Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem értem mit indul meg minden nyaralásszezon elején a... fórum

Nem értem mit indul meg minden nyaralásszezon elején a... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5 6
165. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 162. - Tumbo2)
2023. máj. 20. 21:09
sőőőt....gatya se kell..-))
164. Hattori (válaszként erre: 159. - Timycat)
2023. máj. 20. 20:47
Utálom a meleget.
163. tumbo2
2023. máj. 20. 16:00
162. tumbo2 (válaszként erre: 161. - 5d8fd6c5cb)
2023. máj. 20. 15:58
mosni sem kell,elég,ha bemész a vízbe.
2023. máj. 20. 15:48

nyaralás szempontjából az a legjobb, mikor a saját házad rögtön az óceán partján áll.

egész évben elég egy fürdőgatya.

160. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 159. - Timycat)
2023. máj. 20. 10:41

ahogy a balaton partján is két város se ugyanolyan ;)


ahogy irsz, egyree több apró részletet, szerintem is felesleges vitázni.


jó tengerpartot. a Balcsit meg szerintem egyszerűen kerüld el. (meg egy csomó más helyet is a leírásod alapján. )

159. timycat (válaszként erre: 158. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 20. 10:19

Nincs kirohanásom, ne dramatizáld a szitut. Nem értem miért kell felfújni dolgokat.


Én tényeket írok. Az én tapasztalataim mások, szeretem a könnyebbséget, kényelmet. Különösebb szervezést nem fordítok az utazásainkra, a régi beidegződéseken túllépve mi arra jutottunk, hogy "készen venni" egyszerűbb, kényelmesebb és olcsóbb (nekünk). Belföldön is, külföldön is.

Itt hozzátok fel a tengert, a tengert, úgy általában, én biztos nem vagyok olyan "tenger tapasztalt" mint az itt kardoskodók, de szerintem nem minden ország, tenger egyforma, van ahol jobb, van ahol rosszabb, van ami olcsóbb, van ami drágább. De biztos megint én nem látok tovább a nózimnál. Görögországban pl 2 két szigetet se nagyon lehet összehasonlítani, de szerintetek mégis egyforma a világ minden szeglete.


Most rákerestem arra a szállodára, ahol a Balcsin legutoljára voltunk saját "költségvetésben" 2020 szeptemberben, ez most 2023 szeptemberében több mint 2-szerese lenne ugyanaz a szoba felszereltség, ugyanaz az ellátás.


A 2021-es görög nyaralást nem tudom egy az egyben összehasonlítani, mert telt ház van arra az időszakra annál az irodánál ahol akkor voltunk.

Idén 2 iroda összeszervezésével 1 hónappal korábbi időszakban dupla annyi időre megyünk, az egyediséggel és a dupla annyi ott töltött idővel, de magasabb ellátással kerül kb kétszer annyiba, mint 2021-ben. Ebből józan paraszti ésszel arra következtetek hogy idén ugyanazokkal a paraméterekkel kb ugyanannyit fizetnénk ugyanott. De még véletlenül sem kétszeres árat. Pedig biztos az én matekom is csal valahol, mert a forint is pusztult, igaz ha jobban belegondol az ember most egy turistára vetítve jóval kisebb a költség, mint xovid idején mikor jó ha félig volt csak a repcsi, szálloda emberrel. Még az is lehet hogy jó a matekom.

De több időt ebbe nem fektetek, vár a beach

158. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 154. - Timycat)
2023. máj. 20. 09:09

Így van senkinem semmi figalma, csak neked...


Csak megemlitettem hogy a tengernel pont ugyanebbe futhatsz bele, jajj arrol ne beszeljunk.



Es miert fizetsz annak a hekybek ami rossz? Vegyuk amit irsz, a fele ilyen szerinted. Miert nem a masik felebol valogatsz?


Plusz tenyleg az en szerbezesi es utazasi tapasztalataim nem a te mondokad es itteni kirohanasaid tamasztjak ala mint tapasztalat

157. timycat (válaszként erre: 151. - Channa*)
2023. máj. 20. 06:08

Nem az árról van szó, kifizetek én nagy pénzt egy ételért, de az legyen jó.


Az elmúlt 1 hétben a Balatonon kívül 3 másik helyen ettem, Baranya, Csongrád, Bács megyében, egyik helyen sem fizettem kevesebbet de azokra nem panaszkodok, mert azt kaptam amit vártam, sőt Bács megyében egy útmenti lepukkant étteremben olyan ételt tettek elém, hogy azóta is emlegetem. Ők azt szeretnék hogy aki náluk egyszer evett az jó hírüket vigye, visszamenjen, a semmi közepén vannak, nekik nincs olyan környezet ami odavonzza az emberek tömegeit, ők kénytelenek a minőséggel "játszani".


Egy utazás során az hogy én magamnak főzzek, boltba szaladgáljak, gyorséttermezzek, nekem nem opció. Ha valahova megyek nem azt akarom enni, amit otthon eszek bármikor.


Nálam az evés baromi fontos szempont, imádok enni, új ételeket, helyeket kipróbálni.

156. timycat (válaszként erre: 153. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 20. 05:46
Ez konkrétan Észak-Balaton felét fedi le, nem egy db hely. A kialakult kép pedig általános
155. timycat (válaszként erre: 150. - 71ddaa07fa)
2023. máj. 20. 05:45
A kaját én állom.
154. timycat (válaszként erre: 152. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 20. 05:43

Fogalmad sincs miről írsz. Már rég nem a tengerről beszélek. Maradjunk annyiban hogy bármerre az országban arányaiban kevesebb a lehúzás mint a Balcsin, mert azzal mindent el lehet adni. A cart is felárral. Millió ember megy oda, ha egyik se ül be újra ugyanoda mert lehúzták akkor is megérte. Máshol azért nem így működik, mert szeretnék ha visszajárnának a népek, hisz nem akkora a merítés. Ahhoz pedig minőség kell. Van olyan étterem ahova utazunk 150-200 km-t, mert annyira jók és persze akkor picit körbejárjuk a vidéket is. De turista látványosságként nem felkapott.

Kérdezz meg egy külföldit Mo-ról, Bp., Balaton, esetleg Katinka és Puskás. Ennyi.


Szerencsére nem az én pénzemet égetik itt el. Ha engem kérdeztek volna azt a szanad szemmel messziről is jól látható összeg akkor is jobb helyen lett volna ha leszórjuk 500-asok formájában egy tetőteraszról az emberek közé. De hát ezt itt kell elégetni. A kupont nem újságból vágtam ki elhiheted, névadói szponzorként adják. A szállást sem én fizetem, nem én foglaltam. Dolgozni jöttem ide. De csak mert nekem ingyen van még látom a lehúzást.


Apartman nálunk általában nem játszik. Max átutazóban vagy ha 1-1 napra megyünk. Ha az étkezésünket kellene nekünk megoldani akkor sokkal jobban kijövünk egy félpanzióval vagy egy all inclusive-val, amibe még az is belefér hogy program miatt nem használjuk ki teljesen.

153. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 147. - Timycat)
2023. máj. 19. 16:25
tényleg nem értem, akkor minek eerr a helyre szervezitek? rengeteg szuper hely van a balaton körül, ami profi rendezvényhely. miért oda mentek??? de ti tudjákok...
152. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 147. - Timycat)
2023. máj. 19. 16:22

hát ne haragudj.... de kifejezetten csak a balcsinál vannak szar helyek azt hiszed, ahol átb..nak??? csak sorolhatnám, hogy mindenhol van ilyen. Amikor a tengerparton a fagyasztott halat szarul átsütve a kilátás miatt 10 szeres áron adják a fonnyadt sültkrumplival... köze nincs a fotónak se a kajához, stb....


mondjuk én vagyok annyira tapasztalt utazó, hogy nem járok így, vagy ha igen, van szám, szólok, és otthagyom. Szállást meg szintén vagyok annyira tapasztalt, hogy tudok rendeset foglalni. És nem kuponok kedvezmények mentén hisztizek,


Érdekes nekem a balatonról pont az a tapasztalatom, hogy feleáron kapom ugyanazt a szuper minőséget mint a tengernél. legutoljára is kétfürdős kilátásos apartmanban voltunk a város közpén a családdal. pontosan kétszerannyi éjjeel jött ki mint a teengernél ugyanilyen csillivilliért.


szóval egyszerűen tényleg te vagy aki meegtstesiti amiről szól a felütés: akkor is fujj a balaton, és majd te megkeresed, és akkor fujjogsz...


a,úgy ha annyira vacak, nem értem minek vagy a balatonnál, vagy ha t vagy a szervező, minek szeeerződsz a vacak hellyel? csillió hely van, szupernél szuperbbek, t miért ragaszkodsz a szinvonaltalanhoz?

151. Channa* (válaszként erre: 148. - Timycat)
2023. máj. 19. 13:48

Persze, én is jól érzem magam a munkahelyemen is és akkor is, amikor a férjemmel nézünk egy sorozatot, de ha elmegyek nyaralni, akkor nem érdekel, hogy ki üzemelteti az éttermet, kinyírt e azért valakit, hogy az övé legyen.


Pénzlehúzás: még is miről beszélsz, amikor ezt mondod? Ott eszel és annyiért, amit választottál. Nem kötelező pl. Bföldváron a Platán étteremben enni, ahol valóban átvágják az embert, lehet a kikötő büfében is és bárhol máshol, ahol tetszik a kínálat és az ára.


És ugye azt is tudjuk, hogy egy étteremben többe kerül 1 adag étel, mintha otthon főztünk volna 4 embernek, ez nem meglepi!;)


Tehát, én még mindig nem értem, hogy miért kell kardoskodni a Balaton ellen és miért kell felmagasztalni a külföldet?

Miért kell elkezdeni fujjogni, ahogy szóba kerül a Balaton.


Ha neked nem felel meg, mert színvonaltalan, drága, megy az arcoskodás, akkor nem fogsz ott nyaralni és kész. Ha meg a munkád odaköt, akkor mond, hogy te nem akarsz ott lenni, mert szerinted színvonaltalan, stb. és nem ehhez vagy szokva, neked jobb jár.


Szerintem már az is kimeríti az arcoskodást, hogy itt csapkodod magad, hogy milyen sz@r az a hely.


Esetleg, ha csak az arcokodás és az átvágás zavar, akkor főzz magadnak vagy vegyél fel egy megfelelő szakácsot, aki ellát, amíg ott nyaralsz, hiszen a táj és egyebek szépek, így nézegetheted úgy is, hogy ellátod magad valahogy.

150. 71ddaa07fa (válaszként erre: 147. - Timycat)
2023. máj. 19. 12:56

Kérlek mondd, hogy nem neked kellett fizetni, hanem a munkahelyed állta ezt a költséget.

Halálos vétek volt azt a borjút levágni. Szerintem írni és olvasni is tudott, ha csak a hullájáért ennyit kértek.

149. Ildi
2023. máj. 19. 12:31
Menj a Defqonra...ott van színvonal, nincs lehúzás, jót bulizol, előtte körbenézel a városban...etc...( Nem Magyarország)
148. timycat (válaszként erre: 145. - Channa*)
2023. máj. 19. 12:22
Én mindig jól érzem magam, szinte mindenhol, de az átbacást, pénzlehúzást, színvonaltalanságot nem szeretem. Sem munkában, sem magánéletben.
147. timycat (válaszként erre: 146. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 19. 12:20

Hát a tegnapi húzás azért meglepett. Szálláson se melegvíz, se fűtés... Nem gondolták hogy szezonnyitásra főpróba kellene, gondolták majd élesben 😂


Tegnapi vacsi 12 ezer, borjú bécsi, fagyasztott sült krumplival, limonádé. Mindezt partneri kedvezménnyel. Nem volt rossz, meg tényleg borjú volt. Reggeli 8ezer... Az ebédre 40 perce várok...


A rendezvényre kifizetett, megrendelt dolgok közül semmi nem úgy áll ahogy kellene.


Jövő hétvégén az ország másik végén lesz rendezvény, náluk még sosem volt probléma. Flottul mindig minden a helyén, sőt inkább a várakozásokon felül, kevesebb pénzért. Csak azt nem lehet úgy eladni, nem olyan villantós hely, mint a Balcsi.


Ezt itt valahogy nekünk nem akar működni.

146. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 142. - Timycat)
2023. máj. 18. 06:07
Szerinted ez mashol nincs??? Sweet summer child...
145. Channa* (válaszként erre: 142. - Timycat)
2023. máj. 17. 23:03

Hát nem is tudom...


Nem arról van itt szó, hogy bizniszelni akarok bárhol és a csúnyák kitúrnak.


Nyaralásról beszélünk! Egy kicsit sem érdekel, hogy ki a tulaj, hogyan jutott bármihez, melyik oldalon áll, hogy arcoskodik e, stb. és pont ennyire nem érdekel, hogy ha beülök egy étterembe, egy moziba, vagy elmegyek egy szórakozóhelyre, stb., hogy ki a tulaj vagy az üzletvezető, ki tervezte, építette és semmi. Ilyenkor egy dolog érdekel, hogy azt kaptam e, amire számítottam.


Balaton alszok évente 7-10 napot, beülök néhány étterembe, kibérelek néhány viziherkentyűt, elmegyek néhány szórakozóhelyre, koncertre, stb. És ennyi.


És baromira nem érdekel, hogy ki, kit húzott le, kicsinált e valakit azért, hogy az övé legyen.


Az sem érdekel, hogy a halsütödében mi folyik, csak az, hogy jól készítették e el a hekkemet.

Annyiért veszem meg, amennyire számomra megfelel és nem érdekel, hogy van aki szerint drága vagy olcsó.


Külföldön is ez van. Ott is az üzemeltet ilyen helyeket, akik jókor voltak jó helyen.


És?


Mikor pihensz, ha mindenhol azt lesed, hogy ki és mit csinál, hogy ért el bármit?


Szoktál te kikapcsolódni? Szoktad te jól érezni magad? Nem, nem arra gondolok, hogy attól érzed jól magad, hogy ki tudod fizetni az 5*-os bármit, hanem úgy egyszerűen.

Pl. kibérelni egy hajót és vitorlázni vele a Balcsin vagy a tengeren. Vagy egyszerűen csak vizibiciklizni, vagy feküdni egy úszógumin és lazulni. Vagy tombolni egy fesztiválon, mint egy egyszerű ember és nem egy karótnyelt.


Ha nem tudsz ilyeneket, akkor lehetsz te bárhol, mert sehol nem élsz...

144. timycat (válaszként erre: 141. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 17. 21:55

"Szóval sz.. a szervezés... rossz helyekkel"


ez kis hazánkban nem mindig szabad akarat, ha valamit szeretnél és engedély kell hozzá akkor előfordulnak jogszabályban le nem fektetett feltételek.


De ebbe ne is menjünk jobban bele.

143. timycat (válaszként erre: 142. - Timycat)
2023. máj. 17. 21:48
Aztán persze lehet ez nem magyar sajátosság, csak külföldön nem ismerem az ilyen viszonyokat és oda tényleg csak nyaralni megyek.
142. timycat (válaszként erre: 141. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 17. 21:45
Az a baj amire itt már régóta utalok, de tényleg ha valaki csak nyaralni megy oda nem veszi észre. Csak meg kell nézni hogy kik vették át a Balatont és mit műveltek vele... egy picit mögé nézni, a hozzá nem értés, de mérhetetlen arcoskodás, aminek nem tudás vagy érdem az alapja hanem hogy jókor jó helyen voltak és jó oldalra álltak. Amit számtalanszor leírtam, nem a tájjal, vízzel, adottságokkal van baj, hanem azzal akik üzemeltetik.
141. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 137. - Timycat)
2023. máj. 17. 21:30

Hmm...


Szóval sz.. a szervezés... rossz helyekkel szerződtetek, stb...



Értem viszont igy miért nem szereted a Balatont.


Én is van hely amit nem szeretek pedig sokan ajnározzák. De nem gondolom hogy minden is sz ott (amúgy nem magyarorszag, csak hogy tisztázzuk ) mert hasonló élményeim vannak. Szinvonaltalan, lehúzos stb... de ez nekem. Más attól imádhatja, És egyszerűen ahol feljön nem írom, hogy oda ne. Mert tudom ez az én szubjektív véleményem.


Amúgy pont tegnap néztem szállásokat, idén is olcsóbb ugyanwz a kategória amit én szeretek a Balatonon. Ennek ellenére tengerhez megyünk, mert viszünk barátokat, akik még nem láttak jó merülős helyet :) Bár ha lesz időnk lesz Balcsi is

140. timycat (válaszként erre: 139. - Channa*)
2023. máj. 17. 21:27

Balatoni bizniszért nekem is fizetnek, nem úgy van hogy csak úgy visszamondod. Én vagyok a h.lye hogy nekem ég a pofám mikor jelzik a résztvevők, hogy hol mivel húzták le őket.


De mondom nem kell ám elhinni.

139. Channa* (válaszként erre: 137. - Timycat)
2023. máj. 17. 21:22

Hát akkor ne menj a Balcsihoz!

A melódat add át másnak, aki szereti azt a helyet és nem kell kínlódnia nem tudom hány hétvégét ott.


És igen!

Abban biztosak voltunk, hogy te voltál a világon a legtöbbet a Balatonnál.

És persze, hogy azt hiszed, hogy nem te kardoskodsz a legtöbbet:DDDD


Nem kell mondanod! Itt mindenki tisztában van azzal, hogy egyedül neked vannak ismerőseid a Balaton partján és ezért te jutsz el legtöbbet oda.

És csak is neked van ott érdekeltséged és senki másnak a világon!


Nem érzed egy kicsit sokknak magad? Gondolom mindenhol te voltál a világon a legtöbbet, neked vannak mindenhol érdekeltségeid, és csak te tudsz mindenről mindent, mert te vagy az egyedüli, aki nem csak megteheti, de még ki is tud mindent fizetni.


Ajaj, és még én fényezem magamat:DDDD

Röhejes vagy.

Nagyon gáz, amiket összeírogatsz!

138. Amaunet
2023. máj. 17. 20:52

Én már a vallomást sem értem.🤣 "mit indul meg" - talán miért indul meg.

Nincs időm ilyesmivel foglalkozni, hogy ki, miért és hova. Tök mindegy. Mindenki menjen oda ami szíve vágya és megengedheti magának!

137. timycat (válaszként erre: 136. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 17. 20:48

És miért a bezzegbalaton?


Parttalan ez. Szerintem én többet voltam a Balcsin mint az itt kardoskodók együtt összesen, balatoni ismerősök is vannak, a többség nem ott él, csak akit odakötnel az érdekeltségek.


Úgyse hiszi itt el senki, de idén 3 hosszú hétvégét kénytelen vagyok a Balatonon tölteni, munkahelyi kötelezettség, rendezvények, de legalább nekem pénzbe nem kerül. 10 évre írtunk alá a 3-nál tartunk és már vágjuk a centit, hogy kiugorhassunk az első mérföldkőnél, mert színvonaltalan, drága és nem hogy építi hanem rontja a brandet, pedig belehitt a főnök hogy jó lesz, hisz hát a Balaton, de csak égés hogy azért a pénzért amit mi beleöltünk és odacsaltunk rengeteg sok embert (sok ezret), akik szintén fizetnek (partner szerződött szállások, koncert, kávézók, étterem stb) milyen színvonaltalan cart kapnak a pénzükért. Hiába szép a táj, a lehúzást sokak gyomra nem veszi be, ez látszik a fogyatkozó jelentkező számon is. A cég akinek dolgozok meg a nevét adta hozzá. Botrány. De persze én szóltam csak a döntéshozó előtt rózsaszín köd volt.

136. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 134. - Timycat)
2023. máj. 17. 20:00
de én nem olyanról ítélek... mégse értem mi a francért megy a bezzegatenger duma :)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook