Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nehéz a 2 évesekkel?... fórum

Nehéz a 2 évesekkel?... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
60. McKenzi (válaszként erre: 58. - Josey)
2009. márc. 19. 17:17

tetszett ez a történet:))))

Hát az én fiam is bokán rúghatná a volt főnökömet :)))))

2009. márc. 19. 17:14
Én olyankor sajnálom a Pakit,mikor odamegy a gyerekekhez és meg akarja fogni a kezüket,de azok nem akarják.A nagyobbak nem annyira szeretik ezt a fajta közeledést.A kisebbek meg nemértik,hogy mit akar.Pedig ő csak szeretgetni akarna...
58. josey (válaszként erre: 54. - McKenzi)
2009. márc. 19. 17:10

Öcsém volt ilyen szégyenlős,visszahúzódó.Ha jött vki hozzánk,a fotel mögé bújt.Meg mindig anyuci szoknyája..Aztán 1szép napon előjött,és jóól bokánrúgta apu főnökét:)

Szóval türelem és türelem.

57. josey (válaszként erre: 56. - Cadence)
2009. márc. 19. 17:08

Szerintem

1.sokan nem vallják be és kész,hogy ilyen a gyerekük.Mert szégyellik,vagy 1szerűen letagadják.

2.A rutinosak nem viszik el pl. bevásárolni...

Okosak:)

Amúgy anyós szokott sajnálgatni,mert állítólag tiszta apja a gyerekem...jajajaj én szegény:)

56. Cadence (válaszként erre: 49. - Josey)
2009. márc. 19. 17:05

Szia Josey.

Bele olvatam a naplodba.Hát nem semmi a kislányod.Amikor olvastam pl: a kutyás hisztit totál az én kislányom jutott eszembe.Szinte ugyan ilyen hisztiket tud levágni ha valami nem ugy van ahogy ő azt elgondolja.Sok hasonloságot látok a kislányod viselkedése meg az enyém közt.És én is mindig azt mondom hogy vajon mit rontottam el?Mit kelett volna másképpen csinálnom?És sokszor gondolok arra is hogy csak az enyém ilyen.Mert ritkán látok olyan földön fetrengös,visitos,üvöltözös hisztiket mint amilyet az én kislányom tud alkotni akár utcán is.

Elég nehéz.De a naplodat olvasva nem csak én vagyok igy :)

55. McKenzi (válaszként erre: 54. - McKenzi)
2009. márc. 19. 17:05
+n
54. McKenzi (válaszként erre: 48. - Drnéni)
2009. márc. 19. 17:04

A suttogót én is olvastam, és van a könyvben egy teszt, hát tényleg mimóza (egy kicsi részben mintababa, de jellemzően a mimózára írtak voltak igazak rá)

Érdekes egyébként, hogy már baba kora óta ilyen, egyszer meg is jegyeztem egy fórumon, hogy félni kell nehogy ráessen egy pihe:)))

Vannak jó tanácsok a könyvben is, de nem túl részletesen, ezért gondoltam, hogy talán el kéne mennünk pszichológushoz, hátha kézzel foghatóbb tanácsokat kapok.

A suttogóban olvastam azt is, hogy társaságban hagyjam, hogy az ölembe üljön amíg nem szokja meg a környezetet és tényleg bevált. Akárkihez megyünk egy jó negyedórát az ölembe ül, aztán már elbóklászik ide- oda, de többnyire olyanok közelében marad akikben bízik.

53. McKenzi (válaszként erre: 51. - C42aaaac41)
2009. márc. 19. 16:59
csak gyors ehhez a koshoz: a kisfiam dupla oroszlán, és egy szó se igaz rá a jellemzésből (barátnőm volt szíves megnézni nekem, de amióta látja, hogy mennyire nem igaz se az én gyerekemre se az övére (a kis vadóc, könyökölős kisfia szűz:)) azóta békén hagy ezekkel:)
52. McKenzi (válaszként erre: 47. - C42aaaac41)
2009. márc. 19. 16:57

:))))

Ma a játszóterezés után mikor hazajöttünk kint volt az egyik szomszédunk. Nyáron ő festette a lakásunkat, akkor nagyon jóban voltak, mert sűrűn látta - bár a legtöbbször mikor jött a fiú mi mentünk mert ez az egész jó nagy porral stb. járt. Most arccal a fal felé fordult és úgy kúszott el azon a kis részen ahol a fiú állt :)))) Az ilyeneken már én is csak nevetek, de a játszótéri élmények sokszor elszomorítanak.

51. c42aaaac41 (válaszként erre: 50. - Josey)
2009. márc. 19. 16:56
Biztos valamelyik nagyszülő gén.Az én fiam egy keverék,hisztis mint az apja és akaratos,makacs mint az anyja.:ráadásul kos mint az exanyósom!Jaj-jaj!Egyébként nem tudom miért a 3 éves kort tanítják,hiszen a gyerekek sokkal előbb kerülnek önmagukkal és a szüleikkel szembe.
50. josey (válaszként erre: 49. - Josey)
2009. márc. 19. 16:51
Hozzáteszem,hogy náézek ám furán,mert ezt a temperamentumot nem tőlem örökölte...
49. josey
2009. márc. 19. 16:50

Sziasztok újra.

Az én lányom az ellenpólus:bátor,rámenős,"könyökölős".Bárkihez odamegy,a gyerekeket általában rögtön "letámadja",persze ő csak örül és játszani akar(na).Kevés,aki erre vevő,főleg a nagyobbak..

Nem tudom,melyik a jobb..

Oké,dackorszak meg ilyesmi,de akkor miért azt tanították az egyetemen,hogy az 3év körül kezdődik??

:(((((

48. drnéni (válaszként erre: 43. - McKenzi)
2009. márc. 19. 16:48
Erre a Suttogó azt mondaná, hogy igazi Mimóza (azt hiszem, te is így jellemezted). Szerintem jól csinálod: ha azt teheti, amit szeret, amiben jó, az erősíti az önbizalmát, aztán majd megjön a bátorsága máshoz is.
47. c42aaaac41 (válaszként erre: 45. - McKenzi)
2009. márc. 19. 16:45
Ez aranyos!Mondjuk az én fiam sem szereti a vendégeket, és ha a liftben találkozunk valakivel akkor bújik,de a gyerekeket imádja már kicsi korától!
46. McKenzi (válaszként erre: 38. - C42aaaac41)
2009. márc. 19. 16:41
Az biztos! :) Barátnőm volt úgy vele, hogy rengeteg mindent megengedett, most már majdnem négy éves a gyereke és alig bír vele.
45. McKenzi (válaszként erre: 44. - C42aaaac41)
2009. márc. 19. 16:38

írtam privit :)


Lehet olyan lesz, mint az apja, állítólag ő is ilyen szelíd volt kiskorában (mindaddig míg az oviban ronggyá nem változott:))) de sok gond sose volt vele :) Mesélte is, hogy a vendégeket annyira nem szerette, hogy mindig kérdezte az anyját (a vendégek előtt:)) ,hogy mikor mennek már el? :)) Persze ez még az ovis korában volt:)

44. c42aaaac41 (válaszként erre: 43. - McKenzi)
2009. márc. 19. 16:29
Látod,minden "rosszban " van valami jó!A te gyereked a feltaláló típus!Kiváncsi leszek,később milyen lesz majd!Merre laktok?
43. McKenzi (válaszként erre: 42. - C42aaaac41)
2009. márc. 19. 16:25
Idővel talán. (általában az a jellemző, hogy a többi gyerek sokkal vagányabb, ha valami kell nekik elveszik, az enyém meg csak szomorkodik emiatt. De ha egyedül játszik, olyan jóízűen játszik, olyan jó játékokat talál ki, hogy mások is mindig megirigylik :))))
42. c42aaaac41 (válaszként erre: 41. - McKenzi)
2009. márc. 19. 16:14
Talán a játszóterezés majd meghozza a gyümölcsét.És hátha találtok egy hasonló korú kis barátot,aki nem annyira vadóc...:-)
41. McKenzi (válaszként erre: 36. - C42aaaac41)
2009. márc. 19. 16:09

Sajnos nincs. A barátnőm leköltözött az ország másik végébe, de amúgy neki nagyon kis vadóc fia van (másodiknak indul a csúszdán de elsőnek csúszik le:)) Az én fiamnál ez az egész nagy mulyaság akkor kezdődött, amikor ők itt voltak nálunk egy hétig.

Talán túl hamar feladtam a játszótéri barátkozást:)))

2009. márc. 19. 14:41
Sajnáljuk magunkat!És nem engedünk a hisztinek!De próbáljunk meg arra gondolni ilyenkor,hogy azért milyen jó amikor puszit adnak és átölelnek...:-)
39. gabilive (válaszként erre: 37. - Drnéni)
2009. márc. 19. 14:36

Nálunk is pont ez a probléma.Nem kimondottan a hisztivel van a gond,az még egyelőre elviselhető,hanem ez az állandó ellenkezés.Mindenre csak:nem,nem,nem.S ha nem az van,amit ő akar,akkor jön a malacvisitás,meg a zokogás krokodilkönnyekkel.

Mi erre a megoldás?

38. c42aaaac41 (válaszként erre: 37. - Drnéni)
2009. márc. 19. 14:22
Ismerem ezt!Tegnap olvastam egy cikket erről az időszakról.Ezt hívják dackorszaknak.Nem vagyunk könnyű helyzetben,de túl kell élni!Csak néha rohadt nehéz!Viszont muszáj bekorlátozni őket,mert később aztán lesz nemulass!
37. drnéni (válaszként erre: 34. - C42aaaac41)
2009. márc. 19. 14:12
Hát látom, neked sincs csodafegyvered. Egyébként nekem nem is ahiszti a legnagyobb kihívás, abból napi 1-2 ha van, általában hamar vége; hanem az állandó ellentmondás mag nyafogás. Ha nem ő talát ki valamit, biztos, hogy ellenkezni fog. Vagy feltételeket szab. Pl. "menjünk át a Dédihez!" Beleegyezik, de aztán kitalálja, hogy kabátot nem hajlandó felvenni, vagy más kifogást. Ha megkérdezem, hogy kér-e enni, szinte mindig azt mondja, hogy igen, aztán amikor megcsináltam, elétettem,nem eszik egy falatot se, és már nyűglődik, nyafog. Öltöztetéskor vagy zokog, vagy folyik, mint a lekvár, hogy negyed óráig tart ráadni a ruhát. Valahol azt olvastam, hogy ez attól van, hogy csak akkor figyel oda a szülő, ha a gyerek rosszalkodik, de ez nálunk nem igaz. Nem nagyon tudok mit kezdeni.
36. c42aaaac41 (válaszként erre: 28. - McKenzi)
2009. márc. 19. 14:08
Nincs valami ismerős,akinek hasonló korú gyereke van, akivel össze tudnál járni?Sokat segíthet a másik gyerek!
35. c42aaaac41 (válaszként erre: 29. - Cbc7d5fe99)
2009. márc. 19. 14:06
Van tompa vendéglátós késetek?Ha van add oda neki,had használja.Egy idő után úgy is megunja!
34. c42aaaac41 (válaszként erre: 31. - Drnéni)
2009. márc. 19. 14:05
Mindent végig próbálok,hátha beválik.Ha nem,akkor megvárom azt a pontot,amikor már kezd csitulni és olyankor ölelem át és nyugtatom meg,általában sikerrel.Sajnos a hiszti csúcsán nem tudok mit kezdeni vele,olyankor ott hagyom,had hisztizze ki magát.
2009. márc. 19. 14:03
Figyeljétek,meg hogy amikor hideg front van vagy lesz akkor átlagon felül hisztisek a lurkók!Tegnap áldott jó volt a fiam!:-)
2009. márc. 18. 20:52

Sziasztok.

Nekem sincs még 2éves a kislányom (21hos) de akkora hisztiket levág hogy az hihetetlen.Földön fetrengés(utcán is),üvöltözés(jó nagy erős hangja van)csapkodás,dobálozás(ha valamit nem szabad mérgében ami a kezébe kerül azt földhöz vágja).

Néha még verekedik is csapkod engem.Probálok ugy tenni mintha nem érdekelne hátha abba hagyja de ez nem mindig jön be.Van hogy pár perc és lenyugszik de van hogy akár fél órát is tombol.

Akaratos nagyon!

Remélem idővel kinővi....

31. drnéni (válaszként erre: 27. - C42aaaac41)
2009. márc. 18. 20:41
De mihez kezdesz ilyenkor?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook