Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Norcolut- tapasztalat fórum

Norcolut- tapasztalat (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
249. Bea0124
2011. máj. 7. 08:55

Én napi 2szedtem 5napig majd abba hagytam és rá pár napjára meg is jött!

A doki nem mondott semmit hogy mennyit kell-hogyan?

248. youlcsi (válaszként erre: 247. - Velvethorn)
2011. máj. 6. 15:40

hw kb l n m


ha abbahagytad, csak utána fog megjönni (3-10 nappal)


az első sort a fiam írta... bocsi ;)

2011. máj. 6. 09:07

Sziasztok!

Sok érdekeset olvasok itt a norcolut nevű gyógyszerről. Nekem ma írta föl a doki, el is kezdtem szedni. Csupán egy dolog nem világos, arról nem beszélt, itt is csak homályosan olvasok róla.

Kérdésem a következő: ha megjön a mensi, akkor abba kell hagyni, vagy az összeset be kell szedni? (egész doboz)

A válaszokat előre is köszi!

2011. ápr. 11. 18:26

Köszönöm szépen a válaszokat!!! :)

Közben meg is oldódott a problémám, mert ma már egyértelműen megjött, úgyhogy este be is veszem a fogamzásgátlót. Így utólag már úgy tűnik, hogy kicsit túlparáztam a dolgot, de minden jó, ha jó a vége. :)

Köszi mégegyszer!

245. Bea0124 (válaszként erre: 244. - Youlcsi)
2011. ápr. 11. 10:09
igen ez így van
244. youlcsi (válaszként erre: 243. - Ginger10)
2011. ápr. 11. 08:12

nem tudom :/ passzolom...


nekem a dokim azt mondta, ha vér van, az az első nap. még akkor is, ha csak este kezd vérezni. de a barnázás az sztem nem vérzés még...

243. Ginger10 (válaszként erre: 242. - Youlcsi)
2011. ápr. 10. 22:43

Köszi youlcsi! :)

Úgy tűnik meg fog jönni, a jellegzetes hasfeszülés azóta is tart, és épp most este láttam egy nagyon minimális, szinte még észre sem vehető elszíneződést. Ez azonban egy újabb bizonytalanságot vet fel bennem...

Mondtam az orvosnak, hogy szokott "rendetlenkedni" a menzeszem és fogamzásgátlót is szeretnék szedni, ezért kaptam a Norcolutot, hogy az majd meghozza, és akkor az 1. napjától mehet a fogamzásgátló. Nos nekem még nem volt így "mesterségesen előidézve", és ugye ahhoz, hogy már ettől a ciklustól kezdődjön a védelem, fontos az 1. napon bevenni a tablettát, ezért azt nem tudom, hogy ha mondjuk a holnapi nap folyamán is megmaradna csak ilyen nagyon enyhe elszíneződésnek, akkor is bevegyem-e majd az első szemet, vagy csak akkor, ha már tényleg minden kétséget kizáróan megjön...

242. youlcsi (válaszként erre: 241. - Ginger10)
2011. ápr. 10. 21:18
10 nap, max 2 hét... utána teszt és orvos.
2011. ápr. 10. 11:13

Sziasztok!

Én 5 napig szedtem 2x2 Norcolutot, és 4 napja hagytam abba. Szedése során semmi különös mellékhatást nem tapasztaltam.

Az abbahagyást követő 2. nap óta, azaz 2 napja vannak "jelzőtüneteim", enyhe alhasi és derékfájdalmaim, pont olyanok, amilyenek a menzesz előtt szoktak lenni, ezenkívül van átlátszó folyásom, de a vérzés (se piros, se barna) még nem akart beindulni...

Kicsit aggódom miatta, mert az orvosom 2-4 napot mondott, bár olyat is olvastam, hogy van akinek 5 napnál is később jött meg tőle.

Mennyi lehet az az idő, amelyen belül még érdemes várni rá, hogy megjöjjön?

Üdv!

2011. febr. 1. 11:44

Sziasztok!


Látom mostanában nem írtatok ide. Szeretném megosztani a tapasztalatomat a norcoluttal kapcsolatban. Én lassan egy éve (május) hagytam abba a fogamzásgátlót. Két hónapig pontosan megjött.Augusztustól októberig nem. Elmentem egy magán nődokihoz aki felírta a norcolutot. Megkérdezte mikor szeretnék menstruálni, én mondtam,hogyha ezt így lehet akkor a szombatot hagyjuk ki mert vizsgázom 2 tantárgyból. Kiszámolta és felírta a napi adagot,hogy biztosan kivédhető legyen a szombat. Kérdeztem,hogy fájdalmas lesz, mire ő : nem, alig lesz valami. Megfogadtam az előírást és szombaton a vizsgám alatt elkezdtem iszonyatosan görcsölni. Pedig nem izgultam a vizsga előtt.

Ülni sem bírtam, sírás jött rám, gyógyszer meg nem volt nálam mert azt mondta nem fog fájni, vagyis ezért nem készítettem be. (Tampont még reggel felhelyeztem mert láttam egy kis elszíneződést.)Később szünetet kaptunk ,kiszaladtam a mosdóba és egy tenyérnyi nagyságú vérömlenyt láttam. A padtársamnál volt gyógyszer az segített egy kicsit. Nekem iszonyatos fájdalmakat okozott. Október óta megint nem jött meg. Mostanra szedtem össze a bátorságomat megkerestem egy másik doktort, tegnap szedtem be az utolsó norcolutot. Most várom a fejleményeket. Az utóbbi doki megvizsgált és én is teszteltem a gyógyszer előtt, negatívat. Nem tudom milyen hatással van ez a gyógyszer, de nagyobbnak érzem a mellem egy kicsit fáj is és émelyegtem reggel. Mondjuk én gyakran émelygek akkor is ha feszült vagyok, ideges vagy túl gyorsan kelek fel. Nálam ezek a tapasztalatok. Pattanások nem voltak. Három hét múlva kell mennem a dokihoz.

239. youlcsi (válaszként erre: 238. - Mijimaja)
2010. nov. 9. 15:08

semmikor nem kell szedned tovább!

ha megjön, reménykedhetsz, hogy beáll a ciklus. majd ha megint véletlenül sokáig kimarad (előfordulhat, hogy nem lesz mindjárt OK minden), és a dokid megint norc-ot javasol, örülhetsz, hogy nem kell újat venni :)


én is lassan egy éve őrizgetek egy fél dobozzal :)


ja, és ha nem jön meg 1-2 napon belül, ne parázz! 10 nap-két hét az a határ, amíg mindenképpen meg kell jönnie... bár a nagy átlagnak valóban elég 2-3-5 nap

2010. nov. 9. 12:08

nekem tegnap írta fel az orvosom a norcolutot, mert másfél év fogamzásgátló szedése, illetve abbahagyása után nem jött már meg majdnem fél éve. 5 napig kell szednem 2 darabot naponta, azt mondta utána egy-két nappal megjön majd.

azt szeretném kérdezni tőletek, hogy miután megjött már, hogyan illetve mikor kell továbbszedni a gyógyszert? az orvosomat sajnos nem tudom utolérni és elfejetettem h mit mondott, h mikor szedjem a másik felét a doboznak. előre is köszii(:

237. Bea0124 (válaszként erre: 236. - Youlcsi)
2010. okt. 14. 12:15

Mivel szedtem már Norcolut így tudom mire jó:)

Ja és a PreMenst(barátcserje)azt meg szedem és azt is tudom mire jó:)

Az a mondat amit írtál...

A tabletta olyan panaszok esetén alkalmazható melyek a menstruáció előtti 1-2két héttel kezdődnek és a vérzés jelentkezése után megszűnnek!

Ezek lehetnek:fejfájás,bőrprobléma,mellek-alhas fájdalma,idegesség,ingerlékenység,hangulati ingadozás.fáradékonyság,alvászavar,közti vérzés!

Ja és cikluszavar és esetén is!!

Én most ciklusbeállításra szedem

236. youlcsi (válaszként erre: 235. - Bea0124)
2010. okt. 12. 21:02
a barátcserje jellemzően ott segít, ahol a prolaktinnal (is) van gond... de a norcolut nem erre való...
235. Bea0124
2010. okt. 12. 13:30
Ki próbálhatnátok a PreMens-t (barátcserje)!Hátha segít!
234. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 232. - 7ae90c310f)
2010. okt. 8. 09:33
Nekem most valószinüleg hormonproblémám van,de még nem tudom,h ez pontosan mi.
233. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 232. - 7ae90c310f)
2010. okt. 8. 09:32
Na nekem meg már volt minden,ciszta ,myoma stb,de norcolutot most kaptam én elsőször,de nem szedem többet,amúgy sem szeretem a hormonokat(és nekem hányingerem is volt ettől).
232. 7ae90c310f (válaszként erre: 230. - 0f332c4ec9)
2010. okt. 8. 09:30
szia!nekem ez volt az első előtte sosem volt gondom sőt ha görcsöltem és alig volt valami csak egy kis barnás vagy rózsaszínes akkor már tudtam hogy megjön! ez volt az első sőt egy doki azt írta ez a beágyazódás tünetei, vagy ciszta! úgyhogy nekem ez nem állandó vagy visszatérő probléma lenne.ahogy olvasgatom a lányokat annyi mindenre szedik.de én úgy döntöttem veszek egy tesztet és ha negatív elmegyek egy másik orvoshoz hogy ultrahangózon meg,hormon meg mindenféle vizsgálatot csináljon!ne találgassanak!mert a gyulladásban is tévedett!:)
2010. okt. 8. 09:16
Most,hogy igy olvasom amiket irtatok,nekem mintha nagyobb lett volna az étvégyam(de nem biztos,h a tabitól)és talán nem volt annyira fájdalmas a menses.(persze fájt,de nekem mindig nagyon fáj,és szinte végig)De azért kellet fájdalom csillapitó,nem is egy.
230. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 229. - 7ae90c310f)
2010. okt. 8. 09:13
Szia! Én is menses elötti és menses követő barnás "valami" miatt kaptam Norcolutot,3 cikluson keresztül szedtem,de semmi változás. Meg fogom mondani a dokimnak,h tovább nem szedem se ezt sem más hormont,de,hogy akkor mi mi lesz ezzel a barnás izével nem tudom.
229. 7ae90c310f (válaszként erre: 227. - Youlcsi)
2010. okt. 8. 09:08
az orvosom azt hitte gyulladásban vagyok de a labor vizsgálat nem mutatott ki semmit se!nem ultrahangozott meg semmi....:(csak manuálisan vizsgált meg...és mivel nem vagyok gyulladásban így azt mondta szedjem ezt vasárnaptól 5 napig és akkor majd nem lesz gond nem lesz barna pecsételésem 3 napig és nem 1 napot lesz meg a menzeszem.de nekem nem az volt a gondom hogy mielőtt megjött volna hogy 3 napig pecsételéses barnás volt hanem hogy 1 napot volt meg és azota vergődök 2 hét nagyon durva megint megjön érzésem volt azota meg felváltva minden rajtam van:)csak a jó kedv nincs:)
228. youlcsi (válaszként erre: 226. - Fruzsika18.)
2010. okt. 7. 20:55

lényegében igen. ha cukrosat eszel hetekig, hízol... ha visszaállsz zöldségre, lefogysz. miért lenne ez gyógyszerrel máshogy?


egyébként sztem nem jellemző a fogigátlóknál sem, hogy hízna tőle az ember... OK, van, aki igen, de nem lehet azt mondani, hogy ez vagy az a gyógyszer ilyen mellékhatással bír.

(na meg hízásnál nőne a cicid... meg a hátsód is... a hasad is... a tokád is... megéri???)

227. youlcsi (válaszként erre: 225. - 7ae90c310f)
2010. okt. 7. 20:53
mire írták fel? mert progipótlásnak is megfelelő (bár nem ez a jellemző gyógyszer).
226. Fruzsika18. (válaszként erre: 224. - Youlcsi)
2010. okt. 7. 18:08
:) Teljesen összekavarodtam!! pl ha olyan fogamzásgátlót szednék amitől híznék ezáltal cicim is lenne (remélhetőleg):) és abba hagynám a gyógyszer szedését, lefogynék?? Tehát csak akkor maradna rajtam amit felszedtem, ha folyamatosan szedném!!
2010. okt. 7. 13:39
nekem ma írták fel ezt a gyógyszert de előtte sosem volt problémám a menstruációval!szeptemberben volt "beágyazódási tüneteim" azóta semmi.bajom 2 hét kell még hogy megjöjjön.várok vele hisz hol jol vagyok hol fáradt vagyok,hányingerem van stb
224. youlcsi (válaszként erre: 223. - Fruzsika18.)
2010. okt. 4. 21:20
semmi ilyen... már csak azért sem, mert csak átmenetileg szedi az ember... mire mennél azzal, ha 10 napig nagyobb cicid lenne? :)
2010. okt. 4. 16:17
Nekem ma írták fel a Norcolut tabletta szedését!!! Minden vágyam az hogy meghízzak!!! Senki nem tapasztatalt ilyet vagy mellnövekedést??? lécci írjatok!!!!:D:D Fontossss
222. Bea0124
2010. szept. 29. 13:56

Én is szedtem 10napig 2!

abba hagyás után 3napra megjött!Semmi károsat nem tapasztaltam!

221. youlcsi (válaszként erre: 220. - Gindea)
2010. szept. 26. 18:03
az a baj a norcoluttal, hogy általában magát a menstruációs zavart nem oldja meg. ugyanúgy csinál egy megvonásos vérzést, mintha antibébit szedne az ember... de nem garantálja, hogy a következő alkalommal magától megjön a menzesz :/
220. Gindea
2010. szept. 26. 12:17
Vasárnap reggel befejeztem a Norcolut 10 napos szedését...napi 2 5mg tabletta. A menstruációm a következő csütörtök reggelen jött meg, érzékeny volt a hasam, de nem fájt, nem görcsölt egyáltalán, azután sem. Nem is volt darabos, sem több mint máskor szokott lenni, semmit sem éreztem, csak azt hogy az étvágyam a régi, jó a közérzetem. Tehát most már nyugodtan merem mindenkinek ajánlani aki menstruációs zavarokkal kűzd, DE CSAK HA A NŐGYÓGYÁSZ JAVASOLJA! nekem elötte az ekográf semmit sem mutatott ki, sem más vizsgálat, ezért kezdhettem a Norcolut szedését. Habár nem szoktam magam mérlegen méregetni, hízást nem tapasztaltam a 10 nap során ameddig szedtem, sem azután. Inkább étvágytalanság gyötört, és nem éreztem sem éhséget, sem jollakotságot. Emiatt voltak problémáim, amiket úgy küzdöttem le hogy annyit és akkor ettem amenyit és amikor szoktam. Tehát nem volt semmi baj. Jó egésséget mindenkinek
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook