Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Normális, ha a babám lábfeje befelé áll, amikor lép? fórum

Normális, ha a babám lábfeje befelé áll, amikor lép? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. 0a969f72e1 (válaszként erre: 31. - Guccsy)
2010. nov. 20. 20:44
Arra gondoltam én is, hogy megmondom, hogy kérek beutalót, akkor hátha kapok. Ha nem, még mindig ott a magánrendelés, csak annak borsos az ára. De a gyerekért kifizetem ha kell...
32. Guccsy
2010. nov. 20. 20:43

Elfelejtettem írni,hogy két ortopédus telefonba közölte,hogy 3 év alatt nem foglalkozik a gyerek lábával.

De remélem,hogy nagyobb az ijedelem,mint a baj.De legalább te is megnyugszol,hogy minden oké.

31. Guccsy (válaszként erre: 30. - 0a969f72e1)
2010. nov. 20. 20:41
Nekem úgy sikerült,hogy kinéztem egy jó ortopédust aki azt mondta,hogy szerezzek beutalót a házidokitól,mert úgy mehetek a sima rendelésre.Igy mondtam a dokinknak,ő erre meg is jegyezte,hogy nem adom fel?Utána nem szólt semmit mikor mondtam,hogy kaptunk cipőt.
30. 0a969f72e1 (válaszként erre: 28. - Csandi1973)
2010. nov. 19. 17:20
Együtt dolgozik a védőnő és a háziorvos. De megpróbálok szerezni beutalót, hátha kapunk.
2010. nov. 19. 17:16

Kedves Ejku!

Minél előbb vidd el orthopédorvoshoz!

Az én fiamnál nem vette észre a gyermekorvos a szűréseknél,én már láttam, olyan 5 hónapos korától,hogy "csámpás"az egyik lábfeje.Aztán az én kérésemre a gyermekorvos adott beutalót,sajnos kontár orthopédorvoshoz,aki ciőt adatott a még kúszó gyerekre.Sajnos már elég későn sikerült a megfelelő HOZZÁértő orvost megtalálni,ekkor már kb. 14 hónaos volt a kisfiam.Kaptam is enyhe letolást,hogy miért ilyen későn mentünk.Na mintha én tehettem volna erről. A kisfiam gipszet kapot 2x 10 napra és kb. 1,5 évig jártunk masszírozásra. A lába most már rendben van,90%..Ha már csontosodnak a porcok 2 évesen,csak a műtét segít:-((. Mi ezt megúsztuk.

28. csandi1973 (válaszként erre: 27. - 0a969f72e1)
2010. nov. 19. 16:03
Válts háziorvost! Ha erre nincs mód, ragaszkodj a beutalóhoz, ha nem ad, értesítsd a védőnőt.
27. 0a969f72e1 (válaszként erre: 25. - Csandi1973)
2010. nov. 19. 12:15

Na ezért nem harcolok a háziorvossal. Mindenki azt mondja, hogy kötelező lett volna. Én kértem a beutalót, de azt mondta, hogy felesleges kitenni a gyereket ennek a cécónak, nincs semmi baja, megvizsgálta. Semmi terpeszbetét, semmi vizsgálat most meg kezdek rosálni, nehogy később derüljön ki hogy gáz van.

Akár hány anyukával beszélek, mindenki azt mondja, hogy kötelező lett volna vinnem... De ha az orvos azt mondta, hogy nem kell, akkor mit tegyek?

26. 0a969f72e1 (válaszként erre: 24. - Guccsy)
2010. nov. 19. 12:12

Köszi, hogy leírtad. Én nem harcolok az orvossal, elviszem egy magánrendelésre inkább.

Az az igazság, hogy tegnap adtam rá először csizmát. Olyan szépen megy benne. Lehet, hogy azért mert ez tartja a kis bokáját, a cipő meg nem. De azért tényleg nem szeretném ha baja lenne. Én lúdtalpas voltam kiskoromban, meg folyton csámpázva jártam. Jó lenne, ha ő megúszná.

25. csandi1973 (válaszként erre: 5. - 0a969f72e1)
2010. nov. 18. 22:57
Mindenképp vidd el ortopédushoz, max. megnyugszol, hogy minden rendben. Egyébként én úgy tudtam, hogy a csípőszűrés kötelező (legalábbis nálunk igen). Ultrahangra és fizikális vizsgálatra is mennünk kellett még egészen piciként, ill. amikor már stabilan járt, ismét megnézte az orvos.
24. Guccsy (válaszként erre: 23. - 0a969f72e1)
2010. nov. 18. 21:58

Szia!

Az én kisfiam is ilyen problémával küzdött/küzd.Háziorvos szintén a fordított cipőt ajánlotta,de szerencsémre kiharcoltam tőle egy beutalót az ortopédiára.Mindenki azzal jött,hogy 3 év alatt úgyse fognak vele foglalkozni.Az ortopédián a doktor közölte,hogy hülyeség fordítva ráadni.Főleg mert a mai gyerekcipőbe automatikusan van lúdtalp betét és így,máshogy alakítja a lábát,ha fordítva adod rá.Kapott rászabott szandált és megmutatta,hogy kell tornáztatni a lábát.1 hét telt el és már látom a javulást.Örülök,hogy nem hagytam annyiba.

2010. okt. 29. 17:57
Voltunk a háziorvosnál, azt mondta, hogy ez még normális mert nem régen indult el. De a nyári szandiját rá adhatom kacsalábként, vagyis fordítva és ezzel biztosan megakadályozhatom, hogy befele lépjen. Meglátjuk...
22. csucsumucsu (válaszként erre: 21. - 0a969f72e1)
2010. okt. 26. 21:02
Ha cipő nélkül nem tartja befelé, akkor szerintem igen. De nézesd meg a háziorvossal. Ha ő indokoltnak tartja, elküldi ortopédushoz.
21. 0a969f72e1 (válaszként erre: 19. - Csucsumucsu)
2010. okt. 26. 20:32
Általánosságban nem vesszük észre, csak egy pár lépésnél, meg ha szaladva közlekedik. Mezítláb meg zokniban nem annyira vészes, mint cipőben. A cipő egy-két számmal tényleg nagyobb rá. Lehet, hogy inkább ez okozza a gondot?
2010. okt. 26. 14:40
Én megnézettem a kicsit,de kiderült örökölte Apucitól.igy nem rendellenes.
2010. okt. 26. 14:21

Szia!

Nekem a lányom küzd(ött) hasonló problémával.

Mindkét lábát befelé tartotta. Ez csak akkor tűnt föl, amikor járni kezdett. Állítólag méhen belüli kényszertartás okozza.

Az ortopédus éjszakára műanyag csizmát rendelt neki, abban kellett volna aludnia. Ez egy rémálom volt, nem tudott benne aludni...

Kapott gyógycipőt, dr.Leó supinált cipőt. Ma már 3 éves, és szerintem és a háziorvos szerint is kinőtte.

Ezek a javaslatok voltak a fentieken kívül: -masszírozás

-torna: (ceruzafelvétel lábujjheggyel, lábujjhegyen járás, törpejárás, egyenetlen talajon (kavics, homok) mezítláb járás, szobában supinált=sarokdöntéses cipő viselése.

Egyébként, ha kicsit nagyobb rá a cipő, akkor is járhat így ,,kacsázva,,. Mezítláb is befelé tartja a lábát?

18. 0a969f72e1 (válaszként erre: 15. - Narancsika)
2010. okt. 25. 21:07
És most minden rendben? Emlékszel még, mit kaptál rá?
17. 0a969f72e1 (válaszként erre: 16. - 2f8d4f38f0)
2010. okt. 25. 21:06
Nekem van egy ismerős kismamám, akinek úgy született a babája, hogy befele fordult mindkét lába, mert rosszul helyezkedett el a pocakban, de már ő első perctől kezdve kapott cipőcskét, amit hordania kellett. Most 11 hónapos és szépen alakul a lába. Szerintem nem kéne várni annyi időt, úgy gondolom minnél később kap segítséget, annál rosszabb. Náluk negyed ennyi csak a probléma.
2010. okt. 25. 19:09
A ferjem kis unokaja,11 honapos.A bal laba feje,annyira befele all,hogy nem tudja atlepni a masik labaval.A kisfiu meg nem megy.Az edesanyjanak azt mondta az orvos,hogy 18 honapos koraig meg rendbe johet.Nekem furcsa,mert en meg ilyet nem lattam.
2010. okt. 25. 18:10
Nekem is befelé állt ennyi idös koromban.Söt,még futás közben a térdem is és soxor el is estem.Csak a heg emlékeztet már rá...
2010. okt. 24. 19:11
Azt tudom, hogy az ortopédiára beutaló kell, remélem kapok az orvostól. Ha nem, marad a magánrendelés.
2010. okt. 24. 19:05
Nézesd meg egy dokival. Vesztenivalód nincs, és legalább megnyugszol.
2010. okt. 24. 19:00
Köszönöm a sok tanácsot és a hozzászólásokat! Már elindult és nem folyamatosan áll a kis lábacskája befelé, csak egy két lépésnél, főleg ha egy kicsit sietve közlekedik. Ha áll, akkor minden rendben van, szépen előre néz mind két lába.
2010. okt. 24. 17:58
ha mar elindult es nem zavarja a jarasban, valamint esztetikailag sem problema, akkor nem valoszinu,hogy tennivalo van vele. Legfeljebb kis tornaztatas.
10. andi6020 (válaszként erre: 9. - 8ef78160df)
2010. okt. 24. 17:55
olyasmi volt nekünk is
2010. okt. 24. 17:45
mindenképpen vidd el. Éjszakára lehet, hogy kapni fog kis csizmát, és masszírozni is kell
2010. okt. 24. 17:42

Szerintem is nézesd meg!Jobb félni mint megijedni.

Amikor a legkisebb fiam megszületett,Neki is befelé állt a lába.Masszíroznom kellett.Most 12 hós és szépen jár.

2010. okt. 24. 17:35
Vidd el ortopéd orvoshoz. A kisfiamnak ennyi idősen egy műanyag lábfej alakítót kellett hordania, amit csavarokkal kellett állítani olyan formása, amilyenre a lábfejét kellett fordítani.
2010. okt. 24. 17:31
Nagyon sok kisgyereket látok, akik "csámpásan" járnak, e a szülők nem foglalkoznak vele. Én az a biztos-ami biztos szülő vagyok :)
2010. okt. 24. 17:30
Erre gondoltunk mi is, de már azt is hallottam, hogy ez még normális. Nekünk nem volt terpeszbetétes pelus, sem csípővizsgálat, a gyerekorvos azt mondta, hogy felesleges, minden rendben van. Vagy mégsem??
2010. okt. 24. 17:28
Én elvinném, a magam megnyugtatására, egy vizsgálat nem tart semeddig.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook