Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem lehet, hogy jobban jár az aki marad a magánnyugdíjpénztárban? fórum

Nem lehet, hogy jobban jár az aki marad a magánnyugdíjpénztárban? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
551. zsanci79 (válaszként erre: 545. - 6c4fb2f974)
2010. dec. 20. 11:39
Már miért lenne demagógia? A kormány döntése, hogy a 24% járulék befizetés után nem vagy jogosult állami nyugdíjjárulékra. Nem én találtam ki
550. a25b44f6a3 (válaszként erre: 549. - 8dc02726ef)
2010. dec. 20. 09:31

Pff. lehet, hogy nincs jó megoldás?


Úgy érzem bárhova megyek csak lehúznak.

2010. dec. 20. 04:49

A fórumcímre válaszolok.

Nem jár jobban, aki marad a magánnyugdíjpénztárban, mert a zsidók kilopják a szemét is.

Tudniillik, az egész rendszer az ő kezükben van.

Egy-két éven belül kellene folyósítani ezen pénztáraknak az első nyugdíjakat.

Nem fogják!!!

Addigra pont megoldják, hogy csődbe menjenek, hogy külföldre hurcolják a forintjaitokat.

Soha nem fogtok látni egyetlen forintot sem tőlük.

Ez az én véleményem, sok mindent láttam már a világban...

548. 07c4794583 (válaszként erre: 546. - 6c4fb2f974)
2010. dec. 20. 01:09
A magánnyugdíj államosítása engem is meglepetésként ért, de én már csak a partról éneklek. Eredetileg 2-3 évre akartam külföldre jönni, de lassan nem látom reálisnak, hogy hazamenjek, és emberként tudjak élni. (Vagy csak nem ízlik többé a magyar narancs.)
547. 07c4794583 (válaszként erre: 544. - Zsanci79)
2010. dec. 20. 01:06

Ezt most nem tudom, hogy direktben neked címezted-e, de én 12 év adófizetés után leléptem külföldre. Az utolsó 5 évben a havi 7k bruttós fizetésemből kb 348-at vittem haza, kevesebb, mint a felét, tehát joggal elvártam volna, hogy a súlyos sarcokért cserébe működik a szociális rendszer. SOHA nem vettem igénybe semmilyen juttatást, tisztában voltam vele, hogy az összes pótlék meg kisf..om abból van, hogy havonta két heti fizetésem elveszik. Na ennyi.


Csak remélni merem, hogy nem engem hibáztatsz.

546. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 542. - 07c4794583)
2010. dec. 20. 00:32
igen, sajnos a szocializálódás ezen formája miatt került az ország a '80-as évek elején és 2008-ban is a csőd szélére (amiből csak külföldi segítséggel jöttünk ki).Én pl álmomban nem gondoltam, hogy a rendszerváltás után ~20 évvel ismét lassan kommunizmust kezdünk építeni.(Magánnyugdíj rszer.államosítása, extra adók). Mi jön még ezután? betétek befagyasztása?Ft leértékelés? Cégek államosítása?- tiszta Argentína...
545. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 544. - Zsanci79)
2010. dec. 20. 00:09
elárulom: a csp és a gyed nem az égből pottyan, azt valaki(k) befizeti(k) az államkasszába, hogy utána kifizethessék pl. Neked, tehát a jogosultaknak.Ebből gondolom látod, hogy nem igaz amit írsz, hogy:"de onnan ugyan egy fillért sem kapsz! "- ismét némi demagógia, ami nem igaz, de jól hangzik:)
544. zsanci79 (válaszként erre: 542. - 07c4794583)
2010. dec. 19. 23:21

"a szellemi fejlődésnek, a szociális érzékenységnek, a "beleteszek a közösbe derekasan, és kiveszem utána a nekem járó részt" mentalitásnak semmilyen tere nem volt kifejlődni."


Hát így nem is fog sosem kifejlődni, hogy befizeti utánad, a Te általad megtermelt javak után a munkáltatód a járulékot, de onnan ugyan egy fillért sem kapsz!

És mostmár elvileg más világot élünk mint annó. Vagy mégsem?

543. zsanci79 (válaszként erre: 541. - 6c4fb2f974)
2010. dec. 19. 23:15

Hát Te most nagyon álatalánosítasz azt ugye tudod!

Pl. rám semelyik pontod nem igaz, csak az hogy kapok családit, meg gyedet. Nem is tudom mit rontottam el ebben a nagy büdös magyar életben.....De, tudom! Hogy nem léptem le külföldre, míg fiatal (most is az vagyok) és gyermektelen voltam

542. 07c4794583 (válaszként erre: 541. - 6c4fb2f974)
2010. dec. 19. 23:13

ez így van. ugyanakkor ne felejtsük el, hogy ezek az állampolgárok azon szocializálódtak, hogy a munkahely JÁR, a saját lakás JÁR, és az állam mindent megmond, mit kell csinálni, és akkor van hol aludni, van tévé, meg parizer.


a szellemi fejlődésnek, a szociális érzékenységnek, a "beleteszek a közösbe derekasan, és kiveszem utána a nekem járó részt" mentalitásnak semmilyen tere nem volt kifejlődni.


hogy ez mikor érik be, ha egyáltalán, az számomra kétséges.

541. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 540. - 480b578442)
2010. dec. 19. 23:03

nem szeretnék senkit megsérteni, úgyhogy csak száraz tényadatokkal cáfolnám az általad leírtakat:

- szerencsétlen állampolgárok milliói adták a fejüket devizaspekulációra a hiteleik által.(ezt még én is ritkán teszem, pedig majdnem 15 éve tőzsdézek)jól meg is szívták, a Ft gyengülésen keresztül viszont azok is szívnak, akik felelősen gazdálkodtak,és nem adósították el magukat a fejük búbjáig.

- szerencsétlen állampolgárok százezrei vannak minimálbéren bejelentve, akik gyakorlatilag semmit sem fizetnek a közösbe, de kivesznek onnan (oktatás, infrastruktúra stb..)és persze nem minimálbért kapnak zsebbe...

- szerencsétlen vállalkozók csalják folyamatosan az adót, járulékokat, viszont a közszolgáltatásokat ők is igénybe veszik.

- szerencsétlen állampolgárok százezrei lejmolják álrokiként az államkasszát

- szerencsétlen állampolgárok milliói vonulnak ki a munkaerőpiacról, mert nincs kedvük dolgozni.(Mo-on a munkaképes lakosság 55,4%-a jelenik meg a munkaerőpiacon, a 20%-os munkanélküliséggel küzdő Spanyolországban 59,8%)

- szerencsétlen állampolgárok milliói veszik fel nap mint nap a csp-t, a gyed-et, a gyest, a segélyeket, nyugdíjat amivel csak az az ici pici gond, hogy a gazdaság ezeket a terheket jelenleg sem, és a múltban sem tudta kitermelni, és inkább ezért kellett iszonyatos hiteleket felvenni.

Szóval lehet itt mondani olyan okosságokat, hogy fejétől bűzlik a hal, de mi lenne, ha csak egyszer néhány percre mindenki magába nézne, és megkérdezné: ÉN mit rontottam el, mit fogok holnaptól másképp csinálni?

540. 480b578442 (válaszként erre: 539. - Martin3)
2010. dec. 18. 23:21

Na erről van szó!

Lassan csak megtaláljuk a hangot egymással:)

De akkor mégsem a szerencsétlen állampolgár felelős az idejutásért hanem a vezetés.A polgár csak elfogadta az élé tálalt ételt amit nem ő válogatott össze és más is ezt tette volna.Ha munkát ajánlanak szerintem szivesebben elfogadja.

Fejétől büdös a hal:)

539. martin3 (válaszként erre: 538. - 480b578442)
2010. dec. 18. 23:08

ja a privatizációval "semmi" baj nem volt...amit lehetett fillérekért megszereztek az elvtársak, most meg milliárdosok...erről ennyit, a többit meg naná, hogy átjátszották külföldieknek, vagy a külföldi megtalálta a jogi megoldást, hogyan is vesse meg a lábát kis hazánkban, hogyan is tudná innen a pénzt kifelé lapátolni...mi meg hagyjuk...mert a vezetőinknek is csak az önös érdek számított, az hogy mi lesz az országgal..hol érdekelte őket..szomorú...mit tehetünk? nem sokat, csak nézzük és szenvedjük a hülyeségeiket.

amúgy a magyar mezőgazdasággal is ez van, hiába sírunk, hogy a magyar terméket kellene venni, ha egyszer az osztrák, lengyel stb gazda olcsóbban adja, mint a magyar, a multi azt hozza be, hányan mondják, hogy miért nem a magyar kereskedőktől vesszük a tejet vagy a húst, de gondolom te is megveszed az olcsóbb osztrák tejet, mert abban a pillanatban nem a magyar gazdát sajnálod, hanem a pénztárcádat nézed, mennyiből kell gazdálkodnod...nem?

538. 480b578442 (válaszként erre: 537. - Martin3)
2010. dec. 18. 22:51

Akkor privatizálni kellett volna nem pedig bezárni vagy eladni külföldinek a jól tojó tyúkot mert ezek a vállalatok hasznot termeltek.A hazai piacot kellene feléleszteni nem pedig a külföldinek utat engedni.Én ezt látnám a kilábalás felé vezető útnak amit egyébként már a mostani vezetés is belát.

Én Borsodban lakom itt minden nagy hasznot hozó céget megszüntettek és mivel nálunk volt a legtöbb ezekből a vállalatokból ami az emberek nagytöbbségének munkát adott most nálunk is van a legnagyobb munkanélküliség.

537. martin3 (válaszként erre: 532. - 480b578442)
2010. dec. 18. 22:19
te miről beszélsz? nem értem...bezártak az állami vállalatok igen, mert veszteségesen működtek, mert azt a munkát el tudta végezni 2ember is, de helyette 10 végezte, illetve nem végezte...és persze így volt mindenkinek állása, és fizetése, csak éppen a vállalat ment ebbe tönkre...és az miért megoldás, hogy akkor ezek az emberek rokkantnyugdíjasok lettek? nyugodtan mehettek volna mást dolgozni, csak keresni is kellett volna, na és persze tenni is azért, hogy más munkája legyen(pl egy tanfolyam, tanulni mást), de nem, a könnyebb utat választoták leszázalékolom magam, kapom a biztos kis pénzt, mellette meg maszekol...na ebbe meg az ország döglik bele! (már beledöglött!)
536. secret! (válaszként erre: 535. - 1214b8219e)
2010. dec. 18. 18:46
Ezért a legbiztosabb most, külföldi bankoknál elhelyezni és ott gyarapítani az idős évekre.
2010. dec. 18. 18:31
A saját öngondoskodás a legbiztonságosabb mert a lekötött pénzt bármikor átlehet utaltatni másik bankban , bár arra is volt példa hogy a bankot csődbe juttatta a tulajdonosa, és a pénzzel lelépett.Arról senki nem beszél hogy a jelenlegi magánnyugdíjpénztáraknak kik a tényleges tulajdonosai, egyáltalán magyar állampolgárok vagy Cipruson bejegyzett cégek ezek is???
534. 480b578442 (válaszként erre: 533. - Secret!)
2010. dec. 18. 17:51
Szerintem is ez a legbiztosabb én is ezt csinálom .
533. secret! (válaszként erre: 528. - Danatus)
2010. dec. 18. 12:40
Vagy pedig az öngondoskodást választja, és maga teszi félre, fekteti be a pénzét mától. Ez a nyerő stratégia. Én teszem el a pénzem, magamnak. Ez biztos az enyém lesz 40 év múlva, és nem másnak adják oda.
532. 480b578442 (válaszként erre: 531. - 6c4fb2f974)
2010. dec. 18. 12:27

Én nem így látom.

Az allámpolgárok miért tehetnének a helyzetről?

Ők csak mentek egy kötél után amit mások húztak.

Az, hogy sok lett a rokkant nyugdíjas és osztogatták a segélyeket kellett valami szájbefogós dolgot kitalálni. Talán az emberek akarták, hogy sorra bezárjanak a nagy állami vállalatok és utat engedjünk a külsű beáramló piacnak? Mert a lavinát valamikor ez indította el. Nem hiszem.

Mi csak kizárt kutyák vagyunk akiknek néha odalöknek egy kis maradékot de a tűzhelynél nem mi melegszünk.

531. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 525. - Sopianae)
2010. dec. 18. 11:03

én meg az alsómocsoládi téeszben voltam disznótenyésztő:)))

"mintha mi tehetnénk arról, hogy most itt tart a helyzetünk"- igen, többnyire mindenki saját maga tehet arról, hogy milyen helyzetben van.

sajnos kis hazánk polgárainak jó része soha semmiért nem vállal felelősséget,ő mindig mindent jól csinált, csak azok a nyamvadt körülmények..meg hát az állam nem ad eleget..

azért veszi most el ov a megspórolt nyugdíjforintjainkat, hogy azzal betömje a nyugdíjkasszán tátongó óriási lyukat, meg finanszírozzon egy két szuper fontos beruházást..pl valami templomfelújítás.csak felvilágosítás képpen: Mo-on kb 800 000 rokkant van (a 4,5 milliós Szlovákiában 25 000 a 61 milliós Nagy Britanniában 250 ezer!!!!) ezeknek a többnyire álbetegeknek az eltartása évi több, mint 600 milliárd Ft-ba kerül...a magánnyugíjpénztári befizetések elvonása évi kb 360 mrd Ft-hoz juttatja az államot.Szóval csak azzal az intézkedéssel, hogy visszazavarják dolgozni az amúgy munkaképes rokikat,maradhatna a magánnyugdíj. A bőkezű segélyosztogatásokról ne is beszéljünk, de lenne még ötletem..A magánnyugdíj pénztárakban gyűjtött vagyon, még mindig biztosabb, mint az állami, hiszen az előző mögött valós felhalmozott tőke áll, az utóbbi meg egy ígérvény sajtpapíron, hogy majd 20 év múlva adunk valamit.

Amúgy ha tényleg dolgoztál pü-i szolgáltatónál, ennél a demagóg szövegnél írhattál volna szakszerűbbet is...

530. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 528. - Danatus)
2010. dec. 18. 07:48
Mi is erre jutottunk, hogy leginkább elvből...
529. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 527. - Sopianae)
2010. dec. 18. 07:48

Ahhoz, hogy valaki politikus legyen, nem kötelező semmilyen tanulmányokat elvégezni.

Elég, ha az emberek valami miatt megszavazzák képviselőnek...

528. Danatus
2010. dec. 18. 01:14

Aki marad a magán nyugdíjpénztárban, az a következőért teheti meg:

1.) elvből

2.) halálos beteg, és szeretne valamit hagyni az örököseire

3.) átlagon felüli, jó a keresete és hamarosan nyudíjba tud menni.


Egyébként, amit az átmenti FIDESZ-kormány kényszerít a (volt) szavazóira az enyhén szólva is... mindenki interaktív módon befejezheti a mondatot.

527. Sopianae (válaszként erre: 526. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 18. 00:54
Hm... van olyan ismim, aki egy vidéki focicsapatba játszott - tanár lett - majd polgármester - és most ott csücsül a sok üresfejű között.
526. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 525. - Sopianae)
2010. dec. 18. 00:52
Drága, mióta kell politológiát tanulnia gy politikusnak?! :)
525. Sopianae (válaszként erre: 522. - 6c4fb2f974)
2010. dec. 18. 00:40

Én bankba dolgoztam és biztosítónál. Foglalkoztam a nyugdíjjal is, emellett pénzügyi tanácsadó voltam....

Magyarország rengeteg kölcsönt vett már fel és ha ezt mind feléli és meg fogja tenni, akkor igen is csődbe fog menni az ország. És miért? Mert nem tudja visszafizetni azt a rengeteg pénzt, amit a rendszerváltás után kért/kapott és ezek után ki adna kölcsön nekünk?


Most már lassan mindent elvesznek tőlünk, hogy fizetőképesek legyenek. Maguktól semmit nem von meg a kormány csak tőlünk, mintha mi tehetnénk arról, hogy most itt tart a helyzetünk.


Kezdem bánni, hogy nem politológiát tanultam és nem lett belőlem politikus.

Mindegy hogy az emberek azért utálnak, mert biztosítósként dolgozom/dolgoztam havi X 1000 forintért, vagy politikusként többször annyiért.


És hogy mit várunk a mostani kormánytól? 4 év alatt nem lehet megváltani a világot!!

524. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 519. - Martin3)
2010. dec. 18. 00:34
Nekem semmi gondom azzal, ha valaki államiban akarja az összes nyugdíját tartani. Csak ne kötelezzék az embereket arra, hogy lépjenek vissza akaratuk ellenére.
523. zsanci79 (válaszként erre: 519. - Martin3)
2010. dec. 17. 22:09
még az a szerencse, hogy a magyar állam ilyen kiszámítható:DD
522. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 521. - Martin3)
2010. dec. 17. 21:01
akkor előbb tisztázzuk: mit jelent szted a csőd?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook