Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Norcolut- tapasztalat fórum

Norcolut- tapasztalat (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
189. youlcsi (válaszként erre: 188. - Durell)
2010. ápr. 28. 16:42

beszedi, utána (ha lefogyott) 10 napon belül lesz egy vérzése. ennyi.

nem kell megijedni.

nekem csak annyiban volt rossz a norc, hogy fájdalmas volt a mensim tőle (amire különben sosem volt panaszom)


tk vizsgálat nem kell a felírásához, csak terhesség kizárása ill rákszürés (ha egyáltalán felmerül a szükségessége)

188. Durell
2010. ápr. 28. 11:53
Amint olvasom,itt mindannyian felnőttek vagytok.A gyerekemnek 16 éves most írták fel a norcolutot ,mivel nem menstruál már január óta a terhesség kizárva.Mire számíthatunk?Amint látom nem jók a tapasztalatok.Hozzá teszem semmilyen kivizsgálás nem történt,egyedül hüvely váladékot néztek.
2010. ápr. 26. 00:30
Én is szedtem norcolutot és nekem is nagyon brutális hatása lett... Olyan erős vérzésem életemben nem volt. Én amúgy járok endokrinológushoz, és javaslom másoknak is, hogy menjenek nyugodtan el, ott legalább normálisan megállapítják a problémát.
186. nyuca88
2010. ápr. 25. 23:04

Mejszi!


Szia! Érdeklődnék, hogy Neked milyen tüneteid voltak és milyen vizsgálatok igazolták a PCOS-t?

Elmondom miért kérdezem... Jelenleg 21 éves lány vagyok, 16 éves koromban kezdett kimaradozni a menzeszem, meg volt náhány szál szőrszálam, ami a doki szerint nem normális jelenség...Diane 35-öt írt fel, hogy ,,beállítsa" a menzeszem. 5év után befejeztem a tabletta szedését és nem jött meg a vérzésem 2 hónapig. Elmentem a dokihoz azt mondta, h szedjem tovább a gyógyszert, amíg nem akarok gyereket...nah ja persze gondoltam magamban. Megkérdeztem, hogy mégis minek szedjem? 26-30éves koromig szedem és újra befejezem, akkor is ugyanez lesz, mint most NEM FOG MEGJÖNNI. A válasza csak ennyi volt: ,, ez így igaz".

Ja és a Diane 35-től elég kemény tejérzékenység alakult ki nálam. Ezt szintén említettem a dokinak, amire csak annyit reagált, hogy igen előfordulhat mellékhatásként...

Most végül szedtem a Norcolut-ot 5 napig, ez meghozta a vérzésem, kicsit fájt a hasam, görcsöltem, de semmi más. 4 napig tartott normális vérzésem volt.

Az új dokim azt mondta, hogy már 1-2 kg mínusz is segít abban, hogy egy nőnek rendesen megjöjjön a menzesze.

185. Mejszi (válaszként erre: 184. - Youlcsi)
2010. ápr. 12. 13:23
Hát nekem nem nagyon használt. Tegnap fogyott el az utolsó szem is, a vérzés kicsit lecsillapodott, de még mindig tart, a darabok viszont igaz hogy már csak naponta 1-2 jön, de egyre nagyobbak, és ijesztőek. Nem túzok, mikor lapított pingpong labdához hasonlítom.... Normális ez? Létezik ilyen??? Nagyon meg vagyok már ijedve. Szerdán megyek orvoshoz...
184. youlcsi (válaszként erre: 183. - Mejszi)
2010. ápr. 8. 11:54

azt én is szedtem... de nekem az exacil jobban bejött :)

ne parázz, javulni fog!


engem amúgy annyira viselt meg a norcolut, hogy amikor szedtm, mindig belázasodtam. tudtam, hogy amint abbahagyom 2-3 napon belül megszűnik... csak hát 10 nap 38°C-os hővel... :/

183. Mejszi
2010. ápr. 8. 10:49
Nos, megjöttem az orvostól. Megvizsgált, és Dicynone vérzéscsillapítót írt fel, 20 db-osat, napi 3X2 tablettát kell szednem. Most várok, és reménykedem....
182. Mejszi
2010. ápr. 8. 05:58
De én nem tudom... csak engem készített ki ennyire a Norcolut??? Valamennyit olvasgattam korábbi hozzászólásokból, de másoknál inkább pont hogy csak gyenge vérzést csinált....
181. Mejszi
2010. ápr. 8. 05:53

Hát, ez a 10. nap, és éjjel megint úgy elöntött, hogy nincs is rá szó...óránként fent voltam. :(

Ma megpróbálok soron kívül bejutni a dokimhoz... Majd megírom mik a fejlemények.

180. youlcsi
2010. ápr. 5. 15:23

nem jártam még soha endokrinológusnál. sikerült az összes vizsgálatot nélküle elintéznem, és gyógyszert is kaptam.

egyébként pcos-re az egyetlen valóban hatásos gyógyszer (ami nem csak a tüneteket, hanem az alapproblémát, az IR-t kezeli) a metformin. rengeteg néven fut: metformin, merckformin, metfogamma, meforal...


én a metfogammát szedtem... sajnos most nem szabad :s de reménykedem, hogy talán néhány hét múlva újra kezdhetem.


egyébként sztem a norc nem erős... ilyen esetben nem lehet mást csinálni, mint progit tolni a szervezetbe. max annyit lehetett volna, hogy nem 10, hanem 5 napig szedni.

179. Mejszi (válaszként erre: 178. - Youlcsi)
2010. ápr. 5. 09:16

Köszi Youlcsi, hogy válaszoltál. De, sajnos csak a Diane 35-öt írták fel, ami tudom, hogy elsősorban nem fog.gátló, de olyan "mellékhatása" is van.

Mivel a nőgyógyászom szerint felesleges lett volna endokrinológushoz beutalni, ezért ezt helyette megtette a körzetim, így majd április közepén még megyek oda is, hátha több kiderül.

Te egyébként akkor mit szedsz a PCO-dra?

Nekem azt mondta az orvos, hogy a diane-t addig kell szednem, míg babát nem szeretnék, ami pedig nem mostanában valószínű egyenlőre...

Az ambulanciás orvos mondta, hogy ez a Norcolut nagyon erős, és nem írta volna fel...

Nekem egyébként eddig pont az volt a bajom, hogy nagyon nagyon gyenge vérzésem volt, szinte csak pettyezgető, de az meg majdnemhogy állandóan...

Te is voltál endokrinológusnál is?


Bármilyen infó/tapasztalat/vélemény érdekel a témáról akár itt, vagy privátban!!! Ja, és bárkitől! :)

178. youlcsi (válaszként erre: 177. - Mejszi)
2010. ápr. 3. 20:27

van ilyen :s


én is mindig 10 napig szedem 2x1-et... azt viszont remélem, hogy a pcos-re NEM CSAK a diane-t kapod (ami NEM fogamzásgátló!!!)


egyébként azt is szedtem uszkve 4 évig... és olyan erős vérzéseim voltak, hogy mensikor 2-3 doboz vérzéscsillapítót megettem (eleve az állandó erős vérzésre kaptam)... szóval ez alkati. nem az orvos hibája (nem értem a "miért írták ezt a nagyon erőset fel nekem" részt... miben erős micsoda?)


ja, és a félreértések elkerülése végett: én is pcos-es vagyok.

177. Mejszi
2010. ápr. 3. 09:45

Sziasztok. Megosztom veletek, sajnos nem túl jó tapasztalataimat.

Nekem elvileg PCO szindrómám van, és nem, vagy alig volt csak vérzésem, ezért felírta a doki, hogy meghozza a vérzést, és elkezdhessem szedni a diane 35 csak női nemi hormonokat tartalmazó fogamzásgátlót.

10napig szedtem a Norcolutot, napi 2x1-et. Múlt vasárnap fogyott el. Rá kedden megjött a vérzésem. Aztán indult a horror, ami még most is tart.... kedden éjjel elöntött, és azóta folyik, ömlik, hatalmas, és rengeteg darabban, iszonyatos görcsökkel, hasmenéssel, hányingerrel társítva. Tegnap már nem bírtam, elmentem az ambulanciára, mert az orvosom épp nem rendelt. Ott az orvos teljesen elcsodálkozott, hogy miért írták ezt a nagyon erőset fel nekem, és azt mondta nincs mit tenni, tűrnöm kell, mert annyit beszedtem, hogy leszakítja a meglévő méh nyálkahártáymat is, sőt mesterségesen épített is a tabletta egy réteget, és azt is leszakítja. Jövő héten vissza fogok menni a saját dokimhoz, és be fogok neki olvasni, hogy nem figyelmeztetett, hogy ez lesz. Ennyire én még az életben nem szenvedtem... 5. napja vérzek, és nem akar csitulni, ülök a wc-n, és ömlik, és sorra jönnek a darabok...


Szóval nem tudom ki hogy van vele, de engem nagyon megkínoz... Nem biztos, hogy még egyszer belevágnék...

176. youlcsi (válaszként erre: 175. - Irénke28)
2010. márc. 30. 14:48

szia!

mit takar, hogy nem vált be?

2010. márc. 30. 14:44
szia én és te milyen problémára szeded ezt a gyógyszert mert én nekem nem vált be
174. Ani2
2010. márc. 30. 10:35
:-) Tegnap is meg még ma is nagyon fáj a petefészkemnél, ülni nem bírok.
173. youlcsi (válaszként erre: 171. - Ani2)
2010. márc. 30. 08:55
ha még ma is együtt tudtok lenni, akkor az nem rossz időzítés ;)
172. Ani2
2010. márc. 30. 08:47
Ez kérdés lenne :-)
171. Ani2
2010. márc. 30. 08:46

Hát ez az, és most szedem a Bromot is , nagyon el vagyok keseredve még egy hónap. :-((


De azért még ma megpróbálunk együtt lenni. Ált. mindig hajnalba van peteérés, mert egész nap fájt a petefészkemnél, de éjszaka jobban.

170. youlcsi (válaszként erre: 169. - Ani2)
2010. márc. 30. 08:29

neccesen, de még beleférhet... :)


én mindenesetre drukkolok ;)

169. Ani2
2010. márc. 30. 08:06
Hát úgy néz ki lecsúsztam róla, mert tegnap volt peteérésem és mi pénteken voltunk utoljára együtt, férjemnek el kellett utaznia. Ma van rá még esély? 3 nap az sok péntektől-hétfőig?
168. Ani2 (válaszként erre: 167. - Youlcsi)
2010. márc. 25. 15:45
Hát jobb lenne egyenlőre 1, de ha 2 jön akkor jöjjön. :-) Ennek az esélye már megvolt az első clostis hónapban is, mert 2 tüsző is érett.
167. youlcsi (válaszként erre: 166. - Ani2)
2010. márc. 25. 15:05
örülnél neki?
166. Ani2 (válaszként erre: 165. - Youlcsi)
2010. márc. 25. 14:44
:-D Tudom benne van a pakliba :-)
165. youlcsi (válaszként erre: 164. - Ani2)
2010. márc. 25. 12:20

ja, az is jó :)


egy másik fórumon is így gondolta valaki... mindig 1 tüsző érett, hát akkor meg minek menjen megint... aztán pár hét múlva kiderült, hogy 2 csík, 2 baba :DDD


azóta is valami hasonlóra hajtok ;)

164. Ani2
2010. márc. 25. 12:12
Uh-ra nem megyek úgy gondoltam már voltam 3 clostin keresztül, mostmár elegem van, állandóan járkálni. Most mindent rábízok a véletlenre.
163. youlcsi (válaszként erre: 162. - Ani2)
2010. márc. 25. 12:08

lehet a bromótól... de én nem tudom... én egy hét után feladtam :)


uh-ra mikor mész?

162. Ani2
2010. márc. 25. 12:03

Szia!


elmúlt még aznap a görcsölés. Tegnap óta a fejem fáj bizsereg, fáradt vagyok lehet a Bromot most kezdem érezni.?

161. youlcsi (válaszként erre: 160. - Ani2)
2010. márc. 22. 11:27

a clostitól sztem nem szabadna ilyen korán pé-nek lennie.

ha kitart holnapig, akkor viszont kérdezz rá a dokinál... lehet, jó lenne egy uh.


egyébként lehet, hogy nincs is semmi jelentőssége... hiszen egészséges embereknél is előfordul, hogy néha fáj valamijük.

160. Ani2
2010. márc. 22. 11:04

sziasztok!


Ma nagyon elkezdett fájni a bal petefészkem, úgy szúrkál de még csak a 8.cn. -on vagyok. Lehet előbb lesz peteérésem vagy ez a gyógyszerektől van?

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook