Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyári gyermekfelügyelet fórum

Nyári gyermekfelügyelet (beszélgetős fórum)

1 2
2023. jún. 9. 07:36
Fórumindító sehol?
46. PöttyösPanka (válaszként erre: 45. - Channa*)
2023. jún. 7. 08:01
De ebben az esetben pont, hogy nincs ott nekik senki, mivel mondjuk az egyik Békés megyéből, a másik meg Szabolcsból ment fel Pestre tanulni, és Pest megyében telepedtek le, és találtak maguknak munkát. Érted. Anyós, após maradt Szabolcsban, sógor, sógornő pedig mondjuk Székésfehérváron és Győrben, mivel ott talált tényleg jó munkát, hiszen ott van lehetőség. Ez nem teória. Rengeteg ismerősöm van így ezzel. Köztük én is.
45. Channa* (válaszként erre: 44. - PöttyösPanka)
2023. jún. 7. 07:36

De ez esetben, van ott valaki nekik. Anyós, após, sógor, sógornő, a társának a családja és ismerősei, barátai.


Illetve, a kapcsolat után megmaradnak az ő régi ismerősei, barátai, családja. Biztos csak nekem fura, ha valaki azt írja, hogy nincs senkije...

44. PöttyösPanka (válaszként erre: 43. - Channa*)
2023. jún. 6. 20:16

Oké. Értem.

Én nem erre asszociálok. Én vidéken voltam gyerek. Érettségi után mindenki elment más városba tanulni. Ott aztán a többség talált magának párt. Jellemzően egy szintén vidékit, de más országrészből. Így aztán legalább a pár egyik felének végleg el kellett hagynia a szülővárosát. Nem beszélve arról, hogy akik az ország keleti és déli részéről költöztek el, nem is próbáltak munkát találni otthon, hiszen ha akad is, kevesebb fizetésért, mint mondjuk Pest megyében.

43. Channa* (válaszként erre: 42. - PöttyösPanka)
2023. jún. 6. 20:04

Nem, nem arról. Írtam is, hogy én teljesen másra gondolok.


Te mondtál egy példát én meg másra gondolok, ha valaki az otthonától messze költözik, ahol nincs senkije.


Gondolom sokan megteszik azért, hogy a bántalmazótól messze legyenek.

42. PöttyösPanka (válaszként erre: 41. - Channa*)
2023. jún. 6. 19:54

Wow. A külföldre költözésről a bántalmazó kapcsolat jut eszedbe 😲

Sok ismerősöm ment ki külföldre átmenetileg vagy örökre. De nincs tudomásom róla, hogy bármelyik a volt társa elől menekült. Többen pont a párjukkal költöztek ki.

41. Channa* (válaszként erre: 39. - PöttyösPanka)
2023. jún. 6. 17:48

Én teljesen másra gondolok, bár nem FI-val kapcsolatban, mert róla semmit nem tudunk.


Sokan, menekülnek a volt társuk elől...


Egyébként azért sem tartom nagyon jó dolognak, amikor valaki eltűnik és mindenki osztogatja a keresést és mindenki megírja, hogy itt láttam, ott van. Mert, esetleg ismét a bántalmazó karjaiba kerül...

40. Napsugár8 (válaszként erre: 38. - Channa*)
2023. jún. 6. 17:31
Nekem az is furcsa, hogy ha egyedül neveli gyermekét, és eddig ezek szerint nem dolgozott, mert nem volt gond, kire hagyja a gyereket... akkor eddig miből éltek? Ha esetleg eddig volt egy "pót-apuka", annál inkább lett volna neki ideje, lehetősége kapcsolatokat építeni az elmúlt 2 év alatt. Hiszen a gyermek nem most kezdi az általános iskolát! Kérdőjelek garmadával, amiről nem tudunk semmit. De a lényegen nem változtat: az anyuka most bajban van.
39. PöttyösPanka (válaszként erre: 38. - Channa*)
2023. jún. 6. 17:05
A munka? Sokan akár másik országba költöznek miatta.
38. Channa* (válaszként erre: 37. - Napsugár8)
2023. jún. 6. 15:51

Nem tudhatjuk, hogy miért nem alakít ki bárkivel szorosabb kapcsolatot.


Bár nekem is fura, hogy lakik valahol, egyedül egy gyerekkel, ahol se család, se barát, se ismerős nincs.


Vajon mi visz rá embereket, hogy elköltözzenek egy ilyen helyre?

37. Napsugár8 (válaszként erre: 32. - PöttyösPanka)
2023. jún. 6. 14:05
Egyetértek! De nem is annyira kicsi, hogy 24 órás felügyelet kelljen hozzá. Csak meglehet, anyukának is előbb kellett volna gondolnia arra, hogy az iskola társakkal, szomszédokkal, stb. szorosabb és nyitottabb kapcsolatot kiépíteni, akikre esetenként számítani lehet... Két éve ott laknak, és senkit sem tud megkérni, hogy néha-néha nézzenek rá...
36. tumbo2 (válaszként erre: 35. - Burrit0)
2023. jún. 6. 13:16
sajnos én nem tudok.férjhez mentem,nem tudom utána milyen volt a viszonyuk,szerette a lányt,akit elvett,meg a két kisgyerekét is.utána öngyilkos lett.
35. Burrit0 (válaszként erre: 33. - Tumbo2)
2023. jún. 6. 12:13

En buszke vagyok ra. Olyan gyakorlatias, es okos!

A masodik anyjanak mond engem, aki igazan felnevelte.

34. Burrit0 (válaszként erre: 13. - Sziszi0528)
2023. jún. 6. 12:01
Az unokatesom a nagyapja, nagynenje orizte, mert az apja soha nem volt otthon, a nagynenem meg ket a llasbqn dolgozott.
33. tumbo2 (válaszként erre: 30. - Burrit0)
2023. jún. 6. 11:02
én büszke voltam rá,azt hitték,hogy az enyém.az anyám az osztálytársammal együtt szült.
32. PöttyösPanka (válaszként erre: 31. - Napsugár8)
2023. jún. 6. 10:35
Azért csóri gyerek ne legyen heti öt nap, napi 8 órában egyedül.
31. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 6. 10:25

Egyébként ma már egy 9 éves gyerek nem annyira kicsi, hogy feltétlenül állandó felügyeletre szoruljon. Persze kérdés, hogy mennyire nevelted önállóvá, tud-e már magának egy tányér ételt megmelegíteni otthon? Vagy ha le akar menni a játszótérre, tudja-e, hogyan kell a lakást bezárni? A nyakba akasztós kulcsot ismeri-e?

Ekkora gyereket nem biztos, hogy a nap minden percében kell, hogy felügyeljen valaki. Az a kérdés, mennyire nevelted önállónak?

30. Burrit0 (válaszként erre: 29. - Burrit0)
2023. jún. 6. 10:10

Mi most a torveny? Hany evesnek kell lennie, aki megorzi?

En a hugom babakocsijat toltam beiratkozasra gimiben.

Kesobb megtudtam, hogy a gyerekemnek hittek/mondtak.

29. Burrit0 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 6. 10:03
En 17 evesen angolt korrepetaltam, hogy legyen tobb zsebpenzem. Harmasbol otos lett egy honap alatt a gyerek, es kozben a 11 evvel fiatalabb hugon a kis baratnoivel fel-le rohangaszott. Minden gyereket egyben adtam vissza.
28. tumbo2
2023. jún. 6. 09:50
talán 14 éves voltam,mikor a szomszéd gyerekére vigyáztam.nem tudom fizettek-e egyáltalán.azt tudom,hogy szerencsétlen gyereknek mindig kolbászt adtak.utálta,én pedig szerettem.
27. Channa* (válaszként erre: 16. - Greeneyed)
2023. jún. 6. 09:47

Manapság már nem divat bárkire rábízni a gyereket. Nem csak a nagyszülőkre, barátokra, stb. nem bízzák, hanem a gyerek apjára sem.


Nem tudom, hogy miért lett ilyen a felfogás...

2023. jún. 6. 09:43

Én ezeket megnézném személyesen: [link]


Annak idején, amikor a gyerekemnek kellett, akkor a Budapest másik felére vittem minden reggel egy napközis táborba. Kicsit korán kellett kelni, a gyerekem nem akart menni, de aztán "beletörődött".


Hetente kellett fizetnem annyit, amennyit a napköziért fizettünk.


Ebben a listában is látok 1800Ft/nap-os lehetőséget. És bár nem rakták még ki az idei évet, de hátha tudsz velük beszélni.


Egyébként, a mi időnkben Július 1-től voltak napközis táborok, mert a június utolsó 2 hetében a saját iskolában volt ügyelet.

Gondolom ez nem sokat változott.


Amikor nem volt lehetőségünk táborra, akkor én a családomra bíztam. Volt a nénikémnél, a barátnőmnél, a tesómnál, az unokatesómnál, stb. Attól függött, hogy ki ért rá. Mindenki dolgozott, de a szabadságunkat nem egyszerre vettük ki, így meg tudtuk oldani...

25. Greeneyed (válaszként erre: 20. - Sziszi0528)
2023. jún. 6. 09:38
Jellemzően azok sem veszik ki a részüket ebből, akik helyben dolgoznak normál munkaidőben. Másrészt attól, hogy valaki ingázik, szabadsága még van. (Ha valakinek másodállása van, külföldön dolgozik, abban az esetben érthető.)
24. Napsugár8 (válaszként erre: 21. - PöttyösPanka)
2023. jún. 6. 08:39

Sőt, mint elvált szülő, szoktak is ragaszkodni ahhoz az apukák, hogy a nyári szünetben 1-2 hetet ővelük lehessen a gyermek.

Azt írja FI, hogy az apukára nem nagyon lehet számítani. De azért egy próbát megérne!!!

2023. jún. 6. 07:56

Azonkívül ott a játszótér!

Lemégy a gyerkőccel, és amíg hintázik, stb. a többi ott lévő gyerekkel, te beszélgetni kezdel az ott lévő anyukákkal! Már akár 3 mondat után rátérhetsz a témára.

Különösen, ha először az ő gyereke után érdeklődsz: melyik az ő kicsije, jajj de szép, de ügyes, stb. stb. ... :)) Rögtön lesz kapcsolat.

22. Napsugár8 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 6. 07:50

Városi szinten???

Kérdezd meg az önkormányzat családsegítő osztályát! Meglehet, hogy van valahol valami segítségük, csak még te nem tudsz róla!

21. PöttyösPanka (válaszként erre: 20. - Sziszi0528)
2023. jún. 6. 07:36
Az anyukák is így dolgoznak. De attól még az apukáknak is van szabadságuk, amit ki tudnak venni, hogy ők is beszálljanak a nyáriszünet megoldásába.
20. sziszi0528 (válaszként erre: 16. - Greeneyed)
2023. jún. 6. 06:07
Külföldön dolgoznak, műszakolnak, 12 óráznak, ingáznak másik városba... Kb ilyen okok szoktak lenni, legalábbis mifelénk ezek gyakori jelenségek :).
19. rabankari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 5. 22:01

Nekem is volt pár eset, mikor nehezen oldottam meg...

Ahogy én csináltam...

Kisfiamnak volt egy ovistársa,kislány, akivel sokat játszottak együtt az oviban és amikor szülinapja volt őt is meghívta hozzánk. Ha a szülő is jönni akart,nem volt tiltva ( mindig jött mindenki:-)).Sütöttem,főztem,gyerekek is bandáztak és a szülők is megismerték kicsit egymást.

Az egyik ilyen alkalommal kérdeztem rá a kislány anyukájánál, ha gondban leszek vigyázna- e a fiamra,de úgy, hogy nálunk.Előre leszerveztem mit ennének,3 fogásos menüt főztem, ők meg reggel fél 8ra megérkeztek.

A kislánynak tök jó volt, mert más helyszín,más játékok, kaja volt bőven,anyuka meg végre olvashatott kedvére,mert a gyerekek egész nap elvoltak, még aludtak is együtt.

2023. jún. 5. 21:22
Általában van egy iskola, ahol van napközis tábor, azt kell megérdeklődni, melyik az az iskola. Legalábbis a mi városunkban van ilyen lehetőség a dolgozó szülőknek, akik nem tudják megoldani. A tanárok táboroztatnak általában, akik vállalják, tehát nem feltétlenül csak abból az iskolából.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook