Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ebben az esetben enyém lenne a gyermekfelügyeleti jog? fórum

Ebben az esetben enyém lenne a gyermekfelügyeleti jog? (tudásbázis kérdés)

30. Amaunet (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 4. 13:40

Két hét az nagyon sok egy két éves gyermek életében. Ha eddig nem vett részt a nevelésében, ellátásában, akkor hogy akarja most megtenni?

A tartásdíj meg nem így működik, hogy ő megígéri és esetenként megveszi. Annak rendszeresnek kell lennie és azt bíróság mondja ki.


Ne fogadd el egyik javaslatát sem! Menj bíróságra!

29. aszparagusz (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 4. 13:18

Ez nem így működik.

Ha nem tudtok megállapodni a gyerekelhelyezésben és a tartásdíjban, akkor bíróságra kell mennetek, függetlenül attól, hogy nem vagytok házasok.

Ha közös felügyeletben állapodtok meg, és belemész abba, hogy a gyerek fele időben nálad, fele időben nála, akkor elvileg nincs tartásdíj.

Viszont, ha nagyon nem azonos a jövedelmi helyzetetek, akkor így is ítélnek meg tartásdíjat. Olyan nincs, hogy szólj, ha kell valami és ő megveszi a gyereknek.

Mindenképp keress egy ügyvédet.

2023. aug. 4. 13:17

Gratulálok! Szép volt! Én sem mennék bele, hogy ennyi időre elvigye a gyereket.Nem is értem, hogyan akar gondoskodni a gyerekről, ha egy percig nem foglalkozott vele?

Kijelentette, de a törvény majd megítéli. Fizessen csak,ha kell valami,majd te megveszed. Az a gyereketeké.

2023. aug. 4. 13:08
Sziasztok! Azóta már eljöttem ettől a "férfitól" de lenne pár kérdésem. Ő abban akar megállapodni, hogy a gyerek 2 hétig nála lenne, 2 hétig nálam, nekem ez nem tetszik, mert nem akarok 2 hétig a 2 éves fiam nélkül lenni. A másik az hogy kijelentette, hogy nem fizet gyerektartást hanem szóljak ha kell valami a gyereknek és ő megveszi. Nincsenek semmilyen papírjaink mert nem voltunk bíróságon. Mit kell tennem?
2023. júl. 20. 19:26
Nagyon kedves vagy, köszönöm! Kell egy kis idő, amíg elég erőm és bátorságom lesz hozzá, de Nektek köszönhetően biztos, hogy jó úton járok!
2023. júl. 20. 18:57
Drukkolok neked nagyon.🙏
2023. júl. 20. 18:55
Nagyon köszi, hogy bíztattok, nagy szükségem van most erre! Egy nap többször is átolvasom amiket írtatok, gyűjtöm belőlük az erőmet. Már most kicsit bátrabbnak érzem magam, úgyhogy úgy érzem, hogy jó döntés volt ide írnom. Hálás vagyok nektek, nagyon jó emberek vagytok!
23. Soufflet (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 20. 18:00

Csak van sajat kulcsod. Ha a szuleid szivesen befogadnak, kerd meg oket, hogy menjenek erted. A gyereket passzold le valahova, 3 emberek megg csak nem ugrik neki.

De a rendorseg segitseget is kerheted. En szabadultam meg ugy lakotarstol, aki tort, zuzott elotte, hogy kihivtam a rendoroket, es ottmaradtak, amig kivittem a cuccait. Velem talan leallt volna kotozkodni, te ugy, hogy ket rendor ott allt, egy szo nelkul elhuzott.


Ha nem foglalkozik a gyerekkel, igazabol neki sem allna erte perlekedni.

22. Főnix3 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 20. 07:41

Szabadságkorlátozás! Feljelentheted! Én is megtettem! Meghurcolták érte!

Én akkor mennék el, mikor nincs otthon! Ne a gyerek előtt cirkuszoljon! És bármit tesz, megszorongat, bezár! Futás feljelenteni! Legyen nyoma, hogy segítséget kértél!

21. Főnix3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 20. 07:35
Ne aggódj! Nem fogja a gyereket elvenni tőled! Az én első férjem is csak pofázni tudott! Fenyegetni! Még hétvégére sem kellettek neki a gyerekei! Csak bátran lépj a szabadságod felé!
2023. júl. 19. 17:33
Ne félj ott hagyni! Én is fiatalon mentem férjhez. Hamar kimutatta milyen ember is valójában. Én családi segítséggel jöttem el. Persze próbálkozott mindennel, hogy vissza menjünk hozzá. .Ha gondolod keress fel egy családsegítőt ők biztosan segítenek neked.
2023. júl. 19. 15:47

1. Nagyon gyorsan költözzetek el

2. Nagyon gyorsan keress magadnak egy munkahelyet.

3. Nagyon gyorsan intézd el, hogy napközben bölcsibe, óvodába kerüljön a kicsi.


És ezzel egyidőben indítsd meg a gyerektartás fizetés iránti kérelmet.


Ha van önálló jövedelmed, még azt sem mondhatja, hogy nincs miből felnevelned a gyereket, mert nincs önálló jövedelmed.

Mert ha belegondolsz, ő is csak úgy tudná nevelni a közös gyereket, ha van munkahelye, jövedelme, de az esetben ő ugyanúgy napközben bölcsibe, óvódába íratná.

De ne tétlenkedj, cselekedj!

18. papája (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 19. 15:14

Ne félj semmitől. Nem vagytok házasok, még elválni sem kell. Kb. nincs közös vagyonotok sem, amin osztozni kell.

A gyerek elhelyezést meg te nyered meg, hiszen nagyon kicsi még. Te neveled, van hová vinned, lesz munkád stb.

Ne aggódj, legyél határozott és bátor. Nyugodtan lépj le, hiszen csak a rossz emlékeidet hagyod hátra.

Azért hisztizik csak, mert nem lesz, aki mos, főz, takarít rá és kielégíti. Na meg a nagy egója.

Sok sikert és boldog életet kívánok !

2023. júl. 19. 13:08

Tudják, hogy nem törődik a gyerekkel, azt viszont nem tudják, hogy pár éve bántott.

Mindig mondják, hogy költözzek hozzájuk, csak én vagyok az aki fél

16. Bichi (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 19. 12:55

Egy jó ügyvéd bármit is ellened tud fordítani, azt is, ha máshogy veszed a levegőt. Jelen esetben a te szavad van az övével szemben.

De egy ilyen ember, aki ennyire nem foglalkozik a gyerekével kizártnak tartom, hogy a nyakába vegyen egy ekkora terhet.

Nem tudom, hogy hány éves vagy, de én egy percig nem gondolkoznék olyan esetben, ha veszélyben lennék, hogy menjek-e vagy sem, mert mennék, és pont nem érdekelne, hogy mi lesz utána.

Mondjuk a "nem akarom belekeverni a rokonokat" dolgot nem értem, hisz kire számíthatna az ember, ha nem a szüleire bármilyen helyzetben, persze ha normális kapcsolatban él. El nem tudom képzelni, hogy ne hívhatnám fel anyámat a nap bármely szakaszában, hogy "most gyere értem", és ő nem elindulna kérdés nélkül.

És ha igaz, amiket írtál, hogy-hogy nem is tudnak a helyzetedről?

2023. júl. 19. 12:52
Köszönöm nektek a bátorító szavakat! Még gyűjtögetem az erőmet, és átgondolom, hogy mit és hogy csináljak! Sokat segítettetek!❤️
2023. júl. 19. 12:31

Pedig az fel fog tűnni nekik, hogy elköltöztél, úgyhogy akár meg is kérheted őket, hogy segítsenek.

Ha neadjisten újból agresszív lenne veled, próbálj meg bizonyítékot szerezni róla. Mondjuk legyen könnyen elindítható a telefonodon a hangrögzítés, vagy fogalmam sincs.

13. libikóka (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 19. 12:24

Ha lenne aki segítsen,,akkor kérd,,legalább azt hogy menjenek el értetek.

Nehogy észre vegye hogy készülsz,,mond azt hogy szekrényt takarítassz azért rámolsz,,ha gáz lenne, vagy hasonló ,,szóval okosan.

2023. júl. 19. 12:19
Lenne aki segítsen. Csak nem szeretném ebbe egyik családtagomat sem belekeverni😔. Ha ezt nem tudná ellenem felhasznàlni, hogy lelépek amikor nincs itthon akkor lehet, hogy ezt fogom tenni.
2023. júl. 19. 12:17
Igen. Minél előbb kérj segítséget. Mindegy, hogy kitől, csak kérj. Amíg nincs otthon, pakolj össze, és lépj le gyerekkel együtt. Az ne tartson vissza, hogy elveheti a gyereket, mert nem is tudná, és nem is akarja. Ezzel csak sakkban akar tartani.
10. libikóka (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 19. 12:16
Igen.
2023. júl. 19. 12:08
Mármint segíteni elmenni?
8. libikóka (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 19. 12:01
Nincs rokonság aki segítene?
2023. júl. 19. 11:57
Félek elmenni, nagyon hamar ideges tud lenni a "párom", ha esetleg elfajulnának a dolgok, és apuka nem engedné hogy elmenjünk innen, akkor a tudta nélkül ha nem lenne itthon "elszökhetnénk"? Vagy ez eléggé rossz húzás lenne? Nagyon hamar ideges tud lenni, volt hogy veszekedés közben a gyerek előtt a falba ütött... Ha felhoznám, hogy elmegyünk innen a fiammal akkor biztos, hogy bezárná az ajtót és nem engedni ki minket.
6. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 19. 11:54

Van hová menned és mégis maradsz.


Hacsak nem a kisfiú miatt,,aki szereti az apját.

Csak arra is gondolj milyen minta lesz ő a gyermeknek.

Amúgy nem ítélnék neki.

2023. júl. 19. 11:50

Fiatal voltam és nagyon szerelmes, és buta. Ha tudnátok, hogy miket el nem tűrtem neki...már nagyon bánom, de az évek alatt szerencsére kiismertem, és rájöttem az igazamra. Ő egy eléggé nárcisztikus ember, csak az a jó amit ő mond és ő csinál, nem lehet vele beszélni semmiről, mert egyből támad, kifordítja a szavaimat és veszekedést generál belőle. Kár, hogy az elején nem vettem ezt észre, és hogy vakon megbíztam benne. Sajnos már nem tudom visszacsinálni, de legalább tanultam belőle egy életre.

Nagyon szereti a fiam az apját, és az apja is amúgy, csak ő egyszerűen ilyen "leszarom" típus, aki legbelül még maga is gyerek.

2023. júl. 19. 11:43
Nem is akarná ő a gyereket, csak ezzel fenyeget. Bennem csak az merült fel hogy ilyen emberrel; aki bántott miért maradtál együtt és miért szültél ilyennek gyereket?
2023. júl. 19. 11:24
Ilyen veszély szerencsére nem fenyeget, nem mondom, hogy én vagyok a legjobb anya,de mindent a lehető legjobb tudásom szerint igyekszem csinálni. Nagyon nehéz dolog, de a gyerekemért bármit!
2. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 19. 11:20
Anyától csak akkor veszik el a gyereket, ha alkalmatlan a gyereknevelésre. De ezt bizonyítani kell, nem csak bemondani a bíróságon.
2023. júl. 19. 11:09

Apukával nem vagyunk házasok, csak együtt lakunk egy bérelt házban. Van egy kétéves gyerekünk, aki szeptembertől megy óvodába. Rólam annyit, hogy 0-24be a gyerekkel vagyok, mindig én látom el, én viszem egyedül mindenhová, főzök, mosok, takarítok, munkahelyem nincs, szeptembertől jöhet szóba. Apukárol annyit, hogy ő dolgozik, itthon soha egy zsebkendőt ki nem dob, sosem törődött a gyerekkel, régebbről van már priusza ha ez számít valamit, nem jön velünk soha sehova. Mind a kettőnk éli a saját kis világát, ő egyedül, én meg a gyerekkel mint egy elvált nő. Fenyegetőzik, hogy biztos hogy nem nálam lenne a gyerek ha külön mennénk stb. Kérdésem az lenne, hogy ha odakerül a sor akkor ugye esélyesebb lennék arra, hogy velem maradjon a gyerekünk? Lenne hova mennünk, a szüleimhez akiknél jó helyünk lenne, tisztességesek, szépen rendbe tartják az otthonukat, nagyon segítőkészek stb.


Pár éve a gyerek apja bántott is, igaz még a terhesség előtt, de vannak róla képeim is, és az anyukája is jelen volt amikor bántott. Bár biztos, hogy a kicsi fia mellett állna ígyis-úgyis.


Ha esetleg az apuka felfogadna egy nagyon drága ügyvédet, de nekem nem lenne pénzem ügyvédre lenne ellene egyáltalán esélyem, hogy én kapjam meg a gyerekfelügyeleti jogot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook