Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Válás után közös gyermekfelügyelet fórum

Válás után közös gyermekfelügyelet (beszélgetős fórum)


2018. jan. 17. 22:34

Nálunk elvileg nem közös felügyelet van. Gyerektartást kapok, mert nálam van többet, viszont a ruhákat, cipőket stb. Mindig megbeszéljük hogy mikor ki és mit vesz.

Apánál minden második hétvégét tölti, a szünetek felét, és nyáron kétszer egy hetet (kétszer egy hét csak az enyém, a többi időszak ugyanúgy megy, mint évközben).

De!

Az apja akkor jön, amikor szeretne, amennyiben itthon vagyunk. Sokszor spontán módon, hétköznap is átmegy hozzá a lurkó (apa jön, csepp épp aznap szeretne apánál aludni. És átsétálnak. Pl.)., van, hogy megtoldjuk a hétvégét egy nappal, mert ezt szeretnék a fiúk.


Nincs feszültség, nincs senki senkitől tiltva, és uszítva, jó a kapcsolat.


És a gyerek is boldogabb így, mert tudja hogy ha szeretne, mehet. Szereti mindenki, mindenhol van szobája, játékai.

És a szülők sem morognak egymásra és egymással.

3. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Nicator82)
2018. jan. 16. 12:05

Környezetemben mindenki közös felügyeletet választott és látom a gyerekeiken is, hogy ez a dolog nagyon jòl működik. Ha egyszer úgy adódna, én is ragaszkodnék ehhez. A közös felügyeletnél nincs gyerektartás, hanem közösen fedezik az összes költséget, ami nem azt jelenti, hogy okvetlenül felesben, hanem ki-ki a saját fizetéséhez képest, a jobban kereső szülő többet áll ezekből.


Többféleképpen is szokták csinálni, a többség ugye közel lakik egymáshoz, így a 3 nap itt, 3 nap ott, az a gyakorlatban úgy alakul, hogy egyik nap az egyik szülő viszi a gyerekeket iskolába, a másik megy értük, magához viszi, házit nála csinálja aznap, eszik, fürdik stb, másnap viszi őket a suliba és az első szülő megy èrtük. Nagyon hamar megszokják a gyerekek, mindkét helyen van szobàjuk, mindkét szülőt eleget látják és senki se érzi magát anyagilag sem lehúzva. Van, ahol meg azt csinálják, hogy 3 napos körforgás van.


Persze, szerintem ahol egyetértés van, ott sincs akadálya annak, hogy a gyerek a másik szülőt is gyakran lássa, csak közös felügyeletnél ez kézenfekvőbb.

2. 67065d8ab8 (válaszként erre: 1. - Nicator82)
2018. jan. 14. 12:17
Szia.A gyerekek 6-10-11-évesek voltak amikor elvàltam. Nem azt mondom hogy zökkenőmentes volt de megoldódott. Sokat beszélgettem velük semmit nem erőltettünk. Eleinte az apjuk nàlunk làtogatta őket amikor akarta. Nem ragaszkodtunk semmi papirformàhoz. Amikor màr úgy itéltük meg akkor elmentek apàval. Ennek màr lassan 7-éve. Az édesapjuk elköltözött 150-km.re. Havi egy két napot talàlkoznak. Közben pedig rànktalàlt a boldogsàg egy csodàlatos ember személyében:-). Szerencsés vagyok hogy így alakukt. Ismered a gyerekeidet. Biztosan a legjobb tudàsod szerint fogod segíteni őket ezen az úton. Minden jót. Üdv Lívia
2018. jan. 14. 10:08
Sziasztok. Van itt olyan anyuka aki válás után felesbe neveli gyermekét volt férjével? Gyerekek hogy élik meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook