Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Norcolut- tapasztalat fórum

Norcolut- tapasztalat (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
219. Gindea (válaszként erre: 199. - Bobo87)
2010. szept. 17. 08:10
23 éves, orvosis vagyok.én 7 napja szedem a NORCOLUT-ot(2x1 tabletta naponta, 5 mg-os, menstruációs zavarok ellen)...nem tapasztaltam hízást, az étvágyam rosz volt 5 napig, mostanra jobban tudok enni...nagyobb lett a gyomorsav termelésem, és emiatt szinte minden éjjel kellett majszolnom valami könnyűt...még van 3 napom...nem tapasztaltam hányingert mint a DUPHASTON szedésekor, a hangulatingadozásom is enyhébb volt...relative jól birom. Ha orvos tanácsolja a szedését, ki kell próbálni és nem elhinni minden féle szóbeszédet. Én majdnem bepánikoltam az elején és nem akartam bevenni, de aztán mégis. Rendezni kell ezeket a problémákat minnél hamarabb!sok sikert és jó egésséget mindenkinek
218. archy (válaszként erre: 217. - Bbbd9b111e)
2010. szept. 15. 18:23
A 2.dobozzal már sikeresen elapadt teljesen. Mellé szedtem napi 4x urtica 30-at. "Mellékhatásként" a melleim is elfogytak(előtte se volt nagy):-(
217. bbbd9b111e (válaszként erre: 216. - Archy)
2010. szept. 14. 15:56
1 dobozzal...de szerintem visszamegyek a dokihoz, mert még mindig jön a tej:-(
216. archy (válaszként erre: 215. - Bbbd9b111e)
2010. szept. 9. 08:23
Gyógyszer abbahagyása után újra elkezdett megint tej termelődni.Most megint be kell szedni egy dobozzal. Te mennyi Norcolutot szedtél be?
215. bbbd9b111e (válaszként erre: 214. - Archy)
2010. szept. 1. 13:23
Én is tejapasztás céljából szedtem, és prolaktin szint csökkentésére, de nekem még mindig tejszivárgásom van...hozzá teszem nem vagyok és nem is voltam terhes...:-(
214. archy (válaszként erre: 213. - Youlcsi)
2010. aug. 31. 17:39

Köszi,kedves vagy:-)

Az orvost megkérdeztem a bromocriptinről.Azt mondta nem akart ennyire erőset adni,ne zavarja nagyon össze a szervezetemet.

További szép napot!

213. youlcsi (válaszként erre: 212. - Archy)
2010. aug. 31. 10:56

örülök, ha alakulsz :)

mondjuk hirtelen a tájékoztatója nem volt előttem... persze akár logikus is lehet... mert normális esetben a prolaktin és a progi ütik egymást... tehát ha viszel be progit, akkor csökken a prolaktin...


kitartás!

212. archy (válaszként erre: 211. - Youlcsi)
2010. aug. 31. 09:27
Köszi a választ. A tájékoztatóban benne van,hogy tejapasztáshoz 1-3nap 4db, 4-7nap 3db,8-10nap 2db kell. Szerencsére most már érzem a hatást:-) A másik gyógyszerrel lehet gyorsabban apadna..
211. youlcsi (válaszként erre: 210. - Archy)
2010. aug. 30. 20:53

tejapasztásra bromocriptin való.

norcolutról még nem is hallottam, hogy ilyenre használják... (na persze nem kizárt... nekem is volt bromóval ovu-indukcióm)

210. archy
2010. aug. 30. 18:22
Sziasztok! Szedett valaki Norcolutot tejapasztás céljából? 4 napja szedem,de nem nagyon akar elapadni. Olvastam,hogy van akinek 1,5- 2 nap alatt gyógyszer elapassza.
209. bbbd9b111e (válaszként erre: 207. - Youlcsi)
2010. aug. 18. 13:43
Azt mondta a doki nem kezdene egyből bromocriptinnel...majd meglátjuk mit tesz ez a norcolut. Amikor először volt ilyen bajom egyből bromocriptint kaptam, ami meg is oldotta a problémámat, csak megemelkedett a tesztoszteron szint:-S Mindennek van valami hátulütője...:-(Majd lehet hogy azt is fogok kapni, de azt mondta egyelőre az a lényeg hogy a menzeszemet beállítsuk...kiderül:-)
208. mmacus (válaszként erre: 203. - Bbbd9b111e)
2010. aug. 18. 07:24

Szia!

A 21 éves lányom most szedett be egy dobozzal vérzészavarok miatt. Semmit sem hízott. Éppen pár deka nem lett volna tragédia, csak 40 kg. Remélem, a problémákat megoldja a bogyó.

207. youlcsi
2010. aug. 18. 07:21

egyébként nem értem, hogy a prolaktin csökkentésére miért nem bromocriptint kaptál...

(ez nem fogja a prl-t lenyomni, csupán csinál egy megvonásos vérzést)

206. youlcsi (válaszként erre: 205. - Bbbd9b111e)
2010. aug. 18. 07:19

áááááááááááá!

hülye vagyok!

nem prl-t akartam, hanem progeszteron-t!

persze, hogy progi. azt termeli a sárgatest, az miatt köti meg a szervezet a vizet! és amikor a sárgatest megszűnik lenni (mert nem jön létre a terhesség), akkor a progi-termelés leáll, és a korábban megkötött víz távozik a szervezetből!

a norcolut pedig szintetikus progeszteront tartalmaz.

szóval mindenhol, ahol prl-t írtam, az progi lett volna.

HÜLYE YOULCSI!!!


bocs!

már bennem volt a pipolphen, amikor írtam!

205. bbbd9b111e (válaszként erre: 204. - Youlcsi)
2010. aug. 17. 20:47

Köszi a választ! Nem teljesen értek egyet a prolaktin-ügyben, mert nekem már volt egyszer ugyanez...akkor 2 hónap alatt 10 kilót híztam a prolaktin emelkedése miatt, úgy hogy minden nap edzettem...:-( Ezért félek hogy milyen hatással lesz rám ez a gyógyszer, remélem igazad lesz. Elvileg ettől a gyógyszertől lejjebb kell mennie a prolaktin szintemnek a doki szerint...

Még egyszer köszi!

204. youlcsi (válaszként erre: 203. - Bbbd9b111e)
2010. aug. 17. 19:36

szia!

az, hogy az ember hízik, menzesz előtt általános dolog. ez nem is igazán hízás... a vizet tartja vissza a szervezet.

norcolutnál ugyanez a helyzet, amíg szeded, visszatartja a vizet, de utána a vérzéssel helyre áll a rend. szóval amit ott felszedsz 0,5-1 kilót (többet nem hiszem), azt a vérzés alatt le is adod.


de mint írtam: ez természetes dolog. (lényegében mindegy, hogy a petefészkedből származó prl miatt gyarapodik a súly, vagy a gyógyszer által bevitt prl miatt... úgyis csak átmeneti)

2010. aug. 17. 18:06

Sziasztok!


Azt szeretném kérdezni, hogy aki szedte már a norcolutot az tapasztalt-e hízást mellékhatásként? Nekem ma írták fel, és nagyon félek ettől. A prolaktin szintemet kell lenyomni, mert nem menstruálok és tejcsorgásom is van...:-S

Tök jó, mert a magas prolaktin szint és hízást okoz, és arra vagyok kíváncsi hogy a norcolutnak is vannak-e ilyen hatásai? A doki azt mondta vízhajtó, és elvileg nem kellene tőle híznom, de kíváncsi vagyok olyan véleményére is aki már szedte (és nem csak felírta valakinek). Köszönöm előre is!

202. youlcsi (válaszként erre: 201. - Bobo87)
2010. jún. 9. 20:49
OK
201. bobo87 (válaszként erre: 200. - Youlcsi)
2010. jún. 9. 09:17
talán egy picivel nagyobb az étvágyam, de nem eszem nagyon máshogy, mint előtte. remélem igazad lesz és tényleg csak víz. köszi szépen a hozzászólást. ha túl vagyok rajta megírom.:)
200. youlcsi (válaszként erre: 199. - Bobo87)
2010. jún. 8. 21:34

még nem találkoztam ilyennel.. de persze simán lehet tőle.

és az étvágyad is nagyobb?

mert ha nem, akkor csak víz (mint mensi előtt is van akinek annyira megköti a szervezete a vizet, hogy kilókkal nehezebb, mint utána), és a vérzéssel meg fog oldódni a dolog.

199. bobo87
2010. jún. 8. 21:30

Sziasztok!

5 napja szedem a Norcolutot, és ez idő alatt híztam 3 kilót. Azt szeretném megtudni tőletek, hogy nektek volt-e hasonló mellékhatása? Ha igen, ezt a későbbiekben , könnyen le tudtátok adni?

Köszi

198. Magdi77
2010. máj. 4. 09:35

Sziasztok!

Az én problémám az hogy tele van a ball és már a jobb mellem is cisztákkal. Nagyon sokszor illetve folyamatosan fájnak. Tavaj augusztusban uh és mammográfia vizsgálatkor derültek ki. Akkor azt mondták hamarosan elmulik, nem kell vele foglakozni (ne aggódjak) nem lesz semmi bajom. Természetesen háromszor mentem az AEK-be mire a mammot megcsinálták mert rosz volt a beutalóm. A vizsgálat után leletekkel visszamentem a vizsgálatokat kérő dokihoz aki szintén azt mondta ne aggódjak. Februárban kontrol uh. voltam helyzet változatlan. A vizsgálatot kezelő doki javasolta keressem meg a nögyógyászom és konzultáljak vele. Ezt korábban is megtettem az első vizsgálatkor de nem javasolt semmit. Közben dokit váltottam pont ezért hátha más tapasztalat vagy hozzáértésel ad valami tanácsot hogyan tudok megszabadulni az állandó fájdalmaktol. Akkor javasolta az új nödokim a Norcolutot és Mastodynon cseppet mondván ezek elsorvasztják a cisztákat enyhitik a fájdalmam és a gyerekvállalás teherbeesés is könnyebb lesz. Elkezdtem szedni a kiírt adagot de párnap elteltével nemvárt mellékhatás jelentkezett, mindent kihánytam amit megettem megittam öt nap elteltével abbahagytam mindkettöt, kétnap mulva jelentkezett a menszim. Továbra is fáj a mellem dagadnak a cisztáim és majd meg halok a kínoktol ha megjön a menszim.

197. youlcsi (válaszként erre: 196. - Durell)
2010. máj. 4. 09:00

azért a norcolutot a diane-val nem lehet egy lapon említeni.


a norcolut tüneti kezelés... szóval ilyen esetben sztem igenis össze lehet hasonlítani a fájdalomcsillapítóval.

nem kell minden esetben kivizsgálni egy hormonzavart, mert az lehet átmeneti is (pl stressz miatt), így nincs értelme hetekig, hónapokig vizsgálatokra járni, illetve felesleges az embereket mindjárt riogatni (hiszen akár lehet daganat is az oka!)


és menstruálni igenis kell! de persze ezt csak az tudja értékelni, aki önmagától szinte nem is képes rá :/

196. Durell
2010. máj. 4. 08:50

Oké...Bár a két dolog nem összehasonlítható a fejfájás és a hormon háztartás.

És persze hormon zavar ,csak épp nem mindegy ,h az honnan ered.mivel hormonzavar elég sok mindentől fel léphet akár egy fertőzéstől is amire a szervezet nem jól reagál,különösen tinédzser korban.



És persze megértem ,h menstruálni kell ,de minden áron és miért nincs idő utána nézni,h mégis mitől?

Ahogy az előttem szólónál is ,ha már elkezd ilyen gyógyszert szedni utána a kivizsgálás is sokkal nehézkesebb ,hisz pont abba van bezavarva amit esetleg vizsgálni kéne.

195. youlcsi (válaszként erre: 194. - Durell)
2010. máj. 4. 08:38

"nem is tudni mi a gond"

a gond ilyenkor hormonzavar. a kezelése az, hogy adnak olyan hormont (jelen esetben progeszteront), aminek az utánpótlás megszűnése után a nyh leválik. ez mindenkinél így van. biológia.

ha ez nem működik, akkor az nem azt jelenti, hogy rossz a gyógyszer, hanem azt, hogy MÁS baj IS van.


ez olyan, mint amikor fáj a fejed... és beveszed a fájdalomcsillapítót, attól jobb lesz. pedig nem tudod, hogy mitől fáj. magas vérnyomás, vagy izomgörcs, vagy ideg... vagy akármi egyéb. de mégis: tüneti kezelésre megszűnik, és vsz mire a gyógyszer hatása elmúlik, már a kiváltó ok is megszűnik.

194. Durell
2010. máj. 4. 08:28

A mai tudásom alapján,ha nekem írnának ilyen gyógyszert bizonyára nem nyugodnék csak úgy bele,h minden vizsgálat nélkül kapom.Sajnos a gyereknek is miután kiírták és elkezdte szedni néztem pontosan utána,h mit is kapott.

Mivel én még az a korosztály vagyok akinek a sárgatest tartalmú antibébiket írogatták lelkesen ,így saját tapasztalatom is milyen hatással van a szervezetre .Folyamatos vérzés,többszöri eü küret után magam döntöttem úgy,h én ilyet nem szedek. Ere itt vagyunk a XXI. század elején és még mindig bobmázzák a nőket ezekkel a szerekkel.Persze megértem ,ha valaki gyermeket szeretne és nem megfelelő a hormon termelése akkor tenni kell valamit,de mint múltkor egy orvos ismerősömre rákérdeztem a szerrel kapcsolatban azt a választ kapva,h ezt szokás felírni,hát nem tudom nekem ez nem megnyugtató.Hiszen a ti leírásotok alapján is pusztán szokásjogként írják a gyógyszert és nem egyére szabottan.Valójában ezek szerint a legtöbb esetben nem is tudni mi a gond ,hanem szedd ezt ,ha beválik jó ,ha nem akkor így jártunk?

193. Mejszi (válaszként erre: 186. - Nyuca88)
2010. ápr. 29. 21:37

Nekem régebben rendellenesen erős, és hosszan tartó vérzésem volt, és volt olyan is, hogy hónapokig semmi. Most pedig kb. 3 éve elkezdett eltűnni, csökkent a mennyiség, és napok száma is, kimaradtak hónapok, aztán már ott tartottam, hogy szinte minden nap pecsételgettem, de csak apró pöttyök... test mozgás után, együttlét után... ekkor mentem a 2. orvosomhoz, mert az 1. semmit nem kezdett velem. Ott láttak hüvelyi UH-on PCO jellegű cisztákat mindkét petefészkemben, amit egyébként azóta már nem látnak, és vérvételen emelkedett volt a tesztoszteronom.

Most már 30. napja vérzek a Norcoluttól, holnap lesz eü. kaparásom....

Nálam is a túlsúly a hibás szerintem, amint ebből kilábalok, ráállok a fogyásra, nem akarok mindenféle gyógyszert össze szedni 23 évesen. Endokrinológusnál is volt egyébként, aki nem vizsgált meg, mert azt mondta, ha diane-t szedek nem lehet vizsgálni. A diane 2. levelét egyébként már nem szedtem be, mert megvárjuk mi lesz a küret eredménye. Nagyon félek tőle

192. youlcsi (válaszként erre: 190. - Durell)
2010. ápr. 29. 20:12
nekem nem furi... persze az is kérdés, hogy mennyire tud az ember megbízni az orvosában.
191. nyuca88
2010. ápr. 29. 14:52

Durell!


Ne engedd, hogy fogamzásgátlót írjanak a lányodnak, nekem is 16éves koromba írták fel (vérvétel meg szűrűvizsgálat után), de nemrég abbahagytam és ugyanúgy nem jön meg a menzeszem,mint 16 évesen...

Nekem nincs rossz tapasztalatom a norcolutról, kicsit görcsöltem tőle, de kibírható szerintem.

190. Durell
2010. ápr. 29. 11:03

Köszi a választ.

Számomra ez furi.Mármint,h semmilyen vizsgálat nélkül felírnak egy alapjaiban hormon készítményt,főleg olyat mely sárga testet is tartalmaz.Elvben ügye még a fogamzás gátlót sem írhatnák ki vizsgálatok nélkül,pedig az már manapság nem tartalmazza a sárga testet pont a mellék hatások miatt.

mind ez egy laikus gondolatai.....

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook