Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Norcolut- tapasztalat fórum

Norcolut- tapasztalat (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
279. youlcsi (válaszként erre: 278. - 5f54924ddf)
2011. jún. 24. 13:33
akkor várj... hátha rendbe jön... vagy hátha legközelebb csak 9 hónap múlva vérzel ;)
2011. jún. 24. 13:30
Csak most vérzek 2 hetente eddig normális volt csak májusban kavart be...
277. youlcsi (válaszként erre: 276. - 5f54924ddf)
2011. jún. 24. 13:29
a gyógyszertől nem hiszem... de ha 2hetente vérzel, az egyik simán lehet ovu-s vérzés.
2011. jún. 24. 13:01
Ismét tanácsot kérnék a múlt hónapban a vérzésem 12 napján dokihoz mentem felirta a norculuton 4 napig szedtem el állt a vérzés 4 után megint megjött tartott 4 napig.Utána 2 hétre megint megjött tartott 3 napig, és most megint 2 hétre megjött és most barna váladék ürül és fel vagyok puffadva..és fáj a hasam lehet.-e a gyógyszer hatása még?Egyébként babát szeretnék nem védekezünk.
275. youlcsi (válaszként erre: 273. - D9cccefe63)
2011. jún. 13. 21:31

nem hinném, hogy a felfázásnak bmi köze is lenne a gyógyszerhez...


de nem kötekedésből... mert gondolom nem saját kútfő, hanem az orvosé... mifenének szednél be clostit, ha nem szeretnél babát??? (majd 30évesen)

274. Orsee28
2011. jún. 13. 12:18

lelki tényezőről annyit, hogy norculottol nem, de saját magától 97. napon végre megjött.

utóbbi 10-12 napban cicka-palást kombót ittam és nap mint nap tornáztam. talán utóbbiak is segítettek

2011. jún. 13. 00:16

Sziasztok

Nekem sem volt a mensim rendszeres 19 évesen, mire kaptam lindynette 20 fogmzásgátlót. aztán évekig tartó szedés és az évek alatt jelentkező hüvelygomba után abbahagytam a szedését. Aminek következtében elmaradt három négy hónapra a mensim. norcolutot kaptam januárban minek hatására megjött. és azóta semmi. ezért május végén elmentem dokihoz és hormonvizsgálatból kiderült h az egyik hormonszintem alacsony. norcolutot kaptam ismét 10 napig 2 szemet kellett szednem. Amikor abbahagytam másnapra nemhogy premenstruációs tüneteim lettek volna vagy menstruáltam volna, de olyan húgyhólyag-gyulladásom lett hogy majdnem megvesztem. Éppen egy szabadtéri rendezvényen voltunk a párommal és ott kellett kibirnom 3-4 óra hosszát. Aztán jött a forró ülőfürdő, sok folyadékbevitel, és még jelenleg is itt ülök 2 nap után a gép előtt hogy mit tegyek. És ugye pünkösd, minden zárva. És a legszebb, ha megjön a mensi, a mensi második napján kell elkezdenem napi 1x 5napig a Clostylbegilt. És félek előre, hogy attól is hólyaggyulladásom lesz és megőrülök a csipő, fájó, cseppenkénti pisiléstől.ez a mellékhatás egyáltalán nem szerepel az útmutatójában. volt valakinek már ilyen akinek jelentkezett ez a mellékhatás? igazból nehezen viselem a nőiesség hátrányait, és azon gondolkodtam hogy most 26 évesen nem megyek többet orvoshoz ha ezekután nem fog beállni a mensim. Majd ha 30 évesen szeretnénk babát akkor elszenvedem ezeket a kezeléseket.Sok helyen irják hogy lelki problémák is állhatnak a női nemi bajok hátterében, erről mi a véleményetek, tapasztalatok? Nem tudom igaz e.köszönöm válaszaitokat.

272. CsillagTM (válaszként erre: 271. - Youlcsi)
2011. jún. 7. 22:25
én sem értem az egész felvetést...
271. youlcsi (válaszként erre: 270. - CsillagTM)
2011. jún. 7. 21:40
nem is értem... eleve fog.gátló mellé ki ad norc-ot???
270. CsillagTM (válaszként erre: 269. - Youlcsi)
2011. jún. 7. 12:29
hát ez az...én sem értettem, miért keveri bele a Norcolutot.
269. youlcsi (válaszként erre: 268. - Kirating)
2011. jún. 6. 22:09

fog.gátlóval norcolutot?

én nem így csinálnám... egyszerűen amikor van az adott hétvége, amikor nem kellene megjönnie, ott nem hagynék szünetet két levél között... nekem anno ez vált be... ha pedig csak 1-1 napról volt szó, akkor 6 vagy 8 napos szünetet tartottam a gyógyszerrel (vagy beszedtem a korábban elfelejtett és "majdkellezmégnekem"-alapon félretett szemeket)

2011. jún. 6. 09:39

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Szeretném kitolni a menstruaciomat más időpontra. Augusztus végén lesz egy hossú hétvégém amikor felettébb örülnék ha nem lenne meg:)

Szóval a legközelebbi alkalommal az utolsó 3 fogamzásgátlóval elkezdjem szedni a norcolutot? és akkor az esteleges mellékhatások már most jelentkeznek nem pedig a tervezett hétvégén. De meddig szedjem?

Előre is köszönöm segítségeteket!

267. Orsee28
2011. jún. 5. 13:04

na igen, várom már nagyon

elvégre már régen zöld lámpát kaptam egy új babához

266. youlcsi (válaszként erre: 265. - Orsee28)
2011. jún. 4. 21:15

jah... azt tudom elképzelni, hogy én ez a "folydék" alatt értem azt, hogy kezd leválni... mert végülis az már nem a nyh... de még ott van...


de ha ki fog jönni, akkor legalább lesz egy rendes mensi, ahonnan ki lehet indulni :)

265. Orsee28 (válaszként erre: 264. - Youlcsi)
2011. jún. 4. 16:44
Azt mondta mensi előtt mindenkinek folyadék lesz a nyálka egy részéből. Olvastam már neten másnál is ilyet. A lényeg, hogy ki fog jönni, ennyi.
264. youlcsi (válaszként erre: 263. - Orsee28)
2011. jún. 3. 21:43

ezt nem értem, hogy a nyh fele folyadék??? hogy mi van??? milyen folyadék? hol?

mit mondott a dokid erre? nem kellene talán vele valamit csinálni?

263. Orsee28
2011. jún. 3. 11:02

Hát tényleg nagyon gyér mensi volt :D

Persze, itt nem az lenne a lényeg, hogy megjöjjön, a doki is ezt mondta. De azt is mondta, hogy a nyálkahártya fele folyadék, így nincs esély, hogy megtapadjon a baba. A folyadék nem tapad :)

Szóval várom azt a mensit :)

262. youlcsi (válaszként erre: 261. - Orsee28)
2011. jún. 1. 21:15

ha 15-én volt barnázás, és lényegében rá 2 hétre PÉ, akkor az a barna lehetett egy nagyon gyér mensi!

(tudod! csak optimistán!!!)


meg kell jönnie?;)

261. Orsee28 (válaszként erre: 260. - Youlcsi)
2011. jún. 1. 12:34

Május 11-én fogyott el. 15-én volt némi barnázásom, de ennyi + görcsöltem pár napig.

20-án újra megnézett, UH-n semmi elváltozás, 10mm nyálka, ebből 5mm folyadék. 26-án voltam vérvételen, minden érték rendben van.

A napokban van/volt PÉ-m újra görbe szerint, 2 hetet várunk, amikor újra meg kellene jönnie. Szóval most várakozás van.


Várhatóan újabb norcolut kúra következik majd...

260. youlcsi (válaszként erre: 259. - Orsee28)
2011. máj. 31. 21:24

mikor fejezted be a szedését?

mit tervez a dokid erre?

259. Orsee28
2011. máj. 31. 10:40

Sziasztok,


Saját tapasztalat: 2*1 10 napon át történő szedést követően sem jött meg a mensim. Terhes (sajnos) nem vagyok, a hormon eredményeim jók. Fizikailag is minden renden. Már csak a lelki oldala lehet a dolgoknak, hogy nem menstruálok 84 napja, mióta MA műtétem volt. :(

2011. máj. 30. 12:34
elég ijesztőek ezek a mellékhatások:(
257. 5f54924ddf (válaszként erre: 256. - Youlcsi)
2011. máj. 24. 11:23
Vasárnap megjött és azóta is vérzek elég masszivan:(
256. youlcsi (válaszként erre: 254. - 5f54924ddf)
2011. máj. 20. 21:36

2-10 nap, max 2 hét. ha annyi idő múlva sem jön meg, akkor irány vissza a doki!

(nekem ált. 3-4. napon jött meg tőle)

255. youlcsi (válaszként erre: 253. - Juditvali)
2011. máj. 20. 21:35

a norcolut nem idéz elő vérzést, hanem konkrétan a gyógyszer abbahagyása. amíg szeded, nem vérezhetsz! azaz akár meg is tapadhat, és a norc még meg is támogathatja a terhességet.

lényegében ugyanaz, mint az utró vagy a duphaston... szintetikus progeszteron... a drazsé van a sárgatest helyett :)


ha elmúlik a vérzés, attól még egyáltalán nem biztos, hogy következő ciklusban lesz pé... a gyógyszer csak arra jó, hogy indítsatok egy új ciklust.

én 10 napig szedtem általában, de nekem stimulált ciklusból lett a babám (3. clostis ciklus, az 1. végén még kellett a norcolut)

2011. máj. 20. 13:43

Segitséget kérnék

12 napig véreztem és most irtak fel Norcolut tabl. tegnap vettem be az utolsó szemet.mennyi idöm belül jön meg a mensesem?

253. Juditvali (válaszként erre: 252. - Youlcsi)
2011. máj. 20. 08:35

Szia Youlcsi!


Ha Te már voltál hasonló helyzetben, akkor segítenél nekem?

Mivel a norcolut vérzést fog előidézni, ezért nem tapadhat meg a petesejt ugye? Amint elmúlik a mensim utána viszont nagyobb az esélyem a beágyazódásra? Nálad ez hogy volt? Hány napon át kellett szedned a gyógyszert, utána mindjárt teherbe is estél? Légyszi, segíts a tapasztalatoddal!

Köszi, Judit

252. youlcsi (válaszként erre: 250. - Juditvali)
2011. máj. 19. 21:58

szia!

a norcoltu lényegében ugyanúgy megvonásos vérzést csinál, mint a fog.gátló.

ha nem jön meg utána (3-10 napon, max 2 héten belül) akkor azért kell visszamenni a dokihoz, mert a benne lévő progeszteron képes megtámogatni a terhességet... viszont akkor azt utána is vsz pótolni kell.


megy a drukk!!!

(PÉ-m nekem sem volt soha bogyó nélkül... 5 hónapja babázok ;))

2011. máj. 19. 11:31

nekem már 2 hetet késik lassan.

csináltam tesztet 2-szer is,mindkettő negatív.

a norcolut teherbe ejt?

vagy attól fog megjönni rendesen?

sűrgős választ várok!!!

2011. máj. 19. 08:01

Sziasztok!

Én tegnap kezdtem el szedni a Norcolutot. Az a problémám, hogy több éves hurok, tabletta és fél éves hüvelygyűrű után (februárban vettem le az utolsót) hiába vártam a pozitív terhességi tesztet. A tegnapi nőgyógyászati vizsgálaton megállapította a doki, hogy valószínűleg nincs peteérésem. Egyszer megjött rendesen, azóta meg 1x 38 napra, most meg 38 napja semmi.

Írna valaki, aki hasonló cipőben jár, vagy járt? Nekem 5 napig kell 2x1-et szednem, és utána meg kellene jönnie, ha nem, akkor menjek vissza. Ezután rendeződni fog, lehet az idő alatt együttlenni, vagy úgyis leválik a nyálkahártya, tehát "foganatja" úgy sem lehet???

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook