Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Női fecsegő - a la Smokey fórum

Női fecsegő - a la Smokey (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
2004. máj. 19. 14:43

Na de komolyra fordítva a szót.

Szépen elmész a bulira. Balaton egy szép hely, és csak erre gondolsz, és természetesen az esetleges új barátokra, akikkel majd ott ismerkedsz meg.


Nem kell mindig a kajával foglalkozni, hogy úristen mi lesz velem ha meglátom a kedvenc sütimet...


Egész jól el lehet lenni egy ilyen helyen. Pl. vannak fincsi száraz fehér borok, sajt is biztos lesz.


Én múltkor 100 palacsinta mellett álltam kb. 2 m-re, közelebb nem is mentem :P de tojtam rá, kiültem a kőre a ház elé, feltettem napdózert, aztán jót röhögtem magamon :)))

1787. 7e433abb8e (válaszként erre: 1786. - Tacsi)
2004. máj. 19. 14:37

Szex non-stop :))))

mit mondhatnék?


1786. Tacsi (válaszként erre: 1781. - Zazuka)
2004. máj. 19. 14:36

30 éves vagyok, régen élsport, de 22 éves korom óta heti három aerob+erősítő edzés és soha nem fogytam tőle egy dekát sem. Sokszor nekikezdtem a no vacsorának: semmi. Sokszor nekiálltam koplalni: igen, ment és egy idő után már az sem akar. Most Atkins, és úgy tűnik működik, bár digitális mérleget még nem vettem, de két hét múlva a pasim céges hétvégéjén (kisemeremmondani) Balatonra megyünk.

Erről ennyit.

Mondjatok valami bíztatót!!!

1785. zazuka (válaszként erre: 1784. - Dirnix)
2004. máj. 19. 14:34
Sokat kívánsz.
1784. dirnix (válaszként erre: 1783. - Zazuka)
2004. máj. 19. 14:28
Jó az Atkins csak (sztem) kis módosításokkal!
1783. zazuka (válaszként erre: 1782. - Dirnix)
2004. máj. 19. 14:23
Akkor már csak azt mondd meg, ha az Atkins jó, akkor hogy akarod a zsírt is csökkenteni a szénhidrát mellett, úgy hogy működjön is a fogyás?
1782. dirnix (válaszként erre: 1781. - Zazuka)
2004. máj. 19. 14:17

Nem volt soha súly feleslegem! Ez virtuális meg kövezést von maga után?

:-) a világ leg édesebb pasija az én férjem (lehet,hogy ua-hoz mentünk feleségül?)

Az Atkins szerintem is nagyon jó!

Nincs is vita köztünk!

1781. zazuka (válaszként erre: 1779. - Dirnix)
2004. máj. 19. 14:07

Most már csak arra lennék kíváncsi, hogy küzdöttél-e valaha súlyfölösleggel, és ha igen, mióta. Mert én óvodás korom óta. Nálam ez már nem a pozitív szemlélet megtartásának hiánya, mert mindemellett a világ legédesebb pasija a férjem, és a legszebb kisfia az enyém.

62kg voltam a terhességem előtt, amitől 2 ÉVI, heti 3 aerob kontra erősítő edzéssel, zsíros kaja csökkentésével nem sikerült megszabadulnom.

Ez annak köszönhető, hogy az anyagcserém a béka segge alatt van.

Most 3 hete csinálom az Atkins-t. Az eredmény: 5 centivel a föld fölött lebegek, kiegyensúlyozott vagyok, fogytam 3 kilót, beesett a hasam, 31-es farmert vettem szombaton és vékony lett a karom is, amit eddig semmivel nem tudtam elérni.

1780. 7e433abb8e (válaszként erre: 1779. - Dirnix)
2004. máj. 19. 14:04

Nézd, lehet, hogy nagy tapasztalatod van.

Nekem is van hidd el. 5 évig gyúrtam heti 5 alkalommal, mellette más sportok és nyugodtam ki merem jelenteni anno csak ezzel voltam elfoglalva.

Hogy hogyan nézek ki. De tudod az idő múlásával vannak más dolgok amik bejönnek egy nő/férfi életébe, kevésbé figyel oda magára...

Nem akarok ezen részletekbe bonyolódni, mert felesleges.

Mivel 5 évig komolyan csináltam a kondizást, és nem diétával, akkor nem is igazán kellett figyelnem az étkezésre. De:

tudod elkezdtem az egyetemet, mellette dolgoztam (ahol már azóta felmondtam...)és a napi 24 óra nálam 48-ból állt.

Szerinted ilyenkor mennyire érdekli az embert, az hogy hogyan néz ki?

Örültem, hogy lyuk van a seggemen :(


Egyébként meg nem kimondottan szeretem a személyeskedést, főleg nem egy nyílt fórumon, így inkább azt javasolnám az egyéb negatív észrevételek mellett vedd észre a pozitívakat is pl. folyamatos naplóvezetés, és igen is az is nagy kitartás, hogy nem naponta eszik meg az ember egy-egy csokit.


Így téma részemről lezárva. De nyiss egy naplót, mert még nem látom... aztán majd véleményezlek :P


1779. dirnix
2004. máj. 19. 13:56
Azt hiszem nekem már elég nagy tapasztalatom van mások le fogyasztásában,hogy tudjam 7-kg (még ha az utolsó 7! is) le tud menni.Ekkor már (szinte)mindent be lehet vetni a siker érdekében.Bele húzni a diétába és az edzésbe csoda bogyók és gyógyszerek nélkül! Viszont nagyon fontos a pozitív szemlélet megtartása!Hogy valóban elhiggye,hogy le fo tudja adni azt amire úgy érzi,hogy nincs szüksége.Az ő adatlapja viszont sajnos negatív hozzá állást tükröz ami nagyban meg nehezíti a dolgot.
1778. 7e433abb8e (válaszként erre: 1777. - Dirnix)
2004. máj. 19. 13:48

Enyje-benyje :((((

Ez nem szép dolog tőled!!!!


Lassan megy, de biztosan, ezt Zazuka is tudja.

Azt se felejtsd el, hogy össz 7 kg feleslegről van-e szó, vagy utolsó 7-ről.

Mert nem mindegy...


Nem kell mingyá "beszólni"

Egyébként meg nem lehet a kettőt egyszerre csökkenteni, de próbáld ki, de azért senki sem vállal semmi felelősséget, és nem gyengén leszel legyengülve. Kérdezz meg egy orvost.

1777. dirnix
2004. máj. 19. 13:30
Ezzel nem értek egyet!Különös tekintettel arra,hogy te "7"-kg-tól nem tudsz meg szabadulni.Pedig az max.10 hét rá fordítás lenne :-(
1776. zazuka (válaszként erre: 1775. - Dirnix)
2004. máj. 19. 13:24
Gondolom akkor kellőképpen lerövidíted az életed.
1775. dirnix
2004. máj. 19. 13:01
És ha a zsírt és a szénhidrátot is csökkentik?
2004. máj. 19. 12:55

Most olvastam az Index-en ezt a cikket gondoltam közzéteszem.

Atkins-diétával gyorsabb a fogyás



velvet


2004. május 19., szerda 11:28

A Nemzetközi Gyógyszerészeti Évkönyv két tanulmánya is foglalkozott az alacsony szénhidrát- és alacsony zsiradéktartalmú fogyókúrák összehasonlításával. A cikkek szerint hat hónap elteltével a szénhidrátban szegény diétát választó páciensek több súlyt adtak le, mint a zsírok fogyasztását mellőző másik csoport. Ez az arány azonban egy év múlva már nem állt fenn: mindkét csoport megközelítően azonos arányban fogyott.


A Philadelphiai Orvosi Központ kutatócsoportjának tanulmánya 132 elhízott páciens fogyókúráját követte végig. A résztvevőket véletlenszerűen osztották csoportokba: az egyik csoport napi étkezésében 30 grammban maximálták a napi szénhidrátbevitelt, míg a másiknál a napi kalóriamennyiségnek legfeljebb 30 százaléka lehetett a zsiradék. Az Atkins-diétához hasonló, alacsony szénhidráttartalmú diétával fogyók gyorsabban adták le súlyukat, az alacsony zsiradéktartalmú fogyókúrára fogott csoport viszont lassan, de egyenletesen hozta be a másik csoport kezdeti előnyét.


A kalóriák csökkentése hoz eredményt


A tanulmány arra is kitért, hogy azok a résztvevők, akik cukorbetegségben szenvednek, a kísérlet időtartama alatt az alacsony szénhidráttartalmú diétával jobban tudták kontrollálni vércukorszintjüket.


Egy évvel később mindkét csoport megközelítően azonos súlyveszteséget mutatott: a csökkentett mennyiségű szénhidrátot fogyasztók 5-8,5 kilót, az alacsony zsiradéktartalmú diétán lévők 3-8,5 kilót adtak le. Dr. Linda Stern, a kutatás vezetője szerint ezzel bizonyíható, hogy minden diéta eredményes, ami a bevitt kalória mennyiségét csökkenti.


Vitamin-kiegészítéssel többet fogyhat


A második tanulmányban ismertetett kutatás során a Duke Egyetemen követték nyomon 120 túlsúlyos páciens diétáját, és arra jutottak, hogy azok, akik az alacsonyan tartott szénhidrátbevitel mellett vitaminokat és táplálkozás-kiegészítő szereket is szedtek, hat hónap múlva átlagosan 11 és fél kilót fogytak, míg az alacsony zsiradéktartalmú diétán lévő másik csoport tagjai mindössze alig több, mint 6 kilót.


"A jövőben nem lehet egyértelműen elutasítani a rendkívül alacsony szénhidráttartalmú diétákat" - írta Dr. Walter Willett, a Harvardi Közegészségügyi Intézet munkatársa a kutatáshoz fűzött kommentárjában. Az azonban további kutatásokat igényel még, hogyan lehet hosszú távon is biztonságosan alkalmazni ezt a fogyókúrás módszert, melyet Dr. Atkins is népszerűsít. "Elsősorban az volna a fontos, hogy a fogyni vágyók az étkezésüket tanulják meg kontrollálni, mintsem a gyors eredményt ígérő, de drasztikus módszereket alkalmazzák."


1773. Zolii
2004. máj. 19. 11:46

A poliszacharidok nagy tömegű, több egyszerű cukorból felépülő vegyületek. Vízben nem oldódnak vagy csupán kolloidálisan oldódnak, nem édesek és kristályos szerkezet nélküliek. Biológiai szerepüket tekintve egy részük – pl. cellulóz, pektin, kitin - a növények és az alsóbb rendű állatok szilárd vázát képezi, más részük – pl. keményítő és glikogén – pedig a növényi és állati, emberi szervekben raktározódik el, fontos táplálék tápanyagként. A keményítő több száz szőlőcukor molekulából épül fel. Emésztőnedvek hatására fokozatosan lebomlik: először dextrin > malátacukor > szőlőcukor keletkezik. Hőkezeléssel (hőhatására) a keményítő láncok töredeznek, amely az emészthetőséget nagymértékben javítja.



1772. micimacko (válaszként erre: 1771. - Ata)
2004. máj. 19. 11:05
100 gr Keményítő 70.20 ch, ezt a body.builder.hu kalória tábláinál az egyéb élelmiszereknél találtam!
1771. ata
2004. máj. 19. 10:08

[link]


Ebben a cikkben olvastam egy zárójeles megjegyzésben, hogy az étkezési keményítő több ch-t tartalmaz, mint a liszt.

Most akkor mi az igazság? A keményítő ch tartalma nem felszívódó?

Egyem a keményítős palacsintámat vagy ne? :)))

1770. ata (válaszként erre: 1762. - Molntak)
2004. máj. 19. 09:21

Szia Molntak!


Tegnap csináltam palacsintát étkezési keményítőből ( amennyiben szabad az étkezési keményítő). A recept az Atkins receptek topicban fellelhető:)))Szerintem elég jó lett.

Én Haas-t vettem, ez kukorica és burgonyakeményítőt tartalmaz, ezért vannak kételyeim a ch tartalmát illetően, mert még mindig nem tudom, hogy lehet, nem lehet, milyet lehet. A könyvemet meg kölcsönadtam.

Ja, egyébként 8 db palacsintát sikerült sütnöm abból a mennyiségből, de jó nagyokat!

1769. Zolii
2004. máj. 18. 18:57

Szép napot mindenkinek!


Keményítő dolog terén abszolút nem értek semmit! Szabad, nem szabad??...


Előttem van egy zacskó korpovit keksz:

Összetétel /100g/:

Szénhidrát: 67g

ebből cukrok 5,2g

ebből keményítő 59,7g


Szóval akkor elvileg lehet enni ilyen kekszet? Vagy a keményítő tiltott???



1768. Andyka (válaszként erre: 1762. - Molntak)
2004. máj. 18. 16:58
Nem tudom, most hogyis allunk ezzel a kemenyito dologgal. En fele-fele aranyban kemenyitobol es szojalisztbol csinalom. Mivel en semelyik fazisban sem vagyok, nem kockaztatok nagyot. Atkinspapa 0g-ra mondta a felszivodoch erteket kemenyitoben. Jo, de akkor miert nem lehet enni kemenyitoben gazdagabb zolcsegeket??? Nem ertem, mindenesetre szojalisztbol es etkezesi kemenyitobol keszitve nagyon hasonlit az eredetihez. Pont az elobb csinaltam belole Gundel palacsintat. Edesitoszerrel, keserucsokival, tejszinnel. Nagyon finom lett.
1767. ata (válaszként erre: 1764. - Asoka)
2004. máj. 18. 16:04
A főzeléket még nem próbáltam, mert nekem most vaníliás van és azzal elég érdekes ízhatást érnék el egy főzeléknél:)))Egyébként Szegedről szoktam rendelni a www.body.builder.hu-ról. Viszont láttam már a Herbaházban ( és más reformüzletekben is) szójaizolátumot. Még nem vettem ilyet, csak nézegettem, hogy vajon mire jó? Az ára egy nagy zacsinak 1300 Ft körül volt. Azt hiszem gyümölcslében feloldva ajánlották fogyasztani.
1766. zazuka (válaszként erre: 1765. - Fed1074968)
2004. máj. 18. 15:18

Büszke vagyok rád, hasonló kritikák érnek engem is nap, mint nap. Például: Jaa, az a fószer, aki 120 kilósan halt meg? Na, te is jóba kezdtél bele!

Utálom az ember "csordaszellem" természetét és a végtelen tapintatlanságot, ami némelyik tahóból árad.

2004. máj. 18. 15:05

Sziasztok!

Hétvégén teljessen kikeltem Önmagamból, ugyanis Öcsém kedves Barátnője teljessen kihozott a sodromból, pedig ez egyáltalán nem jellemző rám.

Elkezdte fikázni az ATKINS módszert és magát Atkinszt, én meg mint egy nem normális mintha a gyermekemet szídták volna kiálltam Érte ( de nem sikerült meggyőznöm ), ugyhogy ettől meg nagyon ideges lettem.

Rettenetes meglepetés ért Önmagammal szemben, hogy ezt hozták ki belőlem.

Idáig jutottam ;-))) De tetszik

1764. Asoka (válaszként erre: 1763. - Ata)
2004. máj. 18. 14:36
A szójaproteinnel lehet főzeléket süríteni??Azt még nem próbáltad? A palacsintát én is kipróbálom,köszi az ötletet.Még egy kérdés :hol veszed a szójaproteint? Gyógyszertárban?Herbáriában?
1763. ata (válaszként erre: 1762. - Molntak)
2004. máj. 18. 10:16
Én szójaproteinből próbáltam meg a múltkor sütni. Úgy sikerült, ha kb tenyérnyi méretűeket próbálok csinálni. 2 tojás, 2 púpozott ek. szójaprotein, bubis ásványvíz, a mjegszokottnál sűrűbbre hagytam a tésztát, mert szrintem a szjaproti nem duzzad meg úgy, mint a liszt. És tettem hozzá egy kevés szódabikarbónát is. Hagytam állni, majd kevés olajban kisütöttem.
1762. molntak
2004. máj. 18. 09:32

Nem találta ki valaki az atkinses palacsintát???

Étkezési keményítővel liszt helyett???

És hogy maximalista legyek valami olyan kellene amiből úgy kb 10-20 db ot meg lehet enni.

1761. Blongyinka (válaszként erre: 1760. - Molntak)
2004. máj. 17. 18:36
Ma láttam búzacsírát és lucernacsírát az Auchanba.Azt írták rá, hogy a salátákat lehet feldobni vele, de napi 1-2 evőkanálnál többet nem ajánlott fogyasztani belőlük, mert káros lehet.
1760. molntak
2004. máj. 17. 17:52

Szép jó napot mindenkinek!

Nem tudja valaki mi a helyzet a búzacsírával és a búzakorpával????

Arra gondoltam, ha összekeverném étkezési keményítővel, nem lehetne liszt helyett használni???

Egyáltalán mire használják ezeket?

1759. Blongyinka (válaszként erre: 1758. - Szücsi)
2004. máj. 17. 16:39
Az az igazság, hogy a felvágottakat, szalámi féléket nem nagyon lehetne enni, mert olyan káros anyagokat tartalmaznak.Pl.hidrogénezettek stb.Biztos valamilyen szinten gátolják a fogyást.
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook