Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 9 és fél hós babám kifelé tartja a lábfejeit és nagyon befelé dől a sarka. Mitől lehet? fórum

9 és fél hós babám kifelé tartja a lábfejeit és nagyon befelé dől a sarka. Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


2015. máj. 18. 07:53
Szia! Szeretnék érdeklődni, hogy hogyan oldódott meg a problémátok, mert az én kislányomnak ugyanilyen a lábtartása és már 14 és fél hónapos. ( nem jár még).
20. kiskoz
2013. márc. 23. 22:31
oké, akkor lehet, hogy a cipőt most hanyagoljuk inkább. Egyébként rendetlenség az van a gyerekszobában, a nagyobbik is gondoskodik róla:-)Majd még elképzelhető, hogy 1-2 szakember véleményét kikérem, megmutatom, tényleg akkor nyugodnék meg a legjobban. Azért köszönöm neked is a segítséget!!
19. mese habbal (válaszként erre: 18. - Mese habbal)
2013. márc. 23. 22:18

"én most nem adnék rá, de fél napra, se kétnaponta."


= SE fél napra, SE kétnaponta

18. mese habbal (válaszként erre: 17. - Kiskoz)
2013. márc. 23. 22:17

figyi, az enyém is csak egy vélemény a sok közül, és mint mindenki más, én is meg vagyok győződve róla, hogy nekem van igazam :D te döntöd el, hogy mit érzel jónak! én most nem adnék rá, de fél napra, se kétnaponta.. amikor mászik, vagy ül stb, akkor zavarja, olyankor nem tud természetes lábtartást felvenni.. ez sem jó.... adj rá nagyon vastag zoknit, és ne rakj rendet, hogy legyen min taposni :D (na jó, ez az utóbbi vicc volt)

de természetesen ha nagyon aggódsz, vidd el megnézetni.... én anno, az XI. Andor utcai fejlesztő házba vittem egy konduktorhoz... nem emiatt, de amikor ilyesmi gondunk volt.. az azért jó hely, mert megmondják azt is, ha nincs semmi baja.. sok helyen a pénz miatt akkor is visszahíják fejlesztésekre, ha nincs rá szükség, de ugye akkor többet keresnek vele, ha oda jársz... a gekko pl ilyen, úgy hallottam...

17. kiskoz (válaszként erre: 14. - Mese habbal)
2013. márc. 23. 22:06

akkor mondjuk olyat se, hogy pl. fél nap cipő, fél nap szabadon, vagy minden másnap cipő, minden másnap anélkül?

zokniban vagy harisnyában van, de itt a lakásban sajna csak padló, járólap, sima padlószőnyeg. Most lenne jó, ha nyár lenne, otthon anyuéknál kertes ház, mehetne ki az udvarra fűbe-homokba, na ott aztán lenne egyenetlenség!

16. kiskoz (válaszként erre: 12. - F0d623b3f2)
2013. márc. 23. 22:02
Mikor 2 hetesen vittük először csípőszűrésre (ugyanehhez az ortopéd dokihoz), megnézte a lábfejeit is, és akkor pont kifelé kellett kicsit tornáztatni, akkor valóban befelé álltak kissé. A csípője végett is tornát írt fel és terpeszbetétet. Rá 6 hétre kontroll, a csípője miatt még további 6 hét torna és t.betét, végül ez teljesen oké lett az újabb kontrollon. Illetve a lábfejénél is azt mondta,hogy nem kell tovább csinálni. Gyerekorvos szólt először talán az 5 hós oltásnál, hogy kicsit kifelé állnak, lehet a rossz méhen belüli tartás miatt...De egyértelműen a felállásnál lett szembetűnő. Amúgy szerintem is kicsit korán állt talán fel, még nem erősek az izmok, ízületek...Bár a tesója is u.így 8 hósan kezdte, nála abszolút semmi baj semmivel (most 5 éves)
15. mese habbal (válaszként erre: 13. - Kiskoz)
2013. márc. 23. 22:00
na, pl nálunk ez nem is így volt, hanem fordítva.. előbb ment, kapaszkodótól kapaszkodóig, egész hosszúakat, kanyarodással meg mindenhogy... de állni nem tudott még nagyon sokáig... meg felállni sem kapaszkodás nélkül...
14. mese habbal (válaszként erre: 10. - Kiskoz)
2013. márc. 23. 21:58

még ne, semmilyet! majd ha már rendesen jár! a legjobb a lábnak az egyenetlen talajon való mezítláb járás... zokni azért lehet, hogy ne fázzon fel :) szóval otthon is mondjuk ha van vastagabb, puhább szőnyeg, azon egészségesebb, mint kövön, vagy parkettán... de mezítláb erősödik legjobban...

nem írják fel, lehet cipőboltban rendesen kapni.. nem olcsó... de mondjuk a salus az nem drágább, mint egy rendes márkás normál cipő.. neten nézz utána milyen márkák vannak...

13. kiskoz (válaszként erre: 8. - C9f9b53798)
2013. márc. 23. 21:55
igen, csak most nekem annyira elképzelhetetlen, hogy ebből lesz vmikor nemsokára önálló járás, hogy egyáltalán megálljon először minden kapaszkodás és segítség nélkül, meglegyen az egyensúlya
12. f0d623b3f2 (válaszként erre: 1. - Kiskoz)
2013. márc. 23. 21:54

Szia!

Nekem is hason feküdt es fekszik a mai napig a kincsem. :) neki már a 6 hetes csípőkontroll alatt kérdezték hogy alszik es javasoltak a lábára egy-egy szivacsot húzni hogy ne tudja maga alá húzni - ezzel elkerülni a későbbi problémát.

Annyit tudsz tenni hogy amikor csak tudod masszirozd és jól mozgasd át a kis talpacskáját (lehet jó erősen ami még tetszik neki). Minden tisztába tételkor csináltam hónapokig. A gyermekorvos es a Vèdőnő elvileg meg tudja mutatni hogyan kell masszirozni. ... Elvileg már nekik is régen kellett volna szólniuk ez miatt, hiszen már nem pár hetes a babád.

2013. márc. 23. 21:54

Kisfiamnál ugyanez volt, rossz volt látni. Aztán ahogy egyre többet állt, elkezdtem szandit adni rá bentre. Nem speciálisat, csak olyat, ami jól tartja a lábfejét, 3 pántosat. Mostanra már nem dől befelé. 2 hónapja jár önállóan.

Nekem is azt mondták, hogy addig amíg nem jár, "minden" elfogadható, sőt, általában 2 éves korban szokták csak vizsgálni.

10. kiskoz (válaszként erre: 4. - Mese habbal)
2013. márc. 23. 21:53
akkor szerinted most még ne adjak rá sima (nem supinált) cipőt se? azt egyébként úgy szokták felírni ortopédián?
2013. márc. 23. 21:52

persze, az nem árthat ha megnézi egy konduktor mondjuk... ezt csak hozzáteszem... én csak a saját tapasztalatomat mondom, nálunk is a nagyon korai felállás volt az oka ennek valószínűleg, mert még nem volt elég erős a lába...

most már 3 éves múlt, és gyönyörű egyenes lábai vannak semmi gond vele.. (amúgy az önálló járás kontrollon, is azt mondta az ortopédorvos, hogy semmi gond vele, pedig akkor még baromira bedőlt, meg is nézettem még egy magán ortopédorvossal is, ő is csak azt mondta, hogy a supinált cipő nem árthat, de igazából nem muszáj)

2013. márc. 23. 21:52
Első néhány hónapban várni kell, erősödnek az izmok, ha majd már stabilan jár, fut, és még mindig befelé dől a lába, akkor kell a szupináló cipő (gyógytornász mondta).
2013. márc. 23. 21:51
szia! A láb állása azzal fog leginkább változni ha elindul. Azt gondolom hogy valóban a szandi a megoldás , valami normális pl a supi cipő az gyógycipő. Ez egyébként nem 2 hét alatt fog megváltozni ! Hidd el azzal hogy ha elindul magától korrigál. Nálam a nagyfiam télen még mindig máshogy jár mint nyáron amikor mezítláb van a kertben egész nap (ez a legegészségesebb) . Őszre sosem dől a lába semerre míg tavasz végén mindig befelé dől a belső lábélre kicsit pedig ő már 4 éves.
2013. márc. 23. 21:50

Ha még mászna vagy három hónapot, azzal erősödne a lábfeje is, valahogy meg kellene próbálni a talajon tartani.


Amíg a gyerek önállóan nem jár, nem kell cipőt adni rá!!! addig is amíg mászik nincs rajta a cipő és erősödnének a lábfejében az izmok!:(((

2013. márc. 23. 21:49
Én azért voltam gyerek gyógytornásznál (fejlesztő pedagógus) a fiammal, mert "későn" kezdett járni. Elmentünk - tetőtől talpig megnézte, végigtapogatta az izomzatát, stb., és csak utána mondta azt, amit már a telefonban is megmondhatott volna az elmondásom alapján: tökéletesen rendben van. De megnézte!!!
2013. márc. 23. 21:48

supinált cipőt kell adni.. DE! én most még nem adnám! majd csak akkor ha már járni kezd ... ebben a korban még teljesen normális hogy bedől, mert meg kell erősödnie! amúgy nálunk is ez volt, és engem is rohadtuk idegesített, rossz volt nézni.. hidd el, ahogy erősödik úgy fog javulni.. amikor már jár önállóan, akkor megnézi az ortopédorvos, de még 2-3 éves korig is alakul ám, eleinte ez természetes, hogy bedől! de az tuti nem árthat, ha majd supinált cipőt adsz rá!

de szerintem még ne, most egyelőre hadd erősödjön, majd akkor csak, amikor már járni kezd...

2013. márc. 23. 21:48

Nem ismerem a dokidat, de számomra fura, ha valaki anélkül ad tanácsot, hogy megnézte volna a gyereket.

A helyedben elvinném ortopéd szakorvoshoz (másikhoz), ill. gyerek gyógytornászhoz.

2013. márc. 23. 21:47
2013. márc. 23. 21:40

Kislányom 9,5 hónapos, kb. 1 - 1,5 hónapja állt fel először, azóta vég nélkül ezt gyakorolja: odamászik mindenhez, mindenkihez és belekapaszkodva feltornázza magát állásba. Már néha lépeget oldalra is. Ami aggasztó, hogy a lábfejeit nagyon kifelé tartja (még fekvő helyzetben is), de ez a kisebbik gond. A fő probléma, hogy a talpának teljesen a belső élére támaszkodik, a külső éle szinte nem is érintkezik a talajjal, a kis ujjacskái behajlítva, minha kapaszkodni akarna velük...El tudjátok képzelni?

Hátulról szoktam figyelni, mikor áll, de szörnyű látni ezt a tartást, olyan mintha ki lenne fordulva a bokája vagy nem is tudom:-(. Ortopéd szakorvoshoz el akartam vinni megvizsgáltatni, de azt írta vissza, mikor időpontot kértem tőle, hogy a lábfej kifelé állása lehet az állandó hason alvás miatt (1. naptól fogva csak így alszik), ami nem kóros, de a belső talpélen állás a sarokdőlés miatt probléma, ezért amint jó lesz rá a legkisebb méretű cipő, azonnal adjam rá, mert az megtartja a lábat,vizsgálatra pedig akkor célszerű vinni, ha majd önállóan fog járni...

Ez volt 2 hete, cipő van rajta a nap legnagyobb részében, de sokszor még képes annak is a belső élére rátámaszkodni, miközben áll fel, aztán mikor már áll a talpán, akkor oké.

Tényleg nagyon idegesít, egész nap a lábait figyelem, és aggódom, hogy nem kéne-e tornáztatni, esetleg vmi speciális gyógycipőt ráadni, mert ha ilyen rossz tartással rögződik esetleg az állás, járás, akkor ez később korrigálható? Nem tudom, mitévő legyek, de ha vki tud vmi megnyugtatót írni vagy tanácsolni,hallott-látott már ilyet, azt megköszönném

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook