Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyaralás gyerekkel!? fórum

Nyaralás gyerekkel!? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nyaralás gyerekkel!?

2010. júl. 3. 16:38
Ez a napirendes dolog annyira relatív. Most épp nem Mo-n élünk és itt teljesen más az emerek napirendeje. Este 8-9 kor még vigan tolják az anyukák a babakocsikat. Az enyém ilyenkor már általában alszik. Visszatérve a kérdéseidhez, mint mondtam a felkerekedés inkább a szülők hozzáállásától függ. Parázós anyuka, apuka iztosan nem fog elindulni. De ha belegondolunk mi kell egy kisbaának: ennivaló (cici, cumisüveg)alvóhely(babakocsi, kendő). Mindkettő adott a helytől függetlenül. Az enyémek legjobban hangzavarban aludtak- a múzeum túl csendes lett volna nekik :-)). Minden szoktatás kérdése- a csecsemő ha elalszik, addig alszik amíg ki nem pihente magát, a külső tényezők alíg hatnak rá.
13. 793a9334d7 (válaszként erre: 12. - Gavrilo1)
2010. júl. 2. 22:27

Lehet, hogy rosszul kérdeztem. Nem is annyira a külföld-itthon a lényeg, hanem hogy kicsi gyerekkel felkerekedhetünk-e világot látni. Tehát turistáskodni, vándorolni. Nem egy helyben nyaralni.

Sokszor láttam már csecsemőt múzeumban aludni - kell az neki?

Vagy ha a szülő viszi magával a kicsit, mennyire lehet felborítani a napirendjét?

12. Gavrilo1 (válaszként erre: 11. - 793a9334d7)
2010. júl. 2. 21:50

- egyén függő (főleg szülő) hogy mit vállalnak be, nekem a 4-5 hetes már teljesen jó kor (eszik-alszik)

- a környező országokba ugyanakkortól mintha Mo-mennénk.

- ha már nagyobbacska otthon lehet hagyni szerintem, a szülő is megérdemel egy kis nyugodt pihenést (nálam ez a 2 éven túli kort jelenti)

2010. júl. 2. 20:02

Szerintem a fő kérdés:

- milyen életkortól vigyük a gyereket nyaralni?

- milyen kortól külföldre?

- jó-e ha a szülők itthon hagyják a gyerekeket?

2010. júl. 2. 19:55

Áthozott hozzászólások a


Tudásbázis - Törökországba megyünk nyaralni 4 és 7 éves gyerekkel.Tudtok valami szert amivel felkészíthetem a gyomrukat az ottani ételekre?Pl:Normaflore?


topikból. Itt folytassuk, mert ott eltértünk az eredeti témától.



5. az Örök Éva 2010-07-01 12:20

Muszáj ilyen kicsi gyerekeket külföldre vinni nyaralni? Mi szükségük van rá?

A látnivalók nekik még nem jelentenek semmit, sokkal jobban elpancsolgatnának a Balaton partján.


9. emagdi 2010-07-01 12:35

sok előnye van ám a tengerpartnak.

egyrészt gondolom a szülők is szeretnének kikapcsolódni, másrészt általában ezeken a nyaralóhelyeken sokkal színvonalasabb szállodák találhatóak, mint mondjuk a balaton partján. általában van egész napos animáció a gyerkeknek, a szülők is kapnak így egy kis szabadidőt.

ráadásul nem is drágább, mintha egy a balatonnál fizetnének be egy tényleg jó szállodába, hasonló ellátással.

és azért a tenger mégis tisztább, mint a balaton:))

(válasz az Örök Éva 5. hozzászólására)


10. Milla02 2010-07-01 12:41

Nagyon sokat jelentenek nekik ezek az élmények. Az enyémek pont ennyi idősek, a tavalyi külföldi nyaralást most is emlegetik, még a kicsi is, aki akkor még csak 3 éves volt. Egy 7 éves pedig már abszolút alkalmas a látnivalók befogadására is.



11. az Örök Éva 2010-07-01 12:42

"gondolom a szülők is szeretnének kikapcsolódni" - akkor szerintem jobb, ha a gyerekeket itthon hagyják.



15. csiga1170 2010-07-01 12:50

miért hagyná otthon? Pont azért viszi tengerpartra a gyerekeit, hogy élménykben gazdagon térjenek haza.

Én úgy gondolom, aki jár ilyen helyen és megtapasztalja az ottani látnivalót, luxust, már nem vélekedik úgy hogy minek ilyen helyre menni. És tényleg árban sokkal olcsóbb, mint egy hazai szálloda.

A mi kisfiunk 1 éves, most még nem merünk elindulni vele, de alig várom, hogy a tengerpart legyen az uticél. Persze mindenkinek szíve joga, hogy oda menjen, ahova szeretne.

(válasz az Örök Éva 11. hozzászólására)


16. Reno77 2010-07-01 12:51

Ugye tényleg nem gondoltad komolyan? Mi már 1 éves gyerekkel fogunk menni tengerhez, nemhogy egy 4 évessel. . .

Anno engem is vittek a szüleim és emlékszem is minden élményre, amit ott szereztem.


Amúgy meg a Balatonnál aztán szépen összeszedhet minden vírust, főleg a mocskos víztől, ételeketől. A sós víz sokkal higiénikusabb egy gyereknek.

A törökökkel nem lesz baj, nagyon igényesek az ételekre.

Palackos víz meg természetes.

(válasz az Örök Éva 11. hozzászólására)


22. az Örök Éva 2010-07-01 13:08

Mert a kisgyereknek nem életszükséglete, hogy tengeren nyaraljon. Inkább tortúra.

A szülőknek meg jót tesz egy kis gyerek nélkül töltött idő, amikor csak egymással vannak. Nincs az egész napos nyúzás és készenlét. Persze azért jó, ha együtt is nyaral a család pár hetet, de itthon inkább. Pláne ha még fertőzésektől is kell tartani külföldön.


24. Reno77 2010-07-01 13:18

Ez egy butaság.

A gyereknek óriási élmény és a szülőnek is, hogy együtt lehet a gyerekével egy ilyen csodás helyen.

A fertőzés pedig itthon, főleg a Balatonnál sokkal valószínűbb.

(válasz az Örök Éva 22. hozzászólására)


27. Bun Csilla 2010-07-01 13:28

Na köszi mi most megyünk a Balcsira a 2. 5 éves lányaimmal, remélem nem kapunk el semmit!

Amugy külföldre én se vinném őket, van épp elég szép hely itt Mo-on is, nem értem miért kell külföldre utazni kisgyerekkel!

(válasz Reno77 24. hozzászólására)



29. szabina1984 2010-07-01 14:02

Igaz törökben még nem jártam, így a témához nem tudok hozzászolni, de valami igencsak bökte a csőröm, ezért is írok. Miért van az, hogy egyesek a hülyeségükkel tudják az észt osztani. a topic indító egy egyszerű kérdést tett fel, és ha erre bizonyos emberek nem tudnak válaszolni, csak kötöszködni, akkor a véleményüket tartsák meg maguknak. mindenki saját belátása szerint dönt, és nem látok abban semmi rösszat, hogy a gyerekeikkel egy szép kirándulást terveznek, ha idősebb, ha fiatalabb gyerekekről van szó, lényegtelen. És menjenek egyedül? akkor mi a fenének szülünk? nem azért, hogy értük éljünk??

zuzuka73 jó pihenést kívánok, élvezzétek ki rendesen.

mi szombaton indulunk Olaszba, egy 6 évessel, és egy 11 hónapossal, de meg sem fordult volna a fejemben, hogy egyedül menjünk. De ami nekünk ne adatott meg, igenis szeretném, ha a gyerekeimnek megadasson, minél többet láthassanak. . megkaphassanak. .


szabina


35. Reno77 2010-07-01 20:47

1. hogy világot láthassanak

2. mert élmény egyaránt nekik és a szülőknek is

3. sokkal nagyobb a kisgyermekes kultúra külföldön, mint itthon (szállodai programok, víztisztaság, külön medence, mindent adnak kisgyermekhez)

4. nagyobb tisztaság

5. a vendég az "úr", míg magyarországon még csak kezdik tanulni az igazán jó vendéglátást

6. mert egyszerűen jó, hogy megadhatjuk a gyereknek, hogy világot láthasson


És sajnos még valami. . . .

7. legtöbbször a 4-5 csillagos szállodák külföldön olcsóbbak, mint a balatonon

(válasz Bun Csilla 27. hozzászólására)


37. az Örök Éva 2010-07-02 11:15

Ez a "világlátás" baromi mulatságos.


De azért hajrá! Egy 11 hónapos mennyire fogja értékelni a Colosseumot!

(válasz Reno77 35. hozzászólására)

2009. jún. 25. 07:17
Sziasztok!Olvasva a babával való nyaralás nehézségeit,szeretnék ajánlani Nektek egy jónak tűnő lehetőséget ahol anyákra,babákra egyaránt gondoltak.A Pilisben lesz augusztusban baba-mama nyaralás jógával,masszázzsal,szaunával gyerekfelügyelettel,és nem túl magas áron...A szórólapon megadott szám:204635220.Szerintem érdemes megpróbálni!
2009. jún. 1. 09:52

Mi 4 hónapossal voltunk Máltán. Igaz, ősszel, tehát napszúrás egyebek nem volt annyira fontos. Egyébként minden rendben ment. Az utazás napján felborult a napirend, és a repülőn a 1 le- és 1 felszállást végigordította. Semmi módon nem bírtam megnyugtatni, szopizni nem akart. Ja a másik le és felszállást meg végigaludta.

Miután szopizott, ill. tápszert evett, emiatt nem kellett aggódni. Játék annyira nem kellett. Csak a kedvenc takaró meg a babakocsi.

Szerintem most nyáron betöltve az 1 évet nehezebb lesz. Hazai nyaraláson gondolkodunk. Mert a külföldi is inkább szolgálat lenne. Vannak kimondottan babaszállók. Ahol felkészültek a gyerekekre és van bébisintér szolgálat is. Mondjuk egy estére, vagy du egy pár órára.

Mondjuk szerintem attól is függ a baba (és a mama) mihez szokott. Nálunk úgy alakult, hogy mindkét oldali nagyszülők máshol laknak, így elég sokat utazunk. És főleg alvásidőben. Vagy este. De a bab hozzászokott a teleportáláshoz:-)

2009. máj. 31. 23:19

Hát nem tudom, de szerintem nem kellene parázni egy nyaralás miatt. Én már 5 hetes babával is nyaraltam. Szuper volt!

Kiságyat és fürdőkádat sosem vittünk. Aludtak összetolt fotelban (később veszekedés volt hogy ki aludhat ott). Nem vittem gyógyszereket, max egy lázcsillapítót. Gyógyszertár mindenhol van. A Horvát, montenegrói tengerparton meg dögivel, és szinte non-stop mindegyik. Most is készülünk Balatonra, Horvátországba és Montenegróba . Szilveszterezni meg Náémetországban voltunk. Akkor volt 5 és fél hónapos a legkisebb. Most már igazi kishölgy lesz. Már nagyon várjuk a tengert!!

2009. máj. 31. 23:03

Köszi!Ez most így jól esett!

Mi aug.ban megyünk a 11 hónapos kisfiúnkkal és már napi téma nálunk.Igen,parázunk sok mindentől,teljesen más helyzet.Rossz alvó,mi van,ha baj lesz az alvással,mennyi mindent kell vinni,stb.Már a nagyit is izzítottuk,hogy ő is szabin legyen,ha esetleg haza kell hozni,mert nem bírja,a szállás meg ugye fizetve.Igen,tudom ez már túlzás.

De mégis reménykedem,hogy nagyon jó lesz!Megoldottunk mi már ennél ezerszer nehezebb helyzeteket is!Talán boldogulunk.:)))

2009. máj. 31. 22:20

Szia!

Teljesen egyetértek, fontos, hogy ne aggódjuk túl az utazást jó előre. Mi az idén másodszor fogunk 3 gyerekkel (7, 5 és 2,5 évesek!)nekivágni a Balatonnak. Nagy kaland, és nem kis mennyiségű csomag! Én is a listás módszerre szavazok!

2009. máj. 31. 21:56

Szia!


Ez jól jött nekem is! :))) Köszi!

2009. máj. 31. 21:12

MI tavaly szeptemberben az akkor 19 hónapos fiunkkal indultunk el Horvátországba kocsival.

Mikor terveztük a nyaralást, tudtuk, hogy nem lesz egyszerű, de meg se fordult a fejünkben, hogy nélküle menjünk, hiszen az ő öröme mindent megért.

A tervezés az nem könnyű, hát még a csomagolás! Mi a férjemmel 1 bőröndbe bepakoltunk 8 napra, a gyereknek ez 2 bőrönd volt.

Doki írt ki széles körű antibiotikumot, ha lázas lenne, meg tenger miatt szem és orrcseppet. És persze a vény nélküli szerek, mint nap tej, orr csepp, popsikenőcs, hasmenésre, hányásra gyógyszer, fájdalom csillapító, lázcsillapító.

Halom pelenka, mivel kint sokkal drágább. És minden napra számolva 2 üveges kaja, mert mi van ha amit adnak a szállodába nem kell, és minden napra számolva délelőttre-délutánra hűtés nélküli joghurtot, gyümölcspürét.

És persze játék, és nem lehet elindulni a kedvenc motorja nélkül, és mivel akkor még kiságyba aludt, csak fejvédővel, akkor még az is.

Csomagoláskor kis híjján már a hajam téptem, de nagyon megérte! Remélem indén is el tudunk menni valahova.

2009. máj. 31. 21:08
köszi a tanácsokat, mi 3 hét múlva megyünk nyaralni egy 15 hónapossal. de parázok, már nagyon várom, remélem jó lesz....
2009. máj. 31. 21:03
Az tény, hogy teljesen más, ha már gyermekkel tervezzük a nyaralásunkat, mint amikor még egyedül, vagy párunkkal kettesben töltöttük a pihenésünket. Amikor előszór jön el az ideje a nyaralásnak gyerekkel, akkor... hát nem biztos, hogy az első gondolatunk a pihenés lesz.

Ugrás a teljes írásra: Nyaralás gyerekkel!?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook