Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Utazás, nyaralás kisgyerekkel külföldön fórum

Utazás, nyaralás kisgyerekkel külföldön (beszélgetős fórum)


2012. szept. 14. 20:35

Halihó


Lányommal első nagy útunk 11 hónapos korába volt 800km. nagyon jó bírta. Keveset aludt és sokat volt ébren. Énekeltem neki, de egyszer nem kellett hátraülnöm hozzá.

Mikor nagyobb lett 2 éves, magának énekelt 1-2 dalocskát, ha unatkozott.

2009. szept. 18. 09:50
Sziasztok! Mi Firenzében nyaraltunk, ahol személyre szabták az árakat. Nagyon rugalmas volt a szállásadónk. Itthon a menyasszonya segített mindenben. Sőt! Még tippeket is adott a nyaralással kapcsolatban. Mi a 9hónapos babánkal vágtunk neki. A barátnőmék az ikrekkel mentek és nem kértek el semmit sem a gyerekekre. Nagyon jó volt és felejthetetlen élményben volt részünk. Az olaszok valóban imádják a gyerekeket.
14. simple
2009. aug. 14. 16:26
Szerintem nem kell ezen görcsölni felesleges. Úgy kell felfogni hogy plusz egy csomag van nálad. Ennyi. Bárhova el lehet velük menni. 14 hónapos az meg már nagyon nagy gyerek. A családban már egy-két hónapos koruktól utazott az összes gyerek.
2008. júl. 23. 14:57
Köszi! Én is így gondoltam.Csak sokan mondogatták körülöttem hogy ne vigyem sehova enni ha nem akarok jó kis hasmenést összeszedni.Szerintem csak az utcán nem szabad vásárolni, de azt már itthon se nagyon.Szép nyarat nektek!
12. Klimpírozi (válaszként erre: 11. - Formatted)
2008. júl. 22. 20:51
indulj, egy percet se tétovázz...a babád imádni fogja, a görögök meg őt...babakonzerv mindig legyen kéznél, pár flakon babavíz, rgy kis desszert...de ott is vannak nagyon jó hipermarketek, friss péksüti, friss éttermi kaja. ...kicsi kölök élni fog nagyon:)))
2008. júl. 22. 14:59

Sziasztok!


Tök jó tippeket adtatok, nekem egy csomó minden nem is jutna eszembe, de mivel elég eldugott helyre megyünk (ahol valszeg csak kocsmák lesznek)inkább beszerzek mindent itthon. Szerintetek Görögországban merjek a kicsivel (2 éves)étterembe menni? Nem sokcsillagos szuper helyre gondolok.

2008. júl. 22. 13:28

eszembe jutott még pár általam mindig cipelt apróság: wc ülőke körpapír nagyobbacska gyerek és a saját részre, olyan kézmosó kence, ami elpárolog, és fertőtlenít / DM-ben veszem /

patikában kapható arcpermet frissítésre, esetleges rosszullétre, lemosásra..

2008. júl. 22. 12:28
köszi a hozzászólásokat. a Balatonon voltunk már vele nyaralni:-) nagyon vágyok a tengerhez, főleg hogy tervezzük a kistesót, így a jövő nyár kétséges e tekintetben. a minden szinten kiszolgálás nem lesz ismeretlen, egész nap én vagyok a gyerekkel, legalább apuka is megtapasztalja milyen is az:-)
8. Klimpírozi (válaszként erre: 5. - 9c5ea9abb5)
2008. júl. 22. 12:14
ismeretségi körömben is sokan vittekl kicsi babát nyaralni, a szülők hamarébb kidőlnek a baba mellett...az utazás és az ottlét is inkább aszülöknak megviselős, hogy a babát minden szinten kiszolgálva szórakoztassák:)))
2008. júl. 22. 12:10

Szia Zsófi!

Mi is voltunk nyaralni mind két kicsivel egy éves korukban.Mi napközben mentünk, nem volt semmi probléma, igazából a nagyok talán még rosszabbul bírták az utat. Tengerparton voltunk és a kritikus időszakot 11-3 -ig a szobában töltöttük és szieztáztunk.Még arra emlékszem, hogy a kislányom 1 évesen nagyon utálta a homokot, le sem lehetett tenni a tengerparton, a másik meg az, hogy úgy elnyomta a friss tengeri levegő, hogy állandóan aludt. Idén már két éves volt a legkisebb, és ő is hányt a kocsiban , nem igazán tudtuk mire vélni, valószínű akkor ő is a kanyargás miatt.

2008. júl. 22. 12:08

sok-sok zacskó szemétnek, kajamaradéknak, ne adj isten, hányósnak, és még több babatörlőkendő, zacskószám..pléd, párna, kedvenc kincsek unalomra, határon várakozásra, bubmentes víz inni, lemosni, egy pelus bevizezni, babát letörölgetni ha beizzadt, elfáradt és feladni készül, ja és váltóruha legalább kompletten 2 garnitúra cipőtől a felsőig...nem árt egy gyerekorvossal is egyeztetni az útipatikát..bébiételek, bébiitalok, bébidesszert..

babák nagyon jól bírják, enyém - régen volt - remekül szórakozott mindig...ajánlatos megállni többször, babát és magunkat kiszellőztetni, megjáratni, ha van egy autogrill, annak mindig akad játszótere..

2008. júl. 22. 11:56
szia, eddig kislámyom nem hányt a kocsiban, remélem nem is fog. férjem aggódik hogy hogy fogja bírni manó az utat, de azért rábeszélem az utazásra:-)
2008. júl. 22. 10:53

Szia!


Látom ti is korán keltek!Mi is nagyjából ezeket a gyógyszereket vittük, visszük (pénteken megyünk mi is Görögországba)+ hasmenés ellen Smecta, ragtapasz, Calcium injekció (vagy pezsgőtabletta allergiás reakció megelőzésére)Ha kaptok a lábára valamilyen zárt gumiszandit mindenképpen vegyetek.A vízparton is jó (főleg ha kavicsos)és a vízben is.A gyerekülés alá tegyetek párnát vagy valami csomagot és úgy döntsétek meg egy picit akkor jobban tud aludni.Mi is abban vittük, vettünk neki a koránál egy kicsit nagyobbat és lehetett kapni hozzá egy betétet ami megtámasztotta a fejét kétoldalt.Ez azért jó mert ő elég hányós a kocsiban és a feje nem dőlt minden oldalra kanyarodás közben.Állítólag emiatt hánynak a gyerekek az autóban.Ja! Mindenképpen gyerekülésben vigyétek, nem szabad belőle kivenni.

2008. júl. 22. 05:54

szia, köszönöm hogy írtál.

mi is tengerpartra megyünk, augusztus második felében hogy ne legyen nagyon meleg de még fürödni is tudjunk.

lenne pár kérdésem:-) lázcsillapító, kötszer,hányásra kúp, naptej, leégésre valami, nem tudom még miket kellene a babapatikába betenni? jelenelg ezek vannak itthon.

ugye jelenleg kötelező a gyerekülés, nektek abban aludt, vagy hátul lefektetve?

mivel sokat megyünk ide oda a gyerkőccel az idegen környezettel szerintem nem lesz gond, elég jól bírja a strapát;)

2008. júl. 21. 14:56

Szia Zsófi!


Az én leányzóm is kb. akkorka volt mikor Olaszországban nyaraltunk.Autóval mentünk,este indultunk így végig aludta az utat.(De azért készíts be néhány könyvet játékot az útra.)Jól felszerelt babapatikával készültem, szerencsére semmit nem kellett belőle használnom.A kicsi imádta a tengert, a városnéző programokat is meglepően jól bírta.Féltem hogy nehezen fog alkalmazkodni az idegen környezethez (alvásproblémák stb.)de vittünk pár otthoni játékot és nem volt gond.Nem tudom milyen helyre mentek, mi reggel és este strandoltunk, napközben próbáltunk babás programokat találni a környéken (delfin show, városnéző buszozás)Nem tudom mire vagy kíváncsi, kérdezz nyugodtan segítek ha tudok.

2008. júl. 14. 08:06

sziasztok

augusztusban kb. 600 km-es utat szeretnénk megtenni 14 hónapos kisgyerekkel. várom azok hozzászólását akik már tapasztaltak e téren.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook