Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem tud, vagy nem igazán akar pénzt keresni a párom fórum

Nem tud, vagy nem igazán akar pénzt keresni a párom (beszélgetős fórum)


1 2
44. Garabonciás (válaszként erre: 39. - Tulipán***)
2020. jún. 12. 15:06

A nagyanyám évente kapott 60.ezer ft-ot 2 és fél hold földre. Qrva nagy pénz. Nem győzte elkölteni. :D Mi meg egy zsák búzaárát se a tesómmal, mondjuk nekünk nem sok volt, na de akkor is na... :D A tsz-nek meg azért csak megéri, mert itt ahogy látom nálunk a társasági tulajok híznak szépen. :D

De ha meglesz a hagyatéki fákat telepítek mindenhova, aztán lesz*rom az egészet..persze ha kapok engedélyt rá, meg vmi támogatás is jól jönne állambácsi részéről.

43. birebora (válaszként erre: 36. - Pasionella)
2020. jún. 12. 14:40

Engem is felháborít ha egy férfi lusta tohonya és herevere. És itt a példa, hogy a tiéd még betegen is dolgozik.

Életerős férfiak mellett az asszony dolgozik többet. Ja és ott a háztartás. Van ismerősöm aki 3 gyereket nevel és még másodállást vállal, a férj meg nem dolgozik napi 4 órát se. Otthon az ágyban fekve kezében a sörrel kapcsolgatja a tv-t.

42. timycat (válaszként erre: 41. - Timycat)
2020. jún. 12. 13:45
Ja és évente!
41. timycat (válaszként erre: 39. - Tulipán***)
2020. jún. 12. 13:44
A földek bérbeadása nem mindig lehetséges (pl új földtörvény alatti szerzésnél vagy támogatás/pályázat zárja ki), de egyébként is csak az adja bérbe aki nem ért hozzá, a bérleti díj aprópénz, még akkor is ha megegyeznek hogy a területalapút is hozzácsapják, nyilván azt már csak feketén. De az is aprópénz. Hektáronként cca. 60-70ezer a területalapú (itt bejátszik a zöldítés),mikor milyen árfolyamon határozzák meg az átváltást. A bérleti díj hektáronként szintén kb ennyi.
40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - Tulipán***)
2020. jún. 12. 13:34
A földeket megműveli, azzal nincsen baj, de sajnos nem akkora terület, amiből önállóan meg lehetne élni. Nagyon jó jövedelemkiegészítés, 1-1 nyaralás vagy extra években akár autócsere is kijöthet belőle, de ennyi. Attól, hogy idén mínusszal fog zárulni a gazdaság, abban biztosa vagyok, hogy nem marad így. De ebből nem lesz sem közös otthon, de még étel sem minden nap az asztalon...
2020. jún. 12. 12:53

lehet, hogy van megoldás a számotokra: adja ki a földjét bérbe, úgy hallottam, hogy az nagyon jól jövedelmez. Igy nem kellene dolgoznia, és dőlne a pénz is. Nem tudom ugyan, hogy ez tényleg jól jövedelmező-e de úgy hallottam, hogy hatalmas pénzek vannak benne.

Persze ha így is van, meg van a veszélye annak, hogy ha egyszer ez valami miatt bedöglik akkor továbbra is egy lusta ember lesz a párod, aki nem biztos, hogy más munka után néz...

38. timycat (válaszként erre: 28. - Df1e1c376c)
2020. jún. 12. 11:58
Mostanában nincs fellángolás, max. ha rágyújtom a kanapét 😉
37. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 12. 11:29
Tetszik a gondolkodásod :) Komolyan! Nagyon jól, józanul látod a dolgokat, okosan gondolsz a jövődre. Ha nem tapasztalod, hogy ő is ilyen lenne, akkor sajnos eltérő értékrendetek van, és ilyen vonatkozásban az ellentétek nem vonzzák egymást! Én amúgy sem hiszek benne... azok a dolgok, melyeket a hsz. elején leírtál, a rózsaszín köd lényegi elemei. Minden szép és jó, később szoktak jönni a hétköznapi problémák, jellegüktől függően fel tudnak őrölni egy kapcsolatot. Kicsit várj, hogy dolgozni kezdjen. Ha nem teszi, teng-leng, helyedben én nem szülnék ide gyereket. Illetve csak akkor tedd, ha úgy érzed, adott esetben egyedül is vállalnád, mert mindenképpen szeretnéd.
36. Pasionella (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 12. 11:13

Biztos, hogy nem vagy türelmetlen, jól látod amiket leírtál. Nekem is az jön le, hogy lusta és amikor már nagyon rosszul fog állni anyagilag akkor félek magával fog rántani ha hagyod. Semmiképp sem gondolkodnék jelenleg közös házban, még ha veszek is, amíg így áll a dolgokhoz nem szerepeltetném a tulajdonlapon...

A helyedben sajnos elgondolkodnék, hogy mennyire jó Ő nekem... amikor otthon is van nem segít. Mi párommal mindketten 8 órába dolgozunk, Ő sajnos beteg, heti háromszor dialízisre jár és még így is segít otthon és kb fele-fele arányban elosztjuk a munkát. Dühít amikor hasonlókat olvasok mert az én férjem betegsége és rosszul létei mellett dolgozik napi 8-at.

Igen, vannak ilyen típusuak akik úgy gondolják nekik több jár és várják a sült galambot... én nem várnám meg, hogy magával rántson.

2020. jún. 12. 09:36

Köszönöm, hogy megosztottátok velem a történeteiteket, kimondottan hasznos volt!

Van hova mennem, azzal nincsen baj, inkább őt magát nehéz elengednem kicsit, nem a körülményeket, amiket biztosít. A lakást nem szeretem egyébként sem, amiben élünk, úgyhogy hiányozni nem fog.

Azt nem mondanám, hogy anyagilag nem veszi ki a részét a közös életünkből, mert ezzel egyelőre nincsen gond, van még neki szerencsére miből, csak az nem fog sokáig tartani. A mindennapokban is feltalálja magát, otthon pakolászik, gyerekekkel nagyon sok időt tölt (csak ők sajnos nem az enyémek) és a mezőgazdaságba is kezébe vette a dolgokat, ami az elkövetkező években nyilván meg is fog térülni.

Ami engem zavar, az, hogy nagy tervekkel van a jövő felé, nagy házat szeretne, meg hogy építkezzünk majd, de azt hogy bármilyen munkába/vállalkozásba belefogjon elhárítja magától. Az a duma, hogy ő nem az a típus, aki meglátja az üzleti lehetőséget, hanem ügyesen működteti a meglévőt. Arra a kérdésre, hogy akkor mit vár, hogy az utcán jöjjön szembe vele???, az a válasz, hogy már kezd rájönni, hogy nem, úgyhogy majd el fog vállalni munkákat. Úgy érzem álomvilágot épített maga köré és a hozzászólásaitokból, tapasztalataitokból arra jövök rá, hogy ez valóban nem változik, higgyek csak a szememnek...

34. 9cf0877606 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 12. 06:46

Szervusz!

Ismerős helyzetet írtál le.

Sajnálom, hogy ez történik veled. Ahogy mások már írták: jobbat érdemelnél.

Szerintem nem vagy "túl" anyagias.

A párod azonban - szerintem - TÚL nemtörődöm. (Vagy valami még rosszabb.)

Nem lesz jó vége, zárd le ezt a kapcsolatot!

33. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 12. 06:20
Lépj míg nem késő, mást érdemelsz.
32. levarosbukta (válaszként erre: 9. - Birebora)
2020. jún. 11. 21:27
Negyvenévesen sem változik az ember, tök felesleges ultimátumot adni. Ideig-óráig lehet hogy változik valami, de az ember nem tud kibújni a bőréből és pár hónap után ugyanott van.
31. 654268ce3d (válaszként erre: 27. - Timycat)
2020. jún. 11. 20:03

Érdekes, amit írtál.

Nálunk most jön az igazi erőpróba, próba: elköltözünk. Nekem is van gyerekem, én is a mi dolgainkat állom, meg a passzív jövedelemből a rezsit, kaját. Ő pedig a maga dolgait, plusz kiveszi a részét a gyerek nevelésből, háztartási munkából, és amikor tud, dolgozik. Imádta a szakmáját, ott él is ismerték, csak éppen nem fizetesben. Szabad idejében kertészkedik, növényeket nevel.

Most leszek 40 éves: ha a próba, a közös ujrakezdett élet működik, akkor nagyon boldog leszek! Ha nem, akkor kiderült, nem nekem való a párkapcsolat, házasság. Én is nehezen egyeztetem össze a munkát a gyerekkel, itthon vagyok legfőképp, viszont én abban is benne vagyok például, hogy svéd mintára én megyek el sokat keresni, ő meg itthon van és mindent megcsinál. Egyébként mélyérzésű, lelkiismeretes, és ha valami kedvére való, szívet lelket beletesz!

A napokban volt egy balesetünk, és ép bőrrel megúsztuk! Az egyik kocsink odavan így (totálkár) de most kaptunk mindketten egy komoly pofont, újra kell gondolni mindent, értékelni, ami van, és az életünket is, ez így nem mehet tovább. Ilyen szempontból lassítani kell, ennyit semmi pénz és stressz nem ér! Igenis tudni kell lazítani is, nem minden a pénz!

Szerintem jól helyt fogunk állni, más véleménye pedig, nekem nem számít annyira, hogy a férjem veszni hagyjam.

30. birebora (válaszként erre: 29. - 0885be3643)
2020. jún. 11. 19:29

Nőbe is ismerek ilyet, 28 éve nem dolgozik.

A férje tartja el. Semmit, egy kiflit nem tudna venni, mert nincs önálló keresete. A tamponját, hajfestékjét a műkörmöst a fodrászt, a kaját, rezsit, ruhákat mindent a férj fizet. Már elege van belőle, de nem tudja megváltoztatni. Engedte, az asszony meg erőszakos nagy pofájú és az ő nevén van minden, arra volt esze. És a nő természetesnek tartja, hogy eltartják.

2020. jún. 11. 19:22
Szakítanék a pasival. És nem csak a pénz miatt. Emberileg nem oké, amit csinál. Mert itt nem arról van szó, hogy azért nincs pénze, mert hiába igyekszik, de minél többet meg akar adni a gyerekeinek. Vagy mert hivatása van, amit nem akar feladni és az rosszul fizet (pl gyógypedagógus). Vagy mert beteg. Nem tud / akar semmit csinálni, szórja a pénzt, és lesz@rja, hogy megszakadsz. Helyette is. Mellesleg én több nőt is ismerek, aki ilyen és a férjük kitartja / eltartja őket. Nőkre ez társadalmilag elfogadottabb. Ettől függetlenül én ferfiként sem tartanék el nőt és nőként sem ferfit. Nem tudnék a masikra felnézni. És mondom, nem a pénz hiánya, hanem a hozzállas miatt.
28. df1e1c376c (válaszként erre: 27. - Timycat)
2020. jún. 11. 18:56
Bár azt mindig mondtad, hogy fellángolásként, de elég vehemens természet volt.
27. timycat (válaszként erre: 23. - Birebora)
2020. jún. 11. 18:50

Ooo dehogynem idegesít.


Pár hónapja kiakadtam rá, mikor ismét kedvenc időtöltéseként hevert a kanapén, emelkedett hangon közöltem vele, hogy szívem szerint felgyújtanám a kanapét, és addig örüljön ha ezt úgy teszem meg, hogy épp nem fekszik rajta.

Sok eredményt nem értem el vele.


Én annyival vagyok előrébb mint a fórumindító, hogy övé a ház, nincs hitel, fizeti a rezsit, az autóját, ruházkodását, piperéjét. A vállalkozása jó ha a költségeken felül, a béreket kitermeli, de nem többet.

Rám maradnak az élelmiszerek, a gyerek és az én saját "vackaim".

26. df1e1c376c (válaszként erre: 25. - F499cb4607)
2020. jún. 11. 18:35
Az ex-sogornom volt, hogy el akarta kérni a férjem telefonját, miután hencegett, de visszafogta a kiadásokat. A férjem visszakeedezett, ugyan nem pofatlansag-e, hogy mindig csörget, o visszahívja, most még az ismerőseit is tőle hívná. És amúgy 10 éve egyszer nem tankolt az autóba, amit minden héten elvisz, és a hétvégi bulira csak mi viszünk piát, mi fizetjük általában a pizzát, ők jönnek hétvégén kajálni, amit mi főzünk...
2020. jún. 11. 18:27
Exem kitalálta, hogy ő 150 ezer fizuból majd 100at félretesz havonta. Úgy ám nagyon könnyen ment neki, hogy kb csak májkrémes zsemlére költött reggelire...minden amit én vettem, főztem, fizettem, jobban ízlett. kellett a meleg szoba, víz, net..úgymond kitelelt itt. az nem hiszem, hogy eszébe jutott, ezen a télen mi lesz vele :D ;) és akkor, miután külön lettünk, megy a sírás, hogy minden nőnek csak a pénz kell :D :D aki nem szedi össze magát egyhamar, soha nem fog változni szerintem.
24. df1e1c376c (válaszként erre: 22. - Pteri)
2020. jún. 11. 17:47

Nekem 2 semmirekellőm volt.

Az első tulajdon képen nem volt lusta, csak nála 1500 euro 2 hétig tartott számla fizetés nélkül. Meg tankolhattam is helyette utána, nem csak kaját kellett venni. Nem volt hosszú történet.

A másik hülyék kenyeren volt, szegény tényleg bolond. De amúgy zseniális nyelverzeke van, és jól tud tanítani. Csak ugye nem jól fizetett beren, meg akkor fel is kellene kelni.

Feltalálta, újra drogot árul, azelőtt "csak" 2 államban kaptak el, és csak egyszer volt sitten. És mindez csak az én hibám, mert én többet keresek, vagyis dolgozok. Meg napi szinten ment a vita miért túlórázok. Azért azt nem bánta, ha mindig mindent én fizetek, hiszen nekem van pénzem. Már vele sem beszélek.


A párom apja is egy érdekes ember lehetett. Szegényt már nem fogom megismerni. Ez csak az én elméletek, de szerintem az anyósom lázadó hippikent csakazertis hozzáment.Eleg nagy summát örökölt, amit elvitt az elhunyt lovi szenvedélye a válás előtt. Az elhunyt aposomnak életében egyetlen munkája sem volt talán, csak kokot árult Párizsban, és olykor innen-onnan visszatert egy borondnyi hasissal. Meg ha felhalmozott egy rakás bérleti díjat, dizetetlen számlát, eltűnt.

Ennek ellenére azokon a helyeken, ahol élt, jó szívvel gondolták rá.

23. birebora (válaszként erre: 20. - Timycat)
2020. jún. 11. 17:28

Jajjj, és nem idegesít, hogy te dolgozol ő meg még délben köntösben és csinálja a semmit?

Egyébként ezekkel az emberekkel ezen az apró "csekélységen" kívül valóban semmi baj nincs. De számomra ez éppen elég lenne, hogy ráadjam a kabátot.

22. pteri (válaszként erre: 12. - Df1e1c376c)
2020. jún. 11. 17:22
Az én exem azt mondta, ha hozzámegyek , elmegy dolgozni. 2 hónapig tartott a lelkesedés. Aztán kijelentette, hogy azt a munkahelyet keresi, ahol keveset kell dolgozni és sokat fizetnek. Hát úgy hallottam, azóta sem találta meg. 25 éve. Pár év alatt anyagilag lenullázott, pedig csak őt kellett eltartanom, gyerekeket nem.
21. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 11. 17:15

Nyúlcipő!

Menekülj amíg nem késő!

20. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 11. 17:07

Ha rám hallgatsz futsz!


Az én férjem ilyen, csak ő már egy 20-assal idősebb. Világ lustája. Már régóta nem keresett meg szemmel látható összeget. Egyszer volt munkahelye, valamikor úgy 40 éve az se tartott 2-3 évnél tovább. Neki az nem való.

Anno szerencséje volt a vállalkozással. De kb 20 éve effektíve azt se csinálja. Fekszik a tv előtt a kanapén. Ha délben hazamegyek ebédelni van hogy még köntösben találom.

Annyival vagyok tőled előrébb, hogy elég nekem 1 db 8 órás állás, van tartalék (még), van saját ingatlan, nincs 2 "idegen" eltartásra szoruló gyerek, ex. Annyival vagyok hátrébb, hogy vélhetően jóval idősebb vagyok nálad.


Anno röhögtem rajta, mikor mondta hogy élete célja, hogy egy nő eltartsa. De hogy ez tényleg össze is jött, ez gáz.


A lustaságon kívül egyébként a férjemmel sincs baj.

19. Napsugár8 (válaszként erre: 17. - Birebora)
2020. jún. 11. 17:05
A nyitó szövegben azt írja, hogy van annyi pénze, hogy akár egyedül is tudna egy saját ingatlant venni... meglehet hogy előtte albiban lakott, vagy a saját szülőkkel mi a helyzet, arról sem tudunk...
2020. jún. 11. 17:03

"Az én időmben" ;-) 40%-os férfiaknak hívták őket. Bármennyit keres, a 2 gyermekre 40 % a gyermektartás. Meg ahogy látom, már nem "csak ennyi" egy gyermek felnevelése, útnak indítása. Különórák, táborok, egyebek.

Ismerek 40+ elvált fiatalembert (gyermekük nem volt). Nehezen talál magának társat, mert a korban hozzávalók - mondjuk tág határral 35-50 között - többsége valamilyen módon anyagi/lakhatási biztonságban van. Nem szívesen engednének a "készbe" akárkit. Más kérdés, hogy mikor megismerkednek, nyitott könyv a férfi, tehát nem zsákbamacskát vesznek. 1-1,5 év után jönnek a gondok. Amik addig is voltak, csak a rózsaszín köd elfedte. (Volt felesége 3 évvel a válás után jött össze egy jó állással/lakással rendelkező férfivel. Saját elmondása szerint nem boldog, de biztonságban érzi magát.)

17. birebora (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2020. jún. 11. 17:02
A fórum indító csak lakott valahol a henyélő pasi előtt is, nem? Ott lakásért nem tartanék el egy férfit sem, még ha jól szexel akkor sem.
16. New(l) (válaszként erre: 12. - Df1e1c376c)
2020. jún. 11. 17:00

Erre hallottam egyszer egy jó mondást: A nők mindig azt hiszik, h megváltoztathatják a férfiakat, a férfiak viszont azt hiszik, a nők sosem változnak.

Na ezt kellene sok nőnek megérteni végre, nem tudunk senkit megváltoztatni, ha ő maga nem akarja, vagy olyan az alap habitusa. A jellemhiba nem mások által korrigálható dolog.

15. Napsugár8 (válaszként erre: 13. - Df1e1c376c)
2020. jún. 11. 16:53
Egészen biztos, hogy nem maradnék ott, inkább egy kisebb méretű valamit (kertes, vagy panel), és az "igazival" majd lehet belőle továbblépni. Együtt, közösen, de úgy néz ki, hogy ez a hapi nem az igazi.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook