Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Nordic walking és a fogyás fórum

Nordic walking és a fogyás (beszélgetős fórum)


8. Zsuzska69 (válaszként erre: 6. - Szakiii)
2010. dec. 7. 19:29

Szia Szakiii!


Úúú, ezek aztán a jó hírek, köszi!

Egyszer elvégeztem egy tanfolyamot, csak sajnos elég rég, 2007- telén a Hármashatárhegyen, nem tudom, hogy magára a helyes technikára emlékszem-e még, de az jó volt, csak persze nem tudtam járni! Síkvidéken, Zuglóban tudnám csinálni, ez az egy kérdésem lenne, hogy szerinted így is hatásos? Te milyen terepen edzel? Síkon vagy dimben-dombon? Most nyáron kezdted, tényleg? Nagyon gratulálok a 12 kiló mínuszhoz!

Várom soaraidat, szia!


Zsuzsi

7. Veronika27 (válaszként erre: 5. - Zsuzska69)
2010. dec. 3. 20:43

Megkérdeztem, azt mondta, lehetséges fogyni ezzel a mozgásformával diéta nélkül, ha jól csinálod, mert minden izmod megmozgatja.

Persze hatásosabb hegyen, de síkon is jó!

6. Szakiii (válaszként erre: 1. - Zsuzska69)
2010. dec. 3. 15:08

Szia!


Természetessen lehet a Nordictól fogyni. Nem is keveset.

Én fél éve kezdtem azóta 12 Kg-t fogytam.

diéta kizárva, mert szeretek enni, ennek ellenére sikerült ennyit leadnom.

Ez kb. heti 2-3 alkalommal 1,5 órás edzéssel elérhető.

Ha az ember még az étkezésre is odafigyel szerintem még nagyobb eredmény elérhető.


A fogyáson kívül a többi jótékony hatása is jelentkezeik pl. elmúlt az állandó hátfájásom, jobb a közérzetem, fitteb vagyok. Régebben ha biciklizés közben hátra kellett néznem, az csak derékból hátrafordulva sikerült, most csak a fejem fordítom hátra nyakból,90 fokon túl, mint utoljára szerintem 3-4 éves koromban.

Ha társaságban csinálod nagyon jó szórakozás. Nekem már hiányzik ha nem tudok elmenni..


Azért egy tanfolyamot el kell végezni, hogy helyesen csináld, és az első edzéseken enm árt egy hozzáértő edző sem.


Ha kérdésed van bátran írj.


üdv

5. Zsuzska69 (válaszként erre: 4. - Veronika27)
2010. dec. 2. 16:00

Szia Veronika!


Előre is köszönöm, ha megkérdezed, én majd nagyon nézem, hogy válaszolsz-e é hogy mit! :-)

Talán kiegészítésképp csak annyit, hogy jó régen, kb. 2007-ben Wilk Zsófiánál a Hármashatár-helyen jómagam is elvégeztem az alaptanfolyamot, tehát nem vagyok teljesen amatőr, viszont sajnos nem volt időm eljárni edzésekre, úgyhogy van egy szuper botom, csak nem csinálok vele semmit! :-(

Ő annak idején nagyon azt mondta, hogy sokkal hatásosanbb lene hegyen csinálni, én meg síkvidéken lakom Zuglóban, és neki se kezdtem...

Szia!

2010. dec. 2. 10:05
Szió. A férjemnek van oktatói papírja a nordic walkingról, ha hazaér a munkából, felteszem neki a kérdéseidet.
3. Zsuzska69 (válaszként erre: 2. - Shila)
2010. dec. 1. 19:31

Szia Shila! Köszi szépen a jó tippeket, ezt még csak-csak meg tudnám tenni az ügy érdekében (mármint teljes kiőrlésű dolgok, víz a cukros időtő helyett, barna kenyér) de pont az a nehézség, hogy tartósan lemondani az édességekről, meg a többi finom ,de egyébként hízlaló dologról - húú, nem tudom, meddig menne!

Mindenesetre köszi, és a kedves jelet is, amit küldtél!

Jó Neked, hogy a csodás Norvégiában éls! :-)

2. Shila (válaszként erre: 1. - Zsuzska69)
2010. dec. 1. 18:07

En azt mondom,nem remenytelen de a fogyas 70%-ban az eteltol es csak 30%-ban a mozgastol fugg.

Igy sokkal tobb ideig tart es lehet nem is lesz szaz szazalekos a fogyasod!


De NE dietazz,csak valts eletmodot,meglatod,milyen jol fogod magad erezni.


Pl.valtsd fel a feher kenyeret teljes kiorlesure, uditoket tiszta vizre,gyogyteakra,


Tiltolista:

Edessegek,peksutemeny,feher liszt,feher kenyer, cukor,so, tesztak...


Ez nem dieta,hanem eletmod!


Egyel:

Zoldseg,gyumolcs,teljes kiorlesu gabona, feherje...


Sok sikert!

2010. dec. 1. 15:52

Sziasztok!


Azt szeretném Mindenkitől megkérdezni, hogy szerintetek lehet-e csak mozgással, jelen esetben nordic walkinggal (botokkal történő tempós, ún. északi járás) fogyni? Alapproblémám, hogy sajnos képtelen vagyok egy hétnél tovább diétázni, hamar herótom lesz minden diétás kajától és feladom! Nagyon szeretnék 10 kilót leadni, de egy 5-8 kilóért is már a fél karomat odaadnám :-). Úgy tudom, egy óra nordic walking-ozással kb. 400 kalóriát lehet leadni, persze tempósan kell csinálni, és jobb lenne dimbes-dombos, hegyes-völgyes talajon, de én Zuglóban ezt csak síkvidéken tudnám kivitelezni...

Szóval? Elengedhetetlen a diéta a mozgás mellé, vagy egy 8-as (kiló) még ledobható "csak" mozgással, mondjuk heti négyszer?

Előre is köszönöm, aki válaszol!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook