Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Norcolut- tapasztalat fórum

Norcolut- tapasztalat (beszélgetős fórum)


2008. okt. 14. 15:42

A barnázás az nem mensi. A barnázás attól van, hogy a hormonjaid nem lehetnek jók, vagy esetleg sárgatest elégtelenséged van. Nekem mindig úgy mondta a dokim, hogy a mensi első napja mindig az a nap mikor rendesen megjön a prir. Nem barna:)


VAgy még tudod mitől is lehet barnázni? Attól, hogy nehezen válik le a nyálkahártya.


Én a te helyedben rákérdeznék a dokimra!!

38. alyce (válaszként erre: 37. - 16e8707293)
2008. okt. 14. 14:50
És ha egyáltalán nem "pirosoznék", akkor mi van?:) /tehát csak barnáznék.../
37. 16e8707293 (válaszként erre: 34. - Alyce)
2008. okt. 14. 14:22
Nem, csak az első piros napon szabad elkezdeni szedni a fogamzásgátlót
36. 16e8707293 (válaszként erre: 35. - Fokika)
2008. okt. 14. 14:21

Szia


Nekem mindig az utólsó szem után az 5. napon szokott megjönni a mensim. Nyugi, sztem hamarosan hozzád ér. :)

35. Fokika
2008. okt. 13. 22:05

Sziasztok!

Megint én. Sikerült megünnepelnem a 20. szülinapomat!:)

Múlthét szerdán vettem be az utolsó szem Norcolutot, és azóta még nem jött meg. Terhes biztos nem vagyok, ultrahang többször is igazolta. (meg számtalan terhességi teszt is)

Még elvileg "van ideje" megjönni, viszont nagyon aggódom, mert néha igen erősen szúr az alhasam. Majdhogynem a combtövemnél. Nektek ilyen nem volt?

Mitől lehet ez? Volt akinek ilyen későn jött meg az utolsó szem tabletta után?

Kérlek, válaszoljatok! Sokat segítene!

Előre is köszönöm!

34. alyce
2008. okt. 11. 00:32

Sziasztok!

Én tegnap kezdtem el szedni ezt a tabit, a dokim nekem menstruációs zavarokra és méhnyálkaleválásom elégtelenségére írta fel. Azt mondta, hogy elméletileg a következő mensim (mert most menstruálok, miért is ne akkor jött meg, amikor felfeküdtem a vizsgálóágyra...) normálisan meg fog jönni, és akkor el kell kezdenem a fogamzásgátlót, hogy beálljon rendesen. De most olvasom, hogy többeteknek csak barnás valami volt...akkor az első barnázós napon vajon elkezdhetem a fogigátlót? Vagy hogyan legyen szerintetek?

33. fbcd8bb3b2 (válaszként erre: 28. - 16e8707293)
2008. okt. 4. 18:49
Szia Edina! Hát nem tudom, erre én sem tudom a választ. Ha terhes vagy, akkor legalabbtutira nem fog megjonni a gyógyszer befejezése után. Nem csinaltal tesztet? Mondjuk ha olyan pici se a teszt se az uh nem mutatja ki...
32. Fabi (válaszként erre: 29. - 16e8707293)
2008. okt. 4. 14:31

szia Edina!


Erre sajnos nem tudom a valaszt. De ha nem vagy megelegedve az orvosoddal, akkor szerintem valts.

31. 16e8707293 (válaszként erre: 30. - Fokika)
2008. okt. 4. 11:55

szia


Nyugodtan ihatsz rá, ez csak progeszteron

30. Fokika
2008. okt. 3. 23:26

Sziasztok!

Én ma kezdtem el a norcolutot. 11. napja nem jött meg az eddig rendszeres menstruációm. 5 napig kell szednem, napi 4 szemet.:S Kicsit meglepődtem, ahogy itt visszaolvastam, hogy senki nem szedte ilyen nagy dózisban. De bízom a nőgyógyászomba.:)

Tehát, a kérdésem az lenne, hogy az alkoholfogyasztás mennyire zavaró a szedése közben?

Ugyanis ebben az 5 napban töltöm be a 20. életévemet.:):):) És szeretném megünnepelni.:)

Betegtájékoztatóban nem írnak az alkoholfogyasztásról...szerintetek?

2008. okt. 3. 11:26
Holnap kezdeném el. És most nem tudom mit csináljak?
2008. okt. 3. 11:26

Sziasztok


Kérlek segítsetek ha tudtok.

Pcos vagyok, és ez miatt nagyon rendszertelen a mensim. Akihez jártam az minden norculot előtt szigorúan csinált uh-és nézett hcg-tesztet is. De sajnos időközben orvost váltottam, és ettől az új orvosomtól szintén kaptam norculotot. Ő azt mondta, nyugodtan szedjem be uh-nélkül.

Szerintetek is be lehet szedni uh-nélkül?? És mi van ha terhes vagyok?

27. fbcd8bb3b2 (válaszként erre: 26. - Nelly24)
2008. okt. 1. 21:41
Ez nagyon jo, akkor meg reménykedem, bar a tegnap reggeli teszt elvette a kedvem:(((((((((( De látom, hogy van esély a gyógyszer mellett a bébire...
26. Nelly24 (válaszként erre: 25. - Fbcd8bb3b2)
2008. okt. 1. 19:19
Szia! Én is szedtem a norcolut nevű gyógyszert.Én májusban hagytam abba a gyógyszert,azóta nem jött meg.Jött a lagzim napja aug.2án, majd a nászút.Aztán szedtem a norcolutot aug.15ig, 10 napos kúrát csináltam.Napi 2 szem, reggel egy és este egy.Aztán semmi.Hőm is volt,meg tüneteim, elmentem orvoshoz, de semmi.Két hét múlva kiderült,h terhes vagyok.Ami nagy öröm számunkra és most vagyunk a 10 hétben.
2008. okt. 1. 17:53
Azért nem adom fel, reménykedem, hogy esetleg korán teszteltem...mondjuk orulnek ha egyszer mindenfele gyoszeres beavatkozas nelkul is megjonne...vagy nem:))))
24. Fabi (válaszként erre: 23. - Fbcd8bb3b2)
2008. szept. 30. 19:29

Szia Renna!


:(

Nekem nem irt fel semmi clostyt...osszvissz a norcolutot 3 napig ettem es nekem ennyi is volt.

2008. szept. 30. 07:36
Na ennél negativabb tesztet nem is produkalhattam volna, mint ma reggel:((((((((( hát ez nem jott be...
2008. szept. 29. 19:45
Szia Fabi! Jaj ne haragudj, kicsit osszekevertem, olyan gyorsan olvastam a hozzaszolasokat...Én tavaly aug.ban hagytam abba gyogyszert, kihagytuk a 3 honapot védekeztunk másként. Egészen juniusig minden honapban megjott, igaz nem 28 napra hanem 30-35 napra. Aztan egesz nyaron semmi, prsze terhes nem voltam, éreztem, a doki 2szer is csinalt UH-t és o is látta a nagy semmit:)Aug végén irta fel nekem a norculutot, nekem 2*1-et kellett 5napig szedni, majd rá a 4. napon meg is jott, aztán a 3.napon5 napig 2*1 Closty, majd a 16. naptol napi egy Norcolut 10 napig. Ma hagytam abba...vettem tesztet, holnap megcsinalom reggel, mert voltak fura dolgaim amik azelott sosem: csak ugy rámort az émelygés, es kb. másfél hete 37-37,3 a hőm, pedig nem vagyok se megfazva se semmi...és aludnek egész nap...persze lehet hogy az őszi fáradság :))) Szoval mi itt tartunk..sajna nekem tini koromban pont emiatt arendszertelen mensi miatt irtak fel a gyogyszert, és dobbenetes de 14 évig szedtem...Asszem mostnra urult ki a szervezetembol azert maradt ki 3 hónapig. Remélem ez a gyógyszer kura jot tesz majd, mert nem is merek abba belegondolni, hogy komolyabb bajom lehet...De azért köszi, ha ez a 3 honapos kúra véget és nem jon meg, megfogadom, és kiprobalom a baratcserjét...
21. Fabi (válaszként erre: 18. - Fbcd8bb3b2)
2008. szept. 29. 18:58

SZia Renna 77!

En meg nem vagyok terhes, mert azt mondta a parom, hogyha mar rendszeresen megjon magatol is, akkor fogunk elesben probalkozni. MAr most jott meg pont a hetvegen masodjara magatol es szepen 28 napra...pedig nekem meg fiatalabb koromban is kb 30-35 naponta jott meg. En tavaly december elejen hagytam abba, akkor az elso 3 honapban meg rendesen megjott, de a negyedik honapban mar csak 40 nap korul, majd 45 korul, aztan meg 2 honapig semmi. Juniusban elkezdtem enni napi 1 baratcserje kapszulat, mert azt olvastam, hogy az segit rendbehozni a hormonhaztartasomat, de ido kell ennek, mire kifejti hatasat ( kb 3 honap). Majd elmentem a dokihoz, aki azt mondta, hogy a 10 db norcolutot 3 nap alatt kell beszednem. 3-at az elso nap, 3-at a masodik nap es 4-et a harmadik nap, es erre 5 nap mulva kell megjonnie. Mindezt azert kellett tennem, hogy a mehnyalkahartyam ne oregedjen meg. Ettol a gyogyszertol megjott, persze azert nem volt vmi oriasi verveszteseg, inkabb foleg barna cucc jott ki.Ez volt juliusban. Nekem osszesen ezen a 3 napon kellett norcolutot szednem. Azota folyamatosan eszem tovabb a baratcserje kaszulat es megjott rendesen magamtol augusztusban is es szeptemberben is:)

20. fbcd8bb3b2 (válaszként erre: 19. - Királylány89)
2008. szept. 29. 14:05

Szia királylány!

Nagy valószinuségel felborult a hormonháztartásod, emiatt nem jön/jött meg. Nekem a gyógyszer abbahagyása után 10 hónapig megjott rendesen és most nyáűron 3 hónapig semmi, most urult ki a szervezetmből a hormon...A doki nekem is felirta a Norcolutot, és elvileg amikor beveszed az utolsó szemet, rá 10 napon belül meg kell jönnie, amennyiben nem vagy terhes...Én most azért drukkolok, hogy ne jöjjön meg:)))Nem kell ennyi tesztet csinálnod, teljesen felesleges, a teszt 10 napos terhességet elvileg kimutat...A melleid jogosan fajnak, nekem is fajt (bár most a Norcolut mellett is fáj) de majd elmúlik.

2008. szept. 26. 20:27

Sziasztok!!

Én is abbahagytam a tablettat,de csak azért ,mert 2hónapja nincs baratom és most nem is akarok,akkr minek terhelni a szervezetet??!!...abbahagytam,ez volt az1.tabletta-mentes hóm...2hónapja voltam együtt a volttak azóta megjött rendszeresen és folyamatossan terhességi teszteket csináltam,de mind negativ lett,amióta nem szedem a tabit,kegyetlenül fájnak a melleim és a mellbimbóm,most is csináltam tezstet(VASÁRNAP)amikor meg kellett vna jönnie,de az is negativ lett(azt hiszem7hetes terhességet kimutatni,vagy 5öt csináltam egész hónapban)nem jött meg,doki is megvizsgált,de semmi,és felírta a Norcolut nevű gyógyszert,3napja szedem,már nem annyira vészesen fájnak,de fájnak,de elég kellemetlenek)másik bnőm is abbahagytam és neki is fájnak esténként a mellei,de neki nem annyira,de elééggé érzi őket:S )....mikor kell megjönnie miután abbahagyom?Sztetek?

2008. szept. 19. 12:24

Sziasztok!

Most léptem először erre az oldalra, és tanács kéne: taval aug. ban hagytam abba a fogamzásgátlót, mondváb szertnénk babát. Juniusig szinte havi rendszerességgel volt mensim, aztám 3 honapig semmi, de nem voltam terhes, az orvos tobbszor is megvizsgalt, UH, de semmi. Felirt nekem norcolutot, attol majd megjon (igy is lett). A 3. naptol 5 napig clostit kellett szednem 2*1-et, aztán holnap ismet a norcolut jon. FAbi, neked ugylatom pont a norcolut segitett teherbe esni, ezek szerint ezekkel bogyókkal van rá esély?Köszi

2008. szept. 15. 08:45

Szia Fabi!

Köszönöm.Nagyon jó érzés,főleg,h látványosan növekszik a pocim.azt mondták az ultrahangon,h fejlettebb.szóval számítsak nagy súlyú babára.de nem bánom csak egészséges legyen.nagyon jó érzés!

16. Fabi (válaszként erre: 15. - Nelly24)
2008. szept. 12. 21:20

Szia Nelly!


jajjjjjjjj, de joooooooooooo!

Nagyon gratulalok!

...es milyen erzes?

2008. szept. 11. 15:40

Szia Fabi!

Képzeld 7 hetes terhes vagyok. Nagyon örülünk neki, bár nem számítottunk rá, mivel nem is volt menstruációm stb.

14. Fabi (válaszként erre: 12. - Kristof2003)
2008. szept. 8. 16:23

Szia kristof2003!


En a Zafir baratcserje kapcsulat eszem. 60 db van benne, es olyan 2000 ft korul van.

A budaorsi tescoban van egy gyogynoveny bolt es ott veszem, de van a MOM park bioboltjaban. Elegge el szoktak kapkodni, ezert inkabb elotte oda szoktam telefonalni es felretetetek magamnak. Egyszer bementem egy sima bioboltba, de nem volt, viszont mondta az elado, hogy felirja, es legkozelebb hoznak nekem. remelem tudtam segiteni.

13. Fabi (válaszként erre: 12. - Kristof2003)
2008. szept. 8. 16:20

Szia Nelly!


Ez nagyon izgalmas! Majd irj, hogy mit mondott a doki!

12. kristof2003 (válaszként erre: 9. - Fabi)
2008. szept. 6. 21:58

Sziasztok!


Fabi!


A barátcserjét hol veszed? Van valami egyéb neve? Én már kerestem, de nem is ismerték?(


Nekem a norcolut csak 2-3 hónapig segített. Most február óta nincs mensim. A fiam is hormonszurikkal lett.

2008. szept. 4. 20:46

Fabi!

Képzeld ma csináltam egy tesztet, mert mint már mondtam nem voltam túl jól. Voltak fura tüneteim!És képzeld pozitív lett!Nem tudom a gyógyszer csinálhat e ilyet, bár konkrét tüneteim vannak. Szerdán megyek a dokimhoz!Most egy picit félek,h mi lesz a gyógyszer miatt!Puszi

2008. szept. 2. 20:20

Szia Fabi!

Örülök neki, hogy jó hírrel vártál.Én még várakozó állásban vagyok.Tegnap hagytam abba a norcolutot.Sok sikert!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook