Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szerinted milyen mozgást lehet végezni porckorongsérvvel? fórum

Szerinted milyen mozgást lehet végezni porckorongsérvvel? (tudásbázis kérdés)


25. vica66 (válaszként erre: 24. - Zsuga1000)
2012. ápr. 6. 09:44
Szia, zsuga, most láttam amit írtál. Remélem, azóta már javult a helyzet. Azt szokták mondani, hogy az ideg nehezen felejt. Szóval időbe telik, míg ezek a fájdalmak megszűnnek, de türelem kell, és csinálni a gyógytornát, segíteni fog. Hasonlóan voltam, mint te, de idővel mindig egyre jobb lett. Szóval kitartás, türelem, torna. Sok sikert!
2012. márc. 9. 11:55
1 hete műtöttek pockorongsérv miatt.A brutális fájdalmaim megszüntek, de az ülőidegem fájdogál/kibirható/,néha zsibbad még a lábam. Ha valakinek volt már ilyen műtétje, megosztaná velem a tapasztalatait? Normális a visszatérő fájdalom,zsibbadás? Egyébként már csinálom a rehab.1 gyógytornáját.
23. a0c1361e44 (válaszként erre: 22. - Bun Csilla)
2011. okt. 14. 20:18

Nehéz volt 11 évig kínlódni. Az igazság az, hogy sokáig nem is foglakozott velem a reumás körzeti dokim. Azt mondta, hogy még fiatal vagyok ehhez a betegséghez és úgy sem vesz fel betegállományba és pihenjek sokat. Gyesen voltam, hiszen akkor szültem és egyszerűen nem fogta fel, hogy nem akarok táppénzre menni és, hogy nagyon fáj.

Igen, az én tartásom is érdekes volt és sántitottam is és sokszor megmozdulni sem birtam. Ha tüsszentettem, köhögtem...Egy ismerősöm ajánlott egy dokit a Sportkórházban. Ő azonnali műtéteket javasolt, de én kértem, hogy próbáljunk még valamit, igy teletömött reasolannal és 1 hét múlva kezdtem tornázni. Én sem tudtam sem ülni, sem állni, sem feküdni és öltözni sem egyedül. Sokszor azt csináltuk, hogy reggel a férjem rám adta a zoknit, cipőt, nadrágot, hátha kell valahová menni.

A gyógytornászom azt mondta, hogy az a jó gyakorlat, amitől kicsit feszül/húzódik:)

22. Bun Csilla (válaszként erre: 21. - A0c1361e44)
2011. okt. 13. 10:05
Örülök neki hogy te így megúsztad műtét nélkül.Igazából nem értem ha ki van szakadva hogy lehet úgy élni! Én 3 hét alatt úgy leépültem hogy már a bal lábam bénulni kezdett, így azonnali műtétre volt szükség. Pedig jártam természetgyógyászhoz, masszőrhöz, vízalatti tornára.... de semmi nem használt. Mondták is ha ki van szakadva azon már nem lehet segíteni. Ráadásul se ülni se feküdni se öltözni egyedül nem tudtam. A testtartásom botrányos volt egyszerűen nem tudtam kiegyenesedni, előregörbültem. Na ezek műtét után megszűntek, és örülök hogy megműtöttek mert az a három hét borzalmas volt elviselhetetlen fájdalommal. Azóta semmilyen panaszom nincs, felülésnél éreztem húzódást azért is írtam hogy nem jó.De ami nem megy nem kell erőltetni.
21. a0c1361e44 (válaszként erre: 20. - Bun Csilla)
2011. okt. 12. 20:55

Engem meg azért nem kellett megműteni, mert el kezdtem tornázni. 5 db kiszakadt porckorongsérvem volt, ami 5 műtét lett volna. A gerincemet körbe akarták lemezelni és csavarozni.

El hiheted, hogy én is tapasztalatból írok. A férjem 11 évig ölbe vitt dokihoz, mert sokszor lábra állni nem tudtam. A mai napig érzéketlen mind a két lábamon egy-egy 5 cm-es sáv, de nincs fájdalmam csak nagyon ritkán, mert megtanultam a betegségemmel élni és mozgok.

Ezért nem gyógyulnak meg sokan, mert képtelenek elhinni, hogy nem úgy gyógyulunk meg, hogy fekszünk egy ágyon és pihenünk. A gerinctartó izmainak az erősítése a lényeg. Ha kérsz beutalót gyógytornára, akkor megtanítják azokat a gyakorlatokat, amelyek ezeknek az izmoknak az erősítésére jók és utána már lehet bármit.

Egyébként bicajozni sem lenne szabad, hiszen közben a tartásunk is rossz és rázkódunk is. Nekem azt is meg tanították, hogy a bicajon, hogy üljek és tartsam magam. 2000-ben kerültem ahhoz a dokihoz, aki a tornával megmentett 5 műtéttől. Azóta szinte tünetmentes vagyok. Csak akkor van gondom, ha túlhajtom magam, vagy olyan az idő, de közel sem fáj annyira, mint előtte 11 évig. Nekem is a terhesség miatt és egy kis születési rendellenesség miatt alakulnak ki a sérvjeim.

Kezdetben csak azokat a gyakorlatokat csináltam, amit a gyógytornán tanítottak, de fokozatosan egyre több dolgot kipróbáltam. Pilátesz torna szuper pl. És futni is járok és bicajozok is és felüléseket is csinálok. Súlyzózást csak fekve lehet.

Persze most az fog jönni, hogy nekem biztos nem fájt úgy, vagy jobban bírom. Ahogy gondolod...

2011. okt. 12. 20:10

Engem műtöttek sérvvel , mikor ikerlányaimmal voltam terhes nem bírta a súlyt a derekam és kiszakadt. Orvosok szerint tilos futni , na és a felülés az egyáltalán nem jó a gerincnek!(ez tapasztalat)

Én biciklizek és a legjobb az úszás.

19. a0c1361e44 (válaszként erre: 18. - Forgács01)
2011. okt. 12. 19:03

A sport jó, de nem mindegy, hogy milyen. Keress a netten deréktornát, amitől megerősödik a gerinc melletti izomzat. Ez a legfontosabb!

Én sok felölést csinálok és nyújtózkodásokat (hason és hanyat fekve).

A pilátesz torna is csodákat tesz. Az úszás is jó, de azt azért nem mondom sosem, mert én nem tudok rendesen úszni.

2011. okt. 11. 18:29
Ö azt mondta hogy dolgozhatok addig amig birok.De valami tanács,uszás sport valami?
17. emagdi (válaszként erre: 16. - Forgács01)
2011. okt. 11. 18:05
az ORVOSOD kérdezd erről!
2011. okt. 11. 17:37
Sziasztok,tegnap derült ki hogy porckorongsérvem van,dolgozhatok vele tovább,fizikai munkás vagyok,egy kicsi porckorongsérvröl van szo.Mit kezdhetnék vele,és ráadásul a párom most 3 honapos terhes.Nagyon kétségbe vagyok esve,valaki tud segiteni esetleg?Tanács vagy valami.
2011. szept. 17. 10:22
Reumára kérj beutalót,aztán ott felírják neked a gyógytornát.Vinni kell leleteket és az alapján állítanak össze gyakorlat sort.
2011. szept. 17. 06:45

Orvosi engedély nélkül semmit.

Amire a szakember rábólint,az mehet.

13. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - 91d4989ab9)
2011. szept. 16. 20:14

Nekem még sosem volt tőle bajom. Igaz nekem kőkemény izmom van a gerincem mellett:)

A széltől előbb megfájdul a derekam, mint a mozgástól:)


Felülésnél a lényeg, hogy nem szabad közben elfordulni.

Én nyújtott lábbal csinálom tarkóra tett kézzel és teljes felülést nem hasprést.

12. 91d4989ab9 (válaszként erre: 10. - 91d4989ab9)
2011. szept. 16. 20:04
reumatologus is felirhatja vagy főleg ő:d
11. 91d4989ab9 (válaszként erre: 5. - A0c1361e44)
2011. szept. 16. 20:04
a felüléssel azért vigyázni kell, mert én utána nem birtam kiegyenesedni egy hónapig, azota nem csinálom:D
10. 91d4989ab9 (válaszként erre: 3. - Furia-nes)
2011. szept. 16. 20:02

hát szerintem réka gyilkos:D mármint a tornája, ha abból csinálod a hasizmot meg a popsit akkor előtte keress egy dokit aki majd megműt mert tuti nemhat



na eszembe jutott valami, milyen városban laksz? ha nagyobban akkor az ortopédián irass fel magadnak gyógytornát, gerinctornát ott megtanitja majd neked a gyogytornász hogy mit hogy kell csinálni hogy kimélő legyen a gerincnek, vizitorna is van már sokhelyen stb

9. a0c1361e44 (válaszként erre: 8. - Kimni)
2011. szept. 16. 19:56
Sajnos nem tudom, mert 11 éve jártam hozzá. A Sport kórházba volt. Lehet azóta meg is szűnt. Egy ottani reumás doktornő küldött hozzá.
8. kimni (válaszként erre: 5. - A0c1361e44)
2011. szept. 16. 19:42
kék irisz, nem írnád meg nekem a gyógytornász elérhetőségét? Köszi!
7. furia-nes (válaszként erre: 5. - A0c1361e44)
2011. szept. 16. 18:43
Köszi:)
6. 770063c906 (válaszként erre: 1. - Furia-nes)
2011. szept. 16. 18:41
óvatos szex:)
2011. szept. 16. 18:39

Nekem van ilyenből 5 db. Sokat szenvedtem vele, aztán bekerültem egy jó gyógytornászhoz, ahol megtanultam a hógerinc melletti izmok erősitését. 11 éve szinte tünetmentes vagyok:)

Szerintem a pilátesz kezdő nagyon jó. Ezt csináld pár hétig, majd ha mér erős az izom és megtanultál ezzel a betegséggel élni (tudni kell lehajolni, jó ágy kell, megfelelő sarok magasság, stb.) lehet mást is csinálni. Én bicajozok is, futok is és tornázok is. Sok felülés jó a hasnak és a gerincnek...

4. xido
2011. szept. 16. 18:38
óvatos Pilates?..tai chi?
3. furia-nes (válaszként erre: 2. - 91d4989ab9)
2011. szept. 16. 18:37
Hát azt nem igazán szeretem,de Réka dvd súlyzó nélkül?Szerinted?Főleg combra kéne,és futni is szeretek.
2. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Furia-nes)
2011. szept. 16. 18:35
uszás?
2011. szept. 16. 18:34
Szerinted milyen mozgást lehet végezni porckorongsérvvel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook