Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Isiász, porckorongsérv zsibbadásszerű érzéskieséssel, mik az esélyek? fórum

Isiász, porckorongsérv zsibbadásszerű érzéskieséssel, mik az esélyek? (tudásbázis kérdés)


2016. jan. 10. 09:40

Sziasztok!

Én egyenlőre nagyon magam alatt vagyok, hogy ennyire beteg lettem, és nem tudok sehova sem menni, nem tudom élni a megszokott életem! Remélem a pénteki CT-n kiderül az ok, nagy valószínüséggel porckorongsérv. A fartáji keresztcsonttól lefele fáj a bal lábam, de iszonyúan, még ellenségemnek sem kívánom ezt. A kisujjam és a mellette lévő van elzsibbadva, de nem teljesen, tehát valamennyire azért éreznek. A gerinctornát csinálom minden nap szorgalmasan, általában fél órát.

Ha valaki privátban akar üzenni nekem, azt is szívesen veszem. Minden tanács jó jön. Szörnyű ez a mostani bezártság. A deréktámasz sem jó itthon, mert az ember nem tud folyamatosan élló tevékenységet végezni, az már nem megy.

2016. jan. 9. 18:38

szervusztok

68 évesen mütöttek a gerincemmel(4-es,5-ös csigolya)kezdte a fájdalom a combomnál,majd zsibbadt egész a sarkamig,3eddig nem küldtek udegsebészhez,MRI után rögtön mütöttek,megmagyarázta az orvos,ha most nem müt meg.akkor lebénul a lábam,igy is "semipareza"volt a diagnozis.

A zsibbadás már a mütét után megszünt.az elsö 24 óra volt nehezebb,mert nem volt szabad felkelnem,ugy ágytálaztak,másnap más egyedül bot és keret nélkül mentem a wc-re és mosakodni.

2016. jan. 9. 17:32

Kedves Fórumozók!

Én közel 2 hónapja szenvedek valószínüsített porckorongsérvben, leszámítom az előtte időszakot, amikor még tudtam végezni a mindennapi teendőimet. Most 15-én kell mennem CT-re, de mondhatom, hogy borzalmas fájdalommal jár, a fájdalomcsillapítók meg székrekedést okoznak, ahogy mondta a háziorvosom.

Szeretném tudni, hogy működőképes leszek e még, mert ez egy elkeserítő állapot, mikor másokra vagy utalva, ha tetszik, ha nem. Háziorvosom szerint egy jó csontkovács sokat tud majd javítani a helyzeten. Unokaöcsém meg esküszik a mütétre, azt mondja , utána szinte óráról órára javult a helyzet. Igaz ő még 50 előtt, én meg már 63. Mindenki biztat, de hát nem tudom. A WC-zés (már bocs,) egyszerűen katasztrófa.

Hát ennyi az én történetem.

2015. máj. 27. 18:41

Háziorvos javasoljon gyógytornászt, keress gyógytornászt, akinek megmutatod a CT-t, meg idegsebésznek is mutasd meg a CT-t.

Mc Kenzie torna, csontkovács (=olyan, aki CT-t is néz) Bene Máté: porckorong.hu oldala.


Nekem az enyhített, amikor a földön fekve felraktam a lában az ágyra, így a lábszáram vízszintesben volt, a combom függőlegesben, fenekem pedig közel az ágyhoz. Így 20 percet tartózkodva, enyhülést éreztem, ekkor csökkent érezhetően a fájdalmam.

Ne csavard a gericed, azaz, mikor a WC-gombot nyomod, de a gerinced csavard, hanem állj szembe a kagylóval. Ezt a nővérke tanította, meg a gyógytornász is mondta, hogy ne hátra nyúljak, hanem álljak fel és forduljak (=gyalogoljak, lépdeljek) szembe a kagylóval. Szóval semmi hajlás, semmi csavarás, csak egyenesen. ülni tilos. Feküdni hason is lehet, bárhogy lehet feküdni.

11. Ameliox (válaszként erre: 10. - Ameliox)
2015. máj. 27. 18:35

A Ct-re várva, az alatt a 2 hónap alatt a lakásból csak 1-szer mozdultam ki, mikor elmentem másik háziorvost keresni. Anyám hordta a kaját, meg főzött rám, 4 naponta zuhanyoztam, mert kínlódás volt bemászni a kádba.

De a legrosszab a fájdalom volt, majd meg háborodtam.

2015. máj. 27. 18:33

Nekem is ilyen súlyos volt, de neked legalább csináltak CT-t. ekem a neurológus 2 hónappal későbbi időpontra kért CT-t, addig feküdtem és kínzott a fájdalom. A CT eredményt már máshova vittem, meg a háziorvost is leváltotam. Amikor idegsebész meglátta a CT eredményt, soron kívűáli sürgős műtétre tett, 4 munkanapra rá megvolt a műtét. Kiszakadt sérv olt. A porckorong anyagának 70%-a kint volt, a maradék 30 %-ot el kellett onnan takarítani. Sose bocsátom meg az egészségügynek azt a tizenvalahány hét felsleges és szakmailag indokolatlan fektetést. Neked legalább csináltak CT-t időben. Idegsebésznek kell megmutani, a többi doki csak a statisztikát mondja, hogy az emberek 60%-ának van sérve. Nekem is vizsgálták a sarkam (achilles), az rendben volt, parezis -t nem állapítottak meg, de a bal lábat nem használatm, ennél gyengeséget állapítottak meg , mert em tapostam elég erősen a doki kézfejét. A gyengeség az már elég indok a műtétre. Meg az is műtéti indikáció, ha ki van szakadva. Nekem kivolt, így küldtek haza és kért a doki 2 hónapra rá CT-t. Szóval nagy hibát csinált. El kellett volna mennem magán CT-re, de pszichésen tejesen kivoltam, Contramal meg satöbbi, csak az tudja, aki átélte már egyszer is. Ja, az új háziorvosom 3 doboz 50 mg-os Contramalt írt ki, mondta ha nagyon fáj 3-at is vegyek be. (Van 100 mg-os változat is, de 50-est írtak inkább.) Most műtét után a gyengeség elműlt, a nagy fájdalom kiment, most a műtét utáni felépülésben vagyok, még mindig fájdalomcsillapítóval tudok csak aludni, de azért jobb.

A meleg vizes fürdő, szauna tilos porckoronsérvesnek. Ellazít ugyan, de estére qva szar lesz.

A gyógytornász azt mondta, hogy tilos a hajlás, csak feküdjek vagy járkáljak, de sose üljek, napi egy percet se, szóval állva eszem. Hajolniom sem szabad: anyám húzza fel a pizsamanadrágot, ha leesik a földre valami, nem veszem fel. =Urinő vagyok. Szóval csak kiegyenesedve járok. Annyira sem hajlok , hogy ami az asztal közepén van, azt kérem, hogy adják ide. Fogmosáskor sem hajlok egy centit sem, azaz a magasból köpök, nemérdekel hova csapódik :). Max 1 kg,(1 liter tej), amit akezembe bírok venni, többet nem emelhetek.


Szóval a műtéti indikációknak olvas utánna neten porckorongsérv esetén.

2015. febr. 21. 09:19
Az elesést, erőtlenséget okozhatja az izomzat erőtlensége. Ezt magamon is tapasztaltam már sajnos. Megfelelő edzéssel kell erősíteni és akkor jobb Persze nem ebben a nagyon fájdalmas állapotban. Írtam privát üzenetet, hátha tudok segíteni.
2015. febr. 20. 09:25

Igen,sajnos ilyen az egeszsegugy,en ugyan ilyen tunetekkel jan 11-tol szenvedek,ezeket a gyogyszereket kaptam amit mai napig szedek,kulomben elesedik a fajdalom,mert probaltam mar nem szedni,nekem a CT-par nap es kesz volt de MR-CH-ban is marc -vege Budapesten aprl-09 ,de nem voltak elajulva miutan meg volt a CT-elmagyaraztak hogy az emberiseg hany szazaleka szenved ettol a betegsegtol nem kell megilyedni,tanuljak meg vele elni,kulombozo terapiak es mas eletmod sokat segit-het,ha meg operalni kell-rajta!

Nekem meg erotlen is a bal labam terdbe es bokaba nincs tartasa,elis estem emiatt,...hat sajnos provokal ilyen tunetet,...mondtak.

2015. febr. 19. 23:44
Akkor most mit csinaljak?a ct lelet szerint ninc kiszakadva porckorong allitolag tovabbiakban fizikoterapiat javasoltak meg elobb kerjek mindenhova beutalot.mindenhova olyan idopontokat mondanak. kibªªzott magyar egeszsegugy.
2015. febr. 19. 22:25
Én is ilyesmiket éreztem,és sérvre gyanakodtam.Aztán kiderült,hogy csigolyakopás..2 éve volt,de a külső talpélem,még mindig nem az igazi,ha megmozgatom...:(
2015. febr. 19. 19:01
A tünetek alapján lehet egy kiszakadt porckorongsérv is, de az CT-n már elvileg látszott volna. Az orvos szerintem csak gyulladásra gyanakszik, ezért javasolta a fájdalomcsillapítást. MR vizsgálatot kellene mielőbb kérni, hogy kizárható legyen egy esetleges sérv. A sérv is gyulladást okoz, mert idegen dologként érzékeli a testünk, a nagyobb gond az, amikor ideggyököt nyom, aminek ez a lefutó fájdalom, zsibbadás az egyik jele. Melegvízben nem ajánlott fürdeni, mert amit kijössz a vízből, a fájdalom sokkal erősebb lesz.
4. b00d33e65c (válaszként erre: 1. - Joco320d)
2015. febr. 19. 18:04

Remélem azt tudod hogy ez nem játék!!

Nekem a gerincemmel vannak gondok,de az idegsebészem is azt mondta,ha zsibbadok azonnal a műtő,mert lebénulhatok!

Kérj egy MR-t!

Én ugyan nem tudom milyen a sérv,de azt tudom hogy ez az állapot már veszélyes!!!

2015. febr. 19. 16:41

Így nem tud Neked mondani semmi okosat. A tapasztalat alapján sérvre TIPPELEK. Pihenj sokat, kár, hogy nem maradtál a kórházban, mert jobban figyeltek volna rád, ha nem javulsz, előbbre tudták volna kérni az MR-t.


Mielőbbi jobbulást!

2015. febr. 19. 15:52

Ideggyogyasz? ct vagy mr?

ha valoban porckorongserv es kizarodik, akkor valoszinuleg mutet; ha nem vallalod, fajdalom vagy lebenulsz. lehet valasztani;

2015. febr. 19. 15:32
Fajt mar a derekam egy kb. masfel eve. nem volt veszes csak akkor ha fizikai munkaval megterheltem. de csak akkor.Kb. 2 honapja volt egy olyan. hogy ajtokilincs utan nyulasanal aramutesszeru erzest ereztem jobb oldalon a gerinc mellett a bordaimnal.meg se bitam moccanni egy darabig. ezzel 3 napot fekudtem. ez el is mult. most meg a mult het elotti hetvegen akkor is tettem vettem a dolgomat. megint elkezdett fajni egyre jobban bal labba iszonyatos fajdalom lesugarozni.Mult het hetfon mar az autobol is eleg volt kiszallni.kedden mindennemu megmozdulas fajdalmas volt. foleg a bal labamba lesugarzo fajdalom es a keresztcson ahol van ott fajt meg.kedd delutan vettem egy forro furdot az jol is esett. de ami utanna kovetkezett az korant sem. a kadbol kiszallva a bal labomra leptem azzal egyidoben a talpamtol indulva felfele elkezdtem zsibbadni. este mar mind a ket labam. fartajek. agyek(egesz fenek resz. comb lab teljes hatso oldala sarok labujjak talp kulso resze)zsibbadt izmokba merhetetlen izom rangas.Akkor este bementunk az ugyeletre masnap reumatologia surgossogi ott adtak egy isiaz infuziot a megkeresett idegsebesz ct eredmeny alapjan gyogyszeres kezelest javasolt han nem javul mr tovabbi konzultacio.par napos infuziora akartak befektetni. de mivel az is csak fajdalom csillapitasra van meg elozoleg a gyogyszereket kivaltottuk meg montak hogy se fog segiteni csak enyhiteni bizonyos ideig azt nem fogadtam el. azota itthon fekszek szedek contramalt. dolgit 800at sirdaludot tegnaptol milgammat fajdalom zsibbadas tovabbra is megvan labam mozgatasra feszul ejszakak rosszak tegnap meg ma mar tudtam valamennyit aludni az izomrangasok megszuntek mar csak nehol erzen hogy randul egy ket helyeen jaras nehezen lassan megy. ma vagyok 10 napja igy

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook