő, hogy csak egy százas van nála, BKV. jegyet szeretne venni, mert tele van ellenőrökkel a megálló. Szó nélkül kipótoltam, és a szememmel követtem, tényleg buszjegyet vett. Jó érzés fogott el. De vajon fordított esetben mi lett volna?

2008. dec. 4. 18:07

Engem az zavar nagyon, hogy a piros lámpánál állok a kocsival és ott csámpáznak kitekert lábbal, meg 2 bottal a sorok között és kéregetnek. Általában nagyon egyformán csámpáznak. Aztán gondolom, hogy a maffiának adják a pénzt.


Ilyenkor felhúzom az ablakot és elfordítom a fejem.

17. Macifül (válaszként erre: 16. - Macifül)
2008. dec. 4. 17:44

persze az első illető beteg gyerekeknek gyűjtött. Mekkora dolog egy kismamát megállítani!

Nekem senki ne játszon a lelkiismeretemmel!

Nem halok bele ha adok 100 ft-ot, de ha mindenhol adok elfogy az összes 100 forintom!

2008. dec. 4. 17:42

Nagyon zavarnak!

Idén ugyanabból a boltból kifelé többször ugyanaz az ember állított meg. Amikor már elegem volt belőle megmondtam neki, hogy nekem sem adott senki. Még kismama voltam. Elmondtam neki, hogy az, hogy ez a baba itt van a pocakomban fél millió forintba került és senki az ég adta világon nem segített, egy forintot nem adott!

Jó egészséget kívánt és ezután nem állított meg többet!


Régebben pedig, amikor még diák voltam egy férfinak felkínáltam a szendvicseimet. Persze elhajtott a fenébe. Pedig "éhes vagyok" táblát tartott a kezében!

2008. dec. 4. 17:39
egyre érzékenyebbek vagyunk ahogy nő a feszültség a gazdasági válság miatt hiszen húzzuk a gatyaszíjat rendesen össze!én a múlt héten adtam a Tesco parkolóban egy szerzetesnek 500 Ftot.őt látásból ismertem.halk szavú csendes ember.utánam jött és adott egy nagyon szép könyvet a lélekvándorlásról .ára 1990Ft.nem mindenki szélhámos csak nagyon nehéz az igazi csalókat kiszűrni.időnk kedvünk sincs rá inkább elhajtjuk őket emiatt azok is elesnek az adományoktól akik valóban a rászorulóknak gyűjtenek
2008. dec. 4. 17:33
Nem tudom felfogni, hogy erre nincs semmi rendőri intézkedés, vagy valami hasonló? Belém is botlott már pár ilyen kéregető. Az az igazság, hogy senkire sincs ráírva, hogy valóban azért kéri-e a pénzt, mert szüksége van rá... Nem egyszer állított meg ittas ember, hogy családjának gyűjt, közben töményen áradt belőle az italszag. Némelyik még addig is elmegy, hogy könnyekre fakadjon... Az ilyenek húzzák le az embereket, hogy segítsen azokon, akiknek valóban szüksége van rá...
2008. dec. 4. 17:33
Mondjuk én régebben adtam, mert sajnáltam őket, de inkább az ilyen idősebb bácsinak, aki még aranyos is volt. És tudtam, hogy nem veszi el tőle senki. Most már azonban nem...
2008. dec. 4. 17:29
engem is iszonyúan idegesítenek. Én mindig azt mondom, hogy nekem sem adnak és odébb állok.
11. genlips (válaszként erre: 9. - Szanád)
2008. dec. 4. 17:29
erre nem is lehet mit mondani :D
10. pemete (válaszként erre: 9. - Szanád)
2008. dec. 4. 17:28
Ez jó, ezt bevetem én is!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook