Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Neked, milyen (lenne) az álom konyha? fórum

Neked, milyen (lenne) az álom konyha? (beszélgetős fórum)


1 2
38. papája (válaszként erre: 37. - Boldogzokni)
2020. okt. 5. 11:12

Nézni sem szeretném, csak az elkészült ételt a megterített ebédlőasztalon.

A főzés rengeteg időt rabol el, mennyi mindent lehetne helyette csinálni, ami érdekel, amit szeretünk.

37. boldogzokni (válaszként erre: 33. - Papája)
2020. okt. 5. 09:22
Igaz! A személyzet nagyon fontos összetevője egy álomkonyhának. De akkor kell egy kanapé is, ahonnan nézem, ahogy elkészítik az ételeket :))))))
36. boldogzokni (válaszként erre: 20. - Simple)
2020. okt. 5. 09:21
Fényes fekete? Uramatyám, az csodaszép lehet. De nem látszik meg minden ujjnyom rajta?
35. michelle.r (válaszként erre: 26. - Simple)
2020. okt. 3. 23:33
Igen, én is észre vettem 🤗
34. delbuk (válaszként erre: 19. - Globus)
2020. okt. 3. 18:12
Ugyanez. 😊
2020. okt. 3. 12:34

Lányom elmondta, az ő álomkonyhája jól képzett személyzettel legyen ellátva.

A konyha színe és stílusa mellékes.

32. timycat (válaszként erre: 31. - Garabonciás)
2020. okt. 3. 12:07

Nagyon szépek, de a többsége nem praktikus.


Van az az íratlan szabály hogy a mosogató (nem a gép, bár általában egy helyen szoktakenni) - tűzhely - hűtő egy háromszöget zárjon be és egyik se legyen kényelmes 2-3 lépésnél messzebb a másiktól valamint lehetőleg az egyik távolságon egy kényelmes, szabad, nagy munkapult legyen.


Ugye nem az a cél hogy egy vasárnapi ebédfőzés közben sétáljuk le a fél maratont.


Ez viszonylag kis terület, ezenfelül már minden további munkapult, rakodós rész csak fokozza a kényelmet és szebb is.

2020. okt. 3. 11:56

Mondjuk ezek is bejonnek. Tokjol neznek ki.


[link]

2020. okt. 3. 11:55

[link]


Nekem kb. ez a stilus. Mar csak egy provance-i vityillo kene hozza, aztan nem panaszkodnek az eletben se 😁

29. Channa* (válaszként erre: 28. - Scherlock)
2020. okt. 3. 11:40
💖💖💖💖💖
28. Scherlock (válaszként erre: 8. - Channa*)
2020. okt. 3. 11:17
Sok szerencsét, sikert! 🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
2020. okt. 3. 09:08
Ha lenne benne egy terülj, terülj asztalkám
26. simple (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
2020. okt. 3. 09:02
Mi nagyon hasonlóan gondolkodunk, ezt már megfigyeltem.
2020. okt. 3. 08:24
Már megvalósult. Álomkonyhám van. Minden gépesített, elpakolt, egy fakanál tároló kancsón kívül semmi nincs elöl.
2020. okt. 3. 05:38
Amiben minden nagyobb. Lenne két hűtő, meg külön fagyasztószekrény, nagyobb sütő, nagyobb főzőlap. Több hely a pulton. Ehhez azonban házat kéne cserélni, mert már a maximális helyet kihasználtuk és így is kicsi.
2020. okt. 2. 22:13
Valami régies fajta. Az se baj ha kemence is van benne. Faragott falipolcok, antik tálaló, tányérok a falon. Muskátli az ablakban. Kutya, macska a küszöb előtt. Apóka meg füvet vág, míg anyóka befűt otthon. :D
22. michelle.r (válaszként erre: 20. - Simple)
2020. okt. 2. 21:40
Dettó. Csak a bútor bézs, magas fényű, az én ablakaim nem ilyen nagyok, de a párkányon elférnek a fűszernövényeim, és annyi szekrény van, hogy ami nem beépített, azt mind elnyeli. És végre nem kell hajlonganom a sütőhöz, közép magasságban van beépítve. Egészen más érzés főzni 🤗
21. timycat (válaszként erre: 19. - Globus)
2020. okt. 2. 21:10
Nekem volt olyan gránit mosogatótálcám, amin volt szemétledobó. Praktikus volt, a pultról bele tudtad söpörni a kezeddel a szemetet. A mosogatótálcát sajnos ki kellett cserélni, de már nem árultak szemét ledobósat 😒
20. simple
2020. okt. 2. 20:59
Az én álomkonyhám nemrég valósult meg. Fényes fekete bútor, szürkével. Hatalmas szekrények, óriási munkapult, óriási felülettel. Gyönyörű beépített gépek, ezüst és fekete színben. Hatalmas egy medencés mosogató, óriási szögletes zuhanyzós csappal. És a pult előtt végig, két óriási két szárnyú ablak.
19. globus (válaszként erre: 7. - Delbuk)
2020. okt. 2. 20:33
Nekem is. Például hozzáférjek a szemeteshez, ha valaki a mosogatónál áll, vagy kinyithassam a hűtőszekrényt. Hogy ne kelljen a falhoz lapulni, amikor szembejön valaki. Nem olyan nagy kívánság ez, bár amíg új lakásra, házra nem telik, maradunk.
2020. okt. 2. 20:17
Mindent megcsinálna csak enni kéne :)
2020. okt. 2. 20:01

Számomra az álomkonyha az, ahol álomkajákat lehet gyártani. :)

Van mindenhez megfelelő eszköz, kisgép, nagygép, serpenyő, tepsi, lapát, szűrő, keverő, stb. Na és persze alapanyag.

Álomkonyhám van, egy a baja, hogy nem tudok bent tartani fűszernövényt.

16. vivo44
2020. okt. 2. 19:54
Nekem az álom konyhám olyan lenne, ahol nincsen nyersanyag, nincsen gáztűzhely és nem főzni megyek abba a helységbe, hanem pihenni. Na hát ez az álom "konyha":D:D
15. 083bf9bf2f (válaszként erre: 14. - 083bf9bf2f)
2020. okt. 2. 18:56
*beépített
14. 083bf9bf2f (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2020. okt. 2. 18:47

Volt egy igazi álomkonyhám, mint vágy. Hatalmas ablak, egy kis zug, alatta, ami csak az enyém...végülis ez a rèsze nem tud megvalósulni, mert olyan kialakítású házat sikerült vennünk, aminek a nagy ablakos konyha megvalósítása a fél oldali fal, félig bontásával járna. Maradtam a kis ablaknál..

Minden másban viszont álom lett a konyhám. Bépített minden, hatalmas, tágas...spot lámpával a konyhapult fölött...imádom!😍

2020. okt. 2. 17:43
Tetőtèri lakásokban a csapott fal miatt,sajnos nem lehet több szekrènyt betenni,pedig jó lenne mèg egy.
12. 8d00a82c06 (válaszként erre: 11. - Papája)
2020. okt. 2. 17:43

Megértelek!

A főzés külön gond.

Mit főzz?

Senki nem mond semmit, ezért egy nap nem főzöl. Viszont mindenki, te magad is kínlódsz, hogy mi a fenét egyél...

Legalábbis nálunk ez van.

Vagy, hogy csak azért főzök, hogy legyen kaja.

De másnap megy a kutyának macskáknak.

2020. okt. 2. 17:31

Én már csak azon álmodozok, hogy a lábamat se kelljen betennem a konyhába.

46 éve annyi mindent csináltam ott, - napi főzés a családra, rengeteg befőzés, disznóvágás, baromfivágás, sütés, vendégségek, gyerekek ellátása a heti kollégiumi életre. Most már a gyerekek családja és unokák. Mind azt hiszik, hogy én örömmel sütök, főzök. A nagy fenét.

Nagyon elegem van már mindebből. Nekem már mindegy milyen konyha, csak ne lássam.

10. Channa* (válaszként erre: 4. - 8d00a82c06)
2020. okt. 2. 15:20

Ja, nekem a bútor az OK. Magasfényű fehér szekrények, fehér pult, fehér sütő, fehér hűtő, fehér mikró, fehér mosogatógép, stb.

Tehát ez OK.


Csak én azt szeretem, ha alig van bútor/berendezés, és jelenleg sokallom , ami van:D

Ja, és azt szeretem még, ha nincs kint semmi a pulton, de annyi szekrény nem fér el, hogy pl. a kontakt grill elrakjam, ezért kellene a kamra...

9. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2020. okt. 2. 15:20
Nehéz kérdés ugyanis nagyon rajongok az 50/60 évek divatjáért, de vintage is, ötvözve a modern dolgokkal.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook