Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen hobbikkal lehet pénzt keresni? fórum

Milyen hobbikkal lehet pénzt keresni? (tudásbázis kérdés)


1 2
47. VendrinerPiroska (válaszként erre: 23. - Unom)
2021. jún. 20. 11:31

Az biztos, hogy az az ügyfélkör sohasem apad el.:D


Bútor festésből/felújításból is lehet valamicskét keresni, de persze érzék is kell hozzá, mint ahogy jóformán mindenhez.

2021. jún. 20. 11:14
Kertészkedès, horgászat ?
2020. okt. 25. 18:03
... és kérdez!
44. Mavanaholnaptegnapja (válaszként erre: 37. - Df1e1c376c)
2020. okt. 25. 18:03
Dehogyis! Írtam a nyitáskor, hogy csak beszélgettem vele és éppen felmerülő téma volt az állás, ki mit szeret csinálni, miből lehet megélni, mi az, amit örömmel lehet csinálni.
43. forrest2010 (válaszként erre: 10. - Banános Zselé)
2020. okt. 21. 07:27
... kevesen vannak olyan szerencsések !!! de vannak olyanok is , mázlisták !
2020. okt. 21. 07:23
... ha az ember eljut odáig , h megkeresse mire van igény/kereslet ? akkor valamennyire képes a meglévő tudását kamatoztatni és jól csinálni , jobban másoknál amit tud :) ha eléggé kitartó és szorgalmas ! még akár meg is tud élni belőle :) / v jól is tud élni belőle :) kevesen képesek erre , keveseknek van olyan szerencséje :) de ahhoz + is kell mozdulni !! nem elég várni a csodát !
2020. okt. 21. 04:42

Cím alapján az jutott eszembe:gyakorlatilag mindennel, ha elég jól csinálja az ember. Még a y.ou.tu.be.ozással is.

Bár: a hobbit a kedvtelésért csinálja az ember. Nagyon szerencsések és szerintem kevesen is vannak, akik a hobbijukkal keresik a pénzt.

40. Guruljka (válaszként erre: 39. - Banános Zselé)
2020. okt. 20. 14:02
Igen,ebben a korban még a főállásának a tervezése is komikus.
39. Banános Zselé (válaszként erre: 38. - Michelle.r)
2020. okt. 20. 11:59
de 7 évesen az ember még meséket néz, gipszezik, gyurmázik, fest ilyesmik
38. michelle.r (válaszként erre: 37. - Df1e1c376c)
2020. okt. 20. 11:51
Tekintve, hogy azt szeretné, hogy a főállása mellett legyen jól fizető hobbija, feltételezhető, hogy nem 7 évesen akarja pénzkeresésre kényszeríteni 😂
37. df1e1c376c (válaszként erre: 25. - Mavanaholnaptegnapja)
2020. okt. 20. 01:08

7 éves gyereket akarsz a penzcsinalasra használni?


Neki csak játszani kell, próbálgatni, ismerkedni a világgal.

36. df1e1c376c (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2020. okt. 20. 01:03

Az nagyon jól kereső cipész általában mindig dolgozik. Ha csap cipész.

Az író élhet passzív jövedelemből, vagy lehet egy ideig kitartó penze.

35. df1e1c376c (válaszként erre: 20. - Charlize)
2020. okt. 20. 00:41
Nekem a rezkarcolo barátom hobbi pingatlobol festesz lett. Semmi sem lehetetlen. Képzőművészeti, pár évtized név szerzés, és sokszor festhetsz, amit akarsz...
34. Guruljka (válaszként erre: 25. - Mavanaholnaptegnapja)
2020. okt. 19. 20:41
Neveld nyitott, érdeklődő, kreatív emberré.
33. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Mavanaholnaptegnapja)
2020. okt. 19. 19:44

Ötvös, akinek van kreativitása új, tetszetős, egyedi ékszerek készítéséhez.

Varrónő, aki gyönyörű egyedi ruhákat tud tervezni is és varrni is.

De lehet egy üvegfestő, aki csodás ablakokat, dísztárgyakat, ékszereket tervez, kivitelez.

Asztalos, ha megtudja valósítani a megrendelő álmát, de ő is fejleszthet , kreálhat új dolgokat.

Egy szobafestő, egy cserépkályhás, egy burkoló és végezhet, alkothat csodákat. Belsőépítész és igazából, ha valaki ügyes, van hozzá érzéke , akarata bármiből profitálhat. Ha nincs hozzá affinitása, lehet az a legjobb ötlet, akkor sem fog soha, semmiből profitálni.

32. Amaunet (válaszként erre: 25. - Mavanaholnaptegnapja)
2020. okt. 19. 18:45

Szerintem egyelőre figyeld meg, hogy most mivel játszik, mi érdekli. Ha úgy látod valamiben jó, akkor támogasd, teremtsd meg neki a lehetőséget a kibontakozásra.

Pl. ha érdekli az informatika, a programozás (igen, vannak már 7 évesek is), akkor kapjon egy asztali gépet karácsonyra, de jutalom legyen az idő, amit előtte tölt.

Vagy felkutathatsz neki egy szakkört az őt érdeklő témában. Pl. festés, modellezés, főzőcske.

(ha nincs, akkor indíthatsz egyet az iskolában)


De semmiképp se te találd ki neki, hogy felnőttként majd mi legyen a hobbija!

2020. okt. 19. 18:01
Mondanám, de nem publikus:)
2020. okt. 19. 17:33

Nekem a nyelvtanulás vált nagyon jól fizető hobbivá.


Valószínűleg a szakmámban sokan vannak, akikkel egyformán jók vagyunk, esetleg ők jobbak. De köszönhetően annak, hogy a magyaron kívül három nyelven vagyok tárgyalóképes, soha nem volt kérdéses, hogy az utolsó fordulókat én nyerem egy álláshirdetésben. Sőt, nemegyszer még alkupozícióban is voltam, a juttatásokat illetően. Ami jó hír, mert a többi hobbim csak viszi a pénzt.

29. unom (válaszként erre: 25. - Mavanaholnaptegnapja)
2020. okt. 19. 15:18

Akkor még korai ezen gondolkodni.

Sokat fog még változni, az érdeklődési köre is.

Az informatikához kapcsolódóan sok ilyen van, videókészítés, programozás például, amik hobbiból megélhetéssé válhatnak.

28. Aurelie (válaszként erre: 27. - Mavanaholnaptegnapja)
2020. okt. 19. 15:09
Igen, erről beszélek. Be kellene oltanom magamat lelkiismeret ellen ahhoz, hogy képes legyek csinálni, ne csak elhülyéskedjek az ötlettel.
27. Mavanaholnaptegnapja (válaszként erre: 22. - Aurelie)
2020. okt. 19. 15:04
Ez nem hülyeség, de csak olyan emberek tudják csinálni, akiknek zéró a lelkiismerete. Én például nem tudnék tükörbe nézni, miután átvertem ezzel valakit. Pláne idős, kisnyugdíjas néniket, mint akik a tévébe is betelefonálnak ezekbe a blőd műsorokba. Szerencsétlenek.
2020. okt. 19. 15:03
Most mi a munkád?
25. Mavanaholnaptegnapja (válaszként erre: 7. - Unom)
2020. okt. 19. 15:02
Még semmi komoly, 7 éves.
24. Aurelie (válaszként erre: 23. - Unom)
2020. okt. 19. 13:36
Ebben az a vicc, hogy sajnos egyáltalán nem vicc, hanem a szomorú valóság: vannak naiv emberek, akiket így le lehet húzni sok lóvéval.
23. unom (válaszként erre: 22. - Aurelie)
2020. okt. 19. 13:24
Nagyon jó ötlet. Ha egy vállalkozást hülyékre alapozol sose mész csődbe.
2020. okt. 19. 13:22

Ha megengedtek egy félig komolytalan hozzászólást: néha már azon gondolkozok, hogy el kellene menni jósnőnek. Régen elég sok ilyen ezoterikus dolgot összeolvastam - mondjuk nem hiszek benne, szerintem nem ilyen volna a világ, ha mindez csakugyan működne, de csakugyan szórakoztató ez a dolog a kristályokkal, Tarot-kártyákkal, horoszkópokkal meg miegymással.

Elég elképesztőnek találom, hogy ennyi év után ez a téma még mindig megy, és akadnak hiszékeny emberek, akik elég irracionális összegeket áldoznak arra, hogy a mestermágus levegye róluk a rontást, vagy a boszorkány főpapnő megjövendölje nekik, mikor jön a nagy pénz meg a nagy szelerem.

Szóval, eljátszadoztam már a gondolattal, hogy ezzel a hobbival jöhetne egy kis mellékes... Komolyan nem csinálnám meg, nem használnám ki mások naivitását, még jelképes összegért sem. Azt gondolom, pofátlanság volna.

Elnézést, ha a hozzászólásom túl komolytalannak minősülne itt!

2020. okt. 19. 13:14

Az én számomra a munka elsősorban pénzkereset, de akinek olyan a munkája, hogy akkor is szívesen végezné, ha nem lenne pénzre gondja, az nagyon szerencsés.

És akkor mindegy, hogy hobbinak vagy időtöltésnek hívjuk.

Lehet akár kutató biológus is, de asztalos vagy díszműkovács is (aki pl. lépcsőkorlátokat, ablakrácsokat készít, szinte már művészi szinten).

Ilyen az a cipész is, aki eljut arra a szintre, hogy speciális divatcipőket készít (mondjuk egy adott ruhához egy sztárnak), vagy lehet színházi díszlettervező, jelmeztervező is.

Vagy az író, újságíró, aki akkor is írna, ha nem keresne vele.

20. Charlize (válaszként erre: 1. - Mavanaholnaptegnapja)
2020. okt. 19. 13:09
Egy ismerősöm esküvőszervező lett. Imádott dekorációkat készíteni pl. De 3 gyerek mellett feladta már.
19. unom (válaszként erre: 18. - Kacsahercegno)
2020. okt. 19. 12:38
Az se lehetetlen, és később akár főállássá is válhat.
18. Kacsahercegno (válaszként erre: 14. - Unom)
2020. okt. 19. 12:35
Persze, ez így van, nem is írtam ilyet hogy nem. Inkább arra a részre reflektáltam hogy a FI akár a főállás mellett végezhető, pénzkeresésre alkalmas hobbit említett.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook