Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Norcolut- tapasztalat fórum

Norcolut- tapasztalat (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
489. Liv00 (válaszként erre: 488. - Ágio8405)
2022. márc. 1. 15:22
Igen, most ezt megvárom és utána keresek egy másik nőgyógyászt még akkor is, ha rendben lesz minden. Akkor gondolom ezt az egészet elég sokminden kiválthatja?! Remélem semmi komoly :(
488. Ágio8405 (válaszként erre: 487. - Liv00)
2022. márc. 1. 14:34
Menj el egy lelkiismeretes nőgyogyászhoz. Fogamzásgátlót csak akkor szedj ha tényleg a védekezés a cél. A hormonális problémákat (pl Pcos)elfedi a fogmzagatlo mivel mesterséges ciklust csinál. Közben meg a háttérben a kiváltó ok csinálja a sok galibát a szervezetben. Szerintem egy előre várj hogy alakul továbbiakban a ciklusod. Ha nem rendeződik menj tényleg jó nőgyogyászhoz.
487. Liv00
2022. márc. 1. 13:52

Sziasztok!

Nagyon régi a forum, viszont reménykedem hogy valaki meg nézi és volt ilyenben tapasztalata. 20 éves vagyok, múlt hónapban késett a menstruációm 9 napot, majd megjött szokásosan 4-5napig tartott. Rá pár napra elkezdett fájni az alhasam barnázgattam is, majd félidőben újra megjött viszont 5.napon sem enyhült a vérzés (nagyon nem a megszokott volt, megijedtem), elmentem nőgyógyászhoz és norcolutot írt fel 10 napig napi 2x1-et. Még három nap van hátra jelentősen csökkent a vérzés sőt már csak minimálisan barnázgatok. Ez a vérzes nagyon megijesztett valakinek volt esetleg ilyen? Én gyulladásra gyanakszom de ugye a nőgyógyász nem vizsgált ki csak annyit mondott, hogyha beáll a menstruációm akkor javasolja a fogamzásgátlót mert az “rendben tartja” a mensit.

2020. dec. 16. 14:08
Norcolutot nem régen írta fel nekem a magán nőgyógyászom, mert a méhnyárkahártyám 12mm vastagodott meg és nem tisztult ki így volt h 30 napból 20-at véreztem hol erősebben hol gyengébben. Elmentem egy magán nőgyógyászatra és ott állapították meg. Nekem 2dobozzal írt fel, mikor szedtem napi szinten néha néha voltak olyan hirtelen görcseim, hogy le kellett h üljek úgy összerántott a görcs. Nekem is lett tőle egy kis étvágyam de semmi komoly. Viszont meg is jött ahogy elszedtem 3-4 napra. Azóta viszont nagyon keményen vérzem, nagyon sok van, és első nap kegyetlen görcsöléssel telt. Remélem minél hamarabb vége lesz. Szép napot nektek :)
2020. jan. 28. 14:51
Kamaszkoromban mindig ezt írta fel a nőgyógyász,mikor nem jött meg.Arra nem emlékszem,hatott-e (bár biztosan),de arra,hogy az Isten csokoládékészletét felzabáltam tőle,arra igen.
484. Lexy2 (válaszként erre: 482. - Metélőhagyma)
2020. jan. 28. 14:36
Szia a pattanások nekem is nagyon kijottek tőle. De a hanyiger mėg rosszabb.
483. Lexy2
2020. jan. 28. 14:36
Sziasztok. Nem rég kezdtem a Norcolutot. Mert a jobb petefészkemben egy 5 cm cisztat talältak lassan végére érek az első 10szemenek.erosen pattanásos lettem és eléggé hányingerem van más tapasztalat esetleg ilyet?
2019. szept. 6. 10:44
Sziasztok! Látom régóta nem aktív ez a fórum, de egy próbát meger. 4 illetve 3 hónapja szedtem 10 szem norcolutot, mert megvastagodott a mehemen a cucc :) viszont 2.5 hónapja az arcom brutal pattanásos. Tapasztalt valaki hasonlót?
481. youlcsi
2017. júl. 19. 12:18

Norcoluttól tapasztalt már valaki hasmenést?

tegnap este kezdtem szedni, és ma délelőtt vagy 8x voltam slozin, már szinte csak epe jött :o nem ettem semmi olyat, amit ne szeretne a belem.

most nyugi van... de nem lenne túl jó, ha így folytatódna.

illetve még egy kérdés:

kapta valaki a norcolutot "gyógyszeres abrázió" céljából?

2017. máj. 28. 14:47
Amúgy ma vagyok a 22.ciklus napon. Elvileg jövő hét vasárnapra nem várom...
2017. máj. 28. 14:45

Sziasztok. Elég halott a fórum, amint látom, de írok hátha valaki még figyeli. Én a 2.adagot szedem a gyógyszerből, 2x1 et 10 napig. Mellékhatásait olvastam a betegtájékoztatón, azokból egyik sincs nekem. De mégis úgy érzem nem stimmel valami. A múlt hónapban Clostylbegittel együtt kaptam a Norcolutot, elkezdtem szedni a Clostit a menzesz 3.napjától, szedtem 10 napig 1et. A 15.ciklus naptól kezdtem a norcolutot. Olyan beteg lettem,rettrneteden köhögtem, antibiotikumot kaptam. Közben voltam UHn, 1 pete kezdett nőni,de abba maradt( valószínűleg az antibiotikum miatt) így nem volt esély babát összehozni. Norcolutot beszedtem, 4 nappal utána megjött a menzeszem. 3.napon mikor kezdhettem volna megint a Clostit, megint beteg lettem,(szerintem nem feküdtem ki rendesen az első betegségemet) kaptam atibiotikumot megint, nőgyógyászom mondta,hogy ne is szedjem a Clostit felesleges, de majd a Norcolutot szedjem. Meggyógyultam azóta, nem tudom,hogy a Closti nélkül volt-e peteérésem, nem akartam ovulációs tesztet venni, ne stresszeljem magamat. De azért szerintem nem lehetetlen. Megint elkezdtem szedni a Norcolutot a 15.ciklus napon , 2x1et, és 3.napja szedtem mikor megint elkezdtem köhögni.

Szerintem legyengítik ezek a tabletták az immunrendszeremet és fogékonyabb vagyok a betegségekre. Gyógyszerész ismerősöm azt mondta, hogy ezektől nem köhöghetek, lehet tényleg legyengít. Amúgy semmi mellékhatás nincs, annyi,hogy több pattanásom lett, de mióta abba hagytam a fogamzásgátló szedését, azóta rettenetes lett a bőröm, nem csak az arcomon vannak pattik, de a hátamon is...kicsit hosszúra sikeredett...

478. erikaa19 (válaszként erre: 477. - Bubuc76)
2016. okt. 4. 14:10
Igen, nekem is hasonló panaszokat okozott. Az orvosom azt mondta azonnal abba kellett volna hagynom a szedését.
477. Bubuc76
2016. szept. 22. 06:15
Öt napja szedem a Norcolutot, tegnap éjjel iszonyú erős menstruációs görcsöket okozott. Fetrengtem az ágyon fájdalmamban. Okozott ilyet másnak is?
476. yallah (válaszként erre: 472. - Judit36)
2016. jún. 13. 19:42
Egyfolytában szedted?
475. yallah (válaszként erre: 467. - Kepes8)
2016. jún. 13. 19:41
Kaptál valakitől? Nekem is még 4 szem kellene.
474. yallah
2016. jún. 13. 18:34
Nekem 2 hét múlva lesz méheltávolító műtétem. 1 hete szedem a Norcolutot. Mikor már sokadszorra véreztem ki a myomám és endometriózis miatt, és semmilyen gyógyszer nem hatott, a Csoda Esmya sem, fogamzásgátló sem, akkor döntött a nőgyógyászom, hogy műtét. Felírta a Norcolutot. Egy pénteki napon este fogy el. A műtét azt követő hétfőn lesz. Megjöhet addigra újra? Vagy akkor már úgyis mindegy?
473. pocokfarok (válaszként erre: 471. - BBLia)
2016. jún. 10. 12:14
Nekem azert irta fel a nogyogyasz, mert nem jott meg a menstruaciom 3 honapig. Semmi mellekhatast nem tapasztaltam. Egy dobozzal kellett beszednem, naponta ket darabot, reggel es este, 10 napon keresztul. Ha jol emlekszem, a 13 napon meg is jott. Azota szedem a Dienille nevu fogamzasgatlos PCOS miatt.
472. Judit36 (válaszként erre: 471. - BBLia)
2016. jún. 8. 15:24

Nekem semmi mellékhatás nem volt.

6+3+3 dobozzal szedtem (még 1,5 hátra van).

Arra, hogy beválik-e akkor tudok valamit mondani, ha végeztem vele.

Meg ugye nem mindegy, miért kell szedned :)

471. BBLia
2016. jún. 8. 15:21
Milyen tapasztalataitok vannak a Norcolut tablettáról?:) Bevált, bármi mellékhatás stb.?
470. ENny23
2016. máj. 16. 13:43
Én 10napig szedtem de akkor még eszembe sem jutott,hogy köze van a lábdagadásomhoz.Két hétig alig tudtam ráállni,trombózist okozhat úgyhogy figyeljetek magatokra.
469. yallah
2016. máj. 10. 16:25
Sziasztok! Én most kaptam Norcolutot mert extrém vérzéseket produkáltam. a legutóbbi 2 hétig tartott. Máris el kellett kezdenem a Norcolutot, mert a méhnyálkahártyám szanaszéjjel van esve. 10 napig kell szednem. Ha letelik a 10 nap, akkor megjön? És mennyire fogok vérezni? Mert abból már nagyon elegem van Ha megjön akkor elkezdem szedni a Deciorát. Ezt lehet 50 évesen is!!! :)
468. Köntisné Kata (válaszként erre: 466. - Barcabo)
2016. márc. 6. 07:08

Szia!


Nekem ugyan nem szülés után,hanem "egyszerűen" a ciklus szerinte mensesem volt meg több mint 30 napig.Semmi nem használt végül kiderült,hogy egy 8 cm-es ciszta okozza az állandó vérzést.Így laparoszkópiával távolították el,ennek már 3 éve és utána nem volt hasonló hosszú ideig tartó vérzésem. Most várjuk az első kisbabákat,aki Norculut szedés mellett "csúszott" be végre majd 10 évnyi próbálkozás után :)

467. kepes8
2016. márc. 5. 23:20
Sziasztok. Nincs valakinek elfekvőben egy pár szem Norcolut gyógyszere? Miskolci vagyok. Sajnos nem tudtam felíratni. Természetesen kifizetem. Köszönöm szépen ha valaki tud segíteni.
466. barcabo
2016. febr. 22. 19:37
Sziasztok!Szeretném kérdezni van e köztetek hasonló...7 hónapja szültem.januárban jött meg először de mint a fene.azt hittem el sem múlik.Most FEbruár 5 óta vérzek.A nőgyógyászom norcolutot írt fel,hogy kezdjem el szedni,péntekig el kell tőle álljon a vérzés.NA most bevettem délelőtt,bevettem most,nem hogy elállna izonyat mód felerősödött és ömlik.Azt mondta ha péntekig nem szűnik meg akkor más lesz....Mi az a más?EÜ-küret?Volt valaki hasonló cipőben?
465. majdnem anyuka (válaszként erre: 464. - Youlcsi)
2016. febr. 6. 16:47
köszönöm a válaszod :)
464. youlcsi (válaszként erre: 463. - Majdnem anyuka)
2016. febr. 6. 16:04

norculuttól semennyire.

semmi extra mellékhatása nincs, sima megvonásos vérzést csinál.

lényegében mesterséges progi-adagolás, hogy amikor abbahagyod, azt higgye az agyad, hogy kipurcant a sárgatest, lehet vérezni...


hatása kb olyan (inkább pont ugyanaz), mint a többfázisú fogigátló utolsó fázisa.

2016. febr. 6. 10:16

Sziasztok

babát szeretnénk a párommal már több mint fél éve probálkozunk de sajnos semmi :( el mendtem a nőgyogyászomhoz aki el küldött hormon vizsgálatra ahol ki derült hogy sok a prolaktinom így hát írt fel bromot amitől egy kicsit szarul voltam de ahogy folyamatosan szedtem ugy múlt a mellékhatása ,30 napig szedtem aztán amikor meg kellett volna jönnie hát nem jött meg vissza mendtem el küldött egy gyors terhességi tesztre a laborba ami sajnos negatív lett ,majd aztán meg vizsgált és fel írta a Norcolut tablettátt reggel 2 este 2 ,még nem mertem belőle be venni egy szemet sem mert olyat olvastam róla itt a neten hogy egy csaj tüdő emboliát kapot tőle ,bár ez nincs a mellékhatások közt ,nos egy kis segítséget szeretnék kérni ki az aki szedte ? és mennyire voltatok tőle rosszul???

2015. nov. 8. 11:45

Sziasztok!


Van valakinek felesleges Norcolut tablettája?


Térítés fejében..Sürgősen kéne, egy becsúszott utazás miatt, amialatt nagyon nem szeretném, hogy megjöjjön. Első napokban erős vérzésem van, kómásan szinte ágyhoz kötött vagyok, és fájdalmas is eleinte a vérzés, amin segít a fájdalomcsillapító, de nem az igazi. Emiatt szeretném eltolni 5 nappal a menstruációm. Nem volt még rá példa, és nem is tervezem töbet, ha nem muszáj, valamint a természetesség híve vagyok.

Rendszeres menstruációm van. Egészséges vagyok.Nem szedek más gyógyszert. Nem volt betegségem. Fogamzásgátlót nem szedek.


A háziorvosomhoz nem fogok fordulni, mert ismerem, nőgyógyászhoz pedig jelenleg nem tudnék elmenni.. (új helyre kéne,nőhöz, magán, költséges, stb..jelenleg nem megy.. és a napokban már kéne a tabletta)


Tudom, tudom, ez nem játék, biztosan illegális mástól kérni vényre kapható gyógyszert, micsoda felelősségtelenség lenne, tudom.. Pedig felelősségteljesnek tartom magam, még ha ez kifogásolható is. Mindenhol utána olvastam a dolognak, tényleg mindent elolvastam ezzel kapcsolatban, orvos válaszol honlapon is, és véleményem szerint teljes biztonsággal használhatnám -most az egyetlen egyszer- erre a készítményt... többszöri utána olvasásom után (nőgyógyász írta) azt is tudom mennyi ideig, és mennyit. A többi az én felelősségem, amit vállalok.



Remélem valaki negatív kritika helyett megértő lesz és tud segíteni.


Köszönettel

2015. okt. 15. 11:28

Sziasztok! Nyár közepéig tökéletes volt a menstruációm, de aztán váratlan elkezdtem vérezni, és nem akart elállni. Rákszűrésem tavasszal volt, az rendben volt. Az orvosom szeptember elején csinált egy küretet. Rá másfél két hétre el kellett kezdenem szedni a Norcolutot. Nem csinált se ultrahangot, se hormonvizsgálatokat. A szövettanból azt állapította meg, hogy magas az ösztrogén szintem. Az első Norcolut beszedése után 2 órával elöntött a vér, és tulajdonképpen 10 napon át, a napi 2x1 tablettaszedés alatt változó intezitással, de vérezgettem. A tizedik napon talán már épp nem. Ahogy abbahagytam, másnap megjött a mensim, ez már három napja, de életemben nem volt még ilyen brutális vérzésem,...a hasam túlzottan nem fáj, de furcsa érzés belül, és a közérzetem pocsék, gyenge vagyok, félóránként rohangálok betétet cserélni. Ez most már mindig így lesz?:((

Hétfőn megyek vissza a dokihoz, nem tudom mi lesz a következő lépés...:(

460. 090716
2015. jan. 20. 13:46

Így, hogy most olvasom, nekem is szokott fájni a hasam, bár én ezt nem a norcolutnak tulajdonítottam. Nálam vészesebb a még minidg tartó hányinger. Ráadásul nekem nem is így kell szednem...

Menzesz első napjától 15 napig napi egy, majd 10 napig napi kettőt. Mikor abbahagyom, harmadik nap jön meg. Ugye akkor már kellene is kezdenem, de így meg két napot sem vérzek, és elég a tisztasági betét is....na ez sem normális, az tuti. Nekem is eü küret után, szövettant néztek, és szintén korai menopauza miatt írták fel. Bár volt a papíron más is, de ezt most hagyjuk. Január végén kell visszamennem citológiára, és dönt a doki, hogyan tovább.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook