Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Norcolut- tapasztalat fórum

Norcolut- tapasztalat (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
429. kingi7
2012. nov. 7. 22:22
Nos, nem egyértelmű akkor nekem, hogy mire írta fel a doki nekem... nekem nagyon sok a menstruációm és vagy 1 hétig tart, majd nagyon nehezen múlik el. Soha gondom nem volt vele, csak most a második terhesség után. Olvastam valami ösztrogén túlsúlyos állapotról...nos, mintha engem írtak volna le. Ilyenkor mi van? Merre menjek?
428. Bea0124
2012. nov. 6. 19:13

tudom mire való csak hát ugye némelyik ember azt hiszi meg a doki mondta ez hülyeség az alkalmanként használható nem rendszeresen...

ha valakinek ciklus problémája van nem akar megjönni,vagy túl gyakran jön meg..fáj a melle,szúr a hasa,vagyis premenstruációs tünetei vannak annak jó lehet a Premens.

427. youlcsi (válaszként erre: 426. - Bea0124)
2012. nov. 6. 17:18

a norcolut nem is arra való, hogy rendezze.


a premens pedig jóformán barátcserje, ami inkább a bromo hatására hasonlít.


egyáltalán nem ugyanarra valók!!!

426. Bea0124
2012. nov. 6. 15:39

Csajok ne higgyétek abba hogy a norcolut rendszerezi a menzeszt,csodát tesz.

Érdemes vizsgálatot végezni ha minden rendben(nincs nagy probléma)betegség akkor én az PreMenst ajánlom nektek.


Nekem fiam előtt volt egy elhalt terhességem utána nagyon gáz volt a ciklusom voltam dokinál majd ajánlotta a PreMenst elkezdtem szedni már az első hónap is javulást eredményezett.A harmadik hónapjában megfogant a fiam.

szülés után ugye jó pár hónapig nem volt mensim majd lett de megint nagyon cifra.Elő került a Kistesó projekt tenni kellett valamit.El kezdtem szedni megint a PreMenst és szépen rendbe hozta megint a ciklusom.És a Kistesó úton van.


Úgy gondolom,hiszem hogy ez segített nekem.

Nem mondom hogy másnak is tuti segít de nekem csak jó tapasztalatom van vele.Napi egyet szedtem.


Érdemes utána nézni akinek menstruációs problémái vannak.De itt nyilván nem pcos endimetriózis betegekről beszélek.

425. youlcsi (válaszként erre: 424. - Kingi7)
2012. nov. 2. 22:32

erre nem tudok mit mondani. szüléssel nagyon sok embernek megváltozik a vérzés jellege.


nekem pl szülés óta sincs mensim. norculuttal 6-7 napos vérzéseim vannak.


korábban fog.gátló előtt 20-25 napig is véreztem. utána 3-5 napig, de akár 2-3hetente... majd egyszercsak többé nem véreztem "magamtól".

424. kingi7 (válaszként erre: 423. - Youlcsi)
2012. nov. 2. 22:24
Azt mondta, hogy a vérzésem is beáll normálisra,mint amikor szülés előtt volt. Ezt amit leírtál értem, de mi van a másikkal? Gyorsabb lezajlású lesz a vérzés is?
423. youlcsi (válaszként erre: 422. - Kingi7)
2012. nov. 2. 22:14
szintetikus sárgatest hormon. lényegében amíg szeded, épül fel a nyh, és az abbahagyásával megvonásos vérzés lesz, vagyis sztem a doki reményei szerint tisztességesen, egyben leválik mindaz, ami amúgy nem és pecsételést okoz.
422. kingi7
2012. nov. 2. 21:41

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni? nekem a doki tegnap írta fel, mert a szülés után 1 évvel is borzalmasan erős a menstruációm, egy hétig tart és közben van pecsételő is. Mi a hatása? Miért is szokták felírni? Annyi sok dolgot olvastam róla, de nem igazán tudtam kibogozni. Köszönöm :)

421. CsillagTM (válaszként erre: 412. - Zitácska89)
2012. okt. 12. 17:05
a Clostyt be ne szedd, amíg nem volt UH, mert ha ne adj' Isten cisztád, v akár endód van, az belobban tőle...!!
420. youlcsi (válaszként erre: 412. - Zitácska89)
2012. okt. 11. 21:45

elsődlegesen mi a gond MOST? értem, hogy nem lettél kivizsgálva, de úgy veszem ki az írásodból, hogy az a baj, hogy elfogyott a gyógyszer és nem jött meg. jól értem?


7-10, akár 14 napon belül az utolsó szem után kell a vérzésnek érkeznie. bár mivel összevissza szedted, ez némileg teljesen kiszámíthatatlan.


norc. felírásához nem kell uh, viszont kell negatív teszt! tehát a dokinak meg kell győződnie arról, hogy nem vagy terhes. sztem van orvos, aki ezt elhiszi a páciensnek, ha az mondja. én is mondtam ma, hogy a múlt héten még nem voltam az :D igaz, uh-zott, de most tesztet nem csináltunk, pedig szoktunk.

és kell érvényes rákszűrés. ennyi. a norc felírásának más nem feltétele.

nem kell hozzá vizsgálni, betegségeket kizárni, keresni, hiszen ez pusztán egy megvonásos vérzést csinál... és reményt kelt, hogy egy kis pofon a hormonoknak helyrebillenti a rendszert.

419. youlcsi
2012. okt. 11. 21:39
ááá, megvan ismét a norc. receptem :/
418. Zitácska89 (válaszként erre: 417. - Hedi13)
2012. okt. 11. 14:10
Banyek, elnéztem, ma nem is délután van, pénteken meg páros héten rendel csak, most meg 23 van :(((( Jövő héten meg otthon leszek a párommal. Lehet nézek egy ambulanciát a környéken vagy valamit, hátha nem zavarnak el. De már azon is gondolkodtam, hogy nem lehet-e h mégis besikerült 1 bébi, mert annyira nem mensi-szerű volt ez és h most a gyógyszer miatt van valami. Mert elvileg felépíti a nyálkahártyát, hogy amikor abbahagyom, leváljon. De a betegtájékoztatóban az van, h nem szabad terhesen szedni. A doki nem mondott semmit, de utánaolvastam, és azt írják h ilyenkor rendesen, erősen kellene elvileg vérezni, és akkor ki tudnak jönni a meg nem repedt tüszők. De azt nem értem h ha nem vizsgált meg, honnan tudja h az a baj, mivan ha tényleg nem ciszta, hanem endo? Idegbajt kapok, már saját magamat forgatom be :( És bár igaz, h most nincs bébi tervben, de azért pár év múlva szeretnék, ezek meg elég nagy galibát okozhatnak odabenn :(
417. Hedi13 (válaszként erre: 416. - Zitácska89)
2012. okt. 11. 13:45

szia, remélem az "itteni" dokid kicsit jobban ért a szakmájához. :)

Azért ragaszkodj az uh-hoz, abból már csak kiderül valami!

Majd írj, hogy mi volt!

416. Zitácska89 (válaszként erre: 415. - Hedi13)
2012. okt. 11. 13:33
Köszönöm szépen a gyors választ, igazából csak azért vagyok betojva, mert itt 14 oldalon át senki nem írta h norcolut szedés közben ennyire görcsölne... Ma délután rendel az itteni dokim, szerintem bepofátlankodok időpont nélkül hozzá :) aztán remélem csinál egy UH-t és megmondja h mi van. Köszi mégegyszer!
415. Hedi13 (válaszként erre: 413. - Zitácska89)
2012. okt. 11. 13:15
Szerintem addig ne szedd újra a fog.gátlót, amíg nem derül ki mi a bajod! A fog. gátló nem gyógyítja meg a ciklus zavarod... még több betegség forrása lehet.
414. Hedi13 (válaszként erre: 412. - Zitácska89)
2012. okt. 11. 13:14

Szia! S.O.S. másik doki!!!!

Biztos látó lehet, hogy uh nélkül megmondja, mi a bajod és ad is rá gyógyszert!!

Az eszem eldobom, milyen orvosok vannak, komolyan!

A tanácsom az, hogy ne szedj be semmit, addig, amíg ki nem derül mi a baj!


nem akarlak megijeszteni, de sok nőnek felborul a hormonrendszere a fog. gátló szedése után, kialakulhat az ösztrogén dominancia, ami aztán nagyon sok betegséget okozhat! köztük endometriózist is!

Nálad egyértelműen valamilyen hormonzavar lehet a leírtak alapján.

Én a helyedben keresnék egy normális orvost, akár magánban, aki néz hormon labort, uh-t, stb és korrektül elkezd kezelni!!!

Addig is jobbulást!

2012. okt. 11. 12:46
Ja és mi lehet a bajom? Olvasok mindenfélét a PCOS-ról és a z endometriózisról, és stimmelnek a tünetek. Bébit egyenlőre nem nagyon tervezünk, már azon is gondolkodom h megint szedjem a bogyót mert addig semmi baj nem volt :(
2012. okt. 11. 12:43
Sziasztok! Látom hogy halott a fórum, de megpróbálom, hátha... MA végigolvastam az egészet, és nem nagyon találkoztam olyannal, amilyen az én történetem. :( Tavaly nyáron abbahagytam a fog.gátlót, előtte 32napos ciklusom volt(néha 1-2 nap késés, de ritkán). Amióta abbahagytam, egyre rosszabb. Eleinte kb egy hetet késett, mostanában nem ritka a 12-13 nap, és ciklusról ciklusra egyre rosszabb. Fájdalmaim egyre elviselhetetlenebbek, derékfájás, mellfájás(amúgy sem kicsi a mellem, de ilyenkorra van külön 1számmal nagyobb "mensi-melltartóm), és a jobb petefészkem fáj szinte mindig a görcs mellé élesen. Ciklus közepén is szokott. Na nemrég egyre érdekesebb "ciklusokat" produkáltam, még érdekesebb "vérzésekkel" pl volt olyan h 3 nap barna pötty, 3 nap semmi, megint 2 nap barna és kész. Most meg 3 napig ömlött belőlem a darabos fekete cucc. Elmentem a dokimhoz, felírta a norcolutot, 10napig 2őt. Bevallom, a reggeli kimaradt párszor, mert reggel nem eszek, és elfelejtem, de beszedem végig azt hiszem. Amióta elkezdtem szedni, szinte elviselhetetlen görcseim vannak a jobb oldalamon és középen. Egész nap, már a lábaim is fájnak. Emellé szélgörcs, puffadás, hasmenés. Ja, a doki nem csinált UH-t, elvileg nem lehetek terhes, mert amióta "megjött" nem voltam a párommal mert külföldön dolgozik. Ilyenkor sztetek mi van? Járt valaki hasonló cipőben? Menjek el a másik dokimhoz (aki itt van Pesten)? Ja az otthoni doki aki felírta a N-t, azt mondta várunk ezután egy ciklust, ha akkor sem lesz jó a mensi, akkor ír clostylbegylt(remélem jól írom). Vizsgálat nálkül??????? Össze vagyok zavarodva és nem bírom már ezeket a görcsöket... :( Segítsetek csajok, bármilyen tapasztalatot szívesen olvasok!
2012. aug. 17. 07:12
Sziasztok! Már egy hónapja szedem a Norculotot, állandó pecsételő vérzés és nagyon bő, alvadékos vérzés miatt (méhnyálkahártya túlburjánzás). Hát eddig semmi, azon kivül, hogy a legutolsó menszimkor a nögyógyászati ügyeleten kötöttem ki, mert gyakorlatilag elöntött a vér. A hasam és a derekam nekem is görcsöl. És az első pár napban én is ingelékenyebb voltam, de aztán megszünt. Legszívesebben én is abba hagynám, mert szerintem csak rosszabb lett. Volt még valakinek ilyen tapasztalata?
410. Froyta
2012. júl. 16. 17:46

Sziasztok!

én múlthét csütörtökön kezdtem el szedni a norcolutot hosszú (27nap) pecsételő vérzés miatt.Azt szeretném kérdezni hogy valaki lett ingerlékenyebb tőle?

409. youlcsi (válaszként erre: 408. - Cundarinka)
2012. júl. 15. 22:08

felírta és nem mondta???

amíg szeded, nem jön meg. szóval én a nyaralás 10 napjában szedném a 2x1-et. így utána vsz pár napon belül megjön.

2012. júl. 15. 16:40

Sziasztok!


Bocsika,hogy belefolyok a témába,de engem külön csak annyi érdekelne,hogy hogyan tudom eltolni Norcolut-tal a menzeszem.Jövő hónapban mennénk nyaralni,tíz napra,és az utolsó öt napban meglenne,aminek nem nagyon örülnék,hiszen nem tudok majd fürdeni,a többiekkel.A dokimat kérdeztem,azt mondta megoldható,hogy felírja,ezzel el lehet tolni.

A Kérdésem a következő lenne:

Hogy kell szedni ha el akarom vele tolni a menstruációmat?

Kérlek segítsetek!Előre is köszönöm.

407. youlcsi
2012. júl. 3. 21:24

felhozom :)


vasárnap reggel vettem be az utolsót. ma délután megjött :D

406. youlcsi (válaszként erre: 405. - S.Nikolett1980)
2012. jún. 23. 21:22

nekem mindig meghozza... 10 nap, 5 nap szedés, mindegy. én beszedem, ahogy a doki mondja, utána mindig 3., egyszer 5. nap jön a vérzés.

legalább már ez működjön bennem :D


most meg kifejezetten nagyon várom az új ciklust :D

405. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 404. - Youlcsi)
2012. jún. 23. 16:46
szia, én már nem fogom szedni, nekem semmit nem segít, így szerintem nincs is értelme. lehet, hogy csak nagyobb bajt csinál. egy csepp menceszem sem lett tőle, csak a hasam görcsölt a beszedés utáni második nap éjjelén. más egyéb nem volt.:-(
404. youlcsi
2012. jún. 23. 09:12
sziasztok! na, nem azért, hogy felhozzam a topicot... de 2 napja szedem a norcolutot... megint :/
2012. jún. 8. 11:14
Sziasztok! Ma főztem egy adag friss málnalevél teát. Nem is olyan szörnyű az íze, mint gondoltam. Remélem segíteni fog.
2012. jún. 7. 15:15

csajok, erről mit gondoltok? (Utrót szedek 2*1-et hüvelyben, ma van a 7. dpo)

ez tök jó, nem??...


Prolaktin 503, 3 mIU/L 70, 8 - 566, 5


Ösztradiol 656, 1 pmol/L


follikuláris fázis : 99, 1 - 447, 9 pmol/l


ovuláció fázis : 348, 7 - 1589, 5 pmol/l


luteális fázis : 179, 9 - 1068, 3 pmol/l


posztmenopauza : <73, 42 - 146, 8 pmol/l


Progeszteron 62, 5 nmol/L


follikuláris fázis : 0, 98 - 4, 83 nmol/l


luteális fázis : 16, 40 - 59, 02 nmol/l


posztmenopauza : <0, 25 - 2, 48 nmol/l


I. trimeszter : 15, 04 - 161, 35 nmol/l


II. trimeszter : 61, 72 - 144, 05 nmol/l


Tesztoszteron 1, 3 nmol/L 0, 4 - 2, 6

401. Bea0124
2012. jún. 7. 10:35

Szia hát nem lehet könnyű az biztos!Nekem 42napos ciklusaim voltak és állítólag ha 30napnál több akkor nem lehet teherbe esni!Hát én ezt cáfolom!!

Igen is nekem sikerült!Pedig én sem szerettem hogy 42napos ciklusaim voltak de legalább voltak!!!És hittem benne meg a PreMens-be(barátcserje)hogy sikerülni fog!!A harmadik havi PreMenst kezdtem el szedni amikor teherbe estem!Sikeresen!


És most újra szedem mert kesze-kusza a mensim múltkor 52napra jött meg most meg 36-ra....és szeretnék hamarosan belevágni a kistesó projektbe!


Soha nem szabad feladni...persze könnyű beszélni már de én is sok mindenen végig mentem mire sikerült!!


Minden esetre én ajánlom a barátcserje kapszulát!


És remélem hamarosan sikerülni fog nektek is!

400. Zsuzska0610 (válaszként erre: 395. - Bea0124)
2012. jún. 7. 08:48
Ez borzasztó. De nagyon örülök, hogy sikerült aztán. Gratulálok az 1 éves kis Drágasághoz!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook