Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gerincsérv műtét után porckorong gyulladást kaptam.Van valaki aki érintett ebben? fórum

Gerincsérv műtét után porckorong gyulladást kaptam.Van valaki aki érintett ebben? (tudásbázis kérdés)


2019. nov. 2. 18:39
Sziasztok eddig csak figyeltem de most ki kell írnom magamból 2000 àllitotàk meg az elsö gerincsérvem de mivel fiatal voltam fèltem a mütètöl majd már 17 èvig bírtam a fàjdalmat és 2017 meg mütötek a mütèt közben ki szakat a gerinvelöm szivárgott az agyvizem sajnos a jobb làbam térdtöl lefelé èrzèketlen tudok menni de nem èrzem ha valamibe bele rugók nem fáj söt nem tudtam elviselni hogy a talpamhoz èrjenek most azt sem èrzem sajnos 2019 vissza jött ugyan oda a sérvem de most a bal felem fàjt làbam csípöm söt vizelet tartàsi problémàtt is okozott meg volt a mütét 4 hètig nagyon jól voltam majd egyszer csak be làzasótam majd màsnapra olyan iszonyú fàjdalom jött vissza a csípömbe és a làbamba hogy menni nem tudtam fel hívtam az orvosom majd ö azt mondta hogy a legközelebbi kórházba mennyek mert ez lehet tropozis majd ott 6 órán àtt vizsgàltak majd a ct ki mutata hogy a mütèt helye vissza szűkült ès egy 5mm csontfragmentum be nyomatot okoz a durazsàkon így infuziot majd gyógyszereket kaptam és haza engedtek hogy másnap jelekezek az orvosomnàl vissza is mentem de ö szerinte csont ki növès ami eddig egyik ct mr nem szerepelt el voltam keserdve mert sajnos elèg le kezelö volt velem majd a pàrom és a fiam kereset egy magán idegsebészet aki àtt nèzi az eddig leleteket remélem tud segíteni mert újra azt a iszonyú fájdalmat èrzem mindt a mütèt elöt
8. Foltci (válaszként erre: 4. - Labnemarika)
2018. máj. 2. 17:37

Szia! :)


Anyukám miatt írok, 6 hete volt a gerincsérvműtétje.

Állandó fájdalmak között él 7 hónapja, a fájdalomcsillapítók kikészítették az emésztőrendszerét teljesen. Műtét óta is nagy fájdalmak, fenék, derék, láb, és zsibbadás is.

Sokat gyógytornázik, sétál, nem szívesen megy vissza az orvosához, fél az újabb műtéttől! Azért is regisztráltam itt, hátha valaki tud nekem okosat mondani mitévők legyünk?

A műtét utáni lábadozás borzasztó, és a fájdalmak nem múltak el!


Köszönöm: Foltci

7. labnemarika (válaszként erre: 6. - Bianna)
2013. szept. 28. 12:04
Köszönöm.Szívből remélem,hogy kevés beteg jár így mint én,mert sajnos néha elkerülhetetlen a műtét.
6. bianna (válaszként erre: 4. - Labnemarika)
2013. szept. 27. 17:12
Szia! Nagyon sajnállak és együtt érzek veled. Ez borzasztó! Most egy kicsit én is megrémültem. Eddig is bizonytalan voltam most aztán végkép. nekem annak idején elmondta az orvos a lehetséges kockázatokat és azt javasolta, hogy amíg bírom a fájdalmakat ne műtettesem meg. Szerencsére nehéz fizikai munkát nem csinálok, ezért elég jól bírom. Hogy egy kicsit megnyugtassalak, amikor én jártam kezelésekre ott voltak ilyen panaszokkal betegek, de talpra állították őket. Volt aki azt mondta, hogy a rehab után teljesen megszűntek a panaszai. Persze, emelni cipekedni nem lehet. Mielőbbi gyógyulást és jó egészséget kívánok neked!
5. labnemarika (válaszként erre: 3. - Hné80)
2013. szept. 27. 10:44
Nekem ez mútéti szövödmény,ami benne van a pakliban.Az orvos szerint minél több műtét,annál nagyobb az esély erre a betegségre.Ez volt a 2.
4. labnemarika (válaszként erre: 2. - Bianna)
2013. szept. 27. 10:42
Szia.13 éve volt egy gerinc műtétem,de kiújult a sérv.Idén már olyan fájdalmam volt,hogy semmi nem használt.Szó szerint könyörögtem a műtét miatt.Indokolt is volt,mert már vizelési panaszaim is voltak,meg nem tudtam menni.A műtét jól sikerült,minden panaszom teljesen megszűnt jól éreztem magam kb.5 napig.Akkor kezdődőtt egy sokkal nagyobb fájdalom,láz,teljes mozgás képtelenség.A vizsgálatok kimutatták,hogy porckorong gyulladás,ami sajnos műtéti szövödmény.A bajt tetézte még egy Herpesz Zoszter vírus fertőzés is.Az orvosok szerint ennek a betegségnek a gyógyulása legkevesebb 3 hónap.Merev műanyag fűzőt hordok.Most 1 hete,hogy járókerettel már tudok közlekedni a lakásban.
2013. szept. 26. 17:48
Túltornáztatás (eröltetés miatt szokott begyulladni). 2 műtétem vagyok túl, harmadik kiírva, de nem vállalom be, csak rosszabb lett....
2013. szept. 26. 15:29

Szia! Nekem gerincsérvem van már kb 13 éve. Nem hagytam magam megműteni a kockázatok miatt, de állandó fájdalommal élek. Az erős gyógyszerektől már a gyomrom is tönkre ment, ezért én is gondolkodom a műtéten, de nem tudom eldönteni mit tegyek.

A műtét befolyásolta a porckoron gyulladást?

2013. szept. 26. 14:05
Gerincsérv műtét után porckorong gyulladást kaptam.Van valaki aki érintett ebben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook