Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Befelé álló lábfejek, vagy dongaláb tartással született babák. fórum

Befelé álló lábfejek, vagy dongaláb tartással született babák. (beszélgetős fórum)


1 2
33. *Murmi* (válaszként erre: 32. - Tulipani)
2012. febr. 29. 12:28

Szia Tulipani, köszönöm a megnyugtató soraidat!

A donga lábat nálunk rögtön kizárták, így biztosan nem az. Akkor reménykedem h hamar rendbe jön a kis cipőtől és a tornától!


És remélem Nektek is hamar teljesen rendben lesz a kisfiad lába! hogy viselte a műtétet?

2012. febr. 29. 11:29

Szia Murmi!


Szerintem nagy a különbség a befelé forduló lábfej és a dongaláb között. A befelé forduló lábfej tartásbeli probléma, könnyen kezelhető és teljesen helyrehozható. Ha nálatok ez a helyzet és nem dongaláb, akkor ne aggódj, gyorsan túl lesztek rajta. A kezelés intenzitásától sok függ. Az orvos szerintem meg tudja mondani, hogy mikor rendeződik a dolog.


A mi kisfiunknak dongalába van. Már a születése után 2 nappal elkezdték a kezelést a kórházban. 3 hónapos koráig minden nap jártunk kezelésre és hetente gipszelésre. Aztán 4x egy héten és 2hetente gipsz. Most 5 hónapos és 2 napja műtötték a lábát. Most egy hónapig gipszben lesz aztán folytatjuk a kezelést heti két alkalommal. Kapunk majd levehető gipszet is, amit 4-5 éves koráig hordni kell majd, de ha lábra áll, akkor már csak éjszakára.


Mi Belgiumban élünk, úgyhogy itt nem csinálnak Dévény módszert, de arról is csak jót hallottam. Mi a francia módszert követjük.


Remélem mihamarabb rendeződik a kislányod lába.

2012. febr. 27. 11:44

Sziasztok, jár még vki ezen a fórumon?

Az én kislányom is befelé forduló lábfejjel született, 2 hetesen már vittük ortopédiára, akkor tornát, masszírozást javasolt az orvos, majd próbálkoztunk Dévény módszerrel is, de most 2 hónaposan Babex cipőt kapott. Plusz mehet mellette a torna.

Ki melyik dokihoz jár ilyen problémával, és cipővel kapcsolatban mik a tapasztalatok, mennyi idő alatt várható javulás?

30. dovima (válaszként erre: 29. - Tulipani)
2011. dec. 16. 08:36
Nekem is ott a kórházban mondta a doki hogy kapom-e,mondtam h nem és ugy csinálta a papirt hogy visszamenőleg 2 hónapra megkaptuk,azért ez is nagy segítség,főleg a kőzgyógy,sajnos sokat kell menni hogy az ember mindent megtudjon...
2011. dec. 15. 21:37

Hát akkor ti rendesen megszenvedtétek! :( Nem értem az ilyen anyukát, hogy tud nem foglalkozni vele? (Nem is írok inkább semmit.)

Nem lehetett semmi az a műtét. :(

Ennek az emelt csp-ra majd akkor rákérdezek. Köszi az infót.

2011. szept. 10. 17:10

Szia szyszqo!

Igazából Angliában élünk, és itt voltunk az orvosnál uh-n itt vették észre, otthon is voltam, akkor az orvos nem vette észre.

Aztán a tanácsadáson is itt voltunk.

Sajnos nem tudok segíteni, hogy otthon hogy müködik ez. De bízzunk benne, hogy csak most tartja úgy a lábát!

2011. aug. 23. 07:45
Adidascsaj, megkérdezhetem, hogy hol voltatok tanácsadáson? Én 21 hetes kismama vagyok, mi is két hete tudjuk, hogy a baba befelé tartja a lábát. Nem ülnék tétlenül én sem, ha segítenél hol voltatok megköszönném! Az én orvosom Heim Pál Kh-at ajánlotta majd a szülés után, de azt sem tudom, hogy hogyan kezdjünk neki, mikor kell időpontot kérjek? Ki tudja mikor születik pontosan..Nem tudom, hogy működik ez.Plusz a gyógytorna ugye, attól félek, ha születés után kérek időpontot akkor hónapokkal utána kapok csak.
2011. aug. 21. 10:59
köszi a bíztató válaszokat. Azóta már voltunk ilyen tanácsadáson. Azt mondta a szakorvos, hogy amikor megszületik igazából akkor derül ki. Mert lehet, hogy most úgy látják, de amikor megszületik nem fog úgy állni neki. Ha mégis akkor 6 hétig gipszet kell hordania amitől nagyon szépen helyreáll a lába, utána pedig éjszakánként szandált 3-4 éves koráig. Bízom benne, hogy nem lesz semmi baja, ha mégis akkor meg hamar helyrejön.
25. micimacko72 (válaszként erre: 22. - Adidascsaj)
2011. aug. 12. 08:06

Szia!

az én kisfiamnak 30 fokos volt a lábfeje befelé. Egy évig hordott műanyag sint és párszor gipszet a lábán. Sajnos a szalagjai nem nyúltak meg kellőképpen, viszont a lábfeje az csodálatosan helyreállt. Neki volt egy szalag felszabadító műtéte. A kicsik nagyon erősek, mindent jól és bátran viselnek. Sajnos minket anyukákat sokkal jobban megvisel ha a gyerkőcünknek baja esik :-)

Ne aggódj, nem lesz semmi gond!

24. Lanor
2011. aug. 11. 23:42
Sziasztok! Mi 2 hetesen kaptuk meg először a gipszet, anno, mindkét lábára a babámnak. Most 8 évesek vagyunk, sok mindenen átmentünk, ha úgy gondoljátok, hogy tudunk segíteni, és tanácsot adni, írjatok! :D
23. Baby0309 (válaszként erre: 22. - Adidascsaj)
2011. júl. 22. 07:30

Szia!

Ne aggódj! Az a lényeg,hogy szülés után minél hamarabb jussatok el ortopédiára,hogy megkezdhessék a gipsz felrakását,mert minél hamarabb rakják fel,annál hamarabb jön helyre. Az én Fiam másfél hetesen volt először,következő héten már gipszelték is szegénykémet.Egy hétig rajta,majd egy hét szünet,aztán újra gipsz ,újra szünet ha jól emlékszem és utána szandál vagy 3-4 hónapos koráig. Gyönyörű a lába.

Nekem nem szóltak a terhesség alatt,hogy befelé forduló a lába,nem tudom,hogy ezt hogy lehet látni pontosan ,hogy mennyire súlyos,lehet,hogy elég lesz a szandál is.

2011. júl. 21. 17:11

Sziasztok!

Valaki jár még ezen a fórumon?

20 hetes kismama vagyok, azt mondta az orvos, hogy befelé forduló lábfeje van a babámnak. Amikor megszületik majd kap rá gipszet amit 6 hétig kell hordania utána meg szandát, ami összevan kötve, de azt éjjel kell csak hordania. Hamar helyrejön a lába? VAgy még változhat a terhesség végéig? valakinek valami tapasztalat? köszönöm

21. Baby0309 (válaszként erre: 19. - Mariann7533)
2010. okt. 23. 07:15
Nézd,az én Fiamnak 3szor gipszelték a lábát,hogy rendbe jöjjön és ezen felül mikor már nem kellett gipsz csak a speciális cipő akkor a gyógytornász ezt a gyakorlatot mutatta. És igen a masszírozást is,ez valóban lemaradt. Ő gyakorlatot kérdezett,én pedig leírtam,hogy nekünk mit tanácsoltak. Nyilván látta az ő gyerkőcét is orvos és elfog neki mondani minden olyan fontos gyakorlatot,ami szükséges ahhoz,hogy rendbe jöjjön a pici lába. Ti rendbe jöttetek teljesen? :-)
20. Mariann7533 (válaszként erre: 16. - Sodorka)
2010. okt. 22. 20:54

Én azt javaslom neked,hogy egy dévény féle módszerrel dolgozó gyógytornászt keress fel,mert ez nem ilyen egyszerü,mint amilyennek látszik.

Én csak azért csináltam otthon,mert minden nap jártunk,és megmutatták nekem,hogy pontosan hogyan kell masszíroznom,mely izmokat,milyen mozdulatokkal.

Nagyon de nagyon nem mindegy.Ezt egyetemen tanítják nekik évekig.Csak szakembertől kérdezd.

Én meg tudnám mutatni,de így most leírni elég nehéz.Bár segíthetnék innen,de mindenképpen szakembert keress fel,aki pontosan megmutatja hogy kell csinálni.

19. Mariann7533 (válaszként erre: 18. - Baby0309)
2010. okt. 22. 20:52

Ne haragudj,de ez még nem elég,ugyanis speciálisan masszírozni kell az izomzatot.Az,hogy mozgatod,az csak egy dolog.

Tapasztalatból mondom.

18. Baby0309 (válaszként erre: 17. - Sodorka)
2010. okt. 22. 11:49
Megfogod a pici bokáját,az egyik kezeddel tartod a bokát,a másikkal pedig kifelé tornáztatod a lábfejét,óvatosan,de határozottan többször.
2010. okt. 22. 11:44
Esetleg valaki tudna pár gyakorlatot bemutatni a befelé tartott lábfejjel kapcsolatban? 1 hónapos a gyerek. Köszönöm.
16. Sodorka (válaszként erre: 3. - Mariann7533)
2010. okt. 22. 11:43

Mariann!

Tudnál segíteni abban, hogy milyen gyakorlatokkal lehet a befelé fordult lábfejet javítani?

Nagyon megköszönném.

2009. dec. 4. 13:38

Sziasztok!

Máté ma kapta meg a sint a lábára. Eléggé jól viseli, igaz az elején kicist sirt. Egyenlőre gipszelni nem kell, éjjel-nappal sin.

EGy hét múlva kontroll.

2009. szept. 22. 14:48

Sziasztok!

Az én kislányom bal oldali dongalábbal született. 6 napos korától volt gipszelve. Eleinte hetente, majd két hét- tiz naponta volt cserélve.Pár napos szüneteket hagyva. 4 és fél hónapos koráig. Majd éjszakai sint kapott. 6 hónapossan visszaraktak neki egy gipszet még 2 hétre. Most kilenc hónapos október közepén kell már csak visszamenni akkor fog eldőlni a műtét. Már áll a lábán, ha lerekom.magától csak kis segitséggel húzza fel magát. Csak egy kicsit tartja befelé és gyakran le is teszi a sarkát. Amint magától fog állni sima talpú, szuppinált sarkú szandált kell rá adni. De nem egyforma a lába. Kissebb a lábfeje és karcsúbb a vádlija. Észre nem venni csak ha mutatom, hogy mit nézenek. Remélem felnőtt korára nem lesz látható a külömbség.

13. Vikuc
2009. szept. 14. 20:56
Sziasztok! Nekem most öt hónapos a kisfiam.Születéskor a jobb talpa volt befelé forduló.Elég kis kacskán állt.A Heim Pálba kerültünk a Marschalkó főorvoshoz.Nekünk is egy hét gipsz egy hét szünet.Öt gipszünk volt,a lába gyönyörűen alakult.Július óta csak éjszaka kell rá sínt adni.Most,októberben viszem vissza kontorllra,de a doki szerint nem genetikai donga lába volt,csak elfekvés.Hál istennek megúsztuk a műtétet,a doki szerint már csak utókorrekció ez az éjszakai sín.És én is látom hogy teljesen rendben a lába.Amúgy rengeteg rémtörténetet hallttam a váróban rendelés előtt.Hál istennek nem minden eset egyforma.
12. Mariann7533 (válaszként erre: 11. - 0f8333367d)
2009. aug. 29. 14:25
Igen sajnos van akinek müteni kell.Én is nagyon féltem,hogy kelleni fog,de hál istennek nem.
11. 0f8333367d (válaszként erre: 10. - Mariann7533)
2009. aug. 29. 14:22

Hallottam már ismerőstől,hogy a fiának megműtötték,gipszelték picinek!De ő diagnosztált dongalábú volt!

Azóta egészséges felnőtt lett!

10. Mariann7533 (válaszként erre: 9. - 0f8333367d)
2009. aug. 29. 14:11
Igen nekem is azt mondták,hogy ez azért nem dongaláb,hanemtarásbeli probléma,mert a dongalábat csak mütéttel lehet helyre hozni.
9. 0f8333367d (válaszként erre: 8. - Mariann7533)
2009. aug. 29. 14:03

Gondolom több fokozata van ennek a problémának!

Nekünk elegendő volt ez a torna!

2009. aug. 29. 13:28
Lina66,Selyem5.Nektek nem volt gipszelés?Mert nálunk ahogy írtam is,egy hét gipsz,egy hét szünet.És szünetbe masszírozták,én pedig itthon.Lehet,hogy rendbe jött volna a gipsz nélkül is,de nem biztos.
2009. aug. 29. 13:19

Sziasztok!

Az én kislányom is így született,méhen belüli tartáshiba,túl hosszú lábak,kevés hely.Ortopéd orvos barátunk megmutatta a tornát,amit otthon alkalmaztunk,szoptatás közben,pelenkázáskor.

Nagyon szépen rendbe jött,kb a 3. hónap végére.Nem kellett továbbiakban semmi más!

2009. aug. 29. 12:52

Szia!

Nekem a nagyobbik lányom született igy,szintén kicsi volt neki bent a hely.Elvittük Győrbe az ortopédiára,mert oda kellett visszavinni és készségesen megmutatták azt a tornát,amit születése óta kellett alkalmazni!Szerencsére kitornáztattuk 4 hónapos korára és semmi gondunk nem volt utánna.A magas lábfeje miatt viszont elég nehéz neki cipőt venni!:)

5. Mariann7533 (válaszként erre: 4. - A7f41877f6)
2009. aug. 28. 21:34
Szia.Nekünk annyira szépen alakult,hogy nem kellett.De én minden hónapban hordtam kontrollra az orthopéd orvosunkhoz.Akkor figyeld nagyon,amikor majd feláll.Ha talpra áll,és nem fordul befele a lába,akkor semmi baj.Nem hordtátok gyógytornára masszíroztatni?Én otthon is csináltam,mert megmutatták.
2009. aug. 28. 21:15

Az én kislányom is befelé álló lábfejjel született. Kevés volt neki a hely a pocakban.

Pár hetesen kapott olyan csavaros talpú szandált. Azt kellett éjszakára ráadni, de mi a védőnő tanácsára nappal is hordta.

6 hét múlva mentünk vissza az ortopédiára, ott azt mondta a doki, hogy már nem kell a szandi, de én még kicsit befelé fordulónak láttam, szóval kb.2 hétig még ráadtam éjszaka.


Most 6 hónapos. Látszólag jól tartja a lábát.


Szerintetek így marad most már, vagy még változhat és állhat befelé újra?


Mariann, nálatok 4 hónapos kora után volt még gond vele?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook