Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nekem kellene máshogy viszonyulnom a párom exéhez fűződő viszonyához? fórum

Nekem kellene máshogy viszonyulnom a párom exéhez fűződő viszonyához? (beszélgetős fórum)


246. massalhangzo (válaszként erre: 245. - 35d45e2ed1)
2017. ápr. 28. 20:25

en nem ugy gondoltam, ahogy te :D nem gondolom, hogy azert, mert valaki segit az exenek, amikor keri, akkor feltetlenul nyitott ra es ugrasokat jelent.


most gondold el, ha egyik exeddel mindenfele drama, atvagasok nelkul szakitasz, teljesen normalisan, nincs harag, csak mindenki megy a maga utjan. te osszejossz valakivel, o is eli az eletet, de idonkent felbukkan, megkerdez valamit, amit te jobban tudsz, ismersz, mint o. nem fogod azt mondani, hagyjal mar beken, mit akarsz. mert semmi kikezdes, zavaras, kavaras


valahogy igy vannak ezzel nehanyan, miert mondananak nemet, hiszen csak nem szamitos mindennapos dolgokban segitenek, nem zavaro, nem tolakodo


a kulonbseg annyi, hogy legtobben tudjuk, hol a hatar, es nem azert nem hagyjuk az exnek, hogy "artalmatlan" dolgokban is keresgeljen, segitseget kerjen, mert barmi rosszat latnank abban, hanem azert, mert akarmilyen tolerans a tarsunk, foleg egy kapcsolat elejen zavaro es problemas lehet, ha az exek ott vannak

245. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 244. - Massalhangzo)
2017. ápr. 28. 18:00
értem hogy értetted, én is így gondolom. Ha a pasit nem érdekelné, nem lenne nyitott és nem ugrana. Egyébként nekem volt egy ilyen gyerekkori barátnőm, 16 évesek voltunk és jött neki a nagy szerelem. Jó csapat volt, főleg mert az én akkori barátom és az ő barátja is összehaverkodtak. Csak az volt a baj, hogy az barátnőm új szerelme állandóan tarotta a kapcsolatot az exel, most azért mert a tanulásban segít, most azért mert ez van, meg az van. Egyszer kétszer mondtam a barátnőmnek (a legjobb barátnőm volt egyébként) hogy ez így nem lesz jó itt valami van még. Na én voltam az ilyen olyan amolyan rögtön meg is tanultam hogy ilyet többet nem mondok neki. Aztán amikor kibékült a nagy szerelme az exével szerencsétlen barátnőm a vállamon zokogott 1 hónapig de voltam annyira becsületes és jó barátnő hogy nem mondtam neki, hogy "ugye mondtam hogy ez lesz".
244. massalhangzo (válaszként erre: 243. - 35d45e2ed1)
2017. ápr. 28. 16:55

ugy ertettem, hogy hiaba ugraltat egy no mindenfele urugyekkel egy ferfit, ha az nem nyitott ra nokent, kapcsolatkent, szexkent. akkor csak egy regi barat, ismerosfele, akinek segit, mert keri, hiaba akarna barmi tobbet


egyik ismerosomnel volt ez a szitu, az ex mindenfele urugyekkel jott. mondta a no a sracnak, hogy probalkozik a csaj, de a srac nem vette a lapot, sot mondta, ugyan mar. a csajnak egyszer elege lett, es ultimatumot adott, le lett epitve az ex pofakat vagva. kesobb szakitottak (nem ezert), es mondta a srac neki, hogy igaza volt, mert az ex rogton ugrott, hogy na majd most. de o mar reg nem akart tole semmit, nem is jottek ossze ujra

243. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 242. - Massalhangzo)
2017. ápr. 27. 18:50
Pont ez a lényege amit írtál, hogy nem lenne veszélyes a kihasználós HA a férfi nem lenne rá nyitott. És igen, nem érti (vagy inkább nem akarja érteni) hogy hol a probléma pont ott hogy meg kéne húznia a határt és nem szaladgálok vissza az exhez főleg ha tudom, hogy ez a másiknak nagyon rosszul esik.
242. massalhangzo (válaszként erre: 241. - 35d45e2ed1)
2017. ápr. 26. 21:04

szerintem nem veszelyes egy ilyen kihasznalos no sem, ha a ferfi nem nyitott es nem erez vagy akar szexet. ha a ferfi nyitott lenne es erezne, akkor tutira nem is tudna errol az egeszrol a forumindito, nem mondana el neki, miket segit es mikor


a pali segit, mikor a no megkeri valami aprosagra, amit barki masnak is megtenne. es nem erti, mi ezzel a problema, mikor nem tesz semmi rosszat. csak ugye alapbol minden emberben ott kene hogy legyen a hatar, hogy az uj no mellett nem ugralok az exemnek, mert kinos szitu lehet. barki masnak ugralhatok :D

241. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 240. - Massalhangzo)
2017. ápr. 26. 20:53
igen én is ezt gondolom és azért ez a fajta nő elég veszélyes egy másik kapcsolatra mert ezek szerint valamilyen szinten még hatással van a férfira és elég nyomulós is ezek szerint és nem adja fel de nem ám. Én drukkolok egyébként a fórumindítónak mert olyan aranyos békés hölgynek tűnik, remélem hogy előbb utóbb leépül róluk az ex.
240. massalhangzo (válaszként erre: 237. - 35d45e2ed1)
2017. ápr. 26. 20:28

szerintem nem kuzdesrol van szo a no reszerol, de amiket irt rola a forumindito, elegge az a tipus, akinek mindig a pasik segitenek, oldjak meg a dolgait es fizetik, szoval megszokta ezt. ha akarna valamit a pasitol, osszejohettek volna siman ujra a mostani kapcsolata elott.


megszokta tole, hogy segit, ott van neki, es amig nem jon mas ferfi, ezt hasznalta ki

239. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 238. - Csikil4ny)
2017. ápr. 25. 20:28
Ja hogy az ex hölgy fütyül és a férfi ugrik rá, hát igen azért ez tényleg figyelemre méltó eredménynek mondható.
238. csikil4ny (válaszként erre: 237. - 35d45e2ed1)
2017. ápr. 25. 20:26
Azért valljuk be, nem túl rossz érzés, ha valaki úgy ugrál, ahogyan fütyülünk.
237. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 236. - Massalhangzo)
2017. ápr. 25. 20:23
hát igen nőtől ez tényleg szokatlanabb mert egy férfitól ha nem is elfogadható de "megszokottabb" hogy kűzd nem akar beletörődni de nőtől tényleg ritka.
236. massalhangzo (válaszként erre: 235. - 35d45e2ed1)
2017. ápr. 25. 19:59

de ez mas eset, nyilvan ha az egyik fel meg probalkozik, vagy agressziv, vagy haraggal, bantassal valtak szet, akkor rovidre kell zarni a szakitast. mas esetben, ha vege egy kapcsolatnak, attol meg nem kell fujni egymasra, sem hatat forditani. termeszetes, hogy mindenki eli tovabb a sajat eletet, es legtobbeknel keves a kozos pont (baratok, gyerekek stb.)


en inkabb azt mondanam, egy notol nem normalis, ha a volt pasijat keresgeli mindenfele urugyekkel, ha tudja, hogy mar van uj parja. udvariatlansag es pofatlansag. kiveve, ha ritkas alkalmakrol van szo, valodi segitsegrol

235. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 234. - Massalhangzo)
2017. ápr. 25. 19:54
Értelek de én jobbnak láttam így lezárni (bár nagyon nagyon régen volt) mert tudtam hogy még totál szerelmes belém (és a férjem is tudta) és ha tovább nyúztuk volna a beszélgetéseket az nem lett volna jó az exemnek sem lelkileg. Így legalább hamarabb túl lett a dolgon gondolom.
234. massalhangzo (válaszként erre: 233. - 35d45e2ed1)
2017. ápr. 25. 19:22
de azert felnott emberek vagyunk, altalaban nem tiltogatjuk egymasnak, hogy szoba alljunk masokkal :D ha egy exem ram irna, hogy tudnek-e segiteni neki egy dologban, nem az lenne az elso reakciom, hogy fuj, mit kepzelsz, hagyjal beken, mert nekem mar van valakim :D
2017. ápr. 25. 19:05
Hát azért ragaszkodhatott hozzám az exem amennyire akart amikor megismertem a férjemet és otthagytam (mármint az exemet,) én simán megmondtam neki hogy ne haragudjon de befejeztük és nem álltam vele többet szóba. Mondjuk a férjem nem is engedte meg hogy beszéljek vele egyébként sem.
232. Ercsi4
2017. ápr. 25. 09:20

Azt nem tudtam - tudom - eldönteni, hogy tényleg csak az exe ragaszkodott hozzá, vagy ez fordítva is így van - volt.


De úgy döntöttem, hogy nem foglalkozom ezzel a gondolattal tovább. Mert valóban lehet, hogy ez az én rögeszmém. És csak belelovalom magam.


Nem jó se nekem, se a kapcsolatunknak, ha ezen nem teszem túl magam. Párom olyan mint egy radar - mindjárt észreveszi, ha egy kicsit is rossz a hangulatom, vagy elkezdek kombinálni. :)


Gondolatban már eljutottam oda, hogy lazán veszem a dolgot. Ha esetleg még is az exet választja - az ellen úgy sem tudnék semmit, tenni. Addig viszont élvezhetem az együtt töltött időt, és igyekezhetek a legtöbbet kihozni a kapcsolatunkból.


Mondom gondolatban eljutottam ide...de remélem a megvalósítás sem fog gondot okozni.


Köszönöm hogy elmondtad a véleményed. Sokat segítettél. :)

231. massalhangzo (válaszként erre: 230. - Ercsi4)
2017. ápr. 24. 12:02

nem ugy ertettem, hogy nem erzed azt, hogy nem szeretne :D egy laza kapcsolatban is ereztem, hogy a masik "szeret", de egy normal kapcsolatban nem azt kell figyelni, erezni, hogy tesz-e olyan gesztusokat, ami szeretetre utalna. akkor az ember biztos a parjaban, tarsaban, hogy szereti, o a no nala


attol meg, hogy az exe jelentkezget, segitseget kereget, meg nem jelenti, hogy a parod ne szeretne, es barmi erosebb erzes kotne meg az exehez. azt is meg lehet erteni, ha egy szamodra valaha fontos ember mindenfele uruggyel, segitseggel jelentkezik, nem mondasz nemet, mert miert tenned, reszedrol nem nagy kunszt segiteni. mas lenne, ha arra kerne, segitsen kikapcsolni a melltartojat :D csak nem tudja, akarja lepattintani, mert kellemetlen azt mondani valakinek, old meg magad


de az is lehet, hogy eros erzesek kotik az exehez, es azert van veled, mert nem jo neki egyedul es az exenel nem lat eselyt kapcsolatra. ezt neked kell erezned, hogy ti valoban egy par vagytok, es szeretitek egymast ugy igazan vagy sem. ha igen, akkor meg kell mondani, ami nem tetszik, ahogy meg is tetted, de nem kell tulagyalni, es rugodzni rajta, meg ugrasra keszen varni, mi lesz, plane ha megertette, es egyet is ertett

230. Ercsi4 (válaszként erre: 229. - Massalhangzo)
2017. ápr. 24. 08:37

Nos, egyáltalán nem érzem, hogy nem szeret. Mert a tetteivel, gesztusaival - és nem csak a szavaival - ezt bizonyítja. Ezért is írtam, hogy nem is vetődött fel bennem addig, amíg ez nem történt meg. És tényleg csak arról van szó, hogy még szeretheti-e az exét. Mivel a napi kapcsolat, meg a telefonhívások...kissé sok volt, valamint, hogy én azok után amit a volt barátnő tett, szóba sem álltam volna vele. A nemrég történtek döbbentették rá, hogy mennyire egyoldalú ez a barátság. Történetesen, hogy mindig akkor jelentkezik, amikor neki szüksége van segítségre. És amikor - az általa tetteknek a következményét a páromnak kell viselni, még annyit se kérdezett meg, hogy hogy vagy, sikerült valamit intézned?


Akkor kezdtem el ezen gondolkodni, agyalni...és nagyon jól mondtad,hogy belelovalni magam. Viszont ezt megbeszéltük, az ex sem telefonálgat, én nem érzem azt, hogy nem szeret...


Ezt végig gondolva azt hiszem nekem kellene tudni ezt a rögeszmémet elengedni. Próbálom, de meg kell mondanom, hogy nem egyszerű. :)

229. massalhangzo (válaszként erre: 228. - Ercsi4)
2017. ápr. 21. 21:10

nem tudom, hogy mennyi ideje ismertetek egymast az osszekoltozes elott, de az azert hamar kiderul, ha ket ember igazan szereti egymast


azt sem tudom, megis milyen semmi masban nem csalodtal vele kapcsolatban, ha a legfontosabb dologban, hogy teged szeret, te vagy szamara a fontos, abban csalodtal. kedves, figyelmes barkivel lehet az ember, sot az a minimum, hogy az ember nemcsak a parjaval az, hanem a teljes kornyezetevel. olyan ferfi nem kellene nekem, aki csak velem figyelmes, torodo, de szarik mindenki masra, az elozo kapcsolataiban is bunko modon viselkedett, meg a kornyezeteben elo emberekkel sem figyelmes


szamitanak a mindennapos apro gesztusok, de ezek onmagukban nem elegek, ha a fontos dolgok nincsenek meg


a tortenetedbol szamomra nem derul ki, hogy nincsenek meg, csak az, hogy te mar teljesen belelovaltad magad, hogy biztos az exet szereti meg. szamomra egy kepkuldes sem jelentene semmit a paromtol, nem kerdojeleznem meg az erzeseit, es nem gondolnam, hogy tobbet jelent neki valaki mas. ha igy erzed, es tortentek olyan dolgok, amiket nem irtal le, de ezt megerositik, akkor itt nem az lenne a megoldas, hogy az exevel ne alljon szoba. valtoztatna az azon, ha esetleg arrol van szo, hogy teged nem szeret igazan, es meg ennyi ido utan is mashoz kotodik?

228. Ercsi4 (válaszként erre: 227. - Massalhangzo)
2017. ápr. 21. 21:03

Hát igen, valóban elkapkodott dolognak tűnik így utólag az összeköltözés. Több időt kellett volna hagyni, hogy kiforrja magát a dolog.


Bosszantott néha, amikor láttam, hogy mondvacsinált indokkal keresi az exe, de különösebben nem zavart. És ugyan tudtam róla, de hogy ez milyen napi szintű dolog, az csak összeköltözés után derült ki.


Fél év együtt élés után merült ez fel bennem - mármint, hogy még kötődhet az exhez, amikor a gyerekeknek és az exnek küldött a nyaralásunkkor készült képet. És kb 3 hete pontosításra került egy olyan dolog,ami miatt megerősödni látszott.


Egyébként az összeköltözés: nála lakom, de bármikor visszamehetek a lakásomba, hisz csak a ruháim egy részét hoztam el. Viszont igazán lakva ismeri meg egymást az ember. És semmiben nem csalódtam vele kapcsolatban - ezt kivéve.

227. massalhangzo (válaszként erre: 224. - Ercsi4)
2017. ápr. 21. 08:41

azert nem ertem a dilemmadat, mert ti nem abban a fazisban vagytok, hogy ismerkedtek, randizgattok, es alakulnak a dolgok. egyutt eltek, egyutt vagytok. ilyenkor total biztosnak kell lenned abban, hogy szeret, hogy vele tudsz tervezni jelent, jovot, mint ahogy neki is viszont


zavarhat az, hogy az exe ugraltatja, es szolhatsz ezert, hogy acsi, ez neked nem fer bele. de azon ragodni, hogy talan az exet szereti, nem ertem. akkor ezek szerint nem is ismered annyira a parodat, nincs meg az az eros erzelmi, szerelmi kotodes koztetek, ami egyaltalan indokolta volna, hogy egyutt eljetek? miert koltoztetek ossze?

226. Ercsi4 (válaszként erre: 225. - 35d45e2ed1)
2017. ápr. 20. 17:57

Nem azért szakítottam vele, mert a páromat zavarta, hanem mert a szakítás után nagyon sok dolog kiderült róla. És úgy éreztem, hogy ezek után nem érdekel, hogy mi van vele.


Előbb kellett volna ezt meg tennem - a saját nyugalmam érdekében.


Ő viszont nem érzi ezt - úgy látszik.Bár én szóba se állnék vele. Azok után amit tett.

225. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 224. - Ercsi4)
2017. ápr. 20. 12:43
Most olvastam egy másik topicban hogy azt írod, hogy hívogatott régebben a te exed telefonon de láttad hogy ez zavarja a jelenlegi párodat és ezért te minden kapcsolatot megszakítottál a Te exeddel. Akkor most ez hogy is van, ő ápolgatja a kapcsolatot az exével napi szinten te pedig megszakítottad a kapcsolatot a te exeddel mert ez őt zavarta?
224. Ercsi4 (válaszként erre: 223. - Massalhangzo)
2017. ápr. 19. 18:07

Ezzel sajnos nem tudok vitatkozni, mert igazad van. :(


De nem azt érzem, hogy ne szeretne. Úgy érzem, hogy fontos vagyok neki. (Ahogy ő is nekem.) Igyekszik a kedvemben járni, figyel rám. Mindjárt észreveszi ha kicsit is rosszabb a hangulatom. Mindig csinál valami meglepit. Vagy a kedvencemet főzi, vagy olyat vesz bevásárláskor amit szeretek,vagy ha valamit szerettem volna csinálni a lakásban - mire hazaérek megcsinálja. Gyengéd...


No ezért vagyok nagy dilemmában.

223. massalhangzo (válaszként erre: 221. - Ercsi4)
2017. ápr. 19. 13:39

azt honnan fogod tudni, hogy halvanyult-e a kotodese? mert ha kotodesrol van szo, mar reg el kellett volna mulnia, mikor ti osszejottetek. nem jo olyannal kapcsolatban lenni, aki mast jobban szeretett, esetleg szeret, mint teged


szerintem ha azt akarod kibekkelni, hogy mar ne kotodjon hozza, akkor az nagyon rossz. mert sosem leszel igazan "a no" nala, ebben a kapcsolatban


ha csak arrol van szo, hogy a no mindig keresgeli urugyekkel, segitsegkeresekkel, es o nem mond nemet, mert miert tenne, azon siman lehet valtoztatni, lepattintja es kesz. de ha kotodes miatt volt ez a helyzet, akkor a ti kapcsolatotok nem lesz jobb, szorosabb attol sem, ha ok tobbet nem allnak szoba

222. Ercsi4 (válaszként erre: 220. - Jessica32)
2017. ápr. 18. 20:12
Ha az elején érzem ezeket a dolgokat, ki sem alakult volna köztünk semmi. Be kell vallanom, hogy akkor még én is az exemmel való hadakozással foglalkoztam inkább.Talán ezért nem vettem észre az intő jeleket. Meg azért, mert az exnek is kialakulóban lévő kapcsolata volt, és nem nyomult ennyire.
221. Ercsi4 (válaszként erre: 219. - Csikil4ny)
2017. ápr. 18. 20:06
Köszönöm szépen. Nem szeretnék erőszakos lenni, mert a kikényszerített dolognak semmi értelme. Én nem hozom fel a témát. Ha szeretne beszélni róla, akkor állok elébe. 1-2 hónapot még várok, aztán meglátjuk, hogy elhalványodott-e a kötődése. :)
220. Jessica32 (válaszként erre: 208. - Ercsi4)
2017. ápr. 18. 18:54

Én ennél hirtelenebb vagyok, ösztönös. Ha valamivel kapcsolatban ennyire rossz érzésem van és ennyire helytelenítem, meg felzaklat, akkor én borítom a bilit és lépek. Azt, hogy ez az egész milyen érzéseket vált ki belőled, miért kell ésszel mérlegelni? Az érzéseid attól megmaradnak, és ha azok ellenére olyan helyzetben maradsz, ami számodra negatív, valami miatt zavar, zaklat, idegesít, elszomorít, akkor az valahol ki fog ütközni, meg fog betegíteni. Ne agyalj, érezz, amit érzel, bátran és ennek megfelelően cselekedj. De ez csak egy vélemény.


Meg az is, hogy ők ketten nem csak barátok.

219. csikil4ny (válaszként erre: 218. - Ercsi4)
2017. ápr. 18. 16:25

Csak arra figyelj, hogy az érzelmei a másik nő iránt tőled függetlenek, nehogy a végén kudarcként éld meg. Persze ha naponta nyaggatod a dologgal, akkor eltávolodik tőled, de ha nem, tőled függetlenül fog halványulni a kötődése, vagy nem.


Sok erőt és kitartást kívánok neked!

218. Ercsi4 (válaszként erre: 217. - 35d45e2ed1)
2017. ápr. 18. 16:17

Dehogy nem. Viszont ezt a szakításukkor mondta (valamivel több mint egy éve), amikor az ex azt a javaslatot tette, hogy ha mind a ketten nyugdíjasok lesznek (Cca 2 év múlva) és egyikük se talál senkit, akkor megpróbálhatnák megint együtt.


Erre volt a válasza az, hogy nem változna az alapvető probléma. És akkor hangzott el az ominózus mondat is.


Vagy sikerül feledtetnem az exet - záros határidőn belül - vagy így jártam.

217. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 216. - Ercsi4)
2017. ápr. 18. 14:16
persze teljesen érthető hogy ha jó a kapcsolatod vele akkor adsz még neki időt. De tudod mi tűnt most fel nekem ahol azt írtad hogy a párod mint mondott az exének (az a rész "Hogy úgyis csak addig kellenék amig talpra nem állítanálak stb..."? Én ebből azt veszem ki, hogy ő menne hozzá boldogan csak azért nem akar, mert attól fél hogyha "helyrepofozná" utána már az ex megint nem foglalkozna vele. És ez azért elgondolkodtató, tehát nem azt mondta neki, hogy nem szereti vagy befejezte vele, hanem azt aminek ez a lényege. Ezen nem gondolkoztál el egy kicsit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook