Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nyaki porckorongsérv és stabilizálás fórum

Nyaki porckorongsérv és stabilizálás (beszélgetős fórum)


2017. aug. 2. 18:18
Sziasztok. Most lesz a műtétem kiszakadt nyaki porckorong sérv miatt. c5alatt van a kiszakadt rész amit kivesznek.A kérdésem az lenne, hogy a nyakfájáson kívül; volt valakinek tünetként fülzúgás, szédüléssel?
19. Timilight (válaszként erre: 18. - JUL17)
2016. márc. 31. 09:55

Remélem segíteni fog!

Egy idő után nekem is enyhült a fájdalom, viszont helyét az egésznapos zsibbadás vette át. Az is elég borzasztó tud lenni.

18. JUL17
2016. márc. 30. 17:47
Fájdalmaim enyhültek nem kell gyógyszert szednem ,egyenlőre a műtétet halasztotta a doki.Most egy hét konzervatív kezelést fogok kapni.
17. Timilight (válaszként erre: 16. - JUL17)
2016. márc. 30. 15:55

Szia!

Megvolt a műtét?

16. JUL17
2016. márc. 18. 19:31
Esetleg valaki még megosztaná tapasztalatát.Köszönöm előre is.
15. Timilight (válaszként erre: 14. - JUL17)
2016. márc. 11. 10:53
Nekem először a műtét időpontja volt kiírva, és csak utána kellett mennem az altatóorvoshoz. Ráadásul, engem elaltattak, aztán a műtőasztalon azt mondták, mégsem műtenek, így másfél hét után kellett mennem újra a műtétre, és akkor újra kellett menni altatóorvoshoz is... Ebből kiindulva, nem tudom, elfogadják-e a februári orvosi vizsgálatot. Egyébként engem az mr lelet után 3 már műtöttek.
14. JUL17
2016. márc. 11. 07:49
Kérdéseim még a következők lennének.Mennyi idő még műtétre kerül az ember.Ez a várakozás nagyon rossz.Februárban 6-án voltam az alatatóorvosnál és azóta nem hívtak:(
13. Timilight (válaszként erre: 12. - JUL17)
2016. márc. 7. 10:28
Hát igen, kicsit én is félek emiatt, nekem is titán van berakva. De egyelőre még azt mondom, megérte, mert nincs semmi bajom, nem fáj semmim :)
12. JUL17
2016. márc. 7. 10:07

Nekem tavaly szeptemberben kezdődött.Azt hittem én is elaludtam a nyakam ,de decemberben már elkezdett zsibbadni a karom és olyan nyomást éreztem ülésnél a lapockámnál mintha nyomná valaki előre a szívemet.

Nekem a stabilizálás 3 szegmentumban lesz ,a 3 sérv(nincs kiszakadva) nyomja a gerincvelőt és az ideggyököt.Azért is félek ,hogy A stabilizálás mennyire akadályoztat majd a későbbiekben a mozgásban .Mert táncolok,kerékpározok,futok és síelek.Mostanság megszűntek a nagy fájdalmak/3 hétig csak fekvés volt mozdulni sem bírtam de maradt a folyamatos zsibbadás.Mostanság sokat pihentem és eléggé elkezdett fájni a lumbális rész is.Bár arról nincsen semmilyen képalkotó vizsgálat csak érzem ,hogy ott sem tökéletes.Aggódom az miatt is ,ha most beültetik a 3 db titán protézist akkor a későbbiekben már nem csinálhatnak nálam MR vizsgálatot ha esetleg valamikor szükség lesz rá.

11. Timilight (válaszként erre: 10. - JUL17)
2016. márc. 7. 08:39
Mióta tart neked? Nekem már ki volt szakadva a sérv, mire mr-re jutottam, és nyomta a gerincvelőt is. Én sajnos eléggé el is voltam meszesedve, de azt is leszedte a doki a műtét alatt.
10. JUL17 (válaszként erre: 9. - Timilight)
2016. márc. 7. 08:36
Ugyanezek a tünetek jelentkeztek nálam is .Ugyanígy voltam fizikoterápiás kezelésen én is és semmit nem használt.
9. Timilight (válaszként erre: 8. - JUL17)
2016. márc. 7. 07:32
Engem Székesfehérváron műtöttek. Gyógytorna nem volt se műtét előtt, se utána. Fizikotherápiás kezeléseket kaptam 3 hónappal a műtét előtt, de semmit se használtak. Nekem a műtét után tényleg nem volt semmi bajom. Én nem is olvastam nyaki sérvműtét után ilyen mellékhatásokat, és akikkel beszéltem sem mondtak ilyeneket. Egy biztos: minél előbb megműtenek, annál hamarabb jössz helyre. Nekem április környékén kezdődtek a fájdalmak. Először csak azt hittem, elfeküdtem a nyakam, mert nem bírtam forgatni. De egyre rosszabb lett. Június-július táján kezdett zsibbadni a karom, de persze mindenhová időpontot kellett kérni, az MR-re meg jó sokat várni. Így végül novemberben műtöttek. És rögtön a műtét után a zsibbadás elmúlt. Azóta sem jött vissza, egy pillanatra sem.
2016. márc. 6. 19:03

Annyira jó ilyeneket olvasni és erőt ad!Nem is magától a műtéttől félek hanem a z utána levő dolgoktól.Mert olvasom ,hogy műtét után sokaknak vannak ugyanúgy karzsibbadások ,sőt a derék résznél jön a fáéjdalom.Sőt vizelettartási problémák merülnek fel.6eddig azt hittem ,hogy csak akiket derékrésznél műtöttek.)A hajmosást azért kérdeztem mivel hosszú a hajam és mindig előre hajolva mostam .

Kinek hol volt a műtét?Műtét előtt volt e esetleg valakinél gyógytorna?Engem mostanában fognak műteni.

7. Timilight (válaszként erre: 5. - JUL17)
2016. márc. 6. 11:05

Én azt mondom, a teljes felépülés hosszadalmas. Nekem még fél év után is elég nehéz volt a fejemet teljesen oldalra-hátrafelé fordítani. De szerintem ez elhanyagolható, nem csináltam fejkörzéseket, és kész :)

A melóba másfél hónap után mentem vissza, bár a doki még 2 hetet javasolt otthon tölteni, de nekem akkor már semmi olyan bajom nem volt, ami miatt otthon kellett volna maradnom.

Miután a műtétből felébredtem már akkor elmúlt minden fájdalmam. Abszolút semmit sem éreztem. Igazából ami nekem közvetlenül a műtét előtt megkeserítette az életemet, az az állandó karzsibbadás volt. A nagy fájdalmak addigra elmúltak, ki tudja miért, de a zsibbadás mindennapos volt. Ez azóta sem jött vissza, és a fájdalom sem. Eleinte eléggé éreztem az izmaimat, sokat kellett masszírozni a lapockáimnál, de mióta havonta legalább egyszer elmegyek egy bizonyos gyógyfürdőbe, már erre sincsen szükség :) Pedig ülő munkát végzek (talán ez is segített kihozni a sérvemet...), mégsem fárad el úgy a gerincem :)

Mindent ugyanúgy tudok végezni, mint régen. Persze, a műtét után pár hétig még mindent óvatosan csináltam, de mindent egyedül, nem kellett segítség még a hajmosáshoz sem. Igazából a legkeményebb az az egy hét volt, míg a kórházban voltam. Főleg az első nap és éjszaka. Még lógott ki belőlem a cső, ágyhoz voltam kötve, mozogni nem tudtam, és nem is lehetett, ágytál stb. Na, az borzasztó volt. Pár napig még nem tudtam emelni a fejem, segítséggel keltem fel, de megérte :) Nekem a műtét miatt egyáltalán nem fájt a torkom, már első este kenyeret ettem, nevetett is rajtam a doki :)

Én gyógytornászhoz sem jártam, semmi ilyenre nem volt szükségem. A Sanc gallért a kórházban végig hordani kellett, először nagyon nehezen szoktam meg, aztán meg az volt furcsa, hogy nincs rajtam, fázott a nyakam, és azt hittem, összecsuklik :) Itthon még kb. 2-3 hétig hordtam, de már másfél hét után fokozatosan hagytam el. Mivel nem sokkal ezután volt a vizsgaidőszakom, és busszal jártam a suliba, a buszon mindig feltettem, de egyébként már nem hordtam. Amúgy, mielőtt kijössz a kórházból, elmondanak mindent, hogy mit, hogyan csinálj! Az elején a zuhanyzás kicsit necces volt, mert a sebet nem érheti víz, így én vagy két hétig hajat sem mostam inkább. Úgysem mentem sehová, nem is érdekelt :) Egyébként nekem azt mondta a gyógytornász, hogy amíg mosom át a hajam samponnal, addig tegyem a nyakamra a gallért, majd a lemosáshoz levehetem. Igazából az a lényeg, hogy az első hetekben egyáltalán nem szabad mozgatni a fejet semerre!!! Szerintem ez a legfontosabb!

Én teljesen ugyanolyan életet élek most is, mint a műtét előtt. Teljesen. Semmiről sem kellett lemondanom.

Mikor lesz a műtéted?

6. vadvackor (válaszként erre: 5. - JUL17)
2016. márc. 5. 16:07

Engem hétfőn reggel műtöttek és csütörtök reggel kirakták a szűröm a korházból. Előtte folyamatos fájdalmaim voltak, összefolytak az éjszakák a nappalokkal, gyógyszertől gyógyszerig léteztem. Lehet hogy rosszul tűröm azt a statikus fájdalmat, de idegileg felőrölt az a két hónap. :-(

A műtét után úgy ébredtem, hogy a fájdalom megszünt - nyilván a sebek természetes fájdalma nem, de az más jellegű. Az ujjaim zsibbadása is megszünt kb egy hét alatt fokozatosan. Ne lepődj meg, hogy nehezen megy a nyelés, természetes dolog néhány napig.

Amikor hazajöttem, nekem kellett ragaszkodni a háziorvosnál hogy gyógytornát akarok. Kérd az egyéni gyógytornát, rengeteget segít, a gyógytornász megtanít arra, hogy melyik gyakorlatot hogy végezd, melyik izomcsoportot nyújtsd. Lehet hogy ez csak helyi sajátosság hogy a betegnek kell tudni hogy mit kér az orvostól :-)

Vigyél magaddal Sanz-gallért, több méretben létezik, próbálni kell. Autóban én kb fél évig használtam, kivédi a rándulásokat, hirtelen mozdulatokat. Egyébként csak akkor kellett feltenni itthon, amikor pihentetni akartam a nyakam.

Kb. két és fél hónap után mentem dolgozni, de ez vidék, itt az egyetlen lehetőség a kerékpár, és az utak vackok, tehát ráznak.

A gyógytornának köszönhetően szinte semmi nem maradt vissza, talán az egyik irányba picit kevésbé tudom a fejem fordítani.

Ha még van kérdésed, nyugodtan írj.

2016. márc. 5. 11:27

A kérdéseim a következők lennének,mivel műtétre várakozok

-mennyi idő volt a felépülés?

-munkába mikor tudtál vissza menni?

-vannak e még azon tájon fájdamalmak

-nekem a karom zsibbad ,mostanában már nincs az az irtó fájdalom de kósza zsibbadások mindig vannak

-a mozgásban mennyire akadályoztat a műtét előtti állapothoz képest gondolok itt egyszerű dolgokra(PL.hajmosás,hogyan oldjátok meg,vagy ugyanúgy mint előtte vagy bármi ami eszetekbe jut tapasztalaitok során

-mennyire terhelhető ,sport vagy egyéb mozgás,tánc vállalható e a műtét után.

Mire kell nagyon oda figyelni?

-

2016. márc. 5. 09:01
Engem is megműtöttek vele 2014-ben, és nagyon örülök, hogy bevállaltam :)
3. vadvackor (válaszként erre: 2. - JUL17)
2016. márc. 5. 00:12
Mire vagy kíváncsi? 2013-ban műtöttek és egy percre sem bántam meg.
2016. márc. 4. 20:53
Szívesen fogadnám azok tanácsait akik átestek az ilyen műtéten.
2016. márc. 4. 20:47
Nyaki porckorongsérv és stabilizálás

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook