Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nekem kellene máshogy viszonyulnom a párom exéhez fűződő viszonyához? fórum

Nekem kellene máshogy viszonyulnom a párom exéhez fűződő viszonyához? (beszélgetős fórum)


96. Érdekes73 (válaszként erre: 95. - 35d45e2ed1)
2017. ápr. 2. 19:17
Ez az exes téma nincs lezárva még...Így meg nincs értelme szerintem se.
95. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 94. - Massalhangzo)
2017. ápr. 2. 19:06
nem mindig gondolok a legrosszabbra csak azt nagy bajnak tartom ha valaki egy kapcsolatban hazudik főleg egy olyan kényes témában hogy most volt e az exnél vagy adott e valamit az exnek stb. a másik része pedig ha nekem valaki hazudna nem tudnék megbízni benne többet. de ez én vagyok persze van akinek belefér
94. massalhangzo (válaszként erre: 93. - 35d45e2ed1)
2017. ápr. 2. 16:16

szerintem nem ilyen veszes a helyzet. hiszen a pasi mondta neki, hogy felnyilt a szeme, es az exe szerinte kihasznalta. ami igy is van, mert egy normalis no nem ugraltatja az expasijat es keri szivessegekre, plane ha tudja, hogy az mar mas novel el egyutt


vannak ilyen emberek, akik segitenek, tesznek, nem gondolnak semmi rosszra, sem arra, hogy ezt mas felreertene. a nok meg valljuk be, ugyesek tudnak lenni, ha akarnak valamit, urugyekkel ferkoznek oda, kavarnak be


ha a pali most mas szemmel nezi, akkor valoszinuleg ugy is fog viselkedni. nem biztos, hogy mindig a legrosszabbra kell gondolni, a pasinak is egyszerubb lett volna, ha egyedul marad, nem kezd uj kapcsolatba, ha meg viszonyozik az exevel, sokkal kenyelmesebb lenne :D

93. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 92. - Érdekes73)
2017. ápr. 2. 15:27
hát igaz mert az is elég sok munka. ja és most olvasom hogy hazudik is tehát ha azt is állítja hogy nem járnak össze ki tudja igaz e. nagyon meg van már mérgezve ez a kapcsolat, én lelépnék de hát az én vagyok.
92. Érdekes73 (válaszként erre: 79. - 35d45e2ed1)
2017. ápr. 2. 14:24
Az is elég ha ő takarít ott meg pakolászik a káosz után ...
91. Jessica32 (válaszként erre: 89. - Ercsi4)
2017. ápr. 2. 12:45
Már nagyon az ex körül forog az agyad, beférkőzött a kapcsolatotokba. És megjelent a bizalmatlanság, gyanakvás. lehet tovább húzni az időt, de amíg a közelében laktok, és nem legalább 300 km-rel arrébb, addig ez nem lesz jobb. Mindig gyanakodni fogsz, ha valami "eltűnik", vagy a párod nem lesz otthon, rögtön jön a gondolat, hogy vele van, és ez csak tovább fajul. Én nem maradnék egy ilyen kapcsolatban.
90. massalhangzo (válaszként erre: 89. - Ercsi4)
2017. ápr. 2. 12:04

de szerintem innentol mar te mergezed a kapcsolatot. igen, fullentgetni fog, ha ugy erzi, hogy elkerulje a balhet


szamodra az lenne megnyugtato megoldas, ha nem allna szoba az exevel soha tobbet. ha ugy gondolod, meg szereti az exet, akkor minek vagy vele? mert tehetne barmit, akkor is ezt gondolnad. akkor nincs ertelme az egesznek


nem minden ember olyan, hogy dafka leirja egy eletre az exet es ugy viselkedik, mintha az ellenseg lenne. kellemetlen helyzetbe hozod te is azzal, hogy ezt varod el. mert ahogy leirtad, nem lep at olyan hatart az exevel, ami a ti kapcsolatotok rovasara menne, teged zavar ez a tudat. es nem azert igazabol, mert segit neki (gondolom ez nem napi vagy heti szintu, hanem idoszakos), hanem azert, mert fixaltad magadban, hogy ha exnek segit, akkor tuti meg szereti ot


nem lehet jo kapcsolatban elni, ha nincs meg a bizalom es folyton csak a vadaskodas megy, akar magadban, akar kitalalva neki. es mindegy ebbol a szempontbol, hogy o szereti-e vagy sem, ha igy erzed, mert ha nem is erez iranta mar semmit, csak baratit, te akkor is tele leszel feltekenyseggel, bizalmatlansaggal


van ennek ertelme? mert ha nem erzed ugy, hogy teged szeret es te vagy a legfontosabb, akkor nem kene ebben a kapcsolatban lenni. neki se jo, neked sem. ha tudnal bizni, akkor nem lenne baj. hiszen nem ugy allt hozza a problemahoz, hogy ot nem erdekli, mit gondolsz vagy erzel

89. Ercsi4 (válaszként erre: 82. - Massalhangzo)
2017. ápr. 2. 10:25

A helyzetet tisztáztuk, megértette...de hogy tényleg így lesz-e, az kérdés számomra. Mégpedig azért, mert ami kiderült, hogy mit tett a csaj, és ezek után még mindig - nem hogy szóba áll vele - hanem még ennyire segít neki...Ez számomra azt jelenti - bár mennyire is tiltakozik ellene - hogy nagyon bele van zúgva. Hiába mondja, hogy csak segíteni akart rajta. Ha valaki 2 alkalommal is ennyire hülyére vesz, az megszűnik létezni számomra.

Valóban én is segítettem az én exemnek, de csak aszt, amit már előtte megígértem. És csakis a saját lelki békém érdekében. De nem vállalgattam újabb és újabb feladatot.

Azon kívül volt egy kis történet tegnapelőtt. És pedig, hogy füllentésen kaptam - először a fél év alatt. Egyáltalán nem nagy dolog, de a füllentés ténye. Odaadott egy forgószéket az exnek. Nem használtuk, de be akartam tenni az egyik szobába, és amikor kerestem, akkor jött a mesével, hogy nem jó, meg a lomtalanításhoz gyűjtögetett dologhoz tette. Vezérhangya elindult...No, és végül elmondta, hogy odaadta. Elnézésemet kérte, de mivel épp előző nap pattant ki a botrány, ezért nem merte megmondani, mert nem akart kellemetlenséget.

És az, hogy ennyire bele van zúgva az exbe, és a füllentés együtt adta a bizalom megingását.

Lehet, hogy megígérte, megbeszéltük...és, valóban így lesz. Ő nyugdíjas, az ex pedagógus. Itt lesz a szép hosszú nyár amikor költözik az ex. Tényleg nem fog segíteni neki? Tényleg vége? Tényleg nyugalom lesz? Eddig három utcával lakott arrébb, most kettővel fog.

Amikor először beszéltünk erről, akkor nem is volt problémám vele, hisz tisztáztuk. De akkor még nem voltam a tudatában, hogy milyen szinte szerette a csajt. Ez nagyon megváltoztatta a dolgokat.

Ha valaki ilyet írna, én biztos azt mondanám, hogy én lépnék a helyedben. De ha szereted, és ezenkívül minden jó köztetek, a hátralévő életedet el tudnád így képzelni...de nem az exxel.

88. e8da813d29 (válaszként erre: 86. - Ercsi4)
2017. ápr. 2. 10:24

Szóval akkor ő alapból is ilyen segítő ember :D

Végülis akkor neked nincs sok dolgod otthon, csak a napi munka a melohelyeden.

Lehet, hogy csak ez a hülye facebook-mizeria tett be neked, ami sok kapcsolatra árnyékot vet?

87. Ercsi4 (válaszként erre: 84. - 35d45e2ed1)
2017. ápr. 2. 10:03
Tisztáztuk, és azt mondta, hogy igen, nem fogja keresni, nem ír rá...De hogy ez tényleg így lesz-e...
86. Ercsi4 (válaszként erre: 83. - E8da813d29)
2017. ápr. 2. 09:34

Igen, ő nemrég nyugdíjba ment, én pedig dolgozom. Reggel elvisz dolgozni, bevásárol, megfőz ha kell, "bütyköl" (minden féle dolgot javít, számítástechnikától a fűnyíróig) most a ház felújítása is sok dolgot ad, meg a kert, udvar is. Délután meló végével értem jön.

Úgy kezdtük a kapcsolatunkat, hogy ő túl van az exen, tudja milyen nehéz, és ha nem is lesz közünk semmi, ő segít, hogy én túl tudjak lépni a sajátomon.

85. Jessica32 (válaszként erre: 9. - Gabbbicica)
2017. ápr. 2. 09:05

Tetszik, ez az! Ha mindenki ennyire határozottan tudná, mit akar, és mit nem, nem lenne semmi gond. Beteg az egész kapcsolat rendszer ebben a történetben, nem tudom, a volt feleség férjének itt mi a szerepe.

Sosem egészséges kapcsolatot tartani az exekkel, én is lelépnék már a mai fejemmel. Még régen, volt egy rövid ideg egy kapcsolatom, ahol a pasi sportot űzött abból, hogy összehozta az exeit, egyszerre volt, hogy 3-4 nőt is. Menjünk fagyizni, fesztiválra, bicajozni, de jön még ő és ő és ő. Mondom ők kik? Nem dőltem be a kitérő válasznak, kiderült, hogy mindegyik az exe. Ez nagyon beteg. Nem kellett ez nekem.

Most is ugyanezt csinálja, a barátnője meg hagyja és mosolyog a fotókon, amik a közösségi oldalon vannak.

84. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 81. - Ercsi4)
2017. ápr. 2. 07:21
szerintem jók a megérzéseid. én egyértelműen tisztáznám vele a helyedben hogy vagy befejezi az exezést teljesen és végleg vagy te fejezed be vele. ha szeret téged megteszi, ha nem akkor pedig nincs értelme, illetve neki lenne annyiban, hogy mivel a lánya miatt szakítottak amíg a lánya miatt nem tudnak együtt élni addig is a főzés mosás takarítás megoldott számára. ennél pedig te biztosan hogy sokkal többet érsz.
83. e8da813d29 (válaszként erre: 80. - Ercsi4)
2017. ápr. 2. 06:21

Jól emlékszem, hogy ő nem dolgozik?

Te meg igen?

Mivel tölti a napját, míg te haza nem érsz?

Igen, a veszcsengo ha megszólal az elején (vagy bármikor), arra ügyelni kell.

Persze utólag mindig okos az ember, de soha semmihez sem késő :)

Szereted?

82. massalhangzo (válaszként erre: 81. - Ercsi4)
2017. ápr. 1. 22:13

de az mire jo, hogy spanolod magad? egyszer kell tisztazni a paroddal, azt mondtad, megtortent, sot o mondta, rajott, hogy az exe kihasznalja. ha nem valtozik meg minden, akkor minek idegeskedned ezen folyton? ha pedig megvaltoznak a dolgok, akkor minek tulagyalni, hogy mert biztos igy meg ugy van, meg erez az exe irant stb.


hisz te magad irtad, te is segitettel az exednek eleinte, amit a parod nem nezett jo szemmel, igy abbahagytad. most forditva van. amit o vart el, es te megtetted, jogosan varod el most te is. nem kell itt meg fel evig morogni meg varni, tiszta helyzet kell es ennyi

81. Ercsi4 (válaszként erre: 79. - 35d45e2ed1)
2017. ápr. 1. 21:28

Valószínűleg igazad van. A héten történtek döbbentettek erre rá. Eddig azon a nézeten voltam, hogy lehet barátság az exek között. Most már azt mondom, hogy ne legyen mert nagyon sok konfliktust okozhat, esetemben okoz is. Nem mondom, hogy ez mindig így van, de...

A házfelújításban pedig anyagilag nem vagyok benne. Csak elmondom, hogy ilyen színű legyen a fal itt, a fürdőbe ide lenne jó a zuhanykabint tenni, meg ilyesmi. Ez a ház mindig az övé lesz, és az ő gyerekeié. Ahogy ha nálam van mit csinálni, azt meg én állom, hiszen az meg az én gyerekeimé lesz.

80. Ercsi4 (válaszként erre: 78. - E8da813d29)
2017. ápr. 1. 21:22

Hogy őszinte legyek, az üdüléskor történtek döbbentettek rá arra, hogy többet érez az ex iránt, mint amennyit akár saját magának is be mer vallani. Addig csak bosszantónak találtam a dolgot.

A héten történt bizonyos dolog, ami olyan cselekedet következménye, ami még az együttlétük alatt közösen csináltak. ( Ingatlanos dolog) Viszont az ex kiszállt a történetből, és az ostor most csattant - a páromon.Mindent neki kell lenyelni, akkor amikor az ex nélkül nem is állt volna szándékában ilyesmibe belevágni. Ez pedig elgondolkodtatta.

És nem csak őt, hanem engem is...Ugyanis ha valaki képes mindent feladni az exért - hogy neki megoldódjanak a problémái. Mindent megbeszélnek, hogy közös lesz a dolog...a szerződések aláírása után meggondolja magát - mert a családi tanács úgy döntött - a lánya - ...és mindezek után nem hogy szóba áll vele, hanem még segíti is, nos szerintem itt nincs sok keresni valóm.

Problémás pasival ne kezdj! - hát nagyon hasznos tanács. De nem gondoltam ezt annak, mivel már év eleje óta nincsenek együtt(tavaly), gondoltam, hogy mivel volt egy rövid kapcsolata, ami épp azért ment szét, mert az új csaj nem tette magát túl a barátján - és a párom szakított vele ezért...Meg sem fordult a fejemben, hogy ő is ugyan ilyen problémával küzd.

79. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 77. - Ercsi4)
2017. ápr. 1. 18:13
én azt nem értem az egész történetben hogyha nektek van egy kapcsolatotok abban egyáltalán hogy lehet egyáltalán hogy szóba jön az ex és tartja vele a kapcsolatot? és akkor a segitségről meg arról hogy max. kihasználja a párodat már nem is beszélek. egyszerűen le kéne húzni a rolót az exével kapcsolatban szia ennyi volt telószámomat stb. felejtsd el, ez igy működne ha 100 % téged akarna. szerintem ő duplára játszik, még nem tudja visszamenne e az exhez és melegen tartja a kapcsolatot és ha a lánya már nem lesz akadály nagy az esély rá hogy visszamegy. azért ha az ő házát újitjátok fel nagyon ne szállj be abba anyagilag.
78. e8da813d29 (válaszként erre: 76. - Ercsi4)
2017. ápr. 1. 07:31

Nyomasztó érzés lehet házfelujitast csinálni ilyen háttérrel.

Ha meg az ő házában éltek, meg van az a helyzeti előnye, hogy bármikor mondhatja: fel is út, le is út.. Így nem nagy kunszt figyelembe venni a kívánalmaidat, főleg, ha az egyezik a sajatjaval.(mármint a felújítást illetően)

Szóval rájött.

És miből? Hogyan?

77. Ercsi4 (válaszként erre: 74. - Pengő Gyöngyi)
2017. márc. 31. 21:29

Igen, vannak kétségeim nekem is...Bár az is igaz, hogy a kölcsönösségben nem is vagyok olyan biztos. Nekem az is feltűnt, hogy rendszerint akkor tűnik fel, ha kell neki valami. Nem azt mondja, hogy segíts, hanem eljátssza a haldokló hattyút. Mert tudja, hogy a párom ugrik és segít - nem csak neki, bárkinek, aki rászorul. Erre finoman utaltam...és ő jegyezte meg, hogy ez bizony játszmázás a javából. Úgy érzem, hogy tesztel a csaj, mi több a kisebbik lánya is... szerintem elég jól bírtam eddig.:)

Hát, kíváncsi leszek mi fog történni.

76. Ercsi4 (válaszként erre: 73. - E8da813d29)
2017. márc. 31. 21:16

Egy-két hónap. Ez azért is ideális, mivel a csaj költözni fog... tökéletes próbatétel lesz.

Nem szeretné, hogy lépjek, mert fontos vagyok neki, reméli, hogy ezt érzem is... és velem tervezi a jövőt. Hisz újítjuk a házat - és tényleg az én kívánalmaim maximális figyelembe vételével.

Egyébként a mai napon ismét szóba került a dolog...megérti, hogy mit érzek, és azon kívül, rájött tényleg kihasználja a csaj,

meg tud állni a saját lábán is.

Most a tettekre vagyok kíváncsi.

75. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 9. - Gabbbicica)
2017. márc. 31. 15:14
:D
74. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 1. - Ercsi4)
2017. márc. 31. 15:11

Ez a fickó nem a te párod. Az exe meg ő alkotnak egy párt. Szeretik egymást, és lélekben nem is váltak el.

Szerintem.

73. e8da813d29 (válaszként erre: 72. - Ercsi4)
2017. márc. 31. 15:10

Meddig tervezel várni? Hol a határ?

Válaszolt valamit arra, hogy lépni fogsz, vagy csak simán hallgatott?

72. Ercsi4 (válaszként erre: 70. - E8da813d29)
2017. márc. 31. 15:07
Ez így konkrétan nem hangzott el. :) Ezért a várakozási idő. Megértette-e miről beszéltem. Mert kerek perec megmondtam,hogy nekem ez így nem felel meg, és lépni fogok. Ha elég fontos vagyok neki meg teszi a szükséges lépéseket, hanem...így jártam.
71. Ercsi4 (válaszként erre: 69. - E8da813d29)
2017. márc. 31. 15:04
:D
70. e8da813d29 (válaszként erre: 67. - Ercsi4)
2017. márc. 31. 12:34
Amellett, hogy azt mondta, hogy veled tervez, azt is mondta, hogy vele szakít ezzel együtt?
69. e8da813d29 (válaszként erre: 68. - Ercsi4)
2017. márc. 31. 12:30
Mondom, hogy hülye ötlet volt :)
68. Ercsi4 (válaszként erre: 66. - E8da813d29)
2017. márc. 31. 11:23
:D Játszmázással nem hinném, hogy sokra mennék. A meglévő bizalmat ásnám alá vele úgy érzem. És én sem szeretném, ha ilyet tennének velem. :)
67. Ercsi4 (válaszként erre: 64. - Ina87)
2017. márc. 31. 11:20

Ez a fél év szólt a várakozásról, és a kitartásról.

Egyébként tegnap este megejtődött a tisztázó beszélgetés...Természetesen én vagyok a fontos neki, velem tervez, az exet csak sajnálja, mert nincs neki senkije, és azért segíti...És nagyon tiltakozik még a feltevés ellen is, hogy még mindig szeretné. És előző nap történt bizonyos események ébresztették épp rá, hogy a hülyére veszlek, és kihasznállak történet folyik.

Nekem eddig is látszott...

Minden esetre még egy kis időt adok, mert ennél pontosabban, érthetőbben nem tudom elmondani a gondom...ha nem lesz változás.akkor összeszedem minden erőmet, és félre állok. saját érdekemben, mivel az én hülyeségemnek is van határa.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook